PDA

View Full Version : Приятели - Предатели...?!?!



sexy89
02-04-2009, 06:34
Здравейте, не съм сигурна,че тази тема е точно за този раздел, но просто не знам къде другаде да я сложа, както и да е. Приятели - предатели?! Мисля,че по тази тема може да се говори и да се спори много. Мен лично са ме предавали милион пъти и то хора, които не съм очаквала. Много болеше, когато най-добрата ми приятелка + братовчедка 2 пъти се хвана с момчета, които аз харесвах. В случая мисля, че момчетата нямат толкова голяма вина в сравнение с нея. Болеше и когато друга "приятелка" от детските години се кълнеше в приятелството си и ми се обясняваше колко добри приятелки сме и как тя е най-добрата, с която мога да споделям всичко, а аз-глупачката се заблуждавах и вярвах на думите й, а тя дословно казваше моите съкровенни тайни с всички нейни познати, болеше като разбрах какви думи са били по мой адрес и как чака да се обърна и да изрече още куп глупости за мен. Дали е тъпа? Дали ми е приятелка? Що за приятелка е това?
Винаги съм вярвала в доброто в хората и винаги съм го търсела макар и дълбоко в сърцата им. Винаги съм била готова на всичко за приятелите си, а те са ми забивали ножа в гърба и окото не им е мигало. Винаги съм плачела с всеки поотделно и винаги съм давала възможно най-добрите савети и съм се опитвала да ги успокоя или поне да има на кого да се облегнат в тежък момент... и какво получих ? Кой оцени това мое качество?Кой оцени моята душа и на колко от тези "приятели" им пукаше как съм аз и какви проблеми имам докато те плачеха за различни малки и глупави нещица. Май прекалено много се филмирах и вярвах, но вече ми писна аз да бъда глупавата и лудата.
Липсва ми детството, в което всичко беше истинско, нямаше лъжи, интриги и предателства. Нямаше грижи и всичко беше толкова хубаво. Липсва ми онова истинско приятелство, в което единствените кавги и караници бяха тези за кукла/количка.
С извинение на всички момичета в сайта и дори на себе си ще кажа, че голям процент от жените са големи животни. За моят живот до сега разбрах, че между момичета приятелството е ужасно трудно, докато при момче и момиче или момче и момче - ето това е истинско приятелство. Болката от предателство на приятел е най-голяма. Не го пожелавам на никой. И все пак ако някой от вас не е съгласен с мен за нещо или иска да разкаже своя история от предателство на приятел - нека пише. Благодаря за вниманието ви!

Slawi92
02-04-2009, 06:42
towa e taka che mejdu jeni priqtelstvo trudno moje da i ima makara i da sum momche sum go razbral ne znam zashto e taka no e fakt az nqma kwo da razkazvam prekaleno mnogo sa bi zabivali zatowa produljavam sam na pred da se bora s wsichko i s wseki .., a na teb ti pojelawam da si namerish pone edin istinski pritel zashtoto za nujni :)

kobrichka
02-04-2009, 11:12
Просто повечето жени са гадни кучки,затова и няма приятелство между жени т.е има,но е мн по рядко срещано.
Приятели,честно казано аз не вярвам в това.Всичко е до време и до интереси. Няма вечни неща, нищо на тази Земя не е вечно. Във всеки период от живота ти преминават различни хора. Някои ги помниш цял живот, други просто преминават. Трябва да си малко егоист в този живот, прави преди всичко добро на себе си и след това на другите. Дръж се към хората така, както те се държът кам теб. Живота е игра и всеки играе своята роля.

BloomF
02-04-2009, 11:20
Колко си права за това, че повечето момичета/жени са животни. Аз не бих се нарекла животно, просто защото държа на приятелите си, винаги съм искрена, защитавам ги, когато мога, не ги деля.... Но и при мене се получава една каша. Имах 2 най добри приятелки допреди седмица. Едната взе да ходи зад гъза на едно друго момиче, за което много добре знае каква интригантка е и колко обича да използва хората и мене и другото момиче един вид ни 'заеба'. Поне да си имаше нормална причина за да хукне при нея, а не заради лапешки истории.
Но така е. Това лято загубих една приятелка, миналото лято - друга... И то просто защото ме сменят с други хора. Не знам кое е лошото в мене. Винаги съм вярна, винаги съм до всяка една, дори и жертви бих правила за тях, не издавам тайните им, но.... Поне свикнах от предателствата на хората и вече изобщо не ми пука.. Знам и че занапред ще има такива истории. Дори и най силния е предаван и ще бъде предаван..

girl_in_black
02-04-2009, 11:28
Няма вечни приятели,има вечни интереси.тайни не се споделят с "приятели"

PeopleAlwaysLeave
02-04-2009, 11:49
Все едно слушам себе си :) До болка ми е познато - аз съм по същият начин... Винаги съм помагала с каквото мога на всеки, винаги се притичвам на помощ и давам съвети, винаги знам в определен момент какво да кажа и да напправя, за да му е добре на този отсреща, но единственото, което съм получавала е интриги и предателства... Съвсем спокойно мога да заявя, че аз съм на 19 години и през живота си не съм имала ИСТИНСКА приятелка...това беше до скоро... но намерих момиче, което е истинско, което умее да цени хората и това, което те правят за него, което умее да изслушва и разбира проблемите им, което знае в определена ситуация какво да каже, за да се почувствам аз добре... Имам адски добри приятели момчета, които не са ме предавали никога, а сме заедно откакто се помним...но не съм си и помисляла, че след всичките тия предателства и забити ножове в гърба ще намеря момиче, което да ме разбира тъй добре и да бъде искрено с мен - да ми казва истината и това, което мисли, а не това, което искам да чуя... Радвам се, че я открих и ще я пазя като очите си :)
Иначе приятели вднешно време почти няма... Говоря за истинските приятели, не за тези, с които пием кафе през ден и ходим заедно на дискотека - те спадат към графата "познати"... Просто не знам дали е от сега или винаги е било така, но хората много се озлобиха, станаха егоисти и вече на почти никой не можеш да разчиташ, защото повечето чакат както казваш ти да се обърнеш и да почнат да бълват змии и гущери... :? Жалък е този факт, но не се отчайвай - гледай себе си, бори се за интересите си и един ден ще намериш сродна душа. Сигурна съм в това - истински добрите хора рано или късно намират също такива :)

LittlePrincess
02-04-2009, 11:51
Хората просто гледат собствените интереси. Вече можеш да очакваш от всички да те предадат или да направят нещо гадно, особено жените/момичетата. Просто трябва да намалиш доверието си в така наречените ти ' приятели ' , за да не бъдеш съсипана след следващата случка. : ))

BeboP
02-04-2009, 11:56
Поредният урок за живота. :) Вече си го научила.

Иначе... само мама и татко са истински приятели, само мама и татко те обичат искрено и само на мама и татко наистина им пука за теб. Всичко друго е преходно и рано или късно се превръща в нищо...

scyLLa
02-04-2009, 12:39
Абсолютно съгласен съм с теб за всичко си права.На тоя свят вече няма хора който да ги е грижа за другите секи си гледа собствените интереси и не си дава сметка че заради някой негови постъпки някой друг го боли, но какво да се прави това са хората чисти животни а да не говорим за "най-добрите" приятели които предават заради пари или любов.Много мразя хора който се представят за ''най-добър приятел'' и накрая ти забивт нож в гърба.Напоследък започнаха да зачестяват хората който се представят за ''най-добри приятели'' но до някаква степен и ние сме виновни защото няма да помислим дали е редно да споделяме толкова с този човек след като се познаваме от месеци.Човек в живота трябва да има не повече от 2 най добри приятели с който да е израстнал от малък и да е сигурен че като му се обади в 4 през ноща и каже ела да копаем гроб той да дойде.
Жените са по-големи хищници от мъжете имал съм такъв случай аз и моята приятелка ходехме бая време и приятелката на гаджето ми тоест "най-добрата и приятелка" почна да ме сваля беше найстина хубава, но само като си помисля че тя е предала някой и просто ми идваше да и се развикам и да я направя на 1 стотинка ....

Ros
02-04-2009, 19:49
Просто повечето жени са гадни кучки,затова и няма приятелство между жени т.е има,но е мн по рядко срещано.
Приятели,честно казано аз не вярвам в това.Всичко е до време и до интереси. Няма вечни неща, нищо на тази Земя не е вечно. Във всеки период от живота ти преминават различни хора. Някои ги помниш цял живот, други просто преминават. Трябва да си малко егоист в този живот, прави преди всичко добро на себе си и след това на другите. Дръж се към хората така, както те се държът кам теб. Живота е игра и всеки играе своята роля.

+ Много изчерпателен отговор.

Просто човек в днешно време да няма доверие на никой. Знам какво е да си предаден от "най-добра приятелка" ,но в крайна сметка всяко зло, за добро. Поне разбираш що за хора са и вече си имаш едно на ум. А пък и както знаеш колелото се върти.

Jesus
02-04-2009, 20:25
Приятелите са си приятели, семейството си е семейство, и само на него трябва да се разчита. Освен на семейството разчитай на двете си ръце и главата :)

angelcheeee_93
02-04-2009, 20:30
аз одавна съм осъзнала,че нямам истински приятелки.Всички са едни тъпи кучки,гледащи личната си изгода.Омръзна ми все да ме използват и да бъда обект на услуги.Разбрах,че с добро не става и сама се отдръпнах от тях.(тъй или иначе рано или късно ,всеки хваща пътя си).Смея да призная,че когато всичките ми ''приятелки'' ме заебаваха и не ми обръщаха внимание,единственият човек който беше с мен бе приятелят ми.САмо той прояви разбиране и не ме изостави тогава,когато другите ме гледаха злобно.Затова го обичам истински.

hrisis
02-04-2009, 21:07
Много добре те разбирам. Аз също се чувствам по този начин. Скоро се замислих за всички тези неща, за детството и колко беше хубаво тогава. Когато бях дете не осъзнавах колко много лицемерие и егоизъм има в този свят, а сега знам, че всеки гледа себе си.. Тогава имах много приятели, но сега всички ме разочароваха и предадоха.. Но в крайна сметка живота продължава и не си струва да страдаш за хора, на които не им пука за теб....

vesSynkaa
02-05-2009, 04:42
За съжаление в днешно време трудно можеш да намериш верен приятел. Всичко живо търси материалното и не оценява "приятелството" .. :( Това , което е правила т.нар. ти "приятелка" е ужасно .. Надявам се сте си поговорили на тази тема .. Все пак ти желая да си намериш други приятели , с които може би ще можеш да комуникираш по-добре отколкото с тази , с която си в момента !

sexy89
02-05-2009, 14:13
аз одавна съм осъзнала,че нямам истински приятелки.Всички са едни тъпи кучки,гледащи личната си изгода.Омръзна ми все да ме използват и да бъда обект на услуги.Разбрах,че с добро не става и сама се отдръпнах от тях.(тъй или иначе рано или късно ,всеки хваща пътя си).Смея да призная,че когато всичките ми ''приятелки'' ме заебаваха и не ми обръщаха внимание,единственият човек който беше с мен бе приятелят ми.САмо той прояви разбиране и не ме изостави тогава,когато другите ме гледаха злобно.Затова го обичам истински.

И моя приятел беше до мен в всеки един момент и знае най-добре как съм плакала за всичките предателства и интриги. Иначе съм съгласна, че това е един урок от живота, който за съжаление взех много малка, БТВ тези истории не са от сега а от преди време и сега най-добър приятел за мен е гаджето ми и неговите приятели. Имам една приятелка, която е много близко до мен и се надявам винаги да бъде такава. Колкото до родителите, аз имам малко проблеми с тях и не мога да споделям, така че като се замисля съм доста самотна, и осъзнавам че онова жизнерадостно момиче, душата на всяка компания, с усмивка, която не слизаше от лицето ми - вече го няма. Живота е кофти сещам се за много теми за нещата от живота, за които всеки е добре да се замисли, но не мисля да натоварвам народа с тях, поне за сега.

cveteto64
02-05-2009, 14:45
Много добре те разбирам. Аз също се чувствам по този начин. Скоро се замислих за всички тези неща, за детството и колко беше хубаво тогава. Когато бях дете не осъзнавах колко много лицемерие и егоизъм има в този свят, а сега знам, че всеки гледа себе си.. Тогава имах много приятели, но сега всички ме разочароваха и предадоха.. Но в крайна сметка живота продължава и не си струва да страдаш за хора, на които не им пука за теб....