PDA

View Full Version : Мога ли да постъпя в гръцко училище без да знам езика?



babylofzz
02-09-2009, 17:25
здравейте моите родители ще заминават в чужбина а мен ще ме остават на гледачка поради причината че няма бьлгарски училища...на 14 сьм ще ходят в гьрция много искам и аз да замина с тях но как да постапя в училище там..какво да правя..искам да сьм си с тях. :( не знам Грьцки.. :?

т.7 от правилника
Moderated by slun4ice

Spamer
02-09-2009, 17:42
Те го правят за теб :) Не ти трябва да учиш простият гръцки :-x Изучи се почни работа отвори бизнес и започни да издържаш ваще като се пенсионират, но всичко това в България :)

hahavteen
02-09-2009, 18:07
По принцип няма причина да не почнеш в гръцко училище.
Аз като заминах за Кипър не знаех дума на гръцки а ме сложиха в нормален клас и научих с времето. Същото стана и като дойдх в Германия (бях на 13). Кажи на родителите си че това са глупости и спокойно можеш да заминеш с тях ако само това е проблемът.

Darkkiss
02-09-2009, 19:46
По принцип няма причина да не почнеш в гръцко училище.
Аз като заминах за Кипър не знаех дума на гръцки а ме сложиха в нормален клас и научих с времето. Същото стана и като дойдх в Германия (бях на 13). Кажи на родителите си че това са глупости и спокойно можеш да заминеш с тях ако само това е проблемът.

ти май забрави да кажеш за Кипър че си била маааааааааалка !?!?
като си малък не ти трябва специален клас...
А за Германия ще се направя че ти вярвам...

та на 14 год некси разрови се из нета...

hahavteen
02-09-2009, 19:53
ти май забрави да кажеш за Кипър че си била маааааааааалка !?!?
като си малък не ти трябва специален клас...
А за Германия ще се направя че ти вярвам...

та на 14 год некси разрови се из нета...

Защо се заяждаш с мене?
В Кипър бях трети клас вярно е. Но бях там и след 10-ти клас и имаше едно момиче в 9-ти клас което не знаеше езика. Освен това има опция една година да посещаваш училище като "слушател" (не знам на български как се казва но там така му викат). Тоест една година (или по-малко - зависи колко бързо научиш езика и почнеш да се справяш с матеряла) ходиш на училище но не ти пишат оценки. После трябва да повтаряш годината ако не се справиш с изпитите обаче.
В Германия бях първите 3-4 месеца в помощен клас но понеже научих езика бързо ме преместиха в нормален така че не изгубих годината.
Няма проблем че не знаеш езика, спокойно :) Винаги се намира начин стига да имаш желание да учиш.

Darkkiss
02-09-2009, 20:22
ти май забрави да кажеш за Кипър че си била маааааааааалка !?!?
като си малък не ти трябва специален клас...
А за Германия ще се направя че ти вярвам...

та на 14 год некси разрови се из нета...

Защо се заяждаш с мене?
В Кипър бях трети клас вярно е. Но бях там и след 10-ти клас и имаше едно момиче в 9-ти клас което не знаеше езика. Освен това има опция една година да посещаваш училище като "слушател" (не знам на български как се казва но там така му викат). Тоест една година (или по-малко - зависи колко бързо научиш езика и почнеш да се справяш с матеряла) ходиш на училище но не ти пишат оценки. После трябва да повтаряш годината ако не се справиш с изпитите обаче.
В Германия бях първите 3-4 месеца в помощен клас но понеже научих езика бързо ме преместиха в нормален така че не изгубих годината.
Няма проблем че не знаеш езика, спокойно :) Винаги се намира начин стига да имаш желание да учиш.

ем от моя беден опит.... Немския ми е първи език и като доидох в БГ бях някъде на 7 и учих БГ в къщи... после като заминах за шибаната северна америка и ме сложиха в ESL Class т.е аз пак си одех на др-те часове но посещавах 1 час който е за англииски като втори език и после 1 година по късно отидох в нормален анг...(аз съм единствения такъв случай, има идиоти на по 7-8 години тука не могат обелят 1 думичка) та мисълта ми беше че зависи от образователната програма и от училището което тя ще избере.... трябва да се провери как седят нещатата щот не всяка държава го предлага този клас(езика да го учиш като втори( дори нз как да се изкажа))
и не не се заяждам просто се опитвам да кажа че като си на 6-7 е 1 да учиш език(личен опит) и като си на 14-5 е съвсем различно...

hahavteen
02-09-2009, 20:31
ем от моя беден опит.... Немския ми е първи език и като доидох в БГ бях някъде на 7 и учих БГ в къщи... после като заминах за шибаната северна америка и ме сложиха в ESL Class т.е аз пак си одех на др-те часове но посещавах 1 час който е за англииски като втори език и после 1 година по късно отидох в нормален анг...(аз съм единствения такъв случай, има идиоти на по 7-8 години тука не могат обелят 1 думичка) та мисълта ми беше че зависи от образователната програма и от училището което тя ще избере.... трябва да се провери как седят нещатата щот не всяка държава го предлага този клас(езика да го учиш като втори( дори нз как да се изкажа))
и не не се заяждам просто се опитвам да кажа че като си на 6-7 е 1 да учиш език(личен опит) и като си на 14-5 е съвсем различно...

В повечето държави няма проблем. И точно за Гърция знам че няма защото образователната система в Кипър е същата а и в Гърция също съм живяла :)
И както казах като учих немски бях на 13 а не на 6-7 :wink: В рамките на една учебна година ме преместиха от помощен клас (клас за деца които не знаят немски) в Хауптшуле в нормален клас в Гимназиум (това в случай че си запознат с немската образователна система) така че съм жив пример че език може да се научи дооооста бързо стига да има човек желание и стимул.
Наистина нека проучат как стоят нещата но най-лошото което може да се случи е да се наложи да повтаря годината което едва ли ще е толкова фатално. :)

scyLLa
02-09-2009, 20:50
здравейте моите родители ще заминават в чужбина а мен ще ме остават на гледачка поради причината че няма бьлгарски училища...на 14 сьм ще ходят в гьрция много искам и аз да замина с тях но как да постапя в училище там..какво да правя..искам да сьм си с тях. :( не знам Грьцки.. :?

т.7 от правилника
Moderated by slun4ice
Имам един приятел от класа който е от испания и като дойде учи 1 година езика и чак след това на даскало тръгна.

Darkkiss
02-09-2009, 20:55
здравейте моите родители ще заминават в чужбина а мен ще ме остават на гледачка поради причината че няма бьлгарски училища...на 14 сьм ще ходят в гьрция много искам и аз да замина с тях но как да постапя в училище там..какво да правя..искам да сьм си с тях. :( не знам Грьцки.. :?

т.7 от правилника
Moderated by slun4ice
Имам един приятел от класа който е от испания и като дойде учи 1 година езика и чак след това на даскало тръгна.

а осещаш ли се че испания е некси др държава?

scyLLa
02-09-2009, 20:57
здравейте моите родители ще заминават в чужбина а мен ще ме остават на гледачка поради причината че няма бьлгарски училища...на 14 сьм ще ходят в гьрция много искам и аз да замина с тях но как да постапя в училище там..какво да правя..искам да сьм си с тях. :( не знам Грьцки.. :?

т.7 от правилника
Moderated by slun4ice
Имам един приятел от класа който е от испания и като дойде учи 1 година езика и чак след това на даскало тръгна.

а осещаш ли се че испания е некси др държава?
Просто казвам че той учи 1 година езика и тогава отиде на даскало.И секи нормален човек ще учи 1 год език и тогава ще тръгне няма да отиде веднага на даскало кто не знае грам езика.

Jesus
02-09-2009, 21:03
Ето нали толкова парадираш с Гърците ще помагаш на момичето :)

hahavteen
02-09-2009, 21:12
И секи нормален човек ще учи 1 год език и тогава ще тръгне няма да отиде веднага на даскало кто не знае грам езика.

Напротив. В училище се учи много по-лесно и бързо езика освен това имаш стимул защото е доста неприятно когато всички около теб си говорят а ти дума не можеш да обелиш :wink:
Аз като учих немски по цял ден и понякога нощ седях с граматиките, речниците и разговорниците и много бързо почнах да се оправям :wink:

scyLLa
02-09-2009, 21:20
Еми незнам ся както тя си реши аз си мисля че тря първо да научи езика след това да отиде на училище щот иначе докъто го научи ще изпусне и много от училището

hahavteen
02-09-2009, 21:22
Еми незнам ся както тя си реши аз си мисля че тря първо да научи езика след това да отиде на училище щот иначе докъто го научи ще изпусне и много от училището

Не е така. Ако не се справя с матеряла просто ще повтори класа. Има обаче шанс да се справи и да си кара нормално. Ако обаче реши да не ходи на даскало докато не научи езика тогава 100% гуи годината.
Пък и като почнеш да ходиш на училище се запознаваш с хора и покрай тях също научаваш. Мен особено с гръцкия много съученици ми помагаха :)

Darkkiss
02-10-2009, 00:48
Еми незнам ся както тя си реши аз си мисля че тря първо да научи езика след това да отиде на училище щот иначе докъто го научи ще изпусне и много от училището

Не е така. Ако не се справя с матеряла просто ще повтори класа. Има обаче шанс да се справи и да си кара нормално. Ако обаче реши да не ходи на даскало докато не научи езика тогава 100% гуи годината.
Пък и като почнеш да ходиш на училище се запознаваш с хора и покрай тях също научаваш. Мен особено с гръцкия много съученици ми помагаха :)

100% не можеш да научиш езика
по темата
много по лесно е да учиш езика в даскало когато има хора около тебе и ти някси долаваш по някоя дума(отначалото) а после по некой и др израз.... Но ако няма клас който да и помага(с граматика и тн) просто няма шанс да го научи....
и все пак нека да не забравяме че техните щом не искат да я вземат значи си имат причина може това да е причината а може да се страхуват какво ще стане като отидат на ново място и просто искат да отидат сами и като се оправят да си вземат и дете-то... некси никой не мисли по този въпрос който изглежда най-логичното....

hahavteen
02-10-2009, 01:06
.....
100% не можеш да научиш езика
по темата
.....
и все пак нека да не забравяме че техните щом не искат да я вземат значи си имат причина може това да е причината а може да се страхуват какво ще стане като отидат на ново място и просто искат да отидат сами и като се оправят да си вземат и дете-то... некси никой не мисли по този въпрос който изглежда най-логичното....

Езика е ясно че не може да го научи пефектно за толкова кратко време но в даскало ще се научи да се оправя достатъчно добре че да си вземе изпитите и да завърши годината :)

Аз за това казах "Кажи на родителите си че това са глупости и спокойно можеш да заминеш с тях ако САМО това е проблемът."
И според мен училището едва ли е главната прочина да не искат да я вземат.

tItEufFf
02-10-2009, 17:08
Можеш. Тази година почнах във френско училище с две думи - Bonjour и Au revoir (Добър ден и довиждане).
Длъжни са да те запишат в училище.

Darkkiss
02-10-2009, 18:47
Можеш. Тази година почнах във френско училище с две думи - Bonjour и Au revoir (Добър ден и довиждане).
Длъжни са да те запишат в училище.

хахахаха от къде ти хръмна бе??? в БГ ако не говориш БГ в БГняма те запишат..... Нека всеки който не знае нищо за Гърция да не пише тука щот става спам от некомпетентните ви мнения...

tItEufFf
02-11-2009, 05:06
Странно...
Братовчед ми има французойка в класа.
Не знае бъкъл български

Страшно много хора заминават за чужбина без да знаят езика.

hahavteen
02-11-2009, 17:14
Моля без повече обиди и расистски коментари.
И нека следващите мнения да са по темата а тя не е "Каво мислите за Гърция" или "По-добър ли е българският народ от всички други".

aaasdfghjklll
02-11-2009, 21:27
На 14 кой клас си? 7-8?
Мисля, че след 7 клас(даже и от 5 клас да не..), тоест от осми нагоре можеш да се запишеш задочно тоест като частен ученик демек както има разни ученички майки си стоят и си гледат бебоците в къщи и всеки срок идваш и си взимаш изпитите, обаче при това положение няма да можеш да се запишеш едновпеменно и в Гръцко училище, ама пък ще можеш да поживееш в Гърция и да понаучиш езика без да губиш годината и после като искаш да се запишеш там на училище няма да ти се налага да изпускаш година даже и да те сложат в такъв клас за езика, защото ти вече ще знаеш и така де схвана ми мисълта...
ама много сам умна голяма стратегия изработих хаха 8-)