PDA

View Full Version : АХХ този цикъл бее :D



evalongoriq
02-08-2009, 11:17
Вечно нещо не е вред и се те кара да се притесняваш. :D имам цикъл от 3.08.2008 (тоест от 6 месеца) значи миналия месец ми дойде на 17 януари а сега на 5 февруари пак дойде (минали са само 20 дена) но проблема е че е адски слабо (моя цикъл попринцип е доста силен) сега е само кафяво и то съвсеееееем малко като на последен ден и не се засилва вече 4 ден!а миналия месец ми беше закъсняло с 3 месеца но знам че е нормално но това подраняване и това кафяво незнам........

WooDy
02-08-2009, 11:33
Когато при момичето започне месечния цикъл, то получава кръвотечение (равно на 4-6 супени лъжици) от вагината. Кръвотечението продължава няколко дни и се повтаря всеки месец. Това кръвотечение се нарича.менструация и не е нещо, от което трябва да се плашите. Някои момичета могат да забележат бяло течение върху бельото си преди идването на първия цикъл и това означава, че цикълът им ще започне скоро. Повечето момичета получават първия си цикъл на възраст между 11 и 14 години, но при някои той може да започне още на 8 години, а при други дори на 17 години.
Нормалната менструация е ежемесечно кръвотечение от матката и е в интервал от 28 дни. При младите момичета, чиито организъм все още се развива, цикълът е по-нередовен - може да бъде от 21 до 31 дни, а понякога може и изобщо да "пропусне" някой месец. Ако това ти се случи, не се притеснявай - нормално е, но все пак е добре да се консултираш с лекар.
След като момичето е имало вече няколко цикъла, може да забележи, че тялото или настроенията й се променят малко преди началото на поредния цикъл. Например, възможно е гърдите да я наболяват или да набъбват, или да получи пъпки по лицето. Никой, обаче, не може да разбере само по външния вид, дали момичето е в месечния цикъл.
Някои момичета се чувстват неразположени или имат болки подобни на схващане по време на месечния цикъл. При някои болката може да е доста силна и да се наложи да говорят с лекар за това. Обикновено болката не е особено силна и не трае много дълго.
Ежедневното миене на вагиналната област помага да се предотврати развитието на инфекции по време на менструацията, а и извън нея. Mиенето и подсушаването трябва да стават отпред назад, за да се избегне разпространяването на бактерии към влагалището.
Ако искаш да отидеш на плуване, докато си в месечния цикъл, е най-добре да използваш тампон, а не дамска превръзка.

evalongoriq
02-08-2009, 12:48
мерси за полезната информациика :)