PDA

View Full Version : Плуване



balon4eee
02-06-2009, 19:35
От София съм и от 8год тренирам плувне. В отбор съм - Левски София и много обичам плуването . След 7клас исках да вляза в НСА (национална спортна академия ) с плуване ама наще не ми разрешиха. Сега съм 8 и искам след тази год да вляза там . Искам да питам има ли някой от тук , който е в НСА и да ми каже , може ли въобще след 8клас да дойда там и как ? Момиче съм .
Според баша ми след тва 1во , че съм щяла да изляза тъпа като галош и 2ро че съм щяла да свърша като треньорка с мижава заплата .Е , вярно си е , че в тъпата ни страна няма почва за развитие на спорта ама като искам тва :x Майка ми пък мисли , че трябва да се занимавам с това , което ме влече и което ми е дадено от Бог ... т.е плване . Вие кво мислите ?

LittlePrincess
02-06-2009, 19:47
Ами за самото у-ще нищо не знам, но според мен не е трябвало да позволяваш на родителите си да ти забранят да отидеш там. Все пак ти го искаш това нещо.

Lqlichka1
02-06-2009, 19:48
Абе, баща ти има грешно мислене.. Нашия господин от 40 човека отбор (само единия набор) по 30 лева на човек на месец.. И като сложиш и шапки и бански, плувбойси, глупости и то отива към 1 500 лева на месец. Само единия треньор.. Бе, както си решиш, според мене пак си се занимавай с плуване ама учи нещо друго, щото не се знае кво може да стане за напред.. Можеш да получиш травма, която да ти пречи и повече никога да не видиш басейн. Ти си решаваш :)

balon4eee
02-06-2009, 20:00
Има и избор да си уча в нормално даскало и да си остана в този отбор ...

Lqlichka1
02-07-2009, 17:48
Според мен е по-добре така - да учиш в нормално училище и да си останеш в отбора, ама както искаш ; )

girl_in_black
02-07-2009, 17:53
НСА не е ли университет :-o

MentallyBlind
02-07-2009, 18:32
Имаш избор - или продължаваш да плуваш или спираш да козиш.

nefchi_bs
02-08-2009, 06:55
Има и избор да си уча в нормално даскало и да си остана в този отбор ...

М направи така...Най-добре е според мен..Плуването е страхотен спорти аз съм тренирала 5 години,но това е друга тема...Но според мен не трябва да ходиш в НСА,защото спортистите нямат особено голям умнсвен багаж и най-много да затъпееш покрай тях..

krisence
02-08-2009, 10:46
Има и избор да си уча в нормално даскало и да си остана в този отбор ...

М направи така...Най-добре е според мен.....Но според мен не трябва да ходиш в НСА,защото спортистите нямат особено голям умнсвен багаж и най-много да затъпееш покрай тях..

+1

PiruBloodz
02-08-2009, 11:54
НСА не е ли университет :-o

NCAA

ThePowerOfLove
02-08-2009, 13:59
Ти си решаваш, но ако аз бях на твое място щях да заложа на нормалното училище. Учи си пък пак ходи да тренираш, защото след време не се знае на какъв акъл ще си :neutral: Пък и спортните гимназии нямат особено голям авторитет..

rubi
02-09-2009, 23:43
много се извинявам за недоразбралите но НСА "Васил Левски" е университет и винаги е бил такъв....
http://www.nsa.bg/ :shock:
нз от къде имате инфо че в НСА се влиза след 7-8 клас :shock: явно инфото ви е грешно....
може да има някакво спортно средно училище което има плуване но определено не е Националната Спортна Академия.... :?

AtlantidaLove
02-10-2009, 04:54
много се извинявам за недоразбралите но НСА "Васил Левски" е университет и винаги е бил такъв....
http://www.nsa.bg/ :shock:
нз от къде имате инфо че в НСА се влиза след 7-8 клас :shock: явно инфото ви е грешно....
може да има някакво спортно средно училище което има плуване но определено не е Националната Спортна Академия.... :?

gorska
02-10-2009, 12:52
Абе, баща ти има грешно мислене.. Нашия господин от 40 човека отбор (само единия набор) по 30 лева на човек на месец.. И като сложиш и шапки и бански, плувбойси, глупости и то отива към 1 500 лева на месец. Само единия треньор.. Бе, както си решиш, според мене пак си се занимавай с плуване ама учи нещо друго, щото не се знае кво може да стане за напред.. Можеш да получиш травма, която да ти пречи и повече никога да не видиш басейн. Ти си решаваш :)

И тия 30 лева да не отиват само за треньора?!
Ми то има поддръжка на басейн, заплати на персонал и още кво ли не, как той ще прибира всичко :-D
Помня сестра ми като тренираше даваше пари отделно за басейна, отделно за треньора все път.