PDA

View Full Version : Лещи



Loshotia
02-05-2009, 07:30
Каква е разликата в диоптрите на лещата и очилата. Защото аз например съм -0,75 и на двете стъкла, но с лещите ще е различно.

galenata
02-05-2009, 08:57
Щом с очила ти е -0,75 с лещи ти е -0,50 :P

hAshoo
02-05-2009, 09:37
kvi pari struvat edni cvetni leshti sus raztvor?po evtinite?marka? 8-)

Swinkenhoffer
02-05-2009, 10:32
Щом с очила ти е -0,75 с лещи ти е -0,50 :P
o.O
Ето нещо, което не знаех... на мен диоптрите на лещите и на очилата ми са еднакви. Жива съм. 8-)

А цветните лещи струват различно, зависи от марката и мястото. На Bausch & Lomb съм си купувала за 60лв., а на Fresh Look за 100 и са за по една година. Разтворът ми е около 15лв.

indecent
02-05-2009, 10:48
Щом с очила ти е -0,75 с лещи ти е -0,50 :P
o.O
Ето нещо, което не знаех... на мен диоптрите на лещите и на очилата ми са еднакви. Жива съм. 8-)

А цветните лещи струват различно, зависи от марката и мястото. На Bausch & Lomb съм си купувала за 60лв., а на Fresh Look за 100 и са за по една година. Разтворът ми е около 15лв.

a ima li tri mese4ni cvetni le6ti i na kakva cena sa

sweetsunshine
02-05-2009, 14:59
Аз искам да попитам за цветните лещи,ако са без диоптър по ли увреждат очите,защото аз нямам проблеми с очите а бих искала да си купя някакви бели(ако има),черни или като котешко око лещи :D

Swinkenhoffer
02-05-2009, 18:24
Всеки казва различно... някои са твърдо против лещите, други твърдят, че дори намалявали диоптера.
Най-сигурно би било да отидеш на очен лекар, който ще те прегледа, за да няма неприятни изненади. Също така лещи не се препоръчват на деца под 16-17 (май тогава някъде сложих аз, не помня), защото окото не се било развило достатъчно, бля-бля.
Тези, по-изродските, са доста пари май. 8-)

indecent, нямам представа на каква цена са. Май повече зависи в коя оптика ще отидеш, тъй като на мен все ми казват различни цени за лещите, които ползвам.
:)

Loshotia
02-05-2009, 18:47
Мдаа, мерси за отговора.
Иначе цветните са между 600 и 140лв( тея които съм гледала). Но много изкуствено изглеждат според мен.

Swinkenhoffer
02-05-2009, 18:59
Aми зависи на какви очи какъв цвят лещи ще сложиш... една приятелка беше с почти черни, а отгоре лепна едно ярко морско синьо и вадеше доволно зловещ вид. :D
Иначе ако не става въпрос за драстична промяна в цвета, не се вижда особено. То си зависи и от изработката на самата леща... има някои, които се рисуват ръчно и са страхотни, както и цената им. 8-)

galenata
02-05-2009, 19:00
Щом с очила ти е -0,75 с лещи ти е -0,50 :P
o.O
Ето нещо, което не знаех... на мен диоптрите на лещите и на очилата ми са еднакви. Жива съм. 8-)


Ми значи.. на мен ми казаха,че понеже лещите се поставят в самото око,а очилата не се получава тази разлика от 0,25.

Swinkenhoffer
02-05-2009, 19:01
Мда, има логика, но кой да се сети... :D

hAshoo
02-05-2009, 21:58
SWASTICA deto go bannaha mi kaza 4e negovite sa na Alcon i sa 80 lv..hubavi sa hi4 da ne e smqtam da si kupq

Adwokat
02-05-2009, 22:42
Aми зависи на какви очи какъв цвят лещи ще сложиш... една приятелка беше с почти черни, а отгоре лепна едно ярко морско синьо и вадеше доволно зловещ вид. :D
Иначе ако не става въпрос за драстична промяна в цвета, не се вижда особено. То си зависи и от изработката на самата леща... има някои, които се рисуват ръчно и са страхотни, както и цената им. 8-)

а тез със морско синьо доре голу на ква цена си ги е зела ?:)

RAWRRR
02-06-2009, 00:07
Разликата между лещите и очила е 0,25.Поне при мен е така,очила -4,лещи -3.75 ( 8-) ).
Не знам дали е вярно за лещите,но от 1 година носене на очила ми намаля диоптър с 0,50 (0,25 самия него и 0.25 цилиндър).

Разликата между диоптрите се получава,защото когато си с лещи получаваш по-добра видимост-настрани,нагоре и надясно.

Иначе няма смисъл да питаш тук,трябва задължително да отидеш на очен лекар (в някои оптики прегледа е безплатен).Ако ти се е повишил диоптъра,в процеса на носене на очила (ако например не ги носиш редовно) и сложиш стария си диоптър,може да ти се увеличи още повече..

Разтвора е около 15-20лв,задължително си купи и лекарство за възпаление,ако ти се случи,трябва да имаш подръка.Препоръчвам ти и да си взимаш 3-месечни лещи,защото понякога се губят,а ако изгубиш едногодишна ще се набуташ с повечко парички.
Около 10 лв струва една леща.Препоръчвам английски и американски.

Lolitta
02-06-2009, 00:07
Ей сега гледам в един онлайн магазин- цветни 1 месец 80лв. Преди два дни в една оптика попитах, пак едномесечни- 140 лв... Разтворите зависи от грамажа, но са към 15-ина лв. Хубаво е да се пробват преди да си купиш, но май вече почти никъде не е разрешено..

Lolitta
02-06-2009, 00:12
А иначе някой да знае дали има силиконови цветни лещи??? :-o

galenata
02-06-2009, 07:05
А да попитам някой знае ли каква е разликата в цената между обикновените лещи с диоптър и цветните лещи с диоптър?

bybit0o0
02-06-2009, 10:36
А да попитам някой знае ли каква е разликата в цената между обикновените лещи с диоптър и цветните лещи с диоптър?
обикновените са към 10 лева едната а цветните 40 лв ;]
мда и от цветните лещи с диоптър ти се покачва повече..: ако имате астегматизъм с квото и да сте не можете да си намалите диотъра(ако имате такъв) а само да го запазите :)

hAshoo
02-06-2009, 10:49
А да попитам някой знае ли каква е разликата в цената между обикновените лещи с диоптър и цветните лещи с диоптър?
обикновените са към 10 лева едната а цветните 40 лв ;]
мда и от цветните лещи с диоптър ти се покачва повече..: ако имате астегматизъм с квото и да сте не можете да си намалите диотъра(ако имате такъв) а само да го запазите :)

Tova za ednogodishnite nali?Ne bih dal 95 leva za dve trimesechni leshti sus raztvor

Loshotia
02-06-2009, 13:55
Разликата между лещите и очила е 0,25.Поне при мен е така,очила -4,лещи -3.75 ( 8-) ).
Не знам дали е вярно за лещите,но от 1 година носене на очила ми намаля диоптър с 0,50 (0,25 самия него и 0.25 цилиндър).

Разликата между диоптрите се получава,защото когато си с лещи получаваш по-добра видимост-настрани,нагоре и надясно.

Иначе няма смисъл да питаш тук,трябва задължително да отидеш на очен лекар (в някои оптики прегледа е безплатен).Ако ти се е повишил диоптъра,в процеса на носене на очила (ако например не ги носиш редовно) и сложиш стария си диоптър,може да ти се увеличи още повече..

Разтвора е около 15-20лв,задължително си купи и лекарство за възпаление,ако ти се случи,трябва да имаш подръка.Препоръчвам ти и да си взимаш 3-месечни лещи,защото понякога се губят,а ако изгубиш едногодишна ще се набуташ с повечко парички.
Около 10 лв струва една леща.Препоръчвам английски и американски.

Да, разбира се, първо ще отида на лекар, но ми беше интересно каква е разликата. А за възпалението имам някакви капки, които се водят за възпаление, но пак ще попитам. Благодаря ти много

galenata
02-06-2009, 16:52
А да попитам някой знае ли каква е разликата в цената между обикновените лещи с диоптър и цветните лещи с диоптър?
обикновените са към 10 лева едната а цветните 40 лв ;]
мда и от цветните лещи с диоптър ти се покачва повече..: ако имате астегматизъм с квото и да сте не можете да си намалите диотъра(ако имате такъв) а само да го запазите :)
Mм аз преди години имах астигматизъм,но от носенето на очилата се махна и сега имам само диоптър...И искам някаква промяна понеже ще си меня цвета на косата мсиля да си сложа и цветни лещи..

bybit0o0
02-06-2009, 18:12
А да попитам някой знае ли каква е разликата в цената между обикновените лещи с диоптър и цветните лещи с диоптър?
обикновените са към 10 лева едната а цветните 40 лв ;]
мда и от цветните лещи с диоптър ти се покачва повече..: ако имате астегматизъм с квото и да сте не можете да си намалите диотъра(ако имате такъв) а само да го запазите :)
Mм аз преди години имах астигматизъм,но от носенето на очилата се махна и сега имам само диоптър...И искам някаква промяна понеже ще си меня цвета на косата мсиля да си сложа и цветни лещи..
еми една моя фр точно в твоето положение..и беше първо с безветни и диоптъра и беше едно и нещо..сложи сините лещи и носи ги 1 година и ся диоптъра и е 2,50 ... а пък аз си нося безцветните и си стои 1 :)
А иначе цветните лещи дето са към 100 лева казват че са със срок 1 година обаче всъшност са тримесечни..даже по новините го даваха..за злоупотребата с тея лещи...

xXxScreamxXx
02-07-2009, 11:06
kvi pari struvat edni cvetni leshti sus raztvor?po evtinite?marka? 8-)

марка не знам .. испански са .. общо с разтвора и кутийката 150 ;)

ShOkOlAddd
04-26-2009, 16:45
moite o4i poprincip sa kafqvi oba4e iskam da si kupq sini ili zeleni le6ti
nqkoi moje li da mi kaje kolko mogat da mi stryvat g/d edni 3-i mese4ni cvetni le6ti:)
blagodarq predvaritelno :-)

LifeIsGood
04-26-2009, 17:53
Щом с очила ти е -0,75 с лещи ти е -0,50 :P
o.O
Ето нещо, което не знаех... на мен диоптрите на лещите и на очилата ми са еднакви. Жива съм. 8-)

А цветните лещи струват различно, зависи от марката и мястото. На Bausch & Lomb съм си купувала за 60лв., а на Fresh Look за 100 и са за по една година. Разтворът ми е около 15лв.

Моите също и така ми ги предписа доктор...