PDA

View Full Version : Дапутатите във България



x3eme
02-08-2009, 11:13
Царе с корони,милиони овце,и протегнати празни ръце.Кофти положение,прецакано поколение намира решение.....лечение от наркотици от болест реалност....в България да си жив в момента е чиста формалност.Големите ни шефове са най големите бандити и те ни управляват и пак за пореден път остават скрити.Не е важно кой какво ще каже а кой какво ще стори :? Карат мерцедеси а всеки знае с какво се занимават,и въбще не ги е страх и въбще не внимават.Бах тая дуржата крива.Бизнесмени,там разни с изтрити досиета преди били големи ченгета...ами сега кво са.Новите "големи" шефове на България които само перат пари и замазват очите на малцинството.Карат коли БЕТА класа дет и в европа ги няма още ама в България минимум 2 са.Гласа на политика от първа програма ми говори за пенсий и заплати а съшност пари няма.И как да сме сигурни че с парите за винетки и данъци няма да им плащаме сметките в някое изискано заведение или скъпо хотелче завели поредната си любовница някоя незнайна курва :? Бих оргазизирал национално пого и бих поканил ВАС 240 депутата и българските матъли да оправят нещата
Докога ще живеем във такава "държава" питам аз а сигурен съм и цяла България.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 11:26
Ами написаното е 100% вярно,тия овце в Парламента нямат намерение да напуснат,а сега гледай какво ще стане,всеки ще краде колкото може,нали идват озбори,поне да излезе на печалба,че виж ти други кучета захапали кокала ,ама свине са всичките,нямат смелост,а най-лошото е ,е са отражение на мнозинстовото от народа,защото са избрани от тях.Аз винаги гласувам,ама няма никакъв ефект.

WooDy
02-08-2009, 11:30
:razz:

x3eme
02-08-2009, 11:31
^^нещо смешно ли видя или просто не разбираш нещата които пише в темата :? :?

SoFarSoG00d
02-08-2009, 11:33
^^нещо смешно ли видя или просто не разбираш нещата които пише в темата :? :?
Ами за съжаление на 'Бъдещото поколение' на България му е смешно,ама ....това е то.Аз не съм в България и ми е кофти за страната,но мисля,че дори и да вложа усилия и ентусиазъм,няма нещата да се оправят,просто има хора,които винаги ще гласуват за сегашните отрепки.

x3eme
02-08-2009, 11:36
^^И аз не съм в България,но всяка вечер гледам новините и напрао се чудя как по дяволите като се върна ще живея????Да се боря да оцелея ли бахти.Какъв живот ще водя като един ден реша да се прибера във "родината" Toва е филм със сценарии побуркан,милиони статисти и половината сме голи....Айде каже как да се върна.Да стоя и да чакам мизерията да ме налигне ли....неее не мисля.И все пак ми е мъчно и искам да се прибера но ме е малко страх какво ще стане като стъпя пак там кадето съм живял цял живот

kristo
02-08-2009, 11:51
Аа, вие като повечето българи искате да стоите отсрани и да чакате някой да ни оправи, нали? Така е най-лесно. Аз ще седя в чужбина и ще чакам някой ден България да се оправи, тогава след като другите свършат тежката работа, аз ще се върна наготово и ще бера от плодовете, посадени от тях. Колко изгодно, нали? Много ви боли за България, е и? С какво го показвате? Ако толкова ви боли за нея, ще стоите тук и ще се борите срещу статуквото, а не да ми седите отстрани и ми се правите на много загрижени за нея... заради ей такива "борци" като вас БСП и ДПС ни управляват в момента, точно заради такива "борци" като вас. Защото им се хванахте на плана, а той беше точно такъв- да изгонят максимален брой българи, та да си векуват в управлението и да разграбват България още по-лесно. Щото не може да схванете, че ако всички избягаме от България, тя със сигурност никога няма да се оправи... Ама вие нали сте много "загрижени" за България все пак, затова стоите отстрани и чакате някой друг да свърши тежката работа, та след това вие наготово да дойдете тука... Щото нали патриотите са болните мозъци, глупаците, заблудените, а вие сте умниците и хубавците...

x3eme
02-08-2009, 11:56
Кажи ми какво може да направим ние след като половин България не успя да сложи ред в дуржавата ни.Протесни,митинги и кво....ефекта е нулев.Както можем да направим ние по дяволите,какво????

kristo
02-08-2009, 12:21
Протести, митинги... А колко хора отидоха на тях- първия ден около 10 000 човека, в следващите дни все по-малко. С толкова народ каква промяна очакваш? Ако си забелязал в една Гърция като има протести цялата страна пламва и протестите продължават седмици наред, докато не настъпи наистина някаква промяна. Така трябва да направим и ние, но явно едно 90% от българите предпочитат да си стоят вкъщи и да чакат другите евентуално да свършат черната работа вместо тях. Но това е и заради това, че активната част от българите се изнесоха в чужбина вместо да участват в общата борба, а тук останахме много малко от тези хора, готови да се борим и повече пенсионери, които няма как да са активната част от обществото. Защото ако тези един милион и нещо българи в чужбина се върнете и заедно с останалите, макари сравнително малко активни българи, които сме долу-горе и ние милион започнем масови протести както беше 97-ма, е тогава има най-накрая реална възможност от промяна, защото вече няма кой да ни излъже. Защото ей сега точно е моманта и то последния можеби за да настъпи някаква промяна. После ще стане твърде късно вече. Ей сега е момента да се започне начисто с нови лица в политиката, но преди това трябва да се смени сегашната система. А това без масови протести, в които да участвате и вие-емигрантите няма как да стане.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 13:35
Кажи ми какво може да направим ние след като половин България не успя да сложи ред в дуржавата ни.Протесни,митинги и кво....ефекта е нулев.Както можем да направим ние по дяволите,какво????
Прав си,нищо не може да направимБългария не може да бъде оправена от българи,ами от ЕС,защото всички политици са еднакви,бивши комунисти,деца или внуци на комунисти.Аз не наблюдавам нищо отстрани,сега съм млада,сега живея,сега ще градя бъдеще за децата си,следователно сега трябва да ми е хубаво,не съм мазохист.

kristo
02-08-2009, 18:03
Тя България може да се оправи, ама ти не искаш да се оправи, това го доказваш за пореден път с пораженческите си и крайно песимистични приказки. Щото за да се оправи тази държава се иска да поемеш отговорност не само за себе си, а вие повечето млади в момента освен себе си други хора не виждате- да мрът там, нали аз съм добре... Това ви е мисленето точно.
И какво бъдеще ще дадеш на децата си в чужбина, които първо на първо няма да са българи, щото ще се ожениш за някой чужденец? Ще създадете едни небългарски поколения, които няма да им пука изобщо за тази страна и няма да имат капка българско самосъзнание. Щом това искате- прав ви път, тогава по-добре, че не сте тук...

malone
02-08-2009, 21:18
Кажи ми какво може да направим ние след като половин България не успя да сложи ред в дуржавата ни.Протесни,митинги и кво....ефекта е нулев.Както можем да направим ние по дяволите,какво????Какво може да не нпаравим,да изберем някой отговорен за наш управник.Ще се запиташ има ли такъв?Да има има сумати отговорни хора които не си вярват,но са с потенциал да управляват.Те не си вярват обаче и те псуват депутатите като теб авторе,но всичко си зависи от нас младите,защото вярвам че все нещо може да се промени и трябва се от някъде да се започне.Протестите: последните специално не успяха,защото лумпелите с поръчковите си простотии изместиха вниманието от реалните искания на хората.Друга причина е и овцедушието и това,че не вярваме в промяната.Това е най-сериозния ни проблем на нас българите липсата на воля за промяна.

SoAfraid
02-09-2009, 02:50
Кажи ми какво може да направим ние след като половин България не успя да сложи ред в дуржавата ни.Протесни,митинги и кво....ефекта е нулев.Както можем да направим ние по дяволите,какво????

Няма какво да се направи. България няма оправяне, няма кой да застане на мястото на сегашните политици, всички са лакоми за пари и пак ще се повтори това което става сега. Било е 1 път станало 2-ри път, ще стане и 3-ти. Кристо ставаш банален разбери че сме се изнесли зада се чувстваме по добре, България е само природата, почивката и това да е за кратко време. Работата, успеха и печалбата на пари не са там, а в чужбина. Успех, не че имам нещо против тебе но е несправедливо да ни обвиняваш така.

SoFarSoG00d
02-09-2009, 05:55
Кажи ми какво може да направим ние след като половин България не успя да сложи ред в дуржавата ни.Протесни,митинги и кво....ефекта е нулев.Както можем да направим ние по дяволите,какво????

Няма какво да се направи. България няма оправяне, няма кой да застане на мястото на сегашните политици, всички са лакоми за пари и пак ще се повтори това което става сега. Било е 1 път станало 2-ри път, ще стане и 3-ти. Кристо ставаш банален разбери че сме се изнесли зада се чувстваме по добре, България е само природата, почивката и това да е за кратко време. Работата, успеха и печалбата на пари не са там, а в чужбина. Успех, не че имам нещо против тебе но е несправедливо да ни обвиняваш така.
+1
Животът е кратък и не искам да го пропилея като се занимавам в изгубена кауза.На мене ми е добре и изгодно в чужбина,нека ме наричат родоотстъник,ама не ме интересува,5 пари не давам.

kristo
02-09-2009, 14:34
SoAfraid, може и наистина да ставам банален, но истината е банално елементарна. Просто можем да си оправим страната за 5-6 години, стига да искаме. Е, аз и останалите млади българи, които ще останем тук сме готови да направим колкото ни позволяват възможностите, но явно на вас емигрантите(или поне повечето от вас) ви е все едно за тази страна щом така разсъждавате...

bullit
02-09-2009, 14:54
Kristo nishto lichno batka ama za 20 god nikoi ne q e opravil kak si tolkova sig che tocho sega shte se opravi s malko usiliq ot vs tezi koito za 20 god ne sa si mrudnali prusta dori :(

kristo
02-09-2009, 15:28
Kristo nishto lichno batka ama za 20 god nikoi ne q e opravil kak si tolkova sig che tocho sega shte se opravi s malko usiliq ot vs tezi koito za 20 god ne sa si mrudnali prusta dori :(
Човек много ясно, че от тези, които управляваха през тези 20 години България не очаквам да оправят България. Но има и други партии и политици, които не са управлявали досега и които имам основания да смятам, че са по-читави от сегашните и могат да пооправят нещата. Като казвам да оправят нещата не казвам, че ще цъфнем и ще вържем, но че ще почнем да излизаме постепенно от блатото и да ставаме малко по малко нормална държава, така както става с една Румъния например, която допреди няколко години беше по-зле и от нас, а сега ни мина и то без да са направени някакви кой знае колко кардинални промени.
Разбира се, за да настъпи промяна, трябва и всички българи да променим манталитета си, да се вземем в ръце и да се захванем за работа. Но разбира се жизненоважно е да дойде на власт най-накрая едно що годе нормално и читаво правителство, а такова не е невъзможно да се намери.

slun4ice_90
02-09-2009, 15:47
И аз за съжаление съм съгласна с всичко,което си написал,защото е вярно...Няма какво да се залъгваме повече...Да,тук е такъв животът...Ако имаш кинти ще оцелееш,ако нямаш си оставаш на дъното...И това е....Или май по-точно трябваше да кажа следното...Ако не крадеш и мамиш няма да си добре въобще.....Надявам се обаче,че след няколко год. положението да се промени...Въпреки това,което сега се случва тук,трябва да вярваме,че всичко може да се промени...Обаче не от самосебе си,ако всички заедно положим усилия...И вместо да се чудим как да направим мръсно на някого или за какво да му завиждаме,да направим нещо смислено и добро.Това правителство все някога ще си отиде..Ще дойдат други хора.А,сега трябва просто още малко да почакаме и да сме търпеливи.Куп неща написах мога и още,но едвали някой ще се замисли...Просто си казах мнението. :)

SiSsKkAa
02-09-2009, 20:59
Боби,много е вярно всичко,което си написал.Жалко,че депутатите не се интересуват от младите хора и нашето мнение,а само от пенсионерите,защото са най-многобройни и знаят,че ако спечелят пенсионерите-печелят властта и цяла България.Жалко!

SoFarSoG00d
02-10-2009, 13:15
SoAfraid, може и наистина да ставам банален, но истината е банално елементарна. Просто можем да си оправим страната за 5-6 години, стига да искаме. Е, аз и останалите млади българи, които ще останем тук сме готови да направим колкото ни позволяват възможностите, но явно на вас емигрантите(или поне повечето от вас) ви е все едно за тази страна щом така разсъждавате...
Преди изпитвах носталгия,бях загрижена,а сега като си дойда в България изпитвам носталгия за Англия .............

kristo
02-11-2009, 12:43
SoAfraid, може и наистина да ставам банален, но истината е банално елементарна. Просто можем да си оправим страната за 5-6 години, стига да искаме. Е, аз и останалите млади българи, които ще останем тук сме готови да направим колкото ни позволяват възможностите, но явно на вас емигрантите(или поне повечето от вас) ви е все едно за тази страна щом така разсъждавате...
Преди изпитвах носталгия,бях загрижена,а сега като си дойда в България изпитвам носталгия за Англия .............
Наистина си много заблудена душица...

SoFarSoG00d
02-11-2009, 13:02
добре,ако знаеш как ме вълнува твоето мнение.....айде сега,не се занимавай с мене и с останалите родоотсъпници и черни овце.Без това разделът е За България и тези,които я напуснаха,трябва да се направи нов раздел за Болни Оптимисти,които искат да спасят Булгаристан.

kristo
02-11-2009, 13:15
Е знам, че много искаш България да стане Булгаристан, така че не е нужно да го повтаряш по хиляда пъти. За твое съжаление обаче няма да стане.

SoFarSoG00d
02-11-2009, 13:21
Е знам, че много искаш България да стане Булгаристан, така че не е нужно да го повтаряш по хиляда пъти. За твое съжаление обаче няма да стане.
Много ясно,че не искам,но ще стане,даже и новини на турски има по БНТ,строят се постоянно джамии,а не църкви,процентът на българи в някои части е близък до нулата,ДПС са от мноого време заседнали в Парламента,имат постоянен контингент от избиратели,които с всеки изминал ден стават все повече и повече.По история не се учи за турско робство и издевателства над българите,а се учи за турско влияние и не се споменава нищо за относните издевателства.Айде кажи ми г-н Оптимист,не е ли България-Булгаристан.Замисли се,огледай се и пак пиши!

kristo
02-11-2009, 13:42
А кажи ми защо стават повече избирателите на ДПС?
Аз ще ти кажа- защото все повече българи се изнасяте от България и така гласоподавателите на ДПС се увеличават.
После не ми обяснявай, че си против турцизацията на България след като на практика не го показваш.
А специално за учебниците нещо се бъркаш, не съм срещал аз лично учебник по история, в който да се говори за турско "присъствие" или нещо такова, така че твърде много се хващаш на някои от приказките по телевизия Скат, където освен да казват много истини, имат навика понякога да преувеличават и драматизират, за да всяват страх и параноя у българския народ.
Но ДПС така или иначе ще бъде извън властта ако мнозинството българи идем да гласуваме, но нали повечето са твърде "умни", та затова ходят да берат гъби вместо да гласуват. Така си мислят, че накривяват шапката на управляващите и конкретно на Доган...

SoFarSoG00d
02-11-2009, 14:01
Не бера гъби,плодове,зеленчуци,не съм чистачка,не работя в склад,гласувам бинаги,когато има избори.Харесва ми Англия,харесват ми хората,харесвам станадартите на живот,образованието и заплатите.Правя,това което ми харесва,за мен България не е държава,в която мога да живея,работя и отгледам бъдещо поколение,даже вече и за туризъм не става!

kristo
02-11-2009, 14:07
Хубаво, аз нямам против да се чувстваш добре и да живееш добре, просто недей да убеждаваш мен и останалите българи, че трябва да сме като теб и да напуснем България, това е.

SoFarSoG00d
02-11-2009, 14:10
Аз няма нужда да убеждавам никого,повечето разумни хора,сами стигат до този извод,всички мои познати,връстници са извън страната,техните поколения също,това е показател,какво е качеството и мнението на тези хора за България,има повече от 1 милион българи извън границите,броят им ще расте и расте,доказано е ,че след 10 години в България ще останат само някои етноси,няма нужда вече да споменавам кои,пък и ББ го каза-материалът е некачествен.

x3eme
02-11-2009, 14:32
Малцинстава в България не могат да променят политиката.Депутати,минист ри..всички гледат да вземат не да дадат нещо.Корупцията е заляла България и това няма да се промени можем да сме сигурни.Един ден ще се избият помежду си от алчност.Въпрос на време е.....И в крайна сметка кой е виновен за скапаната ни политика???Как кой,ние самите понеже ние избираме управниците залъгали ни с поредното си предизборно лого.В парламента са най големите крадци и престъпници...получили задружно психопатичен гърч.

kristo
02-11-2009, 15:41
Малцинстава в България не могат да променят политиката.Депутати,минист ри..всички гледат да вземат не да дадат нещо.Корупцията е заляла България и това няма да се промени можем да сме сигурни.Един ден ще се избият помежду си от алчност.Въпрос на време е.....И в крайна сметка кой е виновен за скапаната ни политика???Как кой,ние самите понеже ние избираме управниците залъгали ни с поредното си предизборно лого.В парламента са най големите крадци и престъпници...получили задружно психопатичен гърч.
Абсолютно си прав, ама госпижицата над тебе едва ли ще схване и малък процент от това, което си написал, уви... Защото тя знае само едно и също, понеже не иска да поеме никаква отговорност към страната ни и й е все едно за нея.
И с всичко, което си написал идеално доказваш още един път твърдението, че ако искаме да оправим държавата си определено можем. Защото ние ги избираме, а това е най-важното, основното.

x3eme
02-11-2009, 15:43
Малцинстава в България не могат да променят политиката.Депутати,минист ри..всички гледат да вземат не да дадат нещо.Корупцията е заляла България и това няма да се промени можем да сме сигурни.Един ден ще се избият помежду си от алчност.Въпрос на време е.....И в крайна сметка кой е виновен за скапаната ни политика???Как кой,ние самите понеже ние избираме управниците залъгали ни с поредното си предизборно лого.В парламента са най големите крадци и престъпници...получили задружно психопатичен гърч.
Абсолютно си прав, ама госпижицата над тебе едва ли ще схване и малък процент от това, което си написал, уви... Защото тя знае само едно и също, понеже не иска да поеме никаква отговорност към страната ни и й е все едно за нея.
И с всичко, което си написал идеално доказваш още един път твърдението, че ако искаме да оправим държавата си определено можем. Защото ние ги избираме, а това е най-важното, основното.
Радвам се,че мненията ни по въпроса са еднакви :)

kristo
02-11-2009, 15:50
Малцинстава в България не могат да променят политиката.Депутати,минист ри..всички гледат да вземат не да дадат нещо.Корупцията е заляла България и това няма да се промени можем да сме сигурни.Един ден ще се избият помежду си от алчност.Въпрос на време е.....И в крайна сметка кой е виновен за скапаната ни политика???Как кой,ние самите понеже ние избираме управниците залъгали ни с поредното си предизборно лого.В парламента са най големите крадци и престъпници...получили задружно психопатичен гърч.
Абсолютно си прав, ама госпижицата над тебе едва ли ще схване и малък процент от това, което си написал, уви... Защото тя знае само едно и също, понеже не иска да поеме никаква отговорност към страната ни и й е все едно за нея.
И с всичко, което си написал идеално доказваш още един път твърдението, че ако искаме да оправим държавата си определено можем. Защото ние ги избираме, а това е най-важното, основното.
Радвам се,че мненията ни по въпроса са еднакви :)
И аз се радвам, че все още има доста българи като нас, които знаем, че напускайки Родината си, я обричаме на гибел и затова никога няма да го направим.
Въпроса е да намерим възможност да се свързваме не само по интернет-форумите, а и в реалния живот и да опитваме с каквото можем да действаме, за да променим статуквото. Защото ако всички млади българи, на които ни се действа, а не ни се стои безучастно да гледаме как България рухва все повече се обединим и създадем някакъв вид организация на граждански начала, определено от действията ни ще има положителен ефект и резултат.

x3eme
02-11-2009, 15:52
^^ И тук съм съглесен,само дет никой почти не го възприема това като нещо сериозно и броя на хората които биха участвали в едно евентуално такова мероприятие ще са значително малко....жалко наистина жалко

Nam3less3
02-12-2009, 17:40
Хората защитават свойте интереси повече, отколкото тези на държавата. Защо да не идат в чужбина ако там могат да забогатеят, тука ли да останат? Всеки гледа да осигури бъдеще за своето семейство, и не би го жертвал само за да се опитва да оправи държавата. Като гледам хората около мене, всякакво чувство на патриотизъм и на социализъм изчезва, а светът около нас е капиталистически, и това не може да се промени.
Малко хора ще забогатеят, повечето ще обеднеят. И тия, дето отиват в чужбина искат да се реализират, това не е егоистично, нито алчно, нито родинопредателско. Умните и силните ще идат в чужбина или ще станат част от корупцията тука, защото друг избор нямат. Останалите ще се превърнат в роби на капитала. Не може да очакваш от хората да се самообричат, оставайки тука, ако имат шанс да идат в чужбина. Държавата нищо не е направила за тях, а и те не и дължат нищо.
Преди 90та бяха годините на това, което вие желаете.

SoFarSoG00d
02-12-2009, 17:43
Хората защитават свойте интереси повече, отколкото тези на държавата. Защо да не идат в чужбина ако там могат да забогатеят, тука ли да останат? Всеки гледа да осигури бъдеще за своето семейство, и не би го жертвал само за да се опитва да оправи държавата. Като гледам хората около мене, всякакво чувство на патриотизъм и на социализъм изчезва, а светът около нас е капиталистически, и това не може да се промени.
Малко хора ще забогатеят, повечето ще обеднеят. И тия, дето отиват в чужбина искат да се реализират, това не е егоистично, нито алчно, нито родинопредателско. Умните и силните ще идат в чужбина или ще станат част от корупцията тука, защото друг избор нямат. Останалите ще се превърнат в роби на капитала. Не може да очакваш от хората да се самообричат, оставайки тука, ако имат шанс да идат в чужбина. Държавата нищо не е направила за тях, а и те не и дължат нищо.
Преди 90та бяха годините на това, което вие желаете.
С това мисля,че темата е изчерпана,най-обоснованото мнение!

kristo
02-12-2009, 18:00
Хората защитават свойте интереси повече, отколкото тези на държавата. Защо да не идат в чужбина ако там могат да забогатеят, тука ли да останат? Всеки гледа да осигури бъдеще за своето семейство, и не би го жертвал само за да се опитва да оправи държавата. Като гледам хората около мене, всякакво чувство на патриотизъм и на социализъм изчезва, а светът около нас е капиталистически, и това не може да се промени.
Малко хора ще забогатеят, повечето ще обеднеят. И тия, дето отиват в чужбина искат да се реализират, това не е егоистично, нито алчно, нито родинопредателско. Умните и силните ще идат в чужбина или ще станат част от корупцията тука, защото друг избор нямат. Останалите ще се превърнат в роби на капитала. Не може да очакваш от хората да се самообричат, оставайки тука, ако имат шанс да идат в чужбина. Държавата нищо не е направила за тях, а и те не и дължат нищо.
Преди 90та бяха годините на това, което вие желаете.
Оле мале, теб сериозно ти е промит мозъка от марксистко-ленинска пропаганда :oops:
Ако не си наясно същите тези, които бяха комунисти преди 1989 и колеха и бесеха, сега станаха най-големите капиталисти. И точно комунистите, които ти ми хвалиш и ги обявяваш за "борци" срещу капитализма построиха този мародерско-грабителски капитализъм, който властва в момента в страната ни. Щото ако има нормален капитализъм нещата ще се къде къде по-добре.
Иначе хубаво се замисли дали с нищо не си длъжен на България. Помисли си дали България не те изучи и изхрани, тоест не те изгради като личност особено в училищните години. И после ми приказвай глупости от рода на това, че не трябвало да ни пука за България и с нищо не сме й били длъжни...

Nam3less3
02-12-2009, 18:53
Хората защитават свойте интереси повече, отколкото тези на държавата. Защо да не идат в чужбина ако там могат да забогатеят, тука ли да останат? Всеки гледа да осигури бъдеще за своето семейство, и не би го жертвал само за да се опитва да оправи държавата. Като гледам хората около мене, всякакво чувство на патриотизъм и на социализъм изчезва, а светът около нас е капиталистически, и това не може да се промени.
Малко хора ще забогатеят, повечето ще обеднеят. И тия, дето отиват в чужбина искат да се реализират, това не е егоистично, нито алчно, нито родинопредателско. Умните и силните ще идат в чужбина или ще станат част от корупцията тука, защото друг избор нямат. Останалите ще се превърнат в роби на капитала. Не може да очакваш от хората да се самообричат, оставайки тука, ако имат шанс да идат в чужбина. Държавата нищо не е направила за тях, а и те не и дължат нищо.
Преди 90та бяха годините на това, което вие желаете.
Оле мале, теб сериозно ти е промит мозъка от марксистко-ленинска пропаганда :oops:
Ако не си наясно същите тези, които бяха комунисти преди 1989 и колеха и бесеха, сега станаха най-големите капиталисти. И точно комунистите, които ти ми хвалиш и ги обявяваш за "борци" срещу капитализма построиха този мародерско-грабителски капитализъм, който властва в момента в страната ни. Щото ако има нормален капитализъм нещата ще се къде къде по-добре.
Иначе хубаво се замисли дали с нищо не си длъжен на България. Помисли си дали България не те изучи и изхрани, тоест не те изгради като личност особено в училищните години. И после ми приказвай глупости от рода на това, че не трябвало да ни пука за България и с нищо не сме й били длъжни...България и народа и, поради политиката на държавата и държанието на населението, провалиха доста млади хора, и малко ми оставаше и аз да се превърна в овца от младото поколение, което е толкова критикувано и невежо. В училищните ми години видях как едва не се съсипаха други личности, а се изхранвам не благодарение на сегашното управление, от което по-скоро съм губил, или бих го нарекъл неутрално за мен. Държавата просто си изпълнява функцията, ако това имаш предвид, което е нормално, и не ме прави длъжник на нея.
Иначе относно комунизма, малко бяха истинските комунисти, които действаха не с цел една партия да управлява страната и да заграбят властта, а действаха с цел хуманизъм и за доброто на хората. Естествено, след падането на комунизма, си проличи кои са продажниците, които отвориха България към пътя на капитализма(грабителския обаче, за някой за добро, за други за лошо), но тъй или иначе няма друг избор, независимо дали са истински комунисти, хуманисти или са алчни за власт.
Но преди 90-та нямаше безработен човек, имаше безплатно образование и нямаше хора да ровят по боклуците.
И все пак прекалено много кръв и омраза струваше това, избиването на интелигенцията, ограбването на "тези, които не бяха борци за комунизма" от "семействата на тези, които се пожертваха за комунизма", и тормозенето на капиталистите. Уж били жертви за доброто на народа.
Но това е, едни се облагодетелстват за сметка на други, справедливо за някой, за други не. Истинският комунист обаче е хуманист, който не трябва да използва властта за да се облагодетелства за сметка на "тези, които не са активни борци за комунизъм", и биват прецаквани несправедливо.
Иначе според мен малцина са истинските поддръжници на някоя идея.
Повечето хора биха станали от комунисти на капиталисти за един ден, стига да спечелят от строя :D

marjesa
02-12-2009, 19:04
Абе какво да обесняваме за депутатите - количките им идват от пари за закуски :lol:
Имала съм възможност да присъствам в НС докато игласуват за закон за търговията... Това чуждите карти бледнее пред това , което видях. Но няма значение. Присъствала съм на дискусии на евродепутати - празни обещания. Присъствала съм и на дискусии в столична община :lol: :lol: Абе нямам думи зад депутатите стоят хора за които само сме чували. Жалко , че няма свобода на словото. Жалко , че сме известни като най - малката страна с най - много депутати и най - малко свършена работа :lol:

kristo
02-12-2009, 19:46
Държавата за съжаление не си изпълнява изобщо задълженията Nam3less3, ето в това е проблема. Иначе щяхме да сме добре. Така че не можем да бъдем безразлични към правителствата на България, които я докараха до това състояние. Така че неутралитета в случая е пагубен. Той е по-скоро съгласяване със сегашното статукво, отколкото нещо протест срещу него.
И естествено, като казвам България нямам в предвид Станишев, Първанов, Доган, Кобурготски, Костов. Те не са България, те са управници на България, уви. И разбира се, на тях не си длъжен с нищо. Като казвам, че сме длъжни на България имам в предвид България в смисъл на народа на България, на нашите майки, бащи, баби и дядовци, учители, преподаватели и изобщо хората, които са ни възпитавали на морални ценности и са ни отгледали и изхранили, а те са крепителите и основата на тази държава. Тях имам в предвид, те са за мен България, а не тези, които я управляват и единственото, което са правили е да я ограбват и съсипват като страна.