PDA

View Full Version : Ле-ле майко!



gia_sena_mono
02-08-2009, 21:40
....

azz_azz
02-08-2009, 21:55
Ami 4estno kazano priqtelq ti e dosta psihiran taka kato go gledam.Ot cqlata taq prostotiq go podkrepqm samo za 1 i az ne bih te pusnal sama na disko.Prosto ve4e ima vsqkakvi oligofreni koito pravqt kvoto si iskat.A za otanaloto nz po dobre sedni i govori s nego 6toto tez ne6ta koito gi kazva6...ami mn e zle rabotata.



P.S. Preistalirah si windowsa i nqmam kirilica :( :( :(

gia_sena_mono
02-08-2009, 22:11
...

anonymous526576
02-09-2009, 01:03
постави му ултиматум, това е единственото решение

5StaR
02-09-2009, 01:39
Кажи му точно това което написа в темата, ако не разбере /kick /bann :)

gia_sena_mono
02-09-2009, 09:05
...

Josefinne
02-09-2009, 09:19
Страхът да загубиш любимото същество е естествен. Той е още по-силен у човек, който се чувства съзнателно или подсъзнателно сам или отхвърлен. какъвто би могъл да е случаят с приятеля ти ( изхождам от това, че спомена, че не е отгледан от родителите си ). Въпреки това връзката ви не може да продължава да се гради в условия на власт и подчинение. Неговата несигурност не е основание нито да те убижда, нито да те държи изолирана от света.
Да кажем, че опасенията му за това да ходиш сама с приятелка на дискотека или купон са основателни. На тези места наистина най-често се случват изневерите, както и завръзването на нови връзки със срещуположния пол - алкохолът и веселата обстановка развързват морала. В тези случаи би могла да го каниш с вас - ако не му се танцува, то поне да пийва по нещо на бара и да се наслаждава на музиката.
В останалите случаи обаче - като например обшуването ти с колеги от противоложния пол, разговорите ти с приятелка и т.н. са напълно извън нормата и разбиранията ми за нормално поведение.
Не е правилно да му се извиняваш. Неговата несигурност е проблем, който трябва да се преодолее, а не да се поощрява.
На първо място вероятно ще трябва да минете през период на караници и негативни емоции. На него трябва да му стане ясно, че ти си човек, жена и равностоен партньор, а не вещ, която трябва да обвързва времето и емоциите си само с неговите желания.
Опитай се да му го обясниш и не му се извинявай за НОРМАЛНОТО си поведение, в противен случай той няма да го позволи. Води нормален живот.
Ако това не е възможно, колкото и да го обичаш, според мен ти трябва да направиш крачката към раздялата. Тя би могла да му подейства ободряващо и да разбере , че те държи под ключ, но препоръчвам да не се надяваш на тази възможност. ОСтави я по-скоро да дойде, като бонус, ако се случи.
Причината да препоръчвам раздялата като втора опция е, че нещата няма да се подобрят при настоящото положение, следователно е нужна коренна промяна. Напротив, ако оставиш нещата така - те ще се влошат. По тази логика след една година вече няма да ти дава дори да учиш и да се развиваш по всякакъв начин, тъй като това те прави по-добра, следователно по-атрактивна за останалите и така по-лесно ще те загуби.
Ще завърша с извода, че отношението му към теб не е нормално и ти трябва да спреш да го понасяш и дори поощряваш с извиненията си.
Поздрави!

gia_sena_mono
02-09-2009, 09:32
....

Josefinne
02-09-2009, 09:47
Това дали да го потърсиш или не след караницата ви е принцип генетично свързан както с темата на спора , така и с развоя му. По принцип гордостта в една връзка е лошо явление. Тя обаче не трябва да с ебърка със себеуважението.
Така че еднозначен отговор на въпроса - да го потърся ли първа - няма. Отговорът трябва да се търси с оглед на конкретния случай, както вече казах.
При всички случаи трябва да го потърсиш , след като и двамата сте се успокоили, размислили и анализирали всеки сам за себе си обстановката.

gia_sena_mono
02-09-2009, 09:57
...

Josefinne
02-09-2009, 10:08
Инат - не. Не прави на инат, става гадно.
Може би поискай да се срещнете и да поговорите. Може би по-добре дори не сега. Обади му се след няколко дни, ако той не ти с еобади до тогава.
Когато се видите спокойно и човешки му кажи, че го обичаш, че не искаш да си с никой друг и нямаш намерение да си търсиш друг. Но съшо така и че е много ревнив и това ти тежи. Увери го, че е неоснователно. Обясни му, че имаш нужда от социални контакти, които в никакъв случай не влияят на отношението ти към него. Опитай внимателно да му кажеш, че ако продължава така е по-вероятно да те загуби , отколкото да те задържи. Затова трябва заедно да преодолеете тази трудност.
Обещй му, например, че когато излизаш с приятелката ти на кафе, за да си говорите , ще му се обаждаш да му кажеш, че излизате и къде отивате, а след това ще му казваш за какво сте си говорили; че на купон и дискотека ще ходиш само , когато и той идва;
Разбира се не можеш да му обещаеш, че няма да обшуваш с момчета, но можеш да му обещаеш, че ще спазваш благоприличе, няма да флиртуваш и няма да излизаш на среща с тях, дори и ако е само , за да работите по някой проект.
Така , малко по малко, нека да свикне.

ViolentSaint
02-09-2009, 10:09
Не го търси колкото и да те боли в момента. Нека осъзнае сам, че не е прав с тези свой действия и колко губи (ако държи на теб ще го осъзнае повярвай). Ако ли не и той не те потърси значи каквато и връзка да имате няма смисъл той не те заслужава.

ПС: Ината е лошо нещо, но щом всеки път ти отстъпваш, явно той вече е свикнал и си мисли, че пак ще стане на неговото. Покажи му сега, че не може всеки път да е така и в една връзка трябва да има компромиси от 2те страни.

MiLGaR0sSa
02-09-2009, 10:28
Ами..той май е твърде ревнив..защо не го накараш той да ти звъни всеки час,да ти казва къде и с кого е,да види какво е...няма само той да знае къде си ти,я...

gia_sena_mono
02-09-2009, 10:33
....

gia_sena_mono
02-09-2009, 10:49
...

scyLLa
02-09-2009, 10:50
Pes ton na pai na gami8i :D :D

Sw3eTy
02-09-2009, 13:40
Ами ако това те успокоява ще ти кажа, че съм в същата ситуация. С тази разлика, че сме в един клас. Спрях дори да прегръщам приятелките си, защото той ми каза, че му е неприятно. Дразня се от факта, че аз винаги се съобразявам с неговите желания, дори да го е подхвърлил на шега, а той умишлено прави нещата, от които знае, че се дразня, за да "провери колко държа на него". Тези, които наблюдават нещата отстрани, непрекъснато ми повтарят, че прекалено много го търпя, че прекалено много му позволявам, и сякаш са прави.. паднала съм си под достойнството от любов.. Сега ще опитам лека полека да затягам нещата и, въпреки страха си да не го загубя, ще му казвам директно каквото мисля. Ако ще се държи така и ще ми налага ултиматуми - не ме заслужава! Не е нито първия, нито последния.. Ще го преживея! Другите са оцелели, и аз мога! Успех! :-) [/b]

vesSynkaa
02-09-2009, 16:20
За мене решението е само едно > СКЪСАЙ С НЕГО !

cinderella_gugutka
02-09-2009, 17:04
ако бях на твое място нямаше да издържа това държание и 2 седмици-колкото и да го оби4ах щях да го зарежа.просто съм страшно свободолюбив 4овек.незнам как го търпиш това :?

Josefinne
02-09-2009, 19:56
Както казах - нещата трябва да стават по малко , но сигурно. Ако изведнъж му се изперчиш - просто ще се скарате. Не можеш да очакваш да приеме добре нещата, затова трябва да представиш ситуацията в максимално добра светлина. Не да го лъжеш, а просто постепенно да променяш нещата. И той трябва да има време да се адаптира.
Съдейки по горните ти думи : обичам го и не искам да се разделяме , мисля, че не трябва да се предаваш, без да си опитала д апромениш нещата, защото:
1/ го обичаш и от любовта човек не бива да се отказва. Тя е дар.
2/ ще страдаш и ти, и той, ако скъсате
3/ вероятно ще съжалиш, че сте късали по някое време, когато ти залипсва и или ще се върнеш с подвита опашка и още повече ще те тъпче или ще продължиш да страдаш и да си скубеш косата, че сте скъсали, защото ти си поискала.

За тийнейджърите е характерно да дйестват импулсивно, прибързано и крайно, което ОБИКНОВЕНО не е най-добрият вариант.
Ще подкрепя мнението на Sw3eTy, която се е изказала много зряло и си личи, че наистина обича приятеля си. Точно така трябва да се направи!
Успех и на двете!

gia_sena_mono
02-09-2009, 21:03
....

valdesbg
02-10-2009, 05:13
Девойко - вървиш по много тънък лед. Не съм аз човека който ще ти каже какво да направиш. Мога да ти дам няколко обосновани съвета -

Зарежи го. Защо? Защото връзка между двама човека не се гради на базата на подозрения и ултиматуми. Ти не си негова собственост за да ти казва какво да правиш как да се обличаш къде да ходиш и с кого и т.н. Това си е чист тормоз. Не може да ми твърди че те обича и в същото време да ти навлиза в личния живот и да те заставя.

Не се страхувай да прекъснеш връзка с някого - момчетата с лопата да ги ринеш, кой от кой по хубав. Уважавай себе си на първо място. Показвай че си с този човек защото искаш а не защото ти е нужен. Уточни ясни правила и граници и ги спазвай. Така показваш че държиш на себе си. А ако човек държи на себе си и другите ще държат на него. По една или друга причина хората сме такива - копираме отношението към даден човек от самия него.

Забрави ултиматума - ако ме обичаш...еди какво си. Ако обичаш някого няма да поставяш условия за неговото поведение и интереси.

И така. Успех и пиши какво е станало.

111111111
02-10-2009, 06:09
Това е прекалено, да не можеш да излезеш на кафе без да му се обадиш,да поздравиш някого в негово присъствие и дори да имаш собствена регистрация в някакъв сайт и той да беснее... Това е не знам...Той е побъркан.И ти си човек също като него и изпитваш нужда да общуваш и с други хора.Поговорете си сериозно и му кажи за започне да контролира емоциите си.Той се държи с теб като с лична вещ, къде дават така :? :? :?

gia_sena_mono
02-10-2009, 08:24
...

valdesbg
02-10-2009, 08:36
Препоръчвам ти в най-скоро време да сториш необходимото. Като начало той не те уважава като човек, той те приема за изтривалка. Смелостта си зависи изцяло и само от теб. Когато започнеш оттърси се от идеята че той значи нещо за теб. Прото не я пускай никъде, защото ще ти изиграе лоша шега. Говори открито и директно, без недомлъвки и така нататък. След като си кажеш не го чакай да направи нещо, обърни се и си излез с високо вдигната глава.

Запази самообладание и достойнство!!!

Успех!

Alderis
02-10-2009, 09:42
Авторке, още като прочетох уводния ти пост, вече знаех решението на твоя проблем, но за да не кажеш, че не съм вникнал в темата, прочетох всичко до края. И все още знам решението и то е същото като в началото...РЕЖИ! Вярвай ми от тоя храст заек няма да изскочи. Колкото и да го обичаш, не си заслужава!
За да подкрепя тезата си ще ти дам кратка история за пример: имах едно гадже едно време...голямата ми любов, никога не съм бил заслепен повече от жена. Та, аз бях нещо подобно на животното, което ти описа по-горе...ревност, агресия...абе с две думи - грозна гледка. Mина време, тя също ме обичаше, но бавно и сигурно чашата преля, тя ме отряза. Заради мен тръгна по крива пътека (само на инат на мен, но наистина крива пътека). Осъзнавайки грешката си (разбира се късно), аз трябваше да направя някои доста грозни постъпки за да я измъкна от положението на което се беше насадила. Така тези ми постъпки я отдалечиха от мен, от любов отношенията ни еволюираха в омраза. Не съжалявам за постъпките си на края, но вече 7-8 годинки по-късно, не минава ден без да съжаля, че като се срещнем на улицата не се познаваме...

gia_sena_mono
02-10-2009, 11:41
...

balu4ka
02-10-2009, 13:09
Страхът да загубиш любимото същество е естествен. Той е още по-силен у човек, който се чувства съзнателно или подсъзнателно сам или отхвърлен. какъвто би могъл да е случаят с приятеля ти ( изхождам от това, че спомена, че не е отгледан от родителите си ). Въпреки това връзката ви не може да продължава да се гради в условия на власт и подчинение. Неговата несигурност не е основание нито да те убижда, нито да те държи изолирана от света.
Да кажем, че опасенията му за това да ходиш сама с приятелка на дискотека или купон са основателни. На тези места наистина най-често се случват изневерите, както и завръзването на нови връзки със срещуположния пол - алкохолът и веселата обстановка развързват морала. В тези случаи би могла да го каниш с вас - ако не му се танцува, то поне да пийва по нещо на бара и да се наслаждава на музиката.
В останалите случаи обаче - като например обшуването ти с колеги от противоложния пол, разговорите ти с приятелка и т.н. са напълно извън нормата и разбиранията ми за нормално поведение.
Не е правилно да му се извиняваш. Неговата несигурност е проблем, който трябва да се преодолее, а не да се поощрява.
На първо място вероятно ще трябва да минете през период на караници и негативни емоции. На него трябва да му стане ясно, че ти си човек, жена и равностоен партньор, а не вещ, която трябва да обвързва времето и емоциите си само с неговите желания.
Опитай се да му го обясниш и не му се извинявай за НОРМАЛНОТО си поведение, в противен случай той няма да го позволи. Води нормален живот.
Ако това не е възможно, колкото и да го обичаш, според мен ти трябва да направиш крачката към раздялата. Тя би могла да му подейства ободряващо и да разбере , че те държи под ключ, но препоръчвам да не се надяваш на тази възможност. ОСтави я по-скоро да дойде, като бонус, ако се случи.
Причината да препоръчвам раздялата като втора опция е, че нещата няма да се подобрят при настоящото положение, следователно е нужна коренна промяна. Напротив, ако оставиш нещата така - те ще се влошат. По тази логика след една година вече няма да ти дава дори да учиш и да се развиваш по всякакъв начин, тъй като това те прави по-добра, следователно по-атрактивна за останалите и така по-лесно ще те загуби.
Ще завърша с извода, че отношението му към теб не е нормално и ти трябва да спреш да го понасяш и дори поощряваш с извиненията си.
Поздрави!



+++ напълно изчерпателно

sadsad
02-10-2009, 13:16
Просто някой път останете само двамата и поговорете. Дори и да сте говорили пак говорете. Обясни му, че обичаш само него, че не искаш да го загубиш и просто да не се притеснява. Поне малко доверие трябва да ти има, а ти трябва да си го познаваш. По - добре разговор от колкото да си вземате поука след като се скарате лошо.