PDA

View Full Version : БГ ВУЗОВЕ



мичка
02-06-2009, 19:23
моята класация е :
1) ИУ- Варна
2) УННС - София
3) УХТ -Пловдив
4) ПУ -Пловдив

Какви са вашите мнения за тези вузове,имате ли информация дали лесно се влиза (изкл. приемането по банков път).. Какво сте чували за тях,качество на образование, материална база,общежития(за 1вите 2)?Мнения на познати,приятели ..,всяка една информация ,която не е написана из сайтовете на горенаписаните УЗ ми е от полза.Особен интерес заявавам към първите 2 :) :)

TheSadGirl
02-06-2009, 19:47
И аз съм се запътила за Варна, няма да е лесно със сигурност, но УНСС ми изглежда някак си недостижимо, въпреки труда, успехите и оценките ми :( Общежитията по принцип навсякъде са си мизерия и там само за купони и спане става :D УНСС мисля че имат общежити, но за Варна не съм се интересувала, защото имам роднини там. Мисля че си се ориентирала за икономика нещо , най- лесно се влиза в Свищов до колкото съм чувала отзиви :)

DjBaloon
02-06-2009, 20:05
Качествено образование в България няма :-o

Така че е много спортно, но за сега най-признават дипломите на УНСС,макар да не е особено основателно

kPuCkA
02-06-2009, 20:25
Ако сте се насочили към ВИНС-а ви трябват доста високи дипломи, иначе каквито и оценки да изкарате на тестовете, ако дипломата ви е слаба, не се надявайте.

Mbp3eJlaH
02-07-2009, 07:57
Качествено образование в България няма :-o

Така че е много спортно, но за сега най-признават дипломите на УНСС,макар да не е особено основателно

kade go vidq tva 4e v UNSS nai priznavat diplomite ?

Jesus
02-07-2009, 08:19
Във СвищоФ е най-добре :) В БГ СУ е най-добре, в някой специалности се влиза трудно :( , но като цяло несе влиза трудно :)
Въпрос : Знаеш ли защо УНСС има ограда ?
Отговор : Защото ако някое куче влезне, ще излезне с диплома !
:D

DjBaloon
02-07-2009, 14:35
Качествено образование в България няма :-o

Така че е много спортно, но за сега най-признават дипломите на УНСС,макар да не е особено основателно

kade go vidq tva 4e v UNSS nai priznavat diplomite ?

Тия неща не ги има на документи,това са неща от практиката
как знаеш от кой от всички видове руска салата на пазара,коя да си вземеш? :-o

Mbp3eJlaH
02-07-2009, 14:51
Качествено образование в България няма :-o

Така че е много спортно, но за сега най-признават дипломите на УНСС,макар да не е особено основателно

kade go vidq tva 4e v UNSS nai priznavat diplomite ?

Тия неща не ги има на документи,това са неща от практиката
как знаеш от кой от всички видове руска салата на пазара,коя да си вземеш? :-o

qvno u4i6 v UNSS
ne6to protiv da mi kaje6 sedmi4nata vi programa ?
i tova 4e tam izpiti se kupuvali...
ne6to da znae6 za tova ?

Darkkiss
02-07-2009, 15:00
Качествено образование в България няма :-o

Така че е много спортно, но за сега най-признават дипломите на УНСС,макар да не е особено основателно

kade go vidq tva 4e v UNSS nai priznavat diplomite ?

Тия неща не ги има на документи,това са неща от практиката
как знаеш от кой от всички видове руска салата на пазара,коя да си вземеш? :-o

qvno u4i6 v UNSS
ne6to protiv da mi kaje6 sedmi4nata vi programa ?
i tova 4e tam izpiti se kupuvali...
ne6to da znae6 za tova ?

покажи ми точка на земята където не можеш да се оправиш с пари!!!

shadow4e
02-07-2009, 16:37
http://news.expert.bg/?id=135383

Класацията не е много точна относно сравнението СУ, УНСС, ТУ тъй като едиият е общ, а другият тясно специализиран. Не може да се сравянавт финанси, арабистика и инженерен дизайн, защото са в различни сфери. Но се вижда търсенето примерно УНСС - СА-Свищов - ИУ-Варна или ТУ-София - ТУ-Варна или СУ и ПУ.

Много си зависи и от кой град си, ако си от Варна няма смисъл да излизаш извън нея, ако си от София, отидеш на учиш във Варна и се върнеш пак в София, ще те гледат с недоверие /реален случай/.

мичка
02-07-2009, 19:03
от Пловдив съм :)

Loshotia
02-08-2009, 16:55
СУ си е класика- именно там искам да уча. Твоята класация сигурно те устройва, но аз например не бих искала да напусна града си, приятелите си и семейството си и да уча в друг град

Jesus
02-08-2009, 18:28
СУ си е класика- именно там искам да уча. Твоята класация сигурно те устройва, но аз например не бих искала да напусна града си, приятелите си и семейството си и да уча в друг град
Добре Миме какво искаш да учиш в СУ ?

lifestyler
02-08-2009, 21:28
Аз не разбрах какво точно искаш да учиш, но предполагам е икономика, като гледам ВУЗовете, които си класирала. Не разбирам наистина защо не си се замислила и за Свищов, влизането може да не е особено трудно, но образованието и студентският живот са може би на най-високо ниво.. Може да е малък града, но това всъщност се оказва предимство, представи си една трета от пловдив да са млади хора.. Имам супер много познати, които учат там и редовно слушам легенди за изпълненията им :D

mimilia
02-13-2009, 13:18
аз съм още 9-ти клас, но мисля да се насоча към у-тета в Благоевград с психология

Carmen_Kass
02-14-2009, 17:07
Някой да каже нещо за БСУ(бургаски свободен университет) ? И въобще за свободните университети?

Jesus
02-14-2009, 17:30
Ми таксите са супер високи, примерно 3 000 :(

AtMosFera
02-24-2009, 16:57
ааааааахахахаха глупости пъълни.Свободните се водят частни и този в Бургас,и този във Варна,но далеч не са 3000 на семестър (т.е.6000лв годишно.) :shock:
Относно семестриални такси ще ви кажа само,че най-високи са в НБУ и в колежите(МТМ college например).А в НБУ редовното е 1100 ли 1200 лв. Прави си сметка значи колко е в свободните-под 900 лв. :)