PDA

View Full Version : Бележка за даскало..как?



DYNAMIC
02-09-2009, 11:48
Значи,отсъствах само 1 ден през миналата седмица и то по средата на седмицата беше..трябва да дам бележка обаче не знам каква диагноза да измисля,трябва ми нещо достоверно ..някаква диагноза,да е правилна,да не изглежда като пълна лъжа понеже само за 1 ден и то по никое време..та кво да пиша на бележката?

babyvy
02-09-2009, 11:53
миии...женски проблеми :D

LittlePrincess
02-09-2009, 12:04
В моя клас на една съученичка като измисляхме бележката преписвахме от на една друга и накрая се получи огромна глупост :
вирусна инфекция и отдолу нужно време за оправяне : 2 часа :D :D :D

Иначе за теб, да, женски проблеми - много тее боляло или пък ти е било адски лошо ..

YouCantStopMe
02-09-2009, 13:34
В моя клас на една съученичка като измисляхме бележката преписвахме от на една друга и накрая се получи огромна глупост :
вирусна инфекция и отдолу нужно време за оправяне : 2 часа :D :D :D

Иначе за теб, да, женски проблеми - много тее боляло или пък ти е било адски лошо ..
:-|

DYNAMIC
02-09-2009, 15:12
В моя клас на една съученичка като измисляхме бележката преписвахме от на една друга и накрая се получи огромна глупост :
вирусна инфекция и отдолу нужно време за оправяне : 2 часа :D :D :D

Иначе за теб, да, женски проблеми - много тее боляло или пък ти е било адски лошо ..
:-|
е на бележката като диагноза: женски проблеми ли да пиша :razz: .. кой тъп ше ми се върже бе.. ако имате др предложениа..а как е точното наименование на диагнозата..нещо за корем беше..боляло ме корем щото еди кво си 8-)

sladinkoto_me4e
02-09-2009, 15:19
може да пробваш ОВИ (остра вирусна инфекция),то сега и без това има грип та може и да се хванат.

NaYa
02-09-2009, 15:32
Отиди при лекаря си и му кажи, че в този ден ти е било лошо, но с малко витамини и почивка се се възстановила и не се е наложило да ходиш точно тогава. Почти сигурно е, че ще напише бележката, пък и ще е автентична.
Друг вариант е да напишеш бележка, уж от ваще по семейни причини.
Ако искаш да си спестиш горните варианти: диагнозата се пише на латински, със задължително нечетлив почерг, което означава, че може да напишеш нечетливо всичко завършващо на US или UM.

Jumbie483
02-09-2009, 15:37
по семейни причини..например
или както казаха, женски проблеми...
може да кажеш, чее...някой роднина е починал :D
днес една от класа вика на класната, че дядо и починал и тя класната я пусна да си върви и след половин час дядо и идва и вика: Криси тук ли е ? :razz:

Darkkiss
02-09-2009, 20:34
Значи,отсъствах само 1 ден през миналата седмица и то по средата на седмицата беше..трябва да дам бележка обаче не знам каква диагноза да измисля,трябва ми нещо достоверно ..някаква диагноза,да е правилна,да не изглежда като пълна лъжа понеже само за 1 ден и то по никое време..та кво да пиша на бележката?

бележките не се ли пишат на латински

а ти от кога владеееш латинския?

rubi
02-09-2009, 23:27
върти ми се че менструалните болки бяха Dismenorea ама не съм сигурна :?

s3xy
02-09-2009, 23:33
по семейни причини..например
или както казаха, женски проблеми...
може да кажеш, чее...някой роднина е починал :D
днес една от класа вика на класната, че дядо и починал и тя класната я пусна да си върви и след половин час дядо и идва и вика: Криси тук ли е ? :razz: ахахахаха :lol: :lol: :lol:




иначе - женски проблеми, потърси из някой сайт трява да има наименованието на латински, ЗАДЪЛЖИТЕНО НЕЧЕТЛИВО 8-) успех

AtlantidaLove
02-10-2009, 05:39
върти ми се че менструалните болки бяха Dismenorea ама не съм сигурна :?дисменорея е когато не ти идва...май...т.е. дис-като "не" или нещо подобно и менорея-като"менстуация"...мисля че е така...а по темата и това напиши,ама да е много нечетливо. :D

miss_asi
02-10-2009, 06:44
Оирусна инфекция или така нареченото ОВИ!Винаги действа.

mickelangelo
02-10-2009, 18:40
БХД пиша аз ( боли ма Х*я за даскало ) винаги ги взимат при нас ..
няма значение молба ли е .. ( написана пак от мен ) бележка от истински лекар .. или фалшификат купен голямото междучасие пред даскало

Mastta
02-10-2009, 18:54
Пиши някаква измислица, то да не мислиш, че даскалите знаят всички болести :D

BrOkEnBrAiN
02-11-2009, 06:23
ОКГДП - Остър Катарзис на Горните Дихателни Пътища (седмица)

colica abdominalis - Стомашно чревна инфекция(за един ден
макс. два)

ОБМ - Остра Болезнена Менструация (не знам за колко време важи не съм имал )

ОВИГДП - Остра Вирусна Инфекция на Горните Дихателни Пътища (седмица)

Dysmenorhea - менструални болки

Остър синузит (не знам как е на латиница ама и така минава)

Gastritis - Гастрит, само за 1 ден, ако искаш за повече - Gastritis chronica (хроничен)

Bronchitis - бронхит

Bronchitis chronica - хроничен бронхит

ОРЗ - Остро Ренитно Заболяване.
Тва е когато ти тече цифката, имаш температура и кашляш. Поне аз като съм болен и секи път тва ми го пише лекарката

Цефаптия - тва означава главобол
EDIT : става ако си отсъствал за 1 ден

ВГДП - възпаление на горните дихателни пътища

ОВИДП - Остра вирусна инфекция на дихателните пътища

Sinus Ache - синусни болки

Ето тук и малко .. кое за какво е и какво означава ..

v.septi nasi Epistaxis-кръвотечение от носа.

Trachobronchitis - 1 седмица

Angina Cotac. - 1 седмица


Vomitus - повръщане (букв.) - 1-2 дни, мах. 3


ОРЗ - 3-5 дни

ОВИ - 3-5 дни

ОКГДП - 3-5 дни

Brouchitis a.c. - 5 - 10 дни

Супуративен отит..
Супуративният отит представлява възпаление на ухото, при което има и изтичане.

Cephalgia - главоболие - 1 ден

Varicela - ~ 9 дни

БМЦ - болезнен менструален цикъл - около 2-3 дни най-много :]

:)

mynichka
02-11-2009, 07:43
ОВИ- става за от 1 до 5 дена :)