PDA

View Full Version : килограмите



YouCantStopMe
02-08-2009, 16:30
Здравейте! :)
Искам да отслабна някъде с 5-6 килограма.От ужасно много време искам да направя нещо по въпроса,но просто нямам силна воля.Може би съм се подлагала на много строги диети и яденето ме е изкушавало!? Сега идва лято.По-къси дрехи и т.н и аз искам най-накрая да сложа някое потниче по мен или пък някоя хубава тениска.
Наистина имам нужда.Препоръчайте ми някоя диетка.. и упражнения,които могат да се правят в домашни условия,тъй като нямам възможност да ходя на фитнес. :)

(Мой приятелки ми бяха казали за Японската диета и за Точковата.Има ли някакви отзиви за тях??! :oops: )

WooDy
02-08-2009, 16:37
Лунна диета – що за диета?
Лунната диета е течна диета, съобразена с лунните фази (новолуние, първа четвърт, пълнолуние и последна четвърт). “Диетичният ритуал” се спазва 4 пъти месечно. Стартира точно когато Луната навлезе в определена фаза и приключва 24 часа по-късно. През това денонощие не се консумира никаква твърда храна. Пие се много вода (3-4 литра). Може и фрешове, но без захар или други добавки. Алкохолът и млякото са строго забранени.

Лунна диета – защо точно тази диета?
Лунната диета освобождава организма от задържаната вода и натрупаните токсини, в резултат на нездравословните диети, лошото храносмилане и стреса. Великолепен начин регулярно да прочиствате тялото си и да преминете към здравословен начин на живот. Разбира се, в периода между лунните фази трябва да се храните балансирано. При стриктно спазване на лунната диета диетолозите обещават отслабване с 1-3 кг на пълнолуние и задържане на теглото при гладуване по време на 4-те лунни фази.

Лунна диета – защо не е вашата диета?
Ако сте скарани с гладуването и след него ви гони “вълчи апетит”, забравете за лунната диета. Ефектът може да е обратен.

Лунен фитнес?
Ефективността на фитнес заниманията също зависи от лунните фази. Най-подходящото време за започване на фитнес е когато Луната расте. Тогава най-лесно се усвояват витамините и най-бързо се увеличава обемът на мускулите. Но никога не прекалявайте с фитнеса по време на растяща Луна, защото последствията от грешките се запазват дълго. Увеличилите обема си мускули при растежа на Луната, може да се направят по-силни с упражнения с малки тежести и сауна по време на намаляваща Луна.

За лунна диета ви трябва лунен календар. Ето го и него:

Лунен календар 2009

Февруари
09.02.2009, понеделник, 16:50 ч. - пълнолуние
16.02.2009, понеделник, 23:38 ч. - последна четвърт
25.02.2009, сряда, 03:36 ч. - новолуние

Март
04.03.2009, сряда, 09:46 ч. - първа четвърт
11.03.2009, сряда, 04:38 ч. - пълнолуние
18.03.2009, сряда, 19:48 ч. - последна четвърт
26.03.2009, четвъртък, 18:07 ч. - новолуние

Април
02.04.2009, четвъртък, 17:34 ч. - първа четвърт
09.02.2009, четвъртък, 17:56 ч. - пълнолуние
17.04.2009, петък, 16:37 ч. - последна четвърт
25.04.2009, събота, 06:23 ч. - новолуние

9132_0.jpg

Май
01.05.2009, петък, 23:45 ч. - първа четвърт
09.05.2009, събота, 07:02 ч. - пълнолуние
17.05.2009, неделя, 10:27 ч. - последна четвърт
24.05.2009, неделя, 15:12 ч. - новолуние
31.05.2009, неделя, 06:23 ч. - първа четвърт

Юни
07.06.2009, неделя, 21:12 ч. - пълнолуние
15.06.2009, понеделник, 01:15 ч. - последна четвърт
22.06.2009, понеделник, 22:36 ч. - новолуние
29.06.2009, понеделник, 14:29 ч. - първа четвърт

Юли
07.07.2009, вторник, 12:22 ч. - пълнолуние
15.07.2009, сряда, 12:54 ч. - последна четвърт
22.07.2009, сряда, 05:35 ч. - новолуние
28.07.2009, вторник, 01:00 ч. - първа четвърт

Август
06.08.2009, четвъртък, 03:55 ч. - пълнолуние
13.08.2009, четвъртък, 21:56 ч. - последна четвърт
20.08.2009, четвъртък, 13:02 ч. - новолуние
27.08.2009, четвъртък, 14:42 ч. - първа четвърт

9132_2.jpg

Септември
04.09.2009, петък, 19:03 ч. - пълнолуние
12.09.2009, събота, 05:16 ч. - последна четвърт
18.09.2009, петък, 21:45 ч. - новолуние
26.09.2009, събота, 07:50 ч. - първа четвърт

Октомври
04.10.2009, неделя, 08:11 ч. - пълнолуние
11.10.2009, неделя, 10:56 ч. - последна четвърт
18.10.2009, неделя, 07:34 ч. - новолуние
26.10.2009, понеделник, 02:43 ч. - първа четвърт

Ноември
02.11.2009, понеделник, 21:14 ч. - пълнолуние
09.11.2009, понеделник, 17:56 ч. - последна четвърт
16.11.2009, понеделник, 21:14 ч. - новолуние
24.11.2009, вторник, 23:40 ч. - първа четвърт

Декември
02.12.2009, сряда, 09:31 ч. - пълнолуние
09.12.2009, сряда, 02:14 ч. - последна четвърт
16.12.2009, сряда, 14:03 ч. - новолуние
24.12.2009, четвъртък, 19:37 ч. - първа четвърт
31.12.2009, четвъртък, 21:13 ч. - пълнолуние

YouCantStopMe
02-08-2009, 16:42
^ Определено не е моята диета. 8-)

3oPuTy
02-08-2009, 16:46
За "Японско чудо" съм чувала,че е доста строга,но може инфото да ми е грешно :)
Точковата диета не ти я препоръчвам,защото самата таблица не е точна :)
Предлагам ти да започнеш да ядеш повече плодове (най-вече ябълки),зеленчуци (една голяма шопска салата и ще си заситена за няколко часа :)),пилешки пържоли,започваш да консумираш възможно най-малко хляб и то черен (по възможност си вземай от тия малките нарязани хлебчета с трици и други глупости :)).Избягвай солта.Когато ти се яде нещо сладко хапвай плодове :) Пий много течности(предимно минерална вода),като естествено гледаш да намалиш максимално газираното :) Гледай всеки ден да ядеш по 3-5 пъти и винаги по (горе-долу) едно и също време :) Освен това след 7 не хапвай нищо или ако си много гладна изяж една ябълка :) Също така наблягай на грейпфрутите :)
Упражнения ... Миии преси,въртене на обръч,скачане на въже,клекове ... Абе каквото си прецениш :) Дори може да си танцуваш по-бързичко ;) Гледай да се движиш,колкото се може повече :)
Миии май това е от мен :)

akinom
02-08-2009, 16:48
Нямаш воля?! Това доказва, че нямаш желание, мотивация.Така, че каквато и диета да ти се препоръча едва ли ще успееш да я изпълниш. :?
Намери си някакъв мотив, нещо за което да си спомняш щом ти се дояде от т.н ''забранени храни''.
Опитай на плодове, зеленчузи и мляко ;) .. ще свалиш килцата за около 4 седмици. Но не забравяй за спорта - минимум 45 мин. на ден :)

mArMaLaDkA
02-08-2009, 16:54
Абе,много е относително.Зависи къде имаш натрупани мазнини.Примерно,аз съм слаба,но имам склонност да трупам по корема и талията.В момента там имам излишни мазнинки и малко от вътрешната страна на бедрата,а съм 50-52 кг.,което е нормално за ръстта ми.Ходя на фитнес,защото просто с домашни упражнения нищо няма да се получи.Нямам фитнес уреди вкъщи,а не мога и да правя кардио в парка,понеже живея на около 30-40 минути от него.С коремни преси...нали първо трябва да изгоря мазнините,та после да стягам корема.Затова тръгнах на фитнес,просто защото там ми се изготвя програма,а и тренирам на специализирани уреди.НЕ правя диети.Това,че няколко дни съм нямала апетит и не съм закусвала,или вечеряла,а само съм яла нещо междинно,не е диета,просто не ми се е ядяло тогава.За диети ми е прекалено рано.Няма смисъл да си тормозя организма.Достатъчно е да избягвам разните му мазни банички и прочие,и съм готова.Цялото трупане на килограми идва от обездвижването.Движи се повече,излизай повече на разходки,но за мен най-доброто средство за стягане и срещу отслабване е фитнеса.

ivcheto0o
02-08-2009, 16:56
За "Японско чудо" съм чувала,че е доста строга,но може инфото да ми е грешно :)

dietata naistina e mnogo stroga no dava 4udesni rezultati :) no ti qvno nqma6 dostata4no volq :?

3oPuTy
02-08-2009, 17:00
За "Японско чудо" съм чувала,че е доста строга,но може инфото да ми е грешно :)

dietata naistina e mnogo stroga no dava 4udesni rezultati :) no ti qvno nqma6 dostata4no volq :?
Само не разбрах аз ли нямам достатъчно воля или авторката :-D

А иначе от строги диети няма смисъл :) Гладуваш като луд и накрая ако не се захраниш правилно,не си увеличаваш храната постепенно в продължение на няколко седмици (а понякога и месеци) тия кг. се връщат с бонус стрий :?

YouCantStopMe
02-08-2009, 17:00
За "Японско чудо" съм чувала,че е доста строга,но може инфото да ми е грешно :)

dietata naistina e mnogo stroga no dava 4udesni rezultati :) no ti qvno nqma6 dostata4no volq :?

Пробвала съм я .. искарах до 3-ти ден,но се разболях и не можах да я продължа.Ако я почна сега,съм убедена,че мога да я свърша.
Я кажете колко се свалят с тази диета и дали си струва да се прави? :-o

111111111
02-08-2009, 17:07
Пробвай протеиновата, само първите 3 дни е зор и после си ядеш спокойно, но определени неща :) Протеинова диета - това може би е най-ефективната диета, особено ако се съчетае с физическо натоварване.

Протеинова диета означава да се приемат храни богати на белтъчини (протеин).



Храни богати на протеин



Филе от телешко, пилешко, патешко, бяла риба, риба тон.
Яйчни белтъци
Обезмаслено кисело мляко (но въглехидратите в него са повече от протеина)
Обезмаслена извара и сирене
Обезмаслено тофу

Като цяло няма голямо разнообразие на храни богати на протеин и с ниско съдържание на мазнини и въглехидрати. Повечето храни в естествения си вид имат и от трите основни хранителни вещества.


Основен принцип при протеиновата диета е, че ограничаваш приема на храна, която лесно се трансформира в мазнини, ядеш основно високо белтъчна храна, за да поддържаш мускулите си и съчетаваш този хранителен режим с физическо натоварване, за да запазиш мускулната си маса.


В много статии се спирам на важността на това да се сваля само подкожна мазнина, а не подкожна мазнина и мускули. Принципът е прост: при недостиг на енергия, организмът започва да разгражда мазнините и мускулите в тялото, за да си набави енергия.


За да се накара тялото да „мисли”, че мускулите не трябва да се използват за набавяне на енергия, трябва да се използват мускулите – т.е. ако правиш упражнения тялото ти ще „мисли”, че мускулите са необходими за поддържане на живота и ще разгражда само мазнините.


Протеиновата диета силно подкрепя горния принцип, защото протеинът е храна за мускулите, той може да се складира като подкожна мазнина само, ако се приема повече от колкото е необходимо.


Прието е за мъже дозата протеин да е 3 гр. (3.2 гр.) на килограм телесно тегло, т.е. 80 килограмов мъж може да приема по 3*80=240 грама протеин на ден.


За жени дозата протеин е под 3 гр., около 2.5 гр. на килограм телесно тегло, т.е 60 килограма жена може да приема 2.5*60=150 гр. протеин на ден.


Какво друго може да се яде докато си на протеинова диета


Мнооого салата и свежи зеленчуци. Поне салати има много по всяко време на годината – домати, краставици, марули, зеле – може да се ядат в неограничени количества. Особено доматите, които съдържат Ликопен, който се смята че повишава ефекта на протеиновата диета (в интерес на истината доста домати трябва да хапнеш, за да се усети благотворното влияние на Ликопена, все пак доматите не са хранителна добавка, където веществата са с концентрирано съдържание).


Какво да НЕ се яде при протеинова диета


Сладките неща са забранени – даже и плодовете (макар че, ако много ви се яде сладко по-добре плод от колкото друго). Никакви торти, бисквити, пасти, кексове – ако нещо има сладък вкус – да не се яде.


Тестени неща – НЕ – тук се включва хляб, макарони, спагети


Забранена обработка на храната е пържено и в частност панирано.


Как да се приготвя позволената при протеинова диета храна


Месото и рибата – на скара, печени без мазнина или варени


Салатите да не се овкусяват с олио!!! Позволено е само зехтин и да се мери с лъжица, а не да се налива директно върху салатата. На ден по 3-4 лъжици зехтин са позволени, което е по 1 супена лъжица на салата.


Яйчните белтъци – варени или печени, само със сол и подправки. За по-вкусно може да се добави 50 гр. обезмаслено сирене към тях.


Тофуто е много вкусно на супа. Нарязва се на малки парчета, добавя се нарязан праз, вари се малко (10-15 минути), застройва се с 1-2 яйчни белтъка, като белтъците се сипват на тънка струйка във врящата супа, така че да станат на конци. Не слагай много вода в тази супа, нека стане малко по-гъста.


Изварата може да се посоли и да се яде със салата от домати или да замени сиренето в шопската салата.


График за ядене при протеинова диета


Добре е да се яде 7-8 пъти на ден, което си е нереалистично за хора, които ходят на работа. Затова ще обясня принципа, а кой каквото може да спазва.


Идеята е НИКОГА да не оставаш гладен, никога няма и да бъдеш сит. Изгладнееш ли шансът да нарушиш диетата е огромен. Затова се яде на всеки 2 часа.


Примерен ден, когато си на протеинова диета


7-8 часа – закуска (1 обезмаслено кисело мляко)


10 часа – късна закуска (салата от домати със 150 грама извара и сол)


12 часа – обяд (150 грама месо на скара и салата)


14 часа – след обедна закуска (1 обезмаслено кисело мляко)


16 часа – късна след обедна закуска (яйчни белтъци с подправки и салата)


18 часа – вечеря (150 грама месо на скара и салата)


20 часа – лека късна вечеря (супа от тофу)

YouCantStopMe
02-08-2009, 17:47
:-o

hAshoo
02-08-2009, 20:02
:-o

гладувай

за 2 дена ще отслабнеш с 3-4 килограма :D

foreverr
02-08-2009, 20:21
:-o

гладувай

за 2 дена ще отслабнеш с 3-4 килограма :DAко си мислиш, че за 2 дена ще отсабне с 3-4 кила много се лъжеш!!!Иначе за диета - японското чудо съм чувала, че е много добра!

billytalent
02-08-2009, 20:26
Японското чудо наистина помага много,но аз издържах само 2 дни а и мразя яйца :oops:

SoFarSoG00d
02-08-2009, 20:26
Ами според мен няма универсална диета.Всеки човешки организъм е различен,обработва:въглехи дратите,мазнините и протеините по различен начин,метаболизмът също е съвсем индивидуален.Човек сам трябва да намери своята диета,която ще му подейства благоприятно.Хубаво е да си стегнат,а не мършав,а това се постига със спорт,но спортът без хранене е невъзможен за изпълнение.Писала съм и в други теми за диетата:плодове,течности,з ленчуци,мед и спорт :)

diva4e92
02-08-2009, 20:41
След диетите започат контраефектите...Стрии а и се пълнее отново.. Ужас!Моя съвет е да правиш повече упражнения вкъщи и се ограничавай до колкото ти е възможно, но не ГЛАДУВАЙ ! От една фр. разбрах, че имало ефект от наилоновото фолио(нз дали така се водеше..но със сиг не алуминиево) имало ефект.Като започне с упражнения в тях се увива около корема и така повече се поти... Но до колко наистина има ефект нз...Ако някой е пробвал нека да сподели :)

Ou7taControL
02-09-2009, 04:48
ako nqmash silna volq temata e bezsmilesna..

bibi90
02-09-2009, 16:34
Тея диети са пълни глупости.Първо си скапваш здравето,второ не може цял живот да си на диета и като почнеш да ядеш нормално ще си върнеш килограмите,че и отгоре...
Най-добре е да не ядеш калорични храни,като тестени изделия(всичко от бяло брашно),захарни изделия,газирани напитки и пържени храни.
И да се движиш повече,да ходиш пеша,да правиш упражниеня вкъщи(редовно!) или да ходиш да бягаш и няма да имаш проблем.
А ако само сваляш без да си стягаш тялото в същото време,става страшна картинка :shock: така,че не подценявай упражненията.

ivcheto0o
02-09-2009, 16:51
За "Японско чудо" съм чувала,че е доста строга,но може инфото да ми е грешно :)

dietata naistina e mnogo stroga no dava 4udesni rezultati :) no ti qvno nqma6 dostata4no volq :?
Само не разбрах аз ли нямам достатъчно воля или авторката :-D


za avtorkata govoreh :)

otkachalchica
02-09-2009, 17:50
Здравейте! :)
Искам да отслабна някъде с 5-6 килограма.От ужасно много време искам да направя нещо по въпроса,но просто нямам силна воля.Може би съм се подлагала на много строги диети и яденето ме е изкушавало!? Сега идва лято.По-къси дрехи и т.н и аз искам най-накрая да сложа някое потниче по мен или пък някоя хубава тениска.
Наистина имам нужда.Препоръчайте ми някоя диетка.. и упражнения,които могат да се правят в домашни условия,тъй като нямам възможност да ходя на фитнес. :)

(Мой приятелки ми бяха казали за Японската диета и за Точковата.Има ли някакви отзиви за тях??! :oops: )


Kfa DIETKA iskash ti dobre li si tfa s apylni glyposti!!!S dieta nishto ne stava maikata mu e fitnes,a pyk ako ne ti se hodi na fitnes zapishi se na nqkaf sport ili tanci hem zabavno hem polezno :D

nesuni
02-09-2009, 17:57
http://www.dieti-otslabvane.com/90-дневна_диета_за_максимално_ отслабване#comment-172 tazi dieta mi haresva nito e stoga nito ni6to.....az q po4nah i ne 4uvstvam absolutno nikakaf glad mejdu hraneniqta.......probvai :grin: :grin: