PDA

View Full Version : Няма любов и романтика, има само пари,секс и взаимна полза ?



psihqsala
02-04-2009, 18:03
Съгласни ли сте с това твърдение ? Аз, за съжаление все повече започвам да се убеждавам в гореспоменатото. Просто защото наистина ме заобикалят такива хора. Цял живот търся красивото, цял живот съм 'царица на доброто', цял живот се опитвам да угаждам на 'любимия' си човек, и накрая какво получавам-една подиравка ! Вярвах в романтиката, вярвах в споделената емоция, в чувствата, давала съм нежността си на хора, които очевидно не го заслужават и виждам как някои празноглавки, които не му мислят много-много са щастливи. Като се замисля обаче как го постигат-без никакви 'чувства' и вярвания в другия, просто ходят с поредния батко, за да се чукат с него, да му вземат паричките, да си се глезят...но крайния резултат е какъв ? Аз стоя окаяна и самотна, а тези 'нахаканите' момиченца са доволни и щастливи, просто защото са схванали 'цаката' на живота-с добро не става, чувства няма, има само взамна изгода...до този извод стигнах след милион разочарования, стига се до там,че хората, в които съм вярвала и на които съм си давала чувствата даже не се сещат да звъннат един телефон, за да попитат дали съм жива...и през цялото време, докато съм била с тях съм давала всичко от себе си, разкривала съм душата си, била съм себе си. В отговор получавам най-голямата подигравка-безразличие. А ми се иска да съм щастлива, като всеки друг човек...
И наистина стигам до умозаключението-всичко е въпрос на изгода в този живот..който твърди, че не е само това, рано или късно ще си отвори очите...
Или ако има поне някакви наченки на чувста,защо никога не се спират при мен ? Защо,аз,човекът, който е способен да обича и се раздава винаги, да не бъде обичан? Защо, ако е вярно това, че получаваме, каквото даваме от себе си, аз винаги съм пренебрегнатата, изоставената, забравената и заебаната ? Ок,щастие може да има някъде там..но за мен още е нямало...и не знам как да го намеря...търся го, държа се позитивно,давам всичко от себе си-а в отговор-пълно безразличние накрая на всичко и крайна непукистичност. Не мога да го приема, затова съм по-склонна да повярвам в заглавието на темата си ...

Jesus
02-04-2009, 18:05
Много пъти и аз съм си мислел това, но съм романтик и вярвам че чистата и безкористна любов съществува :)

Enough
02-04-2009, 18:07
mhm agree ....

babity
02-04-2009, 18:07
Много пъти и аз съм си мислел това, но съм романтик и вярвам че чистата и безкористна любов съществува :)

cinderella_gugutka
02-04-2009, 18:15
естествено 4е не е така-съществува си истинска любов!! но кой е казал 4е всеки трябва да я намери и то в ранните 15-20 години ???
ако сте на 60 години и досега не сте изпитвали споделена любов тогава се оплаквайте :? и защо аз мога да кажа 4е имам хора които оби4ам и те ме оби4ат то4но по същия на4ин ? не защото търся изгодата или ходя с някой батко за да се 4укам с него и да му взимам парите - просто съдба .

kypo
02-04-2009, 18:22
леле ти все едно си аз в женски вариант! (виж ми темите ако не вярваш дето съм пуснал) и при мен същото, никой не се сеща вече за мен и нарочно бях си изключил телефона и компа тия дни за да помисля и да видя някой ще се поинтересува ли от мен, ама нъцки :(

ако искаш пиши ми лс да си полафим, май сме сродни души

BaiToq
02-04-2009, 18:35
Кой както я нареди.

b3byl1nka
02-04-2009, 18:37
мии .. понякога и аз съм на тва мнение,понякога не .. незнам

sku
02-04-2009, 19:09
Хм..не съм съгласна. И мен са ме наранявали,и аз съм си хвърляла чувствата на вятъра и аз съм си мислела "Е що да не стана някоя кучка,да праа секс без да ми пука,да съм с някой без да ми пука и за него..."-и като се замислих осъзнах че тия девойки са щастливи така,но аз няма да бъда,защото реално не съм такава и не искам това. Може да е много трудно и невъзможно,но вярвам,че някой ден ще намеря "половинката" си.
Не знам защо всички са решили,че като си курва и спиш с разни хора заради парите им и си нечия любовница и т.н. си щастлив. Напротив познавам такива хора и си нямате на идея колко са нещастни. Разквазвали са ми покъртителни неща за тва как едва ли не ревът докато правят секс,но си траят защото мутрата ще ги пребие иначе,а той от своя страна си затваря очите и не му пука-нали ч*ка готина опаковка... Тези "курвичките" рядко намират любов,защото всички ги имат за курви,а не за потенциален човек с който да споделиш някакви чувства. И една от тях веднъж ми каза "Като видиш готина мадама да слиза от готина кола,да е с направена коса,нокти дрехи,всичко и след нея вървят 3ма бодигарди и т.н. не и завиждай ми направо я съжалявай като се сетиш какво е правила за да получи тези коса,цици,дрехи нокти и т.н."

AFT
02-04-2009, 19:11
И колко е бил дълъг тоя живот, че постоянно повтаряш "цял живот еди-кво си"?! И защо само за пари и секс говорите, вече ми е ужасно противно като го чуя някъде, сякаш сте някви много оборотни и ако нямате богати приятели/гаджета няма да оцелеете?!?! Я спрете 'сексът и града' по-добре, стига сте си задавали някви философски въпроси.
По психология едно от първите неща, които се учат е за потребностите на човека. На първо място са нуждата от храна,сън и т.н, на второ - от добра работа/образование/приятели и доверие, на трето - от любов и принадлежност, на четвърто - уважение и одобрение от другите, себеуважение, на пето - самореализацията,а на шесто - философско и религиозно осмисляне на живота. Интересното е, че всички тези потребности могат да бъдат прескочени и направо да отидеш на петата, защото тя се счита за условие за щастие.
Казвам всичко това: 1) защото толкова време ме изпитваха на тва, че няма как да го забравя вече (пък и е интересно); 2) защото ми писна от тея теми тип шестата потребност, особено като са написани от пубертети.

psihqsala
02-04-2009, 19:47
На 'цели' 19 години съм, за това време съм събрала достатъчно опит и впечатления, не твърдя, че е достатъчно, за да вадя подобни генерални изводи, но съм далеч от идеята, че съм някаква 'тъпа пубертетка', именно защото осмислям нещата и не се водя само от оная си работа..както и да е..може би всичко е просто шанс.

SoAfraid
02-04-2009, 19:51
Tova dokazva che ne si vidqla dostatuchno ot jivota. Spoko i tvoqta polovinka shte se nameri. Nali znaesh che sled mnogo provali sledva nai-velikata pobeda. Uspeh i ne se pritesnqvai.

moneycomeme
02-04-2009, 19:55
..NQAA da se opravish dokato ne prestanesh da povtarqsh che ne si shtastliva,che nikoi ne otgovarq na istinskite ti chuvtva...razbiram te kakvo kazvash,zashtoto i az sym go osyznala! Obache nai-malkoto spoko shte sreshtnesh romantichniq chovek za teb,koito shte razbira lubovta ne samo kato QKO SEX ili QKO HAKANE NA PARI ,za da ne te izgubi,a shte te kara da se chuvtavsh EDINSTVENATA,shte te pecheli postoqnno i shte te obicha bezkoristno....shtom te ima tebe(romanitchkata) ne gubi nadejda,100% sa ostanali i romantici ;]]]prosto ne podcenqvai horata i ne izbyrzvai s precenkite i shte go sreshtnesh tvoq chovek!USPEH! :)

Adwokat
02-04-2009, 20:30
mhm agree .... ме тоо:)

angelcheeee_93
02-04-2009, 20:32
За хора,които се обичат истински на първо място е любовта и романтизма,защото те си представят всичко в най-красивата гледка.
(омагьосан свят ) :-D

AFT
02-04-2009, 20:52
19 не са чак толкова много, нали знаеш. ^^

Vesk0u
02-04-2009, 21:06
Любов... хъх... По-голяма болка на този свят НЯМА! И също така е най-безсмисленото нещо на този свят. Само болка и болка и болка... ;[

sh3_1s_7h3_0n3
02-04-2009, 21:17
Глупаво оправдание..., с което можеш единствено да се самосъжаляваш.
Има любов, има приятелство, подкрепа, опора... доверие!
Вие се впускате в някакви безсмислени връзки осланящи се предимно на 'Котеееееееее{{{{P}}}}", "милооо, пък 'найш ко...", и куп други лигави изпълнения.
Вашите връзки са несериозни и преходни... после обяснявайте, че било само секс, пари и взаимна изгода. Вие към това се стремите, после се жалвате. ;)

heroine
02-04-2009, 21:46
естествено 4е не е така-съществува си истинска любов!! но кой е казал 4е всеки трябва да я намери и то в ранните 15-20 години ???
ако сте на 60 години и досега не сте изпитвали споделена любов тогава се оплаквайте :? и защо аз мога да кажа 4е имам хора които оби4ам и те ме оби4ат то4но по същия на4ин ? не защото търся изгодата или ходя с някой батко за да се 4укам с него и да му взимам парите - просто съдба .

slun4ice_90
02-05-2009, 07:28
Имаш право за някои неща,но за други не съвсем....Вярно е,че на тазкива момичета им е по-лесно (каквито описваш)...И на мен ми омръзна все аз да съм добрчиката,пък все лоши неща да ми се случват...Обаче не се предавам пред нищо...Трябва ли обаче да се промениш,за да си "щастлива" като тези момичета....?Да лягаш с някой богат батко,който да задоволява всеки твои каприз?... :-o Аз не се отказвам и продължавам да търся щастието си...Направи го и ти.Бъди добра,с тези които го заслужават...Не бъди наивна...Успех!И не се предавай! :)

anonimnaa
02-05-2009, 13:08
Вярвам в любовта.

psihqsala
02-05-2009, 13:53
what3ver, никога, ама никога не съм се държала така глуповато с мъж ! Това е толкова лигаво и плиткоумно, че никога не ми е хрумвало подобно нещо ! Винаги съм била сериозна и съм заявявала желанията си сериозно, държала съм се на положение и такива 'връзки' просто са ми толкова чужди, че си нямаш представа (най-малкото ме догнусява от тоя тип изказвания и простотии), а и не съм лигава кучка на 13, че да си мислиш, че си падам по подобни изпълнения. Напротив, очаквам сериозно момче, защото аз съм сериозно момиче, което да може да отговори адекватно на отношението и на чувствата ми. Това е.

psihqsala
02-05-2009, 13:54
И колкото и странно да звучи аз самата никога не съм гледала изгодата си от мъжа, а това какви качества притежава, как се държи с мен, а и по принцип и т.н. ...

Ivalinka
02-05-2009, 14:33
всеки човек търси изгода, но тя има 2 варианта. материална изгода- вече достатъчно се говори за това ; духовна изгода- да си щастлив, да се влюбен, да те обичат, т.н . това е изначално (2рия вариант и няма нищо лошо в него). за 1вото няма да говоря.
а иначе.. все някога идва периодът на тъй нареченото 'щастие'. няма нужда от оплакване, от мислене, разсъждаване. любовта си идва и си отива, но когато тя си реши... единствено тогава! и това може да стане и на 40 години. да не би да ми казваш, че до тогава ще страдаш ???? глупости. радвай се на живота. всяко нещо с времето си :)

sexy89
02-05-2009, 14:45
Не знам народе, ама моето мнение е, че всеки гледа как да те прецака. Всеки, който познавам е яко във филма, че е звезда, абе то не са чупки в устните, то не са надуФФФки и кфоо :D :grin: тези хора са повърхностни и доста глупави поне в моите очи. Така по темата значи и аз съм била прецаквана от момчета и не винаги съм получавала това, което съм искала, и вече с риск да стана банална, ще кажа че откакто срещнах моя и си допаднахме толкова вярвам в истинската любов, в истинските чувства. Трудно е много, особено в днешно време да срещнеш момче, което да не търси в една връзка само едното е*ане или просто да се изфука с новата си приятелка и да, трудно е да намериш приятелка, която не ти гледа само каква кола караш, колко пари имаш и кога ще заспиш през ноща. Общо взето мисля, че положението в България е доста тежко. Всички са се побъркали. Ми мила пожелавам ти да намериш момчето за теб, искрено се надявам да получиш от живота това, което искаш и което търсиш и да бъдеш щастлива.

Punisherrr
02-05-2009, 15:01
Глупаво оправдание..., с което можеш единствено да се самосъжаляваш.
Има любов, има приятелство, подкрепа, опора... доверие!
Вие се впускате в някакви безсмислени връзки осланящи се предимно на 'Котеееееееее{{{{P}}}}", "милооо, пък 'найш ко...", и куп други лигави изпълнения.
Вашите връзки са несериозни и преходни... после обяснявайте, че било само секс, пари и взаимна изгода. Вие към това се стремите, после се жалвате. ;)

много съгласна ;) (Видях,че явторката е отговорила,че не е такава,но все пак това тук е вярно за повечето..пубери ;) )

Зависи кога на кого ще попаднеш... ;) Вероятно ще ти се случи и тогава ще повярваш.
Както аз вярвам ;)

psihqsala
02-05-2009, 15:14
Никога не съм разбирала и одобрявала подобни лиготии, не знам някои как са способни на това ! Иначе..и аз се надявам, че ще намеря сродна душа. :)