PDA

View Full Version : Очила с диоптър



golfabitch
02-06-2009, 17:29
Здравейте!От есента забелязох,че с дясното леко виждам леко замацано.Днес отидох при очен лекар и ми казаха,че имам късогледство на дясното око -0.75 мисля че беше.Въпросът ми е има ли смисъл да сложа очила,дали ще изглеждам грозно(очилата няма да са от тези кръглите а с друга рамка) и ще се оправи ли късогледството или просто ще ги нося,за да виждам по-хубаво.Вие какво мислите за очилата?Ме не интересува,че ще ми се дразнят в училище,защото очите ми са по-важни от присмивки.Мерси на всички озовали се

6emet4e
02-06-2009, 20:16
Ще те посъветвам да си сложиш очила. Късогледството не се оправя,но очилата ще ти попречат да си вдигнеш диоптера,а това е много важно.
Не мога да ти кажа дали ще ти отиват,просто защото не съм те виждала. :)

Jesus
02-06-2009, 20:56
Може да си вземеш очила за работа с компютър и диоптър, мисля че за всеки млада човек е от полза даси щади очите :)

SiSsKkAa
02-06-2009, 22:11
аз също имам късогледство хубаво е да сложиш очила.аз имам и ако са с хубава рамка седят дори готино.моите лично ми казаха да ги нося само като съм на компа и като чета.по-добре сложи

golfabitch
03-04-2009, 13:07
Имам очила от миналия петък,но днес се зацапаха.Купих си спрей за почистване пръскам върху стъклото минавам с кърпичка,но пак остава замацано.Как да ги изчистя?Благорадя!

BlueCat
03-04-2009, 13:37
аз също имам късогледство хубаво е да сложиш очила.аз имам и ако са с хубава рамка седят дори готино.моите лично ми казаха да ги нося само като съм на компа и като чета.по-добре сложи
E как така имаш късогледство пък носиш очила, за да четеш? Късогледство означава, че не виждаш надалеч.
Към авторката - купи си очила. Можеш да ги носиш когато гледаш телевизия, дъската или когато използваш компютър. Има вероятност да смъкнеш диоптъра, даже и да го премахнеш, но това зависи от възрастта ти най-вече, както и от други фактори.
Към предишния пост - измий ги с веро, при мен така става.

kalpazanka
03-06-2009, 16:27
E как така имаш късогледство пък носиш очила, за да четеш? Късогледство означава, че не виждаш надалеч.
Късогледство означава, че образът се фокусира пред ретината.
Авторке, в същото положение съм- -0,75 на дясното око. Вземи си очила, определено ще ти помогнат. Няма да го има напрягането при фокусиране, няма да го има и главоболието. ;)

MrUndaztood
03-07-2009, 23:36
но очилата ще ти попречат да си вдигнеш диоптера

бабината ти трънкина!

MrUndaztood
03-07-2009, 23:41
Виж, от 10 години съм с очила (от 1-ви клас).Почнах с -0,75,сега съм -4,50.Това,че очилата щели да те оправят(особено при диоптер -0,50 - 1,0) е ъпсурдно,още повече,че пък ще ти спре диоптера да ти расте.Естествено има и изключения.
Просто очилата ще го забавят да расте.Виж,винаги избирай диоптер,ойто е -0,25 стотни от този,който виждаш чисто,защото очите ти ще привикват и ще искат повече и повече.Примерно ако при -1 виждаш супер,вземи -0,75 (няма голяма разлика).

Какво ти пука.Понякога очилата просто забравяш,че са на теб.Аз лично до такава степен бях свикнал,че преди 4 години обикалях всички магазини в цяла Варна,където бях,за да си ги търся,а те през цялото време са били на очите ми (просто на 4-тият магазин вече ми казаха и умрях от срам).

Не се подлагай на лазерни операции.Най-много да ти изгорят очното дъно,което означава вечен мрак.

Витамин Е,мнооооого,ама много,в промишлени количества моркови и боровинки УЖ помагали малко...амааааа.

Лещите.Най-много да си доведеш възпаления на окото,конюктивити и прочие.Не се занимавай.


Досадно е първо.После се свиква.И вече просто откачаш и не ги искаш (както съм сега аз) :\\