PDA

View Full Version : Състезава се с мен



Lady_AMG
02-07-2009, 20:40
Здравейте! С моя приятел сме от три години заедно и аз много го обичам. Само че много често той се състезава с мен- като знания, като маниери и т.н, в смисъл обича някак си да се доказва над мен... Напоследък ми се струпа доста и като върнах времето назад видях колко много пъти е подценявал успехите ми и ме е карал да се чувствам като нищожество. Понякога злобно ми обяснява как хората не ме харесват, а харесват него. Казват че любовта е сляпа и мисля че аз прогледнах и видях това и се чувствам много зле от този факт. Той каза "Аз съм си такъв, имам състезателен дух"
Какво да правя.. И ще се радвам ако някой има подобен опит да сподели с мен. Благодаря ви предварително!

TheNewReligion
02-07-2009, 20:47
Не знам как може да обичаш човек, който те кара "да се чувстваш като нищожество".Кажи му да проявява състезателния си дух на маратона по бягане, не в интинмната си връзка. :wink:

babyvy
02-07-2009, 20:57
историята ми звучи се едно сте две момичета (не се обиждай)..чудя се как може гаджето ти "да се доказва над теб" нали като се обичате трябва да сте равни (оо нз тва някаде го чух) :D :D Все пак в една връзка нетрябва да има състезание... както каза TheNewReligion "Кажи му да проявява състезателния си дух на маратона по бягане, не в интинмната си връзка"

cinderella_gugutka
02-07-2009, 21:04
покажи му 4е се 4увстваш зле като прави така-ако те оби4а ще престане (независимо колко състезателен дух има)

PiNk_GiRl
02-07-2009, 21:13
Ми поговори с него на тази тема.Обясни му че не ти е приятно.Ако наистина държи на теб ще прогледне по същия начин както ти си прогледнала и ще се осъзнае.

aaasdfghjklll
02-07-2009, 21:24
Приятеля ти явно е комплексиран от нещо, явно иска да се чувства като мъж и да има някакво надмощие...не знам как може да разрешиш проблема..по точно даже според мен не може...или го приеми такъв какъвто е и свиквай с тази негова черта или мисли за друг...

CinDeReLLa_
02-07-2009, 21:28
историята ми звучи се едно сте две момичета (не се обиждай)..чудя се как може гаджето ти "да се доказва над теб" нали като се обичате трябва да сте равни (оо нз тва някаде го чух) :D :D Все пак в една връзка нетрябва да има състезание... както каза TheNewReligion "Кажи му да проявява състезателния си дух на маратона по бягане, не в интинмната си връзка"

+1 :!: :)

sh3_1s_7h3_0n3
02-07-2009, 21:37
Това беше едно от нещата, които най-много ме дразнеха и не можех да проумея в бившия си приятел. Започнахме да се развиваме и да се занимаваме с много еднакви неща и това пораждаше в него 'спортен хъс'. Ако съм по-добра от него, се тюхкаше и пускаше някакви недвусмислени коментари, заради които много пъти съм си премълчавала. Ама то мълчиш, мълчиш... накрая ти писва.

Честно казано не мога да ти кажа какво е решението на проблема. Още повече, че вие сте и от 3 г заедно и надали искаш да се разделите. Но за мен това е много по-добра алтернатива. Въпреки това като начало поговорете, обясни му как се чувстваш, какво те дразни и т.н. Ако не те разбере и продължи да се състезава.... ти решаваш.

Lady_AMG
02-08-2009, 10:53
Благодаря ви на всички! Малко съм изненадана, че на подобни теми винаги има много малко отговори, за разлика от темите от сорта на "насрах се", "помощ, девствена съм" и т.н. Много ви благодаря, наистина имах нужда да чуя и странични мнения, помогнахте ми наистина много. Решението е трудно, защото мисля че ако не сложа край сега нещата между нас ще приключат с брак, не че го мисля, направо съм сигурна. Поговорих още веднъж с него и след като му казах че не мога да се примиря с това, той каза че ще опита да се промени... аз не вярвам много в промяната у хората, но какво губя да опитам!
Благодаря ви за вниманието още веднъж!

angelcheeee_93
02-08-2009, 11:09
Не знам как може да обичаш човек, който те кара "да се чувстваш като нищожество".Кажи му да проявява състезателния си дух на маратона по бягане, не в интинмната си връзка. :wink:

+ съгласна
кажи му,че така те измъчва и че не ти е приятно.Все пак имате любовни отношения,това не е някакъв конкурс ,в който всеки да се доказва. :?

mickelangelo
02-08-2009, 11:11
човек който се хвали по този начин и тъпче другите обикновено е комплексиран от нещо ... състезателен нюх за мен е за приятелите .. а не .. за Гаджето ... дори да се състезавам с нея .. бих и разрешил да победи .. само и само да я видя усмихната ...

Това все пак са 3 години ти решаваш ... какво да правиш ... всеки има своите плюсове и своите недостатъци ....

babity
02-08-2009, 11:15
Някои мъже просто си го имат. И когато нещата стигнат дотам, че вече се усеща и да те жегва това състезание любовта, смятам, си е отишла отдавна. Казвам го от опит. Имала съм си работа с хора, които не понасят успеха на другите. И то първи път съм имала такава приятелка, и втори път съм имала такова момче. Наистина сте от много време заедно и не знам дали това може да е достатъчна причина да се разделите, но аз лично го смятам за непоносимо това положение.

hooliganka89
02-08-2009, 11:18
Всеки човек понякога има нужда да се доказва,но това не означава,че като се доказва трябва да умаловажава успехите или качествата на другите хора.
Наистина опитайте още веднъж да сте заедно не,че ще излезе нещо,но за себе си го направи,да си сигорна че това е правилното решение после да няма колебания или измачващи въпроси започващи с "Ако".

aka6a_vamp
02-08-2009, 11:19
Много мразя тоя тип хора,които просто имат нужда да те унижават и да се доказват,тва няма нищо общо със състезателния дух!

MiLGaR0sSa
02-08-2009, 13:19
Другите ти дадоха страхотни съвети и аз съм съгласна с тях..гаджето ти трябва да е човек,който да те кара да се чувстваш на седмото небе-най-красивата,най-желаната..а не най-голямото нищожество..дано се промени,защото три години са доста време!

stranger34
02-08-2009, 17:11
За всяко такова изявление му бий шамари... хД

сериозно... повечето момчета са такива, хах :)

vesSynkaa
02-08-2009, 18:31
Седни и поговори с него на тази тема и му обясни , че не ти е приятно да се състезава с теб и че не можеш да продължаваш да търпиш да те прави на нищожество. :)

111111111
02-08-2009, 19:43
Тва според мен е тип характер и не може да се промени...

EeeBobii
02-08-2009, 19:52
Любовта наистина е много сляпа!
Когато загубиш тогава любовта проглежда , но е късно!
:x

Lady_AMG
02-09-2009, 09:23
Тва според мен е тип характер и не може да се промени...
За съжаление и аз съм на това мнение....

evelinka1122
02-09-2009, 11:03
ооо мн мразя такива самохвалковци! затапване и само затапване ако не престане КЪСАШ с него! просто др не заслужава! казваш му или се променяш или аз бях до тук.... какъв е смисъла? едно гадже трябва и да ти е приятел... да се чувстваш добре с него.... да ти е хубаво... не да се състзавате кой колко знае и какви постижения има в живота! едно да имаш състезателен др, и съвсем др е да си самохвалец!

Josefinne
02-09-2009, 11:12
Така е, някои хора имат състезателен дух. Аз съм такава, състезавам се дори и с приятеля ми, но това не тежи на връзката ни, защото нито един от нас не казва на другия - виж колко си зле! Напротив - според мен взаимно се дърпаме напред.