PDA

View Full Version : ЗА и ПРОТИВ МОЛОВЕТЕ????!!!!



Nikneg
02-08-2009, 08:28
ЗА или ПТОТИВ МОЛОВЕТЕ ли сте ???

http://www.bulgariamall.bg/

http://www.colliers.bg/property.php?id=15

http://www.ece.de/bg/geschaeftsfelder/projektuebersicht/bulgarien/center/ssc/

http://www.ece.de/bg/geschaeftsfelder/projektuebersicht/bulgarien/center/ecs/

http://naiprocon.com/uploads/properties/132.pdf

това ще са следващите молове в София :) :?

пишете защо сте за или против :) :)

Swinkenhoffer
02-08-2009, 08:32
Мразя шибаните молове.
Основно ме дразни това, че са адски грозни... като някви кутии от бъдещето, целите остъклени и в гадни цветове. Изобщо не се връзва с множеството стари сгради в България.
Пък и като видя няколко мърли на 13 как се възхищават, че щи ходят в молчитууу... ](*,)

chaos_
02-08-2009, 08:33
Да е*а американизацията значи.И за какво са толкова молове няма да мина ти 5 години и вече ще са фалирали,София намегаполис ли ще я правят.То и въвВарна са много просто смисъл толкова от тях няма,1-2,макс 3 да ,но не повече!

carinaNebula
02-08-2009, 08:35
в русе ще са 4 или 5 за какво толкова много,като никой няма да ходи..

Blab
02-08-2009, 08:35
Не мЪ кефят!
В радиус около тях се събират възможно най-противният ми тип хора.

Sintya
02-08-2009, 08:35
Ужас... не знам дали съм против или за, не ходя често само ако с класа няма къде да отидем... вярно един, два ама десест?!
Не ми пука, между другото...

Nikneg
02-08-2009, 08:36
Мразя шибаните молове.
Основно ме дразни това, че са адски грозни... като някви кутии от бъдещето, целите остъклени и в гадни цветове. Изобщо не се връзва с множеството стари сгради в България.
Пък и като видя няколко мърли на 13 как се възхищават, че щи ходят в молчитууу... ](*,)

МНого СИ ПРАВ :) :)

аз сьм за строежа на молове само под земята :)

Jesus
02-08-2009, 08:41
Ох писнало ми е от тия молове, искам да ги съборят :D

Swinkenhoffer
02-08-2009, 08:45
Мразя шибаните молове.
Основно ме дразни това, че са адски грозни... като някви кутии от бъдещето, целите остъклени и в гадни цветове. Изобщо не се връзва с множеството стари сгради в България.
Пък и като видя няколко мърли на 13 как се възхищават, че щи ходят в молчитууу... ](*,)

МНого СИ ПРАВ :) :)

аз сьм за строежа на молове само под земята :)
Права. :D

Ще съм искрено щастлива, ако фалират верно. 8-)
Иначе аз искам безплатни паркинги под земята, за да не ми паркират селяндурите пред входната врата и да не мога да си вляза у нас, дееба...

Lucho
02-08-2009, 08:57
Населението е съвсем обедня,пък те строят молове като луди...ПРОТИВ !

Seducti0n
02-08-2009, 08:59
:) Моловоте са хубави, но само за определени цели.
Харесвам Мола на Стамболийски заради Хепи и едно друго местенце за здравословно хранене.Книжарницата също е много хубава.
По магазините вече спрях да обикалям, освен ако не си търся нещо определено или ако няма намаления.А да, да не забравим и киното.
Иначе според мен 3 мола за София са предостатъчни.

PiruBloodz
02-08-2009, 09:01
1 от моловете във Варна ме кефи само заради BurgerKing и Subway :D

iPurple
02-08-2009, 09:04
И познайте що хората ходят по моловете... щото няма къде другаде да отидат. :)

Swinkenhoffer
02-08-2009, 09:06
И познайте що хората ходят по моловете... щото няма къде другаде да отидат. :)
Значи трябва да са доста зле тея хора... :-D

Nikneg
02-08-2009, 09:09
В България в момента има най-малко площи в модерни търговски центрове на човек от населението в Европа. Това показа доклад на консултантската британска компания Jones Lang LaSalle, публикуван на страницата на Международния съвет на търговските центрове (International Council of Shopping Centers - ICSC) в интернет. Разликата между първия в класацията - Швеция, и България, е повече от 30 пъти. Според данните на 1000 човека в България се падат около 15 кв.м модерна търговска площ, докато средно за Европа съотношението е 170-180 кв.м търговска площ на 1000 души.

Тези факти, комбинирани с прогнозите за растеж на покупателната способност на населението, изострят инвеститорския интерес към проектите за строеж на молове. Експерти обаче предупреждават за скорошно пренасищане на пазара.

Наскоро консултантската компания за имоти Ем Би Ел прогнозира, че ако се изпълнят обявените намерения за строежи на модерни търговски комплекси във Варна, на 1000 човека ще се падат близо 650 кв.м търговска площ. За София този показател ще е около 397 кв.м на 1000 човека. Средно за най-големите градове в България очакваното съотношение е около 425 кв.м/1000 души, докато за цялата страна средната стойност се изчислява на 157 кв.м/1000 души.

Така в големите градове като Варна, Пловдив и Стара Загора, където са обявени най-много намерения за строеж на молове, проектите могат да се окажат рискови.

Ou7taControL
02-08-2009, 09:10
1 от моловете във Варна ме кефи само заради BurgerKing и Subway :D ima gi v bulgaria?! lele neznaeh :D basi kefa..

inache: ZA!! kwo wi pre4at molovete e, ima si si4ko, otiwash tam i kwoto ti trqa moje da si go namerish, ima si qki magazini, priqtno mqsto da si kato nqa kwo da praish, em kato wi draznqt ne hodete be.. :)

Pliok0019
02-08-2009, 09:14
По-лесно ми е да пазарувам от Мола, защото магазините са ми по-близо отколкото на Витошка и намирам всичко необходимо по-лесно, после отивам да ям и/или на кино.

Удобство си е, за това съм "за".

Swinkenhoffer
02-08-2009, 09:16
1 от моловете във Варна ме кефи само заради BurgerKing и Subway :D ima gi v bulgaria?! lele neznaeh :D basi kefa..

inache: ZA!! kwo wi pre4at molovete e, ima si si4ko, otiwash tam i kwoto ti trqa moje da si go namerish, ima si qki magazini, priqtno mqsto da si kato nqa kwo da praish, em kato wi draznqt ne hodete be.. :)
Грозни са, бе, жена! Лишени от естетика, загрозяват... виж ЦУМ е нещо съвсем различно. :)
И кво като има всичко?! Когато изляза да си купя някоя дреха и книга (примерно), предпочитам да се разходя по улиците, а не да се забия в модерните и супер яки молове.

Jesus
02-08-2009, 09:20
Друго си е да идеш да се разтъпчеш насам-натам, да огледаш повече, неща, а не да идеш в претъпканият мол, тотално промиващ мозъците с американщина и шибaнa глобализация :-x

Pliok0019
02-08-2009, 09:22
Ако ви е налага да пазарувате много... :D

Ако съм сама винаги се разхождам, с мрънкаща приятелка - в молО.

ScionOfStorm
02-08-2009, 09:25
мне, не ми харесват.

тъпканица, магазинчета за русата кукла на мутрата в по-голямата им част, сборен пункт на неосъзнати някакви...

Ou7taControL
02-08-2009, 09:34
1 от моловете във Варна ме кефи само заради BurgerKing и Subway :D ima gi v bulgaria?! lele neznaeh :D basi kefa..

inache: ZA!! kwo wi pre4at molovete e, ima si si4ko, otiwash tam i kwoto ti trqa moje da si go namerish, ima si qki magazini, priqtno mqsto da si kato nqa kwo da praish, em kato wi draznqt ne hodete be.. :)
Грозни са, бе, жена! Лишени от естетика, загрозяват... виж ЦУМ е нещо съвсем различно. :)
И кво като има всичко?! Когато изляза да си купя някоя дреха и книга (примерно), предпочитам да се разходя по улиците, а не да се забия в модерните и супер яки молове. wij az nqam nikwa predstava kak izglejdat molovete v sf.. znam samo mola vav vt i e basi qkiq.. inache az ne jiveq v bg tei 4e i v california sa qki molovete.. daje okrasqwat.. inache i az bih predpo4ela da se razhodq navun po magazinite, ama ima i dni v koito ne mi se obikalq i predpo4itam da si vlqza v mola i da si namerq kwoto mi trqa.. inache tyka v california po4ti vsi4ki hodqt po molovete.. shtoto magazini kakto v bg razprusnati iz grada trudno moje da namerish.. 8-)

Blab
02-08-2009, 09:37
Окраса!

TellMeYourName
02-08-2009, 09:40
И познайте що хората ходят по моловете... щото няма къде другаде да отидат. :)
Значи трябва да са доста зле тея хора... :-Dте за т'ва ходят по моловете :D

EroSennin
02-08-2009, 09:54
Твърдо против :) много се дразня :-x

Rinnegan
02-08-2009, 09:54
Маке им на идиотските молове

illidan_stormrage_bg
02-08-2009, 09:54
Без молове е най-добре

thegmin
02-08-2009, 10:08
Мразя молове, няма магазини за хардуер, :-x

hardball
02-08-2009, 10:13
На коооой му пука Х.х
Това ми звучи все 1 за или против обществените тоалетни...

Jesus
02-08-2009, 10:15
70% негодуват против моловете а резултата е 10 - човека за и 6 -човека против :( :?

hottie
02-08-2009, 10:16
ЗА съм , стига да са 1-2. Няма нужда да се строят повече молове в София. :o

Riot
02-08-2009, 10:21
то 90% от посетителите са позьорчета
яко смях

hardball
02-08-2009, 10:22
Само аз съм тру 8)

partychild
02-08-2009, 10:25
Не ходя по молове..в Пловдив има няколко строят се още..но така и не съм ходила..нямам интерес :) иначе ми е все едно

malone
02-08-2009, 10:58
Твърдо против.Места за богаташчетата и куклите да си харчат паричките и да си подхранват егото кви парцалки си взеха от мола.За другите обикноввенни хора с нормален доход влизат по празниците най много и това,щото тези МОЛОВЕ са като музей,нищо не може да купиш.

psychopath
02-08-2009, 11:02
За

BoCupycake
02-08-2009, 11:04
в русе ще са 4 или 5 за какво толкова много,като никой няма да ходи..
Правят толкова много заради румънците.
BTW отвориха ли поне един? :-o


По темата: Все ми е тая.

jghgh
02-08-2009, 11:17
да ви кажа няма защо да съм против
не обичам много да ходя по тези места, но иначе е удобно
преди седмица обикалях с една приятелка (заради нея)
хареса ми че всичко е на едно място в тази голяма сграда, иначе е малко изнервящо заради цялото обикаляне
но след като не го ползвам, защо да съм против


(омг ставам позитивна.)

plmn
02-08-2009, 11:19
За!Всичко ми е събрано на едно място - магазини за дрехи, джунджурий, кино, даже McDonalds си има. :grin: За жалост в моя град няма и най-близкия ми е в Стара Загора. :-P

DieselBlood
02-08-2009, 12:21
ако Триата в Бургас се счита за мол,значи го мразя.Защото там всичко е супер скъпо,а дори не е оригинално

Nikneg
02-08-2009, 13:10
На коооой му пука Х.х
Това ми звучи все 1 за или против обществените тоалетни...

на кого му пукало :lol: :shock:
:?
НА мен

Е такива като теб управлават света и не им пикааа :o :o

FockidyFockFock
02-08-2009, 13:11
На коооой му пука Х.х
Това ми звучи все 1 за или против обществените тоалетни...

на кого му пукало :lol: :shock:
:?
НА мен

Е такива като теб управлават света и не им пикааа :o :o

За обществените тоалетни ли говориш или? :razz: :razz: :razz:

MostHated
02-08-2009, 13:11
аз съм за! има какво да се купува

Nikneg
02-08-2009, 13:14
На коооой му пука Х.х
Това ми звучи все 1 за или против обществените тоалетни...

на кого му пукало :lol: :shock:
:?
НА мен

Е такива като теб управлават света и не им пикааа :o :o

За обществените тоалетни ли говориш или? :razz: :razz: :razz:

ТАК ще кажеш :D :lol: :lol: :razz:

hardball
02-08-2009, 13:24
Разбира се, че не ми пука за моловете. Ти по- важни неща за мислене като цяло нямаш ли?
Много важно, че се събрали там цялата фешънска мафия и к'во ли още дето не се изсипа, голямо важно честно казано дали влизаш или не влизаш и колко плюеш, не мисля, че и на другите им пука дали останалите в тая тема ходят или не.
И честно казано ако някой път отида сигурно няма да ме заболи, дори преди днес не съм се замисляла къде има молове.
ЗАЩОТО НЕ МИ ПУКА.
ЗАЩОТО НЕ Е ВАЖНО.

Но нека ти пука, ако искаш подписка пусни, организирай комитет по проблемите с моловете, станете официална партия и въобще пак няма д ами пука.

Skillett
02-08-2009, 13:29
повече от 3 е прекалено и излишно
по-добре да вложат пари в оправянето на транспорта за да има кво да стигна до един от тия евентуални три
отколкото да има на всяка крачка мол и да не мога да дишам от тях ебахти ..
иначе да удобни са но ми се повръща прекарам ли повече от 2 часа сред кухи кифли дето ми се пулят на кецовете примерно :-o

Jesus
02-08-2009, 13:30
Но нека ти пука, ако искаш подписка пусни, организирай комитет по проблемите с моловете, станете официална партия и въобще пак няма д ами пука.

Креативно мислене :) Докато ти четях поста си преставях как й крещиш :)

hardball
02-08-2009, 13:39
Много рядко крещя, аз и без това говоря сравнително силно.

FockidyFockFock
02-08-2009, 13:39
Но нека ти пука, ако искаш подписка пусни, организирай комитет по проблемите с моловете, станете официална партия и въобще пак няма д ами пука.

Креативно мислене :) Докато ти четях поста си преставях как й крещиш :)
wanker :)

Canis_Dirus
02-08-2009, 13:47
Да строят молове по края на градовете и да оставят в центъра старите магазинчета - със стария си вид, а не в някаква стара сграда от началото на 20 век да изтипосат огромните стъклени витрини. Потока от купувачи да се пренесе в зони, където могат да се построят достатъчно паркоместа.

Nikneg
02-08-2009, 13:56
Много рядко крещя, аз и без това говоря сравнително силно.
ясно

InitialD
02-08-2009, 13:58
:) Моловоте са хубави, но само за определени цели.
Харесвам Мола на Стамболийски заради Хепи и едно друго местенце за здравословно хранене.Книжарницата също е много хубава.
По магазините вече спрях да обикалям, освен ако не си търся нещо определено или ако няма намаления.А да, да не забравим и киното.
Иначе според мен 3 мола за София са предостатъчни.

Напълно съгласен със Seducti0n!!! :-D

kukli4kata001
02-08-2009, 14:05
Твърдо против.Места за богаташчетата и куклите да си харчат паричките и да си подхранват егото кви парцалки си взеха от мола.За другите обикноввенни хора с нормален доход влизат по празниците най много и това,щото тези МОЛОВЕ са като музей,нищо не може да купиш.

Nikneg
02-08-2009, 14:19
Твърдо против.Места за богаташчетата и куклите да си харчат паричките и да си подхранват егото кви парцалки си взеха от мола.За другите обикноввенни хора с нормален доход влизат по празниците най много и това,щото тези МОЛОВЕ са като музей,нищо не може да купиш.

+1 :grin: :)

Jesus
02-08-2009, 14:36
SCUM of Sofia...
по-точно неможе да се каже :)

Pliok0019
02-08-2009, 16:03
то си е за вас бе! 8-)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Pliok0019
02-08-2009, 16:06
то си е за вас бе! 8-)
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

имам 1 приятел със същите кецове като твойте... е,сгази го влак :D
И това заключение след "Шуми Марица" :D


Ама това си е за вас бе!

Briseis
02-08-2009, 17:28
Да строят молове по края на градовете и да оставят в центъра старите магазинчета - със стария си вид, а не в някаква стара сграда от началото на 20 век да изтипосат огромните стъклени витрини. Потока от купувачи да се пренесе в зони, където могат да се построят достатъчно паркоместа.

единственото адекватно мнение по темата.
не ми пречат моловете. щом така са решили да инвестират - нека. и без това самият строеж и функциониране не моловете генерират работни места.

zloto
02-08-2009, 18:13
Да строят молове по края на градовете и да оставят в центъра старите магазинчета - със стария си вид, а не в някаква стара сграда от началото на 20 век да изтипосат огромните стъклени витрини. Потока от купувачи да се пренесе в зони, където могат да се построят достатъчно паркоместа.
Наскоро бях в Търново, старата част. Тесни улички, сгради във възрожденски стил или мъъничко по-нови и отдолу лъскави фешън магазини. Е, изглеждаше идиотски...
В София пък е манджа с грозде... аз си харесвам центъра със сградите от началото на 20ти век, но явно никой не го е грижа за цялостния облик на града, като построят лъскава стъклена сграда и до нея има някоя олющена стогодишна къща...

mimenceto666
02-08-2009, 18:34
:) Моловоте са хубави, но само за определени цели.
Харесвам Мола на Стамболийски заради Хепи и едно друго местенце за здравословно хранене.Книжарницата също е много хубава.
По магазините вече спрях да обикалям, освен ако не си търся нещо определено или ако няма намаления.А да, да не забравим и киното.
Иначе според мен 3 мола за София са предостатъчни.
+1 (макар че аз не ходя често)

venom0706
02-08-2009, 20:18
За,щото с фр се събираме там. 8-)

techCandy
02-09-2009, 08:21
Моловете са гадни. И на мен ми допада само тоя на Сатамболийски,
заради голямата книжарница. Безлични са отвътре, безлични хора се влачат там, а отвън, някой си е помислил, че развихря въображението си, но то взело, че излязло нещо съвсем различно. Направение са за т. нар. "шопинг терапия"- консуматорското общество. Работиш като бесен ден и нощ, за да можеш да отидеш до мола, да освободиш напрежението, като си купиш лъскави нещица, които може и никога да не сложиш....супер!

RottenFlesh
02-09-2009, 11:51
В мойо градо няма ни един мол.Не ми пука.Не ми трябват.

Balooon
02-09-2009, 12:04
Против съм, заради това, което се превърнаха, а именно сборище на кифли и тем подобни. Място, където може да пазаруваш, хапнеш или гледаш някой филм- да. Но не, за да избягаш от час и да покажеш колко нови дрешки имаш.
Реално погледното обаче, проблемът не е в моловете, а в децата и в родителите, които ги пускат там. Лично аз предпочитам да се съберем в Борисовата и да се радваме на малкото природа, но ...

TellMeYourName
02-09-2009, 12:08
В мойо градо няма ни един мол.Не ми пука.Не ми трябват.и у мойо село :D

LittlePrincess
02-09-2009, 12:13
Аз харесвам само мола на Стамболийски - хем ми е близко, хем е що годе приличен. Ситито и Скай са ужасно теснички.. Иначе съм 'за' моловете, макар че в София вече ни стигат толкова :D

PiruBloodz
02-09-2009, 12:13
Маке им на идиотските молове


Твърдо против :) много се дразня :-x


Без молове е най-добре

Имаш още 1 акаунт, от него защо не писа?

Wind_of_change
02-09-2009, 14:00
В София два са достатъчни да задръстят движението до маината си.........,но трябва да се мисли,не става само с кинти.........,НО така е.......... :?

Иначе против за нищо не стават-нито свестен магазин с богат избор на добри марки,нито приятна и уютна обстановка за срещи,компанийки и тн.Абе място за педали и кукли,молещи се за внимание...

sladka__droga
02-09-2009, 17:19
Общо взето не ме бърка много .. но айде за ..

Spamer
02-09-2009, 17:30
Като гледам резултатите от гласуването се разочаровам :(

s3xy
02-09-2009, 18:06
ТВЪРДО ЗА! 8-)

vlubeno_momi4e***
02-09-2009, 18:06
За. :)

Nikneg
02-09-2009, 18:18
МОЛОВЕ ти кутия вьобсте не са хубави,а и взимат големи зелени площи

най-добре да се строят само под земятааа :) :o

EarthShaker
02-09-2009, 19:01
за... да хдоят там олигофрените и да не ги виждам по улиците :D

swords1010
02-09-2009, 19:24
Аз съм ЗА - допадат ми подобни неща. Харесва ми идеята. :)

Nikneg
02-09-2009, 19:52
Против съм, заради това, което се превърнаха, а именно сборище на кифли и тем подобни. Място, където може да пазаруваш, хапнеш или гледаш някой филм- да. Но не, за да избягаш от час и да покажеш колко нови дрешки имаш.
Реално погледното обаче, проблемът не е в моловете, а в децата и в родителите, които ги пускат там. Лично аз предпочитам да се съберем в Борисовата и да се радваме на малкото природа, но ...

+1 :grin: :-)

hahavteen
02-09-2009, 23:57
В София само 1-2 пъти съм ходила в мола и даже не помня кой (те бяха 2 нали?) и то преди около 2-3 години така че нямам мнение...
Иначе тука мола си ми харесва много. Почти всеки ден ходя там :D Има много яки столове за масаж :-D
По принцип съм ЗА моловете. Не виждам защо да ме дразнят.

hahavteen
02-10-2009, 00:51
Махнах ПОВЕЧЕТО мнения които не бяха по темата.
Точки 2,9 и 11 от правилника.

Darkkiss
02-10-2009, 01:10
ОПРЕДЕЛЕНО ЗА!!!
МОЛА - място където са събрани повече магазини на 1 място...
освен че атмосферата е по-бодра, аз не смятам че трябва да обикалям целия град като може всички магазини да са на 1 място и да хода да си разглеждам на спокойствие...

SiSsKkAa
02-10-2009, 05:37
Молчетата са само,за да си изперат някои хора парите.Живея във Варна.Като излезе нов Мол атрактивен е най-много за месец и после се забравя и става като музей.И ако хората ходят в тях то е или на разходка или само когато има намаления,защото повечето стоки не всеки може да си ги позволи.Напр. часовник 3000 лева.

democratos
02-10-2009, 06:55
ЗА моловете!
ЗА свободния избор!
Аз бих ходил само заради киното и невероятно вкусната храна в МакДоналдс и БъргърКинг. Не си падам по разглеждане на дрехи.

DjBaloon
02-10-2009, 06:57
За съм... с нищо не ми пречат
за какво да се вкарвам във филма като повечето подрастващи и да мразя всичко,радват ме 8)

TERRORMACHINE
02-10-2009, 09:38
ЗА моловете!
ЗА свободния избор!
Аз бих ходил само заради киното и невероятно вкусната храна в МакДоналдс и БъргърКинг. Не си падам по разглеждане на дрехи.Болен мозък!

neocide
02-10-2009, 12:40

fashion4etyy
02-10-2009, 14:32
Мн ясно че ЗА!

винаги се събирам с приятели там
Мола в Плевееен рулзз :grin: :-) :-) :-)

emo_girl953
02-10-2009, 16:33
ПРОТИИИВ ууууу (no)

Пфф немога да разбера що всичките лапенца на по 12-13 като идат в някой мол и почват да се кефят на парцалките :? копувала съм си 3-4 пъти дрехи от там простооо на третия са като парцали а пък да не говорим за цени :? Не че ми пречат ама ние няма кво да ядеме тея молове правят кой ще им копува парцалената стока незнам само дето Там МакДоналдс ми харесва и киното само дето има тъпи филми :? :?

Complicated
02-10-2009, 17:03
Аз не ги харесвам, щото са пълни с фиешански работи, [само киното бива :D ] иначе съм ЗА, ама 2-3, а не 10. :lol:

Still1ME1Still1HERE
02-10-2009, 17:18
За :) Идеята за магазини на едно място е супер :) Мога да не се разкарвам из цяла София,за да си намеря кабел за комп,да седна с фрс на кафе,да напазарувам от Пикадилито,да си купя някоя дрешка,въпреки че дрешките хубави там са 1/1000 :D Като цяло идеята е добра,амаааа има още кво да се желае :) А и кино има :)

Outlaw87
02-10-2009, 18:24
Принципно няма лошо, но са прекалено пълни с хора(хората ги посещават много често).

Madness
02-10-2009, 18:34
Ей при вас като има 200 мола в наше село има един и като го направйха има още една книжарница,от която да си вземеш книга,има още някой и друг хубав магазин...не е кой знае колко зле..А ме боли мене кой се разхожда там.

kitty9410
02-10-2009, 21:56
Аз съм за не мога да разбера защо българите имаме толкова ограничено мислене какво ви пречат моловете пък сега с построиката на тези обекти както и на други държавата ни се развива бе хора защото като доидат туристи тук какво могат да видят или по точно какво искате да видят кравите и козите по полянките в селцата ли?? Не може така без молове без тва без онова и то какво остава а и за моловете какво толкова магазини,заведения за бързо хранене,забавление какво толкова по нагоре прочетох някои беше написал че там се събирали най-омразния му тип хора е какви хора нормални отиват да си пазаруват или да се повеселят с приятели това е моето мнение аз съм си твърдо ЗА

Nikneg
02-11-2009, 09:35
Аз съм за не мога да разбера защо българите имаме толкова ограничено мислене какво ви пречат моловете пък сега с построиката на тези обекти както и на други държавата ни се развива бе хора защото като доидат туристи тук какво могат да видят или по точно какво искате да видят кравите и козите по полянките в селцата ли?? Не може така без молове без тва без онова и то какво остава а и за моловете какво толкова магазини,заведения за бързо хранене,забавление какво толкова по нагоре прочетох някои беше написал че там се събирали най-омразния му тип хора е какви хора нормални отиват да си пазаруват или да се повеселят с приятели това е моето мнение аз съм си твърдо ЗА
:lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

А бе :shock:

Да аз искам "като доидат туристи тук какво могат да видят или по точно какво искате да видят кравите и козите по полянките в селцата ли??" :o :o :lol:

А и ако искаш да знаеш нашите молове са като Женския пазар

В др страни моловете са 10 пьти по-голями и като доиде чужд турист
ням с нишо да се впечатли ////////////////////////!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

А И ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПРИЛИЧАМЕ НА "ПО-РАЗВИТИТЕ" СТРАНИ :-x

Blab
02-11-2009, 09:43
Коте, торбичка със запетайки сакаш ли?
Поне това?

Nikneg
02-11-2009, 09:56
Коте, торбичка със запетайки сакаш ли?
Поне това?

зАщо :) ??

Jesus
02-11-2009, 11:20
Новина до всички фенове на Поп-фолка, при атомна война (очертава се в близките 1-2 години) да тичате към моловете (те са бункери и там ще се съберът всички чалгари, кат започнеш от пайнер и стигнеш до ара аудио) :D

neocide
02-11-2009, 11:46

gorska
02-11-2009, 13:02
Моловете са ми най, ама най омразното място на света. А за хората, с които са пълни, да не говорим...
И колкото до чужденците, които идват в Б-я - те изобщо не биха се впечатлили от някво жалко молче като Мол ъф София или хауевър. Една приятелка от Канада ми е разказвала, че техния мол за да се иде от единия край до другия отнема 20-30 минути :?
И все пак, wtf, кой ще тръгне да ти се впечатлява на моловете като у тях си има предостатъчно и по-хубави..?! Нали е дошъл да види нещо различно?!?!?

kitty9410
02-11-2009, 18:10
Вижте сега ако не е трябвало да ги има въпросните молове нямаше да ги направят хората за или против ако си мислите че с тези мнения против ще направите нещо по въпроса се лъжете е сега сиг. ще тръгнат да ги събарят защото на някой си не му харесват стига глупости щом ги има значи така тябва да е!!! И това си е моето мнение никои няма да ми каже какво да мисля и какво не това е форум всеки има право на лично мнение какво се опитвате да ме упреквате айде стига вече.И на мене може да не ми се нравят вашите мнения,но не ви казвам какво да мислите а за "торбичката със запетаики" ще кажа че не съм на олимпяда по правопис в бързината съм пропуснала няколко не ставаите толкова дребнави.

kitty9410
02-11-2009, 18:16
Коте, торбичка със запетайки сакаш ли?
Поне това?

А ти разговорен речник искаш ли в 21 век сме все пак използвай съвременни думи а не някакви диалекти от кое село си?

Seducti0n
02-11-2009, 18:37
kitty9410,
никой не е толкова луд, че да закопае собствения си капитал.
На никой не му пука дали външния облик на моловете се вписва с този на останалите сгради в околността и като цяло.Стъклените фасади-навскъде.Та, ако ще си говорим за естетика, нека не намасваме само моловете. :wink:

kitty9410
02-11-2009, 18:52
Ако София се брои за село ок но все пак защо във всяка друга страна ги има а тук да ги няма това не разбирам и едва ли някои ще отрече,че нашата страна е най-назад във всяко отношение като изключим безобразното държание на младежта у нас.А за естетика да не става и дума не казвам че моловете са "неземна красота" и т.н. просто на мен не ми пречат и не разбирам защо на вас ви.Като не са ви приятни просто не ходете там.И да истина е че имаме много неща с които да се гордеем,но тези които управляват държавата правят това което виждат в другите няма лошо.

Blab
02-11-2009, 18:52
щом ги има значи така тябва да е!!!
Прости нам, о, премъдра!

Има престъпност, значи така трябва да е!
Има курви, значи така трябва да е!
Господи, благодаря ти за това проницателно същество, пратено ни, за да ни учи! *поклон*

TellMeYourName
02-11-2009, 18:57
щом ги има значи така тябва да е!!!
ооо, МЪДРО! :razz:

спечели ме с тая ВЕЛИКА мисъл!

kitty9410
02-11-2009, 19:01
щом ги има значи така тябва да е!!!
Прости нам, о, премъдра!

Има престъпност, значи така трябва да е!
Има к**ви, значи така трябва да е!
Господи, благодаря ти за това проницателно същество, пратено ни, за да ни учи! *поклон*
Ох,леле едно мнение го превърнахте в супер важния въпрос едва ли не!
Абе... сиг. управляващите са ги направили ку*вите и престъпността те са излезли и са почнали да викат ти ще станеш ку*ва а ти престъпник има някои които крадат и т.н. от бедност,но има и такива които го правят защото си мислят че това е на мода из техните среди,но за това са си виновни самите те.

Canis_Dirus
02-11-2009, 19:23
Защо им казват "молове"??? Това са си просто търговски центрове. Само дето, като се каже "МОЛ" и все едно е нещо суупер яко. Българска работа. Търговски център!

kitty9410
02-11-2009, 19:26
абе SofiaRegularCunt какви са тея прости изказвания да си ме виждал да кажеш че съм такава вие тука повечето сте някакви болни мозъци бе казах ви аз имам право да пиша каквото си искам ти или някои др. глупак нямате право да ми кажете какво да правя това е ФОРУМ и то не ваш ще казваш у вас кои какъв е и какво да прави защото там познаваш хората които стоят пред теб като не ме познаваш няма да правиш подобни глупави изказвания и щом като ще започваме с обидите ок няма проблем вие сте някакви животни говори ви се спокойно и веднага започвате да критикувате по-спокоино бе нормални ли сте ставате жалки...

Nikneg
02-11-2009, 19:33
Вьпроса за които говорим ееее ДАЛИ СА НУЖНИ ТОЛКОВА МНОГО МОЛОВЕ а не дали сьбираме потписка да ходим пред парламента
и да сьбаряме молове

а на такива като теб на 12,13,14 да се направи цял град с молове Чалга дискотеки,и т.н. :-x

без нито един парк,дьрво,зеленина!!!!!!!!
само льскавия под на моловете,магазинчетата (да се правите на голеееми :-D ) :x

Nikneg
02-11-2009, 19:38
Защо им казват "молове"??? Това са си просто търговски центрове. Само дето, като се каже "МОЛ" и все едно е нещо суупер яко. Българска работа. Търговски център!
+1 :) :)

МОЛА Е НЕЩО В КОЕТО ТРЯБВА ДА ИМА ВСИЧКО, А В БГ НЕМААААА

8) :?

kitty9410
02-11-2009, 19:43
Вьпроса за които говорим ееее ДАЛИ СА НУЖНИ ТОЛКОВА МНОГО МОЛОВЕ а не дали сьбираме потписка да ходим пред парламента
и да сьбаряме молове

а на такива като теб на 12,13,14 да се направи цял град с молове Чалга дискотеки,и т.н. :-x
Ето пак ограниченото мислене какво значение има на колко години си бе има значение като колко годишен мислиш а ти нз на колко си,но определено не ми звучиш като голям... :? Моловете са нужни в нормата си без да се прекалява точка :D че вече ми писна да се занимавам

Canis_Dirus
02-11-2009, 19:48
^Едно време, как ли сме живяли без МОЛ-ове?

В Германия и Франция никой не знае, какво е мол. казват им търговски центрове. Берлинското KaDeWe е на години колкото моловете, най-голямото подобно в Европа и никой не му казва Мол.


КУР за моловете!

Nikneg
02-11-2009, 19:51
Вьпроса за които говорим ееее ДАЛИ СА НУЖНИ ТОЛКОВА МНОГО МОЛОВЕ а не дали сьбираме потписка да ходим пред парламента
и да сьбаряме молове

а на такива като теб на 12,13,14 да се направи цял град с молове Чалга дискотеки,и т.н. :-x
Ето пак ограниченото мислене какво значение има на колко години си бе има значение като колко годишен мислиш а ти нз на колко си,но определено не ми звучиш като голям... :? Моловете са нужни в нормата си без да се прекалява точка :D че вече ми писна да се занимавам

Schon gut !
Schon gut! :)

hardball
02-12-2009, 11:54
^Едно време, как ли сме живяли без МОЛ-ове?

В Германия и Франция никой не знае, какво е мол. казват им търговски центрове. Берлинското KaDeWe е на години колкото моловете, най-голямото подобно в Европа и никой не му казва Мол.


"мъжки полов орган" за моловете!
Berliiiiiin, du bist so wunderbar :D

Spider4eto
02-12-2009, 13:06
Точно до мен е скай сити, доста е удобно ако нямаш време, а трее да си накупиш много неща. София е голяма, според мен 3 мола са предостатъчни, но сега се строи още един, на Ситняково, който е кажи-речи на 15 мин от Скай сити. А даже чух някъде, че щели да бутнат Полиграфическия Комбинат, за да построят още един мол :o .

Та като цяло "ЗА" търговските центрове, и "ПРОТИВ" тва да има мол на всеки километър :)

LunaTriCk
02-12-2009, 18:53
Мола си е едно удобство. Всички магазини на едно място. Не ти трябва да обикаляш целия град за да намериш нещо. Някои магазини ги има само в мола. Ако искам да се разхождам ще изляза специално, за да се разхождам. На който не му харесват моловете - да не влиза в тях.

stealthyGirl
02-13-2009, 20:47
Аз съм "ЗА", защото ми харесва пазаруването... Има и неща, които не ми харесват в моловете, но това е както с всички други магазини. А и к'во да съм "против" като това си е все едно част от главната, само че все едно са отстранени разни дървета, бутки, небето, което не е толкова добре (освен за бутките), нооо и без това сигурно скоро и на центъра няма да има много зеленко, а след 50 години само в защитени местности ще гледаме редки екземпляри като кестен. :-D Та свиквайте с живота в кутия. :)
Обаче моловете освен това, че са кутии имат и този минус, че дори и с намаленията е доста скъпо (като имам предвид това, че същите неща ги има по-евтино в подобни молове в чужбина).

П.П. К'во значение има как ги наричаме.... молове, търг. центрове - все тая. :-o Мол е по-кратко обаче. 8-)

mickelangelo
02-14-2009, 12:56
aз съм за Mall Varna :P

MovieGirl
04-09-2009, 21:12
Според мене моловете в БГ не са нищо особено.Леля ми беше ходила до Барселона,там какво е...Самият мол е открит няма покрив-изглежда доста по-ефектно от натруфените сгради в София,а и докато разглеждаш магазините,пак си на въздух.
Не съм им 1ва фенка,но зимата,когато навън има много сняг и е студено,може би те са от малкото места,където можеш да се видиш с приятели.За останалите сезони,естествено,градинки те и парковете са пъти по-приятни места за разпускане.
А като цяло в момента в София има някакъв бум за молове и вече и аз изгубих бройката колко строят,но според мене,те много бързо ще фалират,защото не предлагат нищо кой знае какво по магаините,а цените са главозамайващи...
Между "за" и "против" съм нещо средно и по-неутрално. :)

catoen
04-09-2009, 21:46
По принцип съм ЗА моловете и ведната ще кажа защо. Защото всички магазини са събрани в едно относително малко пространство и ако искаш да си купиш нещо не е необходимо да обикаляш с часове по центъра на студа. Обикновенно там магазините са по-големи и е по-приятно да ги обиколиш отколкото да се буташ в тези на центъра. Освен, че спестяват време може и да хапнеш нещо, тъй като има поне 5-6 вида кухня в тях. това по-скоро е в полза на хората, които работят в близост до тях. Отделно имат огромни паркинги с достатъчно места и не трябва да се буташ из уличките с часове. Предлагат и много забавления. В мол Варна направиха първото кино Арена в града и аз лично се спуках да гледам филми, а преди това изобщо не обичах да ходя на кино. Отделно се отварят още доста работни места, тъй като големите молове имат и сериозна поддръжка. Сега, това което не ми харесва е, че докато нямаше молове изведнъж построиха два, а в скоро време ще се готови още два и има проекти, които са влезли в сила мисля за още два или три, не съм сигурен. Ето това вече е глупаво, защото с откриването на втория мол първия, и по-малък, буквално умря, а представете си какво ще стане като открият другите , но да му мислят инвеститорите :)

clever
04-09-2009, 22:10
Защо не 8) когато е гадно времето и си нямаш работа :wink:

psychopath
04-09-2009, 23:00
за

днес бях в интерспорт да разгледам обувки за футбол...
и нямаше номера :-o

не нося 37ми нито 48ми номер...

MaLyKoLiU
04-09-2009, 23:13
catoen донякъде съм съгласен с теб... като изключим думата "паркинзи" :shock: Казва се паркинг... в мн.ч. паркинги... :-D
Първия мол във Варна си беше умрял още преди да отворят втория... Причината е, че цените там са много надути, собствениците на мола си нямат и на представа как се управлява такова чудо, не че Узунов имаше някакъв опит в това... В Фое Мол няма нищо което да те задържи вътре... няма забавления, които да привличат голяма част от клиентите... едно забило казино и един боулинг само...
В момента се строят тука още 3 мола... Първия от които се очаква да отвори края на тази година, а другите през 2010-та...
Хубавото също е, че повече конкуренция води до по-ниски цени и т.н.

sword
04-09-2009, 23:22
Толкова повърхностни теми..

guinessgirl
04-10-2009, 13:32
Итс вйери, вйери фйешън да ходиш на молО. Обли4аш к*рвенските парцали, обувките с 2 метрови токчета помкъкваш гаджето и си избираш 5 часа обувки докато горкото момче умира от скука... Мразя моловете и онези същеста с топирани коси и половин кило фон дьо тен по лицето които почти живеят в моловете...

пф,все едно всички вътре са такива.

против архитектурата на моловете съм,защото не се връзва с цялостния образ на София. друго щеше да е,ако сградата приличаше на ЦУМ примерно.
за част от магазините,заведенията и киното вътре съм.

и не обичам кой знае колко да ходя нито в Мола,нито в CCS,обаче когато вали примерно,а съм излязла да пазарувам си е супер.

Bianca
04-10-2009, 13:35
^ ЦУМ-ът е супер. И като магазини, и като архитектура. :)

EroSennin
04-10-2009, 14:51
Всеки който твърди че тази седмица съм бил в района на CCS лъже, това че ги посещавам също :)

Bellatrix
04-10-2009, 16:13
Не ги харесвам, защото са адски много, предлагат еднакви стоки до един. Цените са безбожни. И противно на всякаква логика дрехите не са маркови. Правят си се из селата в България, обаче някои балъци вместо да си купят яке за 25 лева, купуват за 65. Еми тяхна си работа. Наивност. Гъзарщина.
И аз мога да си купя някой парцал за 10 лева и да лепна отгоре надпис "Kenvelo", например. Защо пък не?
И какво като са струпани на едно място много магазини. Не си истински купувач или любител на пазаруването, ако не се кефиш на обиколките по магазини. Аз искам да си изляза на "шопинг" и да се разкарвам из София като луда та накрая хем да съм доволна от покупките, хем да съм си направила разходката.

Но, разбира се, ваша си работа за какво си харчите парите, къде и как.

djudjulinkaa
04-10-2009, 16:43
Против моловете съм тъй като всичко е адски скъпо все пак трябва да се избиват парите за построяването им, което според мен е безмислено.1 или 2 мола в по-големите градове ..да..ама те каквито планове правят всичко ще стане само в молове..И всички други магазинчета като ги махнат и хората ще ходят с по 1-2 чифта дрехи защото не всеки има възможност да дава много пари за дрехи.. Вместо да се чудят за ко да си харчат парите да вземат да построят някоя друга детска градина.. :x :-x

suunnseT
04-10-2009, 18:58
Твърдо против.Места за богаташчетата и куклите да си харчат паричките и да си подхранват егото кви парцалки си взеха от мола.За другите обикноввенни хора с нормален доход влизат по празниците най много и това,щото тези МОЛОВЕ са като музей,нищо не може да купиш.

Ахъ,именно като музей!
Цените са им страшни,
това да си купя блуза
с знак hippie за 400лв
не ми се би случвало!
(при положение,че не
е марка позната и да
си кажеш Аййде заради
качеството и все пак
400лв - ЕБАТИ качеството!

cherrypezz
04-10-2009, 19:07
Толкова повърхностни теми..

Взе ми думите от устата...и тази тема е събрала толкова мнения....няма да коментирам

Mirelchetoo14
04-10-2009, 20:05
Коте, торбичка със запетайки сакаш ли?
Поне това?

А ти разговорен речник искаш ли в 21 век сме все пак използвай съвременни думи а не някакви диалекти от кое село си?

Абе ти си рЕдко тъпа :D

Принципно НИКОГА не пиша така на хората, обаче ти си уникален случай :D

pipito15
04-10-2009, 20:29
Моловете са сред топ местата за фешъни, фешън мацки, мутрески, чалга певици и подражателки, спортистчета, футболистчета и турбо гъзарчета. :grin:

alwaysnforever
04-10-2009, 20:46
Защо не 8) когато е гадно времето и си нямаш работа :wink:
мдамм :)

Joc
04-11-2009, 05:24
:shock:

Izzy_
04-12-2009, 09:08
Попринцип за,обаче тея 300 мола дето ги строят...ми не намирам смисъл на `сяка втора крачка мол. :?

mitternacht
04-12-2009, 09:28
Безсмислени са.Дори-ненужни.Вместо да се засяват дървета, цветя, строят се простотии.

Joc
04-12-2009, 10:09
абе има хубави неща в new yorker

Bianca
04-12-2009, 10:57
Попринцип за,обаче тея 300 мола дето ги строят...ми не намирам смисъл на `сяка втора крачка мол. :?
Настигат банките... 8-)

caseoftheex
04-12-2009, 14:08
за : )
тука големи хейтъри се извъдихте всичките

Joc
04-12-2009, 15:49
То на мен последно време нищо не ми пречи...

Extremescream
04-12-2009, 18:07
Аз обичам само горния етаж на CCS,че там е храната и киното.Мall of Sofia ме дразни,а Sky City и той.

PainMonopoly
04-13-2009, 08:07
По принцип са удобни, обаче тази мания по тях си е дразнеща. Днешните лапета изкарват ходенето в мола като някаква висша форма на забавление и едва ли не културно мероприятие, а пазаруването - хоби.

kriskata10
05-03-2009, 09:31
Нека строят още молове и да има Терранова там че ще ги убия :-x :-x

POLLINA
05-03-2009, 09:35
що за тъп въпрос? Естествено.че ЗА.Много по лесно е когато пазаруваш всичко да е на едно място , а не да се разкарваш като ненормален.... :shock:

DJEB
05-03-2009, 09:38
против... това в България не са молове

_donna_
05-03-2009, 10:01
Не знам за или против съм ама оня ден като се напушихме първо беше много смешно,след това много ужасно.Първо беше смешно,защото едни двама идиоти(анархисти :P ) разправяха,че "имали работа" и "трябвало да видят едни кецове" ама тежки,тежки такива ... накрая влязохме в мола(май мол ъф софиА му викат) ии тогава дойде ужасното.Все си го представях гадно,но реалността е още по-жестока.Хора,които се разхождат там с някакви си часове,докато навън грее слънце,светкащо,мърдащо,пр трупано,ненужно...абе,кво ли говоря.Все едно някой го интересува и все едно нещо ще се промени.

Аз им казах,че си имам принципи!И че не искам да минаваме през мола.Естествено имах избор.Казах на Пехолини да не влиза,защото те са направили така,че да му се иска да влезе,казах му,че е обсебен.После всички ми повярваха,но късно ..

Bianca
05-03-2009, 10:04
Още ли си напушена?

hardball
05-03-2009, 10:07
К'во пък му има на НюЙоркър 0.о

_donna_
05-03-2009, 10:07
Ти сега защо се обаждаш?

Има ли някаква причина или обяснение?!
Поне измисли нещо оригинално. :lol:

Bianca
05-03-2009, 10:08
Ти сега защо се обаждаш?

Има ли някаква причина или обяснение?!
Поне измисли нещо оригинално. :lol:
Постът ти е доста неадекватен. :D

_donna_
05-03-2009, 10:09
:shock:

Какво му е неадекватното? :lol:
Не,знаеш кво - не ми отговаряй...

PainMonopoly
05-03-2009, 10:10
Постът всъщност е доста правилен. Особено това:


Хора,които се разхождат там с някакви си часове,докато навън грее слънце,светкащо,мърдащо,пр трупано,ненужно...абе,кво ли говоря.

Bianca
05-03-2009, 10:12
Добре, де, правилен е, просто е доста... емоционален. :-o Ненужно.
Whatever.

_donna_
05-03-2009, 10:15
Ами естествено,че ще е емоционален(ама откъде ги измисляш),бе.
Тва е все едно да се разхождаш из огромно кравешко говно и да се правиш,че не забелязваш..

afterforever
05-03-2009, 10:19
Да, точно същото е... :lol: :lol:

Jesus
05-03-2009, 13:00
абе малко противоречиви чувства има в мен относно сити центъра харесва ми че след като си вземеш нещо от там за папане може да идеш в южния и там да го изконсумираш, харесва ми че е на 1 спирка от факултета :) не ме кефи че е стъклена кутия :С