PDA

View Full Version : Как се пише есе?



metallica1
02-04-2009, 11:22
Как се пише есе, как да започнем най-добре и да продължим най-хубаво. Моля помогнете, имам есе "Духовността не умира", кажете откъде да започна, върху кое да размишлявам. Разбирате ли, аз не искам да ми напишете есето, а да ми дадете съвет. Моля ви, мерси предварително!

WooDy
02-04-2009, 12:18
Умира бавно този, който не пътува, който не чете, който не слуша музика, който не открива очарование в себе си. Умира бавно този, който разрушава себелюбието си, който отказва помощта. Умира бавно този, който се превръща в роб на навика, минавайки всеки ден по същите пътеки, който не търси разнообразие, не рискува да се облече в различен цвят и не разговаря с непознати. Умира бавно този, който бяга от страстта и водовъртежа на чувствата, които връщат блясъка в очитеи спасяват тъжните сърца. Умира бавно този, който не променя живота си, когато е недоволен от работата или любовта си, който не рискува сигурното за неизвестното, за да преследва една мечта,който не се решава, поне веднъж в живота си, да избяга от мъдрите съвети...
Живей днес!
Рискувай днес!
Действай днес!
Не се оставяй да умираш бавно!
Не забравяй да бъдеш щастлив!