PDA

View Full Version : Приятелството - скелета на живота ?!?!



bal0nessa
02-08-2009, 12:37
Според вас така ли е ?

bEbsI
02-08-2009, 13:10
Има много неща,които могат да подържат живота.Приятелството до някъде.Но трябва да си прекалено ограничен,за да смяташ,че е само то.Вярата в по-доброто,в изграждането на бъдещето,волята например,за мен са много по-важни.

YouCantStopMe
02-08-2009, 13:26
Ох.. не знам! Сега не ми се философства.
През живота си едни срещат истински приятели,а други-не.Едни изживяват така нареченото Истинско приятелство,а други-не.
Не мисля,че приятелството е в основата на всичко,но и от ни е нужно..както телевизията,компютъра,изли занията и т.н. То е едно от многото неща,които украсяват живота ни.
Има хора,които минават през живота ти.Има и други,които остават за по-дълго...Но както е казано - Всеки се ражда и умира сам.
Така го чувствам аз.
Който не е съгласен може да се изкаже.

summergir1
02-08-2009, 16:31
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

5StaR
02-08-2009, 16:56
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)

Scrat
02-08-2009, 17:01
Не мисля,че приятелството е в основата на всичко,но и от ни е нужно..както телевизията,компютъра,изли занията и т.н. То е едно от многото неща,които украсяват живота ни.

Приятелството е едно от малките неща, които украсяват живота ни. И как можеш да го сравняваш с технологиите?!? Ако компютъра ти се сбаца или остарее ще си вземеш нов и ще ти е през оная работа. Така ли ще се чувстваш ако се скарате с някой от най-добрите ти приятели или стане нещо друго? Да ви сера на модерното мислене...

Lucho
02-08-2009, 17:10
Скелет - не,по-точно казано гръбначният стълб на живота...т.е ако е пострадал,няма да ходиш,но пак ще живееш...

Tokarev
02-08-2009, 17:18
Приятелството е илюзия изтъкана от фалш, лицемерие и общи интереси.

summergir1
02-08-2009, 17:20
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)
точно така си е , не казвам , че може без тях (то си е невъзможно направо), по-скоро че няма истински, всеки гледа собствения си интерес, само кръвта прави изключение 8)

LiveFlower
02-08-2009, 17:24
Има ли интереси-има и приятелство,
няма ли интереси-няма приятелство.
А другото е за развлечение :)

cherinka
02-08-2009, 17:38
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)
точно така си е , не казвам , че може без тях (то си е невъзможно направо), по-скоро че няма истински, всеки гледа собствения си интерес, само кръвта прави изключение 8)
точно па кръвните роднини могат да се мразят и ненавиждат много повече от всякога и от всеки друг...

summergir1
02-08-2009, 17:42
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)
точно така си е , не казвам , че може без тях (то си е невъзможно направо), по-скоро че няма истински, всеки гледа собствения си интерес, само кръвта прави изключение 8)
точно па кръвните роднини могат да се мразят и ненавиждат много повече от всякога и от всеки друг...
възможно е , просто давах пример с единствения възможен истински приятел , който може да има човек.... т.е. с член на семейството

sladka__droga
02-08-2009, 17:44
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)
точно така си е , не казвам , че може без тях (то си е невъзможно направо), по-скоро че няма истински, всеки гледа собствения си интерес, само кръвта прави изключение 8)

^^ Тъй то.

carinaNebula
02-08-2009, 20:43
summergir1 е права,аз със двете ми братовчедки съм много по-добра приятелка,отколкото със тези с които съм се запознала.

LINKNOT
02-08-2009, 20:44
Не вярвам. На "приятели" вяра нямам...никога.

psychopath
02-08-2009, 20:46
приятелството е много относително понятие... според мен истински приятел може да ти бъде само брат или сестра, всичко останало е временно, докато интересите са едни и същи, после пътищата се разделят

Fail :)Epic Fail! 8-)

Cable
02-08-2009, 20:47
Няма приятелство, а просто хора с общи интереси ..

Rinnegan
02-08-2009, 20:49
До скоро и аз си мислех че няма приятели а има само познати :? Но се запознах с 1 момиче и тя ми помогна в труден момент, а за нея бях просто 1 непознат :) Тя ми отвори очите, че има приятелство :grin:

psychopath
02-08-2009, 20:51
тук е пълно с емовци 8-)pwnd


пс- продавам прави лопати :(

alwaysnforever
02-08-2009, 21:11
Не може без приятели, но чак скелет на живота..има и много други неща, които го крепят. :)

OtherDimension
02-08-2009, 22:20
не

Blab
02-08-2009, 22:31
пълен член.
лудостта върти света ми.

KiLLeR_InSTiNkT
02-09-2009, 13:14
Я съм си наивно дете и вервам, че приятелство има...

Swinkenhoffer
02-09-2009, 13:21
Има, много ясно... ама не чувствам приятелството като основата на живота ми, а просто като важна част от него.

Но пък такива безкрайно искрени и честни приятелски отношения, в които винаги двама души да се разбират прекрасно, ги има само по филмите... в тях не вярвам. 8-)

bullit
02-09-2009, 21:58
Ima istinski fr kolkoto i da ne vi se vqrva.Imam samo 1 istinski fr no znam che e chovek koito nqma da me predade i na koito moga da razchitam po vsqko vreme

SWASTIKA
02-10-2009, 07:15
Приятел са нарекли хората, човека, който познаваш и чувстваш близък.
Мислех да ви спестя обидата, но по-добре истината, отколкото лицемерието, нали така?
Или мислите като деца на 13-14 или имате сериозни проблеми с мозъка.
Приятелство на този свят няма. Тъпо е да разчиташ на 30 човека зад теб, защото се познавате. Тъпо е, ако някой ти каже, че си боклук, да се съберете с компанията и да му разбиете главата. Тъпо е да искаш пари назаем, тъй като си неспособен да си изкараш. Тъпо е да си мислиш, че приятелите ти правят живота. Тъпо е да казваш, че са гръбнака или скелета на живота. Невероятно тъпо е да си мислиш, че колкото повече приятели имаш, толкова по-лесен ще ти бъде живота. Тъпо е да си мислиш, че, ако нямаш приятели, няма да си същия, че няма да си щастлив и подобни глупости.
Аз нямам приятели, не искам и да имам. Чувствам се добре, свободен, независим, лидер в живота си, щастлив, влюбен в приятелката си и живеещ пълноценно. Може би приятел е избавлението от самотата.
Ако приемеш самотата, ще достигнеш до едно "ниво" на развитие в живота, което Дхара Гуатама е описал доста подробно. Ти си правиш живота, ти го контролираш и променят, не приятелите.

woshata
02-10-2009, 09:56
свастика прочетох ти поста до половината и тотално се отчаях :-o
аз за приятел считам човек на когото мога да споделя и да разчитам когато съм в нужда
за приятел считам човек който има същото отношение към мен
никой не говори за десетки хора .. това са просто познати от които вече наистина може да се очаква всичко
и не е нужно приятелите да контролират живота ти за да ги имаш .. не бъди толкова краен .. самотата бла бла .. глупости ако питаш мен ;]

SWASTIKA
02-10-2009, 10:23
свастика прочетох ти поста до половината и тотално се отчаях :-o
аз за приятел считам човек на когото мога да споделя и да разчитам когато съм в нужда
за приятел считам човек който има същото отношение към мен
никой не говори за десетки хора .. това са просто познати от които вече наистина може да се очаква всичко
и не е нужно приятелите да контролират живота ти за да ги имаш .. не бъди толкова краен .. самотата бла бла .. глупости ако питаш мен ;]
Повярвай ми, понякога главните букви правят чудеса.
Защо е необходимо да споделяш неща и случки от твоя живот на някой друг? Нима ще ти олекне? Може пък да ти помогне, нали?
Ако не си помогнеш сам, никой не е в състояние да го направи.
Ти искаш приятели, за да се подсигуриш, че, ако един ден изпаднеш в нужда, ще има кой да ти даде ръка, не заради самите тях. Искаш да споделяш, защото на теб ти е зле и искаш да ти мине. Би направила същото за човека, който те слуша, не, заради самия него, а за да има баланс и когато ти го потърсиш да не каже: "Ти не ми даде, аз как да ти дам"... Това е проста психология. Няма сложни процеси, няма много логика, елементарни познания.

Общо взето човека е нещо елементарно, стига да намериш подходящия начин да го разбереш.

woshata
02-10-2009, 10:39
свастика прочетох ти поста до половината и тотално се отчаях :-o
аз за приятел считам човек на когото мога да споделя и да разчитам когато съм в нужда
за приятел считам човек който има същото отношение към мен
никой не говори за десетки хора .. това са просто познати от които вече наистина може да се очаква всичко
и не е нужно приятелите да контролират живота ти за да ги имаш .. не бъди толкова краен .. самотата бла бла .. глупости ако питаш мен ;]
Повярвай ми, понякога главните букви правят чудеса.
Защо е необходимо да споделяш неща и случки от твоя живот на някой друг? Нима ще ти олекне? Може пък да ти помогне, нали?
Ако не си помогнеш сам, никой не е в състояние да го направи.
Ти искаш приятели, за да се подсигуриш, че, ако един ден изпаднеш в нужда, ще има кой да ти даде ръка, не заради самите тях. Искаш да споделяш, защото на теб ти е зле и искаш да ти мине. Би направила същото за човека, който те слуша, не, заради самия него, а за да има баланс и когато ти го потърсиш да не каже: "Ти не ми даде, аз как да ти дам"... Това е проста психология. Няма сложни процеси, няма много логика, елементарни познания.

Общо взето човека е нещо елементарно, стига да намериш подходящия начин да го разбереш.Извърташ ми думите.
Да,нужно ми е да споделям с някого .. просто съм такъв човек.И щом искам и аз да помогна на този човек,е защото държа на него,а не само за да не ми каже там както го каза .
:-o
Определено имаме различна представа за нещата и за мен аз съм си права.
И ае радвай се на главните букви. :booooomb:

slun4ice_90
02-10-2009, 12:02
Една от вечните теми...Всеки иска да знае,че може на някого да разчита...Обаче много хора започнаха да бъркат и самата дума...Понятия и т.н...Много пъти съм била предавана,а не съм го заслужавала...Такъв човек съм,че и животът си мога да дам за мой приятел,ако има нужда...Ние овните сме такива като хора...Винаги сме готови на всичко,за приятелите...Обаче оставаме недооценени и то доста често...Писала съм и в други теми тук,че сега имам приятели,които се броят на пръстите ми,но достатъчни!Една моя адашка,с която от три годишни се знаем ми каза наскоро..."Малина,късно те оцених порастнахме и пътищата ни се разделиха,НО винаги ще те ценя и обичам,защото си страхотен човек."Преди това се бяхме скарали,заради една нейна "фр-ка",която й заби нож и т.н...След това ми се извини,НО уви късно е за извинения....Тя ме познава отлично все пак и майките ни,когато бяхме малки все бяха заедно по цял ден...На много малко хора може да разчита човек в днешно време,защото всеки гледа за себе си..И на него да му е добре.

hardball
02-10-2009, 13:00
По средата на втората страница спрях да чета. Ебааати злетата сте, как няма да вярвате в приятелството? Нима всички най- важни и скъпи ценности сте готови да отречете?
Аз вярвам, че приятелството е от такава важност за живота на човека, както водата и слънцето, само че за вътрешния му мир.
Да не говорим, че ако нямате приятели сте си сами виновни. Често тези, които казват, че приятелството е невъзможно, защото хората лъжат, хората предават, хората са лицемери обикновено са добър пример за въпросните хора. Всеки очаква някой да дойде и да му поднесе цялата си добра воля и всички хубави неща, които носи приятелството без да направи най- малкото усилие, а не става така.
Обичам приятелите си, както обичам себе си. За мен приятелите са семейство :)

neocide
02-10-2009, 13:28

hardball
02-10-2009, 13:49
Пълни :shock:

Че разбира се, че вярвате в каквото си искате, всеки си има правото да бъде пълен мухльо, а аз имам правото да му го споделя. :x

FockidyFockFock
02-10-2009, 13:58
Въй!
На лоши хора си попаднал, Свастика. Превърнали са те в асоциален дИбил. :)

neocide
02-10-2009, 14:47

Blab
02-10-2009, 15:13
По средата на втората страница спрях да чета. Ебааати злетата сте, как няма да вярвате в приятелството? Нима всички най- важни и скъпи ценности сте готови да отречете?
Аз вярвам, че приятелството е от такава важност за живота на човека, както водата и слънцето, само че за вътрешния му мир.
Да не говорим, че ако нямате приятели сте си сами виновни. Често тези, които казват, че приятелството е невъзможно, защото хората лъжат, хората предават, хората са лицемери обикновено са добър пример за въпросните хора. Всеки очаква някой да дойде и да му поднесе цялата си добра воля и всички хубави неща, които носи приятелството без да направи най- малкото усилие, а не става така.
Обичам приятелите си, както обичам себе си. За мен приятелите са семейство :)
! *ким*

И, естествено, който отрича съществуването на знайни и незнайни добродетели, се съмнява в собствените си качества.;

hardball
02-10-2009, 17:29
Аз не се държа като социопат, не го правя това с епитетите само по форумите (форумът, всъщност, влизам само тук), гледам винаги да съм честна и откровена и като мисля за някого, че е мухльо му го казвам.
Не разбирам точно какъв проблем имаш с начина, по който изразявам мнение?
И това със самотата и бла-бла-бла също не важи, имам щастливо влюбени приятели, в това число момчета, с които не сме си променили отношенията, напротив, приятелството с времето става по- силно.
Разстоянието също явно не е толкова главен проблем, защото досега не ми пречи. Гадно е, тъпо е, но нещата пак работят.

TERRORMACHINE
02-10-2009, 18:46
Приятел са нарекли хората, човека, който познаваш и чувстваш близък.
Мислех да ви спестя обидата, но по-добре истината, отколкото лицемерието, нали така?
Или мислите като деца на 13-14 или имате сериозни проблеми с мозъка.
Приятелство на този свят няма. Тъпо е да разчиташ на 30 човека зад теб, защото се познавате. Тъпо е, ако някой ти каже, че си боклук, да се съберете с компанията и да му разбиете главата. Тъпо е да искаш пари назаем, тъй като си неспособен да си изкараш. Тъпо е да си мислиш, че приятелите ти правят живота. Тъпо е да казваш, че са гръбнака или скелета на живота. Невероятно тъпо е да си мислиш, че колкото повече приятели имаш, толкова по-лесен ще ти бъде живота. Тъпо е да си мислиш, че, ако нямаш приятели, няма да си същия, че няма да си щастлив и подобни глупости.
Аз нямам приятели, не искам и да имам. Чувствам се добре, свободен, независим, лидер в живота си, щастлив, влюбен в приятелката си и живеещ пълноценно. Може би приятел е избавлението от самотата.
Ако приемеш самотата, ще достигнеш до едно "ниво" на развитие в живота, което Дхара Гуатама е описал доста подробно. Ти си правиш живота, ти го контролираш и променят, не приятелите.

Хем няма приятели, хем си влюбен в приятелката си... :-o
И като стана на въпрос за приятелката му, ви я представям:
http://failblog.files.wordpress.com/2008/12/fail-owned-cup-holder-fail.jpg

GbSy
02-10-2009, 18:54
Без приятелите си не мога. Има само едно нещо, от което ме е страх в този живот, и това е самотата. А когато нямаш приятели, си сам. Поне в моя случай, където няма гадже (бляя, мразя я тази дума)... а семейството не значи това, което значат приятелите. Никой не ми влиза в положението по-добре от тях, никой не ме разбира по-добре от тях; предполагам, че ще е моментно, че нещата ще се променят един ден, но засега т'ва ми е становището.

Outlaw87
02-10-2009, 19:23
НЕ. по-скоро по-силна е връзката между момче и момиче.

EarthShaker
02-10-2009, 19:30
ахаха тоя цитат за скелета... не е ли от учебника по френски за 10ти клас :D днес четахме текст, дет го пишеше тва :D