PDA

View Full Version : искам да си купя китара



manutdforever
02-06-2009, 08:37
искам да свиря r&b/soul.
някой може ли ми каже къде има евтино да продават.като казвам евтино имам предвит някъде до 80лева.от софия съм.

WooDy
02-06-2009, 09:49
Има ама ддз къде беше :grin:

manutdforever
02-06-2009, 10:00
ехххх ако можеше се сетош

billytalent
02-06-2009, 10:16
Потърси си онлайн една приятелка си купи много хубава,чрез някакъв сайт за музиканти

Bu7cher
02-07-2009, 10:47
muzikant.org - там може да намериш нещо.
Каква китара ти трябва?Продавам стария си бас.Ако те интересува,пиши.

Make_Love
02-07-2009, 12:44
ми ако си взимаш китара не си взимай няква от 80 лева няма да намериш такава..,а ако намериш ще е с някъф дефект!Я дъската не е както трябва..,я грифа ти е преебан...,ако ходиш да си взимаш китара...отиди с някой който разбира от китари така е най сигурно!Има близо до Театър зад канала има и в малкият цум на пиротска на 4тия етаж има и на раковска до една църква не знам как се казваа ;D на един ъгъл ако искаш някво инфо пиши на лс

Shiver
02-15-2009, 10:35
По-добре събери малко повече пари, защото за осемдесет лева... гледай да не е по-евтина от 150лв...

manutdforever
03-14-2009, 19:20
значи реших ще събера 150 лева и си купя.доколокото знам бяха няколко вида.единия вид беше lead guitar а другия bass guitar.мисля си зема лийд.само да попитам има ли музикален магазин в скай сити мол

Downingtn
03-15-2009, 09:47
Пич, нали знаеш че после ще ти трябват усилвател и ефекти, така че с 150 лева май няма да стане :D Пък и тва че за 80лв щяла да бъде дефектна изобщо не се знае.. зависи на кой попаднеш.По добре върви в Rising Force в София и питай за някой начален комплект :)

Nefarian
03-15-2009, 10:50
По-добре събери повече пари за китарата, в началото ще свириш с компютъра.

XTREMEFREERIDE
03-15-2009, 14:02
ми ако си взимаш китара не си взимай няква от 80 лева няма да намериш такава..,а ако намериш ще е с някъф дефект!Я дъската не е както трябва..,я грифа ти е преебан...,ако ходиш да си взимаш китара...отиди с някой който разбира от китари така е най сигурно!Има близо до Театър зад канала има и в малкият цум на пиротска на 4тия етаж има и на раковска до една църква не знам как се казваа ;D на един ъгъл ако искаш някво инфо пиши на лс

Има класически китари по 80 лева.
Можеш да намериш.
За съжаление София не ми е много позната и не мога да ти кажа от къде, но при всички полоения ще си намериш.
Иначе ако свириш любителски ти препоръчвам Ритъм китара.
С метални струни е и е малко по-трудно, но си заслужава.
Успех.

lan
03-23-2009, 20:55
Близо до театър зад канала има 2 музикални магазина,като единя хич не го препоръчвам.Просто по свет на певицата ни,аз в него не съм влизал.Другия се казва Камертон,но в него мисля,че нямаше акустична китара под 100 лева.Честно казано на мен не ми стана ясно точно какъв инструмент търсиш,но е най-добре да хванеш някой твой познат,който поне малко си има представа от китари и възможните дефекти при евтините.Близо до халите има един магазин и там май бяха докарали евтини китари.Всъщност виж в музикантския форум. Май там имаше тема за музикалните магазини в София.

LizZz
04-11-2009, 06:20
Така.
Предполагам сега ще започваш да свириш.
За начало трябва да си вземеш акустична китара.
Има две причини за това :
1) 3 от струните са найлонови, защото в металния си вид са адски тънки и ще ти разранят пръстите. С найлоновите ще ти се получат възглавнички на пръстите, които по-нататък ще предотвратят нараняване.

2) Грифа е по-широк, както и разстоянието между струните. Така ще се научиш по-лесно да координираш движенията, защото при тесен гриф е доста по-сложно.

След като усвоиш тази китара може да отидеш в някой магазин и да опиташ как свирят електрическите ритъм/соло китари и бас китари.
А може да си вземеш и по-хубава акустична.

Аз сега ще взимам една за 155лв за една позната. Ако си от софия мога да те заведа. Има и по-евтинки за 80,100, 100 и нещо..

И преди да почнеш да се потапяш в тея среди - трябва ти много време, и желание за да се научиш да свириш хубаво. Отделно финансовите нужди..

Ако имаш интерес ми пиши в скайп.


Ето и темата във форума за музиканти :
http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=75&hl=%EC%E0%E3%E0%E7%E8%ED%E8