PDA

View Full Version : Обичам България, но ....



Jesus
02-08-2009, 18:54
Защо все повече хората започват да се отказват да се завърнат в България, но въпреки това казват че е обичат. След като е обичаш ще доидеш и ще се бориш наравно с другите, да се мнени изцяло властта, нито 1 от сегашните депутату да няма, да се направят нови закони, при корупция да се ампутират ръце, да се научат.
Обичам България, ама ще се върна, ако се оправи :o Тя няма да се оправи просто защото искаш. Знам че темата ще ви се стори глупава, ама и аз съм глупак, горд БЪЛГАРИН.

Послепис: Извинявам се за правописните грешки :(

SoFarSoG00d
02-08-2009, 18:59
Не обичам България!Защо?
Защото съм принудена да не живея ,там където съм се родила поради ред причини:
1.Политика на геноцид
2.Ниски заплати.
3.Нулево правосъдие.
4.Закони,които са само на книга и не се изпълняват.
5.Некомпетентност на всички органи,
6.Цигани и турци.
7.Злоба,завист,простотия и оритенталски манталитет.
8.Ниско качество на образование,
9.Нулево здравеопазване,некомпетен ни лекари.
10.Нулева защита на околната среда.

Дори бабите ми и дядовците ми не живеят в България!ПРинудени са и те като мен да отидат някъде другаде,макар,че цял живот са работили,давали са си труда и младините за България,а тя им се отблагодарява със 100 лв. пенсия.Не искам да съм като тях,ако и ти не искаш,куфара,дрехите и в самолета!

Jesus
02-08-2009, 19:05
Като цяло си права, да трябва реформа :( но с 6 и 8 не съм съгласен :)
На всякъде има етноси, а аз имам много добри приятели от ромски произход и помохамеданчени :) Образованието не е на толкова ниско ниво както го изкара, в ИТ сектора и банковото дело сме много добри :)
За пенсиите съм съгласен. Не може тези хора да са си давали здравето зада онези отрепки(депутатите) да крадът.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 19:13
http://absurdi.com/

Jesus
02-08-2009, 19:47
Това не съм го видял http://absurdi.com/view/3800.html :D
Да има много страни неща в бг така е но трябва да сме единни и да се замени изцяло управлението :)

kristo
02-08-2009, 20:34
Факт, тези проблеми съществуват уви, никой не ги отрича. Но наше задължение- към България и към нас самите е да се борим, за да ги премахнем и да станем нормална бяла държава, каквато бяхме допреди 9.09.1944 г. Защото това си зависи от нас- българския народ, стига само сме се оправдавали с политиците, защото за сегашното състояние на България и ние всички българи си носим определено персоналната вина.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 20:38
Факт, тези проблеми съществуват уви, никой не ги отрича. Но наше задължение- към България и към нас самите е да се борим, за да ги премахнем и да станем нормална бяла държава, каквато бяхме допреди 9.09.1944 г. Защото това си зависи от нас- българския народ, стига само сме се оправдавали с политиците, защото за сегашното състояние на България и ние всички българи си носим определено персоналната вина.
Познавам добре българската история и времето от преди 1944 година няма да се върне.

Rodolubec
02-08-2009, 20:41
Познаваш дръжки с постове си доказваш че хал-хабер си нямаш нито история ,нито от геополитика.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 20:45
Познаваш дръжки с постове си доказваш че хал-хабер си нямаш нито история ,нито от геополитика.
Нима!Познавам Българската история доста добре :)Не се занимавай с мен,какво стоиш само във форумите,г-н Бъдещ Президент,хайде работа Ви чака,цял народ разчита на Вас !

Rodolubec
02-08-2009, 20:50
Какво познаваш?
Каква е титлата на първите бългаски владетели?
Кой отваря вратите на Търново на турците?
Какво става след Съединението?

SoFarSoG00d
02-08-2009, 20:51
Какво познаваш?
Каква е титлата на първите бългаски владетели?
Кой отваря вратите на Търново на турците?
Какво става след Съединението?
Еха,ами ако отговоря ще ми напишеш ли 6-ца?

Rodolubec
02-08-2009, 20:52
Ако отговориш правилно.

SoFarSoG00d
02-08-2009, 21:00
Дебатите са ми някак приятни,макар,че ти ме нападна и обиди персонално,но аз винаги съм била над нещата.Историята е мое хоби,но с носталгия се връщам назад в миналото,възхищавам се на това,което са има ли доблеста да направят хората от една друга епоха,не говоря само за българите,ами за всички като цяло.Сега обстановката е друга,политическата реалност съвсем нова.Истината е една:България е малка държава,която винаги е била сателит на други държави.Говоря за периодът 1878...така като се почне с ВРУ.Единственият български полити ,на който съм се възхищавала е С.Стамболов,другите са мизерници.
Та относно България-след 1878 дори царят не е бил българин....та прави си изводи.Още през този период,българското е загинало.Няма как да върнеш идеали от преди век и повече.Наистина виждам,че има искра в теб,но вятърът е прекалено силен и рано или късно ще угасне.Вярно е една искра е достатъчна,но пък проливните дъждове не спират.Така,че прогнозата на времето е неблагоприятна.

hahavteen
02-08-2009, 21:08
Моля без обиди и нека отговорите бъдат по темата.
Не съм трила постове за сега.
Мерси :)

Rodolubec
02-08-2009, 21:09
Тези идеали са вечни няма значение откога са щом се покриват напълно с интересите на българския народ. Докато ги има българите ще ги има и тези идеали.

kristo
02-08-2009, 21:16
Единственият български полити ,на който съм се възхищавала е С.Стамболов,другите са мизерници.
Хмм, интересно... А нещо да си чувала за управлението на Андрей Ляпчев например, за безпартийното правителство на Георги Кьосеиванов, за пакта с Германия, благодарение на който 41-ва година България постига националното си обединение без да води война и без нито един български войник да загине? Е, сега още ли мислиш, че винаги сме били слаба, малка и зависима страна? Щото определено тогава в повечето случаи не сме били такава.

Още през този период,българското е загинало.
Българското не само, че не е загинало, а е било на висота повечето случаи в периода 1878-1944 г. Ясно колко знаеш българската история. Такива като теб искат да представят новата българска история като низ от неуспехи, слабости, зависимости от други страни, а определено не е така. И това го правите за свое оправдание, за да кажете ами виждате ли, то винаги сме били независими и слаби, така че няма смисъл, нищо няма да се оправи. Е като не искаш нещата да не се оправят, винаги ще намериш оправдание за бездействието си и бягството си от отговорност пред България...

SoFarSoG00d
02-08-2009, 21:44
Всеки може да интерпретира историята по свой собствен начин,важно е какво е настоящето ;).България почти не е имала добри политици,не е могла и да има,понеже 500 години робско съзнание няма как да не се отразят.Не искам да споря,както казах,познавам българската история,знам фактите,но това е излишно,не се живее само с история.

Tempest
02-08-2009, 23:14
под "Обичам България" аз разбирам "Обичам страната, но не и държавата" :D

hAshoo
02-09-2009, 00:15
аз пък не смятам да живея тука..обичам родината,но мразя държавата.

hAshoo
02-09-2009, 00:15
ОТИВАМ В АВСТРИЯ ДО 2 ГОДИНИИИИИИИИИИИИИ 8-) 8-)

scyLLa
02-09-2009, 09:46
България за съжаление ще се оправи мноого трудно или няма да се оправи за да достигне нивото на всички държави България трябва да се развива 40 години без нито един политик да краде пари.

Rodolubec
02-09-2009, 11:56
:D :D :D :razz:

kristo
02-09-2009, 14:06
България за съжаление ще се оправи мноого трудно или няма да се оправи за да достигне нивото на всички държави България трябва да се развива 40 години без нито един политик да краде пари.
Ти май си грък?
Е благодаря ти много, от гърци съчувствие за България не искам, понеже знам на какво са способни и знам много добре колко "добро" сме видели от Малякистан като цяло :?

Всеки може да интерпретира историята по свой собствен начин,важно е какво е настоящето Wink.България почти не е имала добри политици,не е могла и да има,понеже 500 години робско съзнание няма как да не се отразят.Не искам да споря,както казах,познавам българската история,знам фактите,но това е излишно,не се живее само с история.
Нещо си се параноизирала с робското съзнание, защото такова българите определено не сме имали в периода 1878-1944 година. Робското съзнание го има откакто дойде комунизма и сега при пишман демокрацията. А иначе очевидно не знаеш, че освен Стамболов, България е имала и други големи политици и държавници, като Петко Каравелов, Драган Цанков, Андрей Ляпчев, Георги Кьосеиванов, Богдан Филов и Цар Борис III. Така че не говори, че сме нямали никога в най-новата си история добри политици и държавници. Освен това и сега имаме такива, въпроса е, че повечето българи са твърде "умни" и затова не ходят да гласуват, а и бягат в чужбина като теб и така помагат да се запази статуквото. Щото са точно едни примирени глупаци, които знаят да дъвчат само едно- че оправия няма и затова на тях въобще не им пука за нищо друго, освен за собствената им паничка...

slun4ice_90
02-09-2009, 15:59
Защо все повече хората започват да се отказват да се завърнат в България, но въпреки това казват че е обичат. След като е обичаш ще доидеш и ще се бориш наравно с другите, да се мнени изцяло властта, нито 1 от сегашните депутату да няма, да се направят нови закони, при корупция да се ампутират ръце, да се научат.
Обичам България, ама ще се върна, ако се оправи :o Тя няма да се оправи просто защото искаш. Знам че темата ще ви се стори глупава, ама и аз съм глупак, горд БЪЛГАРИН.

Послепис: Извинявам се за правописните грешки :( Хората,които са я напуснали не са го направили за кеф...Направили са го,защото са намерили друга по-добра алтернатива...за живот и т.н....Аз обичам РОДИНАТА СИ,но ненавиждам некадърниците,които ни управляват...И се правят,че работят...Ходя на ляво и на дясно...Гласуват и приемат безсмислени закони....Все едно само те живеят тук... :x Абсурдистан,както каза Фънки....И за капак си взеха и 13-ста заплата....Всички знаем колко работят и как...Нашите родители се побъркват от работа и получават ниски заплати,те си клатят краката и се чудят как да се оплюят...И си взимат хубавите кинти...
П.П.Авторе,кажи ми при цялата тази бъркотия тук в БГ как да не бяга всичко живо по другите държави?Да,би трябвало всички да се опитаме да направим нещо,НО повечето ни сънародници още не са дорасли интелектуално и т.н....

Jesus
02-09-2009, 18:18
Да,би трябвало всички да се опитаме да направим нещо,НО повечето ни сънародници още не са дорасли интелектуално и т.н....

Еми как да пораснат интелектуално като в 90% от медиите им промивът мозъците, да не говорим че проблема се корени в ценностите който възпитава у тях ПОП–ФОЛКА. Да си руса, да мислиш че Милано е столицата на Италия, да си мисиш само за външият вид и затова кой какво направил, да лицемерничиш и т.н

slun4ice_90
02-10-2009, 08:29
Да,би трябвало всички да се опитаме да направим нещо,НО повечето ни сънародници още не са дорасли интелектуално и т.н....

Еми как да пораснат интелектуално като в 90% от медиите им промивът мозъците, да не говорим че проблема се корени в ценностите който възпитава у тях ПОП–ФОЛКА. Да си руса, да мислиш че Милано е столицата на Италия, да си мисиш само за външият вид и затова кой какво направил, да лицемерничиш и т.н Такова ни е дереджето.....Ние българите нямаме собствено мнение и това е вярно...Един като тръгне да напада друг,след него още 100 човека се правят на тежкарчета...Стадо овци сме това е истината!Поп-фолкът е стил музика,който наистина много влияе на подрастващите,НО аз се питам защо родителите не знаят къде са децата им след като излязат навън..Какво правят и т.н...Всички сме виновни общо взето за цялата тази бъркотия и ние трябва да се погрижим да я оправим! :wink:

anilarubia
02-20-2009, 08:21
Za da edna durjava da se opravi,purvo trqbva da zapo4nem ot nai-vajnoto..xorata koito imat otgovornostta da se zanimavam sus na6ata politika..ako te ni6to ne pravqt,naroda su6to nqma da moje..toLkova protesti i gluposti..za kakvo?? Za da kradnat durjavnite pari i da si po4ivat dokato xorata v Bulgaria mizeruvat i kakto stana predi mesec,da nqmat otoplenie..Molq vi,za da se opravim trqbva da mine mnogo vreme..ikonomi4eska kriza?? Ta nie postoqnno sme si v kriza to pri nas si e celogodi6no i postoqnno..
..za tova sum v 4ujbina,i ne mislq da se vru6tam v Bulgaria..

kristo
02-20-2009, 12:48
Да,би трябвало всички да се опитаме да направим нещо,НО повечето ни сънародници още не са дорасли интелектуално и т.н....

Еми как да пораснат интелектуално като в 90% от медиите им промивът мозъците, да не говорим че проблема се корени в ценностите който възпитава у тях ПОП–ФОЛКА. Да си руса, да мислиш че Милано е столицата на Италия, да си мисиш само за външият вид и затова кой какво направил, да лицемерничиш и т.н Такова ни е дереджето.....Ние българите нямаме собствено мнение и това е вярно...Един като тръгне да напада друг,след него още 100 човека се правят на тежкарчета...Стадо овци сме това е истината!Поп-фолкът е стил музика,който наистина много влияе на подрастващите,НО аз се питам защо родителите не знаят къде са децата им след като излязат навън..Какво правят и т.н...Всички сме виновни общо взето за цялата тази бъркотия и ние трябва да се погрижим да я оправим! :wink:
Е как прецени, че българите нямаме мнение, ти телевизия не гледаш ли, с други бългаи не разговаряш ли, та стигна до такъв извод?
Но виж, затова, че всички сме виновни за бъркотията и че само ние можем да си я оправим чрез политиците, които излъчим да ни управляват на първо време, а след това и чрез много други начини, си абсолютно права.