PDA

View Full Version : Не са ли хората едни ужасни същества???



Liar
02-08-2009, 22:51
http://www.enfotainer.com/bg/2008/08/animal-cruelty-shocking-video-of-a-chinese-fur-farm/
Вижте видеото по-долу...
По ирония на съдбата днес гледах още две видеота в този дух.Първото беше по Animal Planet-ставаше въпрос за животински морски вид(не си спомням името,съжалявам),чиято популация за малко да изчезне(щяло е да стане,ако природозащитниците не бяха оградили нещо като резерват за тях),разбира се заради човешка дейност-животинките бяха убивани за кожи.Второто-в този форум-клип за бездомните животинки-кожа и кости,бити,с тъжни очи...Неска поне 4 пъти ревах.
Между другото ям месо...Но не е там въпросът...Просто се замислих за всичката жестокост и безскрупулност.Не говоря за това,че бедността в някои страни умишлено се засилва,за сметка на облагодетелстването на шепа хора;че историята показва,че хората,политиците,борещи се за идеалите на човечеството скоро след това биват погребани;че най-страшната болест вероятно е създадена от човешка ръка;че ти слагат тебешир в сиренето...
Най-гадното е,че тези антихуманни престъпления не са само в глобален аспект.Всички се срещаме с егоизма и лицемерието на околните всеки ден-съучениците ти се правят,че не чуват,ако ги помолиш да ти обяснят нещо;някой ще ти обсъжда облеклото;друг ще счупи нещо в училището,просто защото му е кеф,четвърти ще нарани животно поради същата причина...
Мислих много каква може да е причината-недостатъчно любов и внимание от страна на родителите?Или трябва да се присъединим към някоя от теориите на Кант или Фройд за съвестта...Но това обяснява ли защо делата на хората са в разрез с това,което прави не околните,а самите тях щастливи...Природа?

cherrypezz
02-16-2009, 21:27
Да,срещаш се с лицемерието,егоизма и дребнавостта дори и в този форум. :)

acdcfenka
02-16-2009, 21:48
Вероятно наистина тези неща са във възпитанието. Защото обичтта към животните се възпитава, неприемливостта към насилието също се възпитава. Защото ако гледаш насилие всеки ден в къщи/основно/ и на улицата го има, но това е друго и ти ставаш насилник.

TheNewReligion
02-16-2009, 22:18
Не мога да напиша нищо смислено. Отивам да гушна маца.

SiSsKkAa
02-16-2009, 22:25
неможах да го изгледам цялото.ужасно е.аз имам животинче и ако някой му посегне ще го убия с голи ръце.не се бях замисляла как се правят кожените дрехи ама сега като се замисля...добре че не съм си купувала такива неща.има чувство,че няма да мога да нося дреха като знам от какво измъчено животинче са я направили.и мъката в очичките им......ужасно е

kristo
02-16-2009, 23:31
Хората наистина понякога сме големи гадове... Освен, че безсмислено и за пари избиваме животните, което е изключително грешно, понеже животните са част от природата и я поддържат, унищоваме и самата природа по хиляди начини. С две думи режем клона, върху който стоим, а природата всичко ни го връща тъпкано...

XceSS
02-17-2009, 00:08
Абе стига с тия глупости за животните !
Те заради пари хората убиват други хора, вие за животни ми се тревожите.Ама като ти донесат мама и тате некъв колбас или чисто месо набиваш яко нали?

Darkkiss
02-17-2009, 01:28
вижте на XceSS подписа и си преценете сами

AFT
02-17-2009, 08:25
Клипчето е отвратително, но и старо. Мисля, че имаше такава тема и в този форум преди време.
XceSS, едно е да ги ядеш, което донякъде си е нормално, друго е да ги мъчиш по толкова не-знам-и-аз-какъв начин, за да може някоя фръцла да се хвали с новото си палтенце.

П.С. и подписа ти ми изкара ангелите, а уж се бях подготвила за нещо подобно ;д

XceSS
02-17-2009, 09:30
Клипчето е отвратително, но и старо. Мисля, че имаше такава тема и в този форум преди време.
XceSS, едно е да ги ядеш, което донякъде си е нормално, друго е да ги мъчиш по толкова не-знам-и-аз-какъв начин, за да може някоя фръцла да се хвали с новото си палтенце.

П.С. и подписа ти ми изкара ангелите, а уж се бях подготвила за нещо подобно ;д

Не бе ама поне са животни, а я си представи или влез в http://www.theync.com/ и виж кво правят с хората. Това ми беше мисълта, че те хора се убиват по некви жестоки начини, а вие за животните мислите....

FataMorgana1
02-17-2009, 10:29
http://www.theync.com/ и виж кво правят с хората а вие за животните мислите....

гнусно брат :)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 10:58
Да,именно за това храня бездомни животни и се грижа за тях,ако щете ми вярвайт бихе предпочела да умре човек,отколкото животно,защото то е беззащитно.Абе тия дръпнатите са толкова много като популация,вредят да целия свят,може палта от китайци да се правят....гати изродите,ако питате мене,аз бих помогнала на животно в беда,а не на човек,доста пъти съм хранила бездомни животни и съм ги приютявала,но нямам милост към бездомните хора,те сами са си виновни за положението

jghgh
02-17-2009, 18:40
Мда, хората сме жестоки.

Малко ме натъжи тая тема, но пък съм 100% съгласна с нея.

Често се срещаме с жестокост и злост, но не трябва да се примиряваме, защото нещата могат да се променят. Трябва да сме по-добри. Кой знае колко тъпо му звучи на някого, но добри и обединени - ето това е решението на проблемите и началото на хармонията и справедливостта. За мен това е истината. И тогава може и да не се убиват тези, които се опитват да направят нещо положително... както обикновено наистина свършват те. Мда, неудобните хора ги очистват. А тея дето се борят за справедливост ги обявяват за "луди", никoй не ще да ги послуша - тотално неразбиране, простотия..
Лесно е да се руши, трудно е да се съгражда. Лесно е да оскърбиш човек, за да ти стане по-добре, лесно е да замълчиш пред грозна гледка, лесно е разбира се - жалко че е недостойно. Въпрос на чест разбира се. И идеал. Когато имаш истина в себе си, сподели я бе... Мда, не е приятно да ти кажат "бабичка" или че много се "обИсНяваш", ама по-добре да си кажеш на глас мнението и току-виж някой отбрал... само че хората на добро се учат доста по-трудно отколкото на лошотия.
Ми жалка, недостойна, нечестна работа.. Ама пука им на хората за това, нали. : )

Дръжте на доброто и личните си истини и променяйте света.



[откога не съм се чуствала така.. о.О бая размисли ударих]

BrokenInnocence
02-17-2009, 19:22
Психично болни са тези,които убиват беззащитни животни за да угодят на манията си и да бъдат ВИП с новия кожух от 10 на брой беззащитни животинки,които по никакъв начин не са заслужили да бъдат убити,психично болни са хора,които главна цел са неща от естествена кожа.
Хората са жестоки същества,а животните нямат право на глас и защита,но човечеството ще се самоунищожи един ден!
Та не ме наричай психично болна,аз съм трезво мислещ човек и не ме интересува че,постовете ми не са ти интересни,не ги чети!
За палта от човешка кожа-казах го не в конкретния смисъл,но какво се занимавам с теб!?

+1

Но трябва да спомена, че най- смешни са ми тея, които обясняват колко ги е грижа за животните и след отиват да хапнат пържола или мрънкат на мама и тате за ботушки от естествена кожа, понеже другите не са модерни и трябва да сме много куул.

Обичам животните, жал ми е за тях, не ям месо, не нося естествена кожа. Всеки път като видя парче шунка си представям, че до преди известно време е било живо същество. Както беше казал един познат "Не ям нещо, което преди това е имало очи."

SoFarSoG00d
02-18-2009, 11:18
Психично болни са тези,които убиват беззащитни животни за да угодят на манията си и да бъдат ВИП с новия кожух от 10 на брой беззащитни животинки,които по никакъв начин не са заслужили да бъдат убити,психично болни са хора,които главна цел са неща от естествена кожа.
Хората са жестоки същества,а животните нямат право на глас и защита,но човечеството ще се самоунищожи един ден!
Та не ме наричай психично болна,аз съм трезво мислещ човек и не ме интересува че,постовете ми не са ти интересни,не ги чети!
За палта от човешка кожа-казах го не в конкретния смисъл,но какво се занимавам с теб!?

+1

Но трябва да спомена, че най- смешни са ми тея, които обясняват колко ги е грижа за животните и след отиват да хапнат пържола или мрънкат на мама и тате за ботушки от естествена кожа, понеже другите не са модерни и трябва да сме много куул.

Обичам животните, жал ми е за тях, не ям месо, не нося естествена кожа. Всеки път като видя парче шунка си представям, че до преди известно време е било живо същество. Както беше казал един познат "Не ям нещо, което преди това е имало очи."


Така е ,но повечето хора не мислят от къде е дошло месото,което хапват,не се замислят колко животинки са убили заради коженото палто или яке,как са се мъчили беззащитните животни,те искат да са модерни и показни.

SoFarSoG00d
02-18-2009, 11:25
http://buyhard.net46.net/animalcruelty.htm

Затова мрязя тия китайци,трябва им една атомна бомба,понеже са твърде много,грозни,извънземни човечета!

SoFarSoG00d
02-18-2009, 11:26
http://buyhard.net46.net/animalcruelty.htm


Затова мрязя тия китайци,трябва им една атомна бомба,понеже са твърде много,грозни,извънземни човечета!

http://www.petitiononline.com/savecats/petition-sign.html

SWASTIKA
02-18-2009, 12:13
Уникалното действие на дедиференциацията е причина за множеството "прекрасни" промени в психиката към по-зле. Абсолютно нормално е да си регистриран във форум и да пишеш лайна, било то наляво или надясно, но не е нормално да пропагандираш края на мъчението на животните. Колко пъти трябва да си си удрял главата, че да постнеш такава петиция? Вероятно доста... Ще произлезна от едно твое мнение, което казваше: "Предпочитам да умре човек, отколкото животно..."
Странно, че някой друг болен индивид като теб може да мисли същото и да предпочете да умреш ти, не някакъв заек. Тогава със насочено оръжие срещу теб ще те попита: Кой предпочиташ да умре? Ти или заека?
Със цялото си абсолютно изразено малоумие, предполагам, че ще кажеш да те гръмне.
Не знам защо си мислиш, че психично болен е този, който убива животни, но съм сигурен, че дори не знаеш какво означава психично болен човек.
Не само хората убиват животните, ако естествено психиката ти го асимилира. Абсолютно всеки ден хиляди малки невинни животинки стават жертва на други животни, които ги изяждат сякаш нищо не е било. Интересно ми е, защото със всичката си имбецилност не отидеш в гората, да опазиш всички тези малки животинки от сигурната смърт на животните по-високо в йерархията? Единствения проблем е, че не знаеш какво са хората, а именно животни, просто доста добре развити и напреднали, усъвършенствали се и много други.

http://2.bp.blogspot.com/_OeHFDdvSZ48/SGZFywJ6YQI/AAAAAAAAAIc/_8ycvUlVcXQ/s400/tn.jpg

Искаш да кажеш на един вид животни да убива друг вид, така ли?
Това за мен е наистина психично болен човек...

Има и една пирамида и ние хората сме на върха...
Но пък щом си рекла, защо да ме сме и някъде по средата? Да стемен мъуглита и тарзановци, да ни хапват и така.

SoFarSoG00d
02-18-2009, 12:17
Уникалното действие на дедиференциацията е причина за множеството "прекрасни" промени в психиката към по-зле. Абсолютно нормално е да си регистриран във форум и да пишеш лайна, било то наляво или надясно, но не е нормално да пропагандираш края на мъчението на животните. Колко пъти трябва да си си удрял главата, че да постнеш такава петиция? Вероятно доста... Ще произлезна от едно твое мнение, което казваше: "Предпочитам да умре човек, отколкото животно..."
Странно, че някой друг болен индивид като теб може да мисли същото и да предпочете да умреш ти, не някакъв заек. Тогава със насочено оръжие срещу теб ще те попита: Кой предпочиташ да умре? Ти или заека?
Със цялото си абсолютно изразено малоумие, предполагам, че ще кажеш да те гръмне.
Не знам защо си мислиш, че психично болен е този, който убива животни, но съм сигурен, че дори не знаеш какво означава психично болен човек.
Не само хората убиват животните, ако естествено психиката ти го асимилира. Абсолютно всеки ден хиляди малки невинни животинки стават жертва на други животни, които ги изяждат сякаш нищо не е било. Интересно ми е, защото със всичката си имбецилност не отидеш в гората, да опазиш всички тези малки животинки от сигурната смърт на животните по-високо в йерархията? Единствения проблем е, че не знаеш какво са хората, а именно животни, просто доста добре развити и напреднали, усъвършенствали се и много други.

http://2.bp.blogspot.com/_OeHFDdvSZ48/SGZFywJ6YQI/AAAAAAAAAIc/_8ycvUlVcXQ/s400/tn.jpg

Искаш да кажеш на един вид животни да убива друг вид, така ли?
Това за мен е наистина психично болен човек...

Има и една пирамида и ние хората сме на върха...
Но пък щом си рекла, защо да ме сме и някъде по средата? Да стемен мъуглита и тарзановци, да ни хапват и така.
Недей да ме анализираш,ок?!Не ме интересува какво мислиш?Не съм си удряла главата никъде.А мнението ти доказва,че ти си на ниво автралопитек.Така,че не ме занимавай с глупости.Аз имам време за духовна храна,която на теб ти липсва.Аз никога не съм убивала-дори и муха,никой няма право да отнеме живота на нещо,което не е създал.А хищниците убиват животните,защото те са лишени от мислене и това за тях е начин на оцеляване.

Sarityyy
02-20-2009, 17:01
Не са ли хората ужасни същества?
- ДАА!!!

RiseGirl
02-20-2009, 18:07
ще ви помоля да прекратите спора си
и да се придържате към Темата!

или поне преминете на ЛС-та :)

Canis_Dirus
02-20-2009, 18:10
ПО ТЕМАТА:


ХОРАТА СА УЖАСНИ СЪЩЕСТВА!

ЖИВОТНИТЕ СЪЩО! СМЪРТ ЗА ЖИВОТНИТЕ! Трябва да бъдат драни живи и изяждани!

XceSS
02-21-2009, 00:22
Що ми изтрихте мнението бе ?
То тука, който има противоположно на общоприетото, се изтрива а?
Да ви еба в комунистите....!