PDA

View Full Version : Една приказка, за него и нея...



Re5peC7
02-08-2009, 16:16
В ремонт...

Re5peC7
02-08-2009, 16:19
Историйката не е нещо кой знае какво...Не е довършена!...благодаря на тези които са си направили труда да я прочетат и се извинявам, ако не ви допадне, че съм ви изгубил времето :)

MoonAngel
02-12-2009, 07:14
Не е лошо :)

Re5peC7
02-12-2009, 13:22
Благодаря :) ..и все пак един човек не го домързя да го прочете :D

jghgh
02-12-2009, 16:12
Аз отдавна го прочетох цялото, но просто не исках да коментирам, защото не ме впечатли.
Просто си преразказал случка от живота ти.
Това писание не звучи литературно, художествено. Просто разправяш какво се е случило еди-кога-си между еко-кой-си и еди-коя-си.

Малко пъти си описал случващото се по-артистично от "и тя направи така, а той така" - вкарай малко чувство де, разчупи го тоя разказ, и фантазия вкарай. Нека не звучи толкова сухо и ежедневно тази история. Изгради си и някакъв стил на писане, ползвай езикови средства, да звучи по-сложно, по-емоционално! А така малко ми простее - просто преразказ на някакъв си ден/живота/историята на едно момче.

Друго което аз определено не харесвам, и ми се набива доста, е да виждам понятия като "сайт" и "съобщение" (т.е. sms) в творба, която претендира да е литературна. Това адски ме дразни, не знам защо. Просто не възприемам за артистично нещо, в което се споменават някакви такива устройства и модерни начини за комуникация. (Например не харесвам стихотворения в които пише "Чаках тела ми да звънне", "Искам да получа съобщение от теб...", "Безпомощно се взирам в екрана на компютъра, но абонатчето ти не е зелено" :-D, etc, разбираш ме.) Не говоря само за твоето произведение, ами по принцип, но това е отделна тема.

Като цяло - твърде сух разказ, по-скоро преразказ, малко протяжно и досадно за четене, но ако се постараеш да вкараш малко повече чувство ще се получи доста по-добре, вярвам в това.

Успех следващия път.

Re5peC7
02-14-2009, 10:41
напълно съм съгласен със всичко казано от теб..като започнем от сухотата, но когато ми дойдат 329432842398 идеи и не мога да ги напиша на момента след това някак не съумявам и става зле...за това да се вкарват в текстовете телефоните, компютрите и разни други също по принцип не съм съгласен, но реших да рискувам понеже така стана наистина и не ми се искаше да го променям :)

Re5peC7
02-14-2009, 10:43
Ще помоля отговарящите лица да я изтрият тази тема, понеже получих отговора който исках, а и не искам да се чете повече този текст, поне в това му състояние :) Благодаря

jghgh
02-14-2009, 17:59
стига бе, човек, да не те досрaмя?
не спичай
: )




пп. може като го промениш да стане по-емоционално и изпълващо да си едитнеш темата, защо трябва я трият? : )

освен това теми не се трият, забелязала съм, ехеее, аз колко съм молила, ама те само заключват..
данните са важни, трябва да има :lol:

Re5peC7
02-15-2009, 14:48
Не просто не искам да се гледа в това и състояние. Забелязах къде ми е грешката и това е заради бързането, ама както и да е :)