PDA

View Full Version : Сутрин ме болят очите много....



(S) AINT
02-07-2009, 11:59
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

WooDy
02-07-2009, 12:07
Това е защото много седиш на компа... И аз бях така и след време ми свикнаха очите

(S) AINT
02-07-2009, 12:10
Това е защото много седиш на компа... И аз бях така и след време ми свикнаха очите

Не стоя много, сигурно около 5-6 часа за цял ден. :( Преди да легна около 2

(S) AINT
02-08-2009, 12:08
Пишетееееееее

evalongoriq
02-08-2009, 12:10
аз като съм първа смяна и ставам в 6.30 немога да си отлепям очите и около 5 минути нищо не виждам :D ама кото си ги измия и всичко е ок :D

SiSsKkAa
02-08-2009, 12:57
и според мен е защото много седиш пред пц-то.и мен ме болят поради тази причина.поограничи малко взирането в монитора и всичко ще е ок

UFOs
02-08-2009, 14:30
Какво да пишем?Ти за лекар не си ли чувала?Може да имаш проблем със синусите..аз скоро ходих и се оказа,че ме болят заради тях..

gabi_94
02-08-2009, 15:39
5,6 часа не е малко да ти кажа, аз седя за най-много 3 часа...освен това ако си лягаш късно и ставаш рано е нормално да те болят, мен също ме болят, а спя горе долу 7 часа.

stranger34
02-08-2009, 18:52
5-6 часа не са толкова малко, честно казано.

Носиш ли очила?
Четеш ли много?
Много ТВ?

намали там компа и твто
Яж краставици/моркови/магданоз... толко ;Д

venom0706
02-08-2009, 21:08
Спинкай повече. :D

batkodoki
02-08-2009, 22:41
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

компа няма отношение!

ти като си отвориш очите и си мислиш как да се оплескаш със "спирала"!

а преди да ги затвориш правиш ли изобщо някаква хигиена на тях за да свалиш всичкия боклук, който сама си накачила?

(S) AINT
02-09-2009, 14:07
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

компа няма отношение!

ти като си отвориш очите и си мислиш как да се оплескаш със "спирала"!

а преди да ги затвориш правиш ли изобщо някаква хигиена на тях за да свалиш всичкия боклук, който сама си накачила?

Много ясно че ги пазя , познавам хора дето си слагат ПО 200 ТОНА и нищо им няма + тва ползвам само качествен грим!

(S) AINT
02-09-2009, 14:08
5-6 часа не са толкова малко, честно казано.

Носиш ли очила?
Четеш ли много?
Много ТВ?

намали там компа и твто
Яж краставици/моркови/магданоз... толко ;Д

Нито и едно от 3те. Може наистина да е от недоспиване наистина

Nitroglycerin
02-09-2009, 14:25
Само 5-6 часа ,но това е нищо.Абе момиче можеш да си докараш трайни очни проблеми с толкова висене пред компа макс 2 часа не повече.И гледай повече да спиш да ти починат малко очите.Може за профилактика и малко Визин да ти разшири малко зениците.

Darkkiss
02-11-2009, 03:05
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

отиди на доктор...

SoFarSoG00d
02-11-2009, 14:31
Спиш ли достатъчно време-поне 8 часа?Стоиш ли дълги часове пред комп'търа или телевизора?

LittlePrincess
02-11-2009, 14:56
Може да е от недоспиване.. :? Най-добре отиди на лекар вместо да питаш по форумите. Все пак очите трябва да се пазят много!

Barbie
02-12-2009, 09:35
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

компа няма отношение!

ти като си отвориш очите и си мислиш как да се оплескаш със "спирала"!

а преди да ги затвориш правиш ли изобщо някаква хигиена на тях за да свалиш всичкия боклук, който сама си накачила?

Много ясно че ги пазя , познавам хора дето си слагат ПО 200 ТОНА и нищо им няма + тва ползвам само качествен грим!

А старателно и изцяло ли почистваш след това грима? Като по-малка (и по-глупава) явно не полагах достатъчно старание в махането на грима вечер и сутрин едва отварях очи. Грима вреди, запушва слъзните каналчета (ако така им се вика) и тн. Пробвай известно време да не слагаш нищо по очите (включително и спирала) и виж дали няма да е по-добре. Освен това избягвай водоустойчивите спирали (като цяло те съветвам).

Пушиш ли? Прекарваш ли много време в задимени пространства. На мен това ми действа много зле. Колкото пъти прекарам вечерта сред пушачи, толкова пъти на следващат сутрин очите ми смъдят, текат, зачервени са и тн...

natity91
02-12-2009, 18:09
Сутрин като стана за даскало и много ме болят очите.Не мога да си сложа даже спирала,само като се погледна в огледалото и очите ми текат и много болят. След 2-3 часа се оправят , но това се случва само сутрин. :-o :-o :-o :?

отиди на доктор...

i az kazvam 4e e ot kompa.. i mene me bolqt. I az nemoga da si sloja spirala.. problema e v tova 4e trqbva na vseki 4as pred kompa o4ite ti da po4ivat 15 min. A nie sqdame i ne stavame s 4asove i posle v legloto i sutrinta na stava6 v 6-7.. ami taka.. umorqvat se. Griji se pove4e za tqh da ne stane po lo6o. :(

DimovB
02-13-2009, 00:00
на мен ми се случва от преклено киснене пред монитора

titinkaa
02-14-2009, 20:04
и мен ме болят о4ите ама нз от кво като имам специални стъкла на очилата за компа и за предпазване от вредните лъчи на монитора,слагам спирала 2 пъти в седмицата и си мия вечер лицето от спиралата молива и т.н. и все пак пак ме болят и аз се чудя кво може да ми е,спя достатъчно,скоро даже мисля да ида пак до лекарката да ми види очите щото чак усещам една гадна болка все едно някой ме боде в очите с нещо остро :?

gree_girl
02-14-2009, 22:25
И аз имам същия проблем. Мисля, че е от това, че ги напрягам много. От учене, компютър ... ако носиш очила и имаш диоптър се натоварват още повече. Пък и грима също ги натоварва, било то качествен или не. Аз изобщо не се гримирам :x :-x :( Мен примерно от студа, молива ми се изсушават и почват да ме болят. :(

titinkaa
02-15-2009, 11:24
И аз имам същия проблем. Мисля, че е от това, че ги напрягам много. От учене, компютър ... ако носиш очила и имаш диоптър се натоварват още повече. Пък и грима също ги натоварва, било то качествен или не. Аз изобщо не се гримирам :x :-x :( Мен примерно от студа, молива ми се изсушават и почват да ме болят. :(
На мен с очилата пред компа ми е добре не ме болят,обаче ако ги махна за известно време и почват да ме болят,а очилата ми са само за компа и ги слагам само когато сядам на компа и н емисля че очилата натоварват очите,защото мен ме облекчава и не ме болят

zimin
02-18-2009, 12:17
преди време и мен ме боляха,даже някой път не можех да виждам имах чувството че съм кривоглед,ходих на очен лекар каза че имам лек диоптър на едното,но каза че може да е по наследство нещо,защото майка ми влезе след мен и тя имаше същия проблем.
та лекарката ми предписа едни витамини взимах ги към месец и сега сичко е ОК.
по добре отиди и ти да те прегледат защото тия очи не са за 2 дена!