PDA

View Full Version : Оф , писна ми вече! Как да се държа нормално бе Д*ба?!?



napulnootchaqn
02-09-2009, 19:05
Еми , то моя проблем , на някои от вас може да им се стори прекалено глупав , на някои безмислен , но все пак усещам , че сам няма да мога да го разреша и затова пиша тук , ако някой иска да помогне...
Може би след време ще ми е смешно , като си чета постовете , но точно за
в момента това ми е проблема и искам някак си да го реша...

Че проблема е следния : Значи аз съм на 15 ( скоро ги направих ) , (момче) и незнам , но винаги се държа някак странно.. Просто имам проблем с контактуването и искам да го реша , но незнам как ... Ако не знаете какво имам предвид , ще ви дам пример.. Да кажем тези които ги познавам по добре при тях няма проблем , но примерно когато дойде някое момиче от нашия клас да кажем и говорим си ама ме е срам едно такова , не мога да гледам човека в очите иии някак си гледам как да свърша разговора по бързо или пък ако сичко е ок винаги си мисля , че говоря глупости , че човека срещу мен се отегчава и прочие.....
Че тия проблеми с общуването главно са към момичетата де , то момчетата си общувам нормално с тях и т.н. Но то не е само при контактуването де ... Когато правя дадено нещо и ме гледат винаги се шашвам и общо взето такива работи.. Абе май проблема общо взето е , че много ми ПУКА от това какво ще кажа , от това какво ще направя , от това какво ще стане след като го направя / кажа и общо взето такива работи.. Приятели сега така и така съм тръгнал да казвам , нямам много , смисъл имам към 20тина познати , класа ми и 2 най-добри приятела... Ама това няма много общо де...
Сега малко ще се отклоня , ама то пак е свързано де , например когато наскоро ми се случи ми казват , че харесвам дадено момиче / или че ме харесва винаги ми става едно такова гадно , гледам по малко да контактувам с дадения човек и то не защото има истина в това което казват , еми защото после тръгват едни слухове и т.н. И общо зето пак опираме до това , че много ми Пука... Пък и доста от фртата ми вече си имат и гажета ала бала и не , че съм грозен или нещо такова , а просто ме е срам или как да го кажа просто не мога да намеря правилния начин и тка...

Еми общо взето това е... Надявам се , че не съм бил прекалено досаден , но все пак търся разбиране и решение на проблема , разбира се ;)

LINKNOT
02-09-2009, 19:16
Цялата работа се корени в това,че имаш проблем със самочувствието.

Tempest
02-09-2009, 19:17
и накрая не можа без да покажеш, че все пак мислиш, че на нас ни е досадно... хахах няма кво да се притесняваш... аз бях такъв преди, но намерих решение. Не знам как... просто по някакъв начин се отраках... вярно, и сега съм притеснителен, но го крия... скрий го и ти ;) преодолей срама, за момент не мисли, че си досаден, че другите се отегчават... когато някой се притеснява, му личи... ако сърцето ти се вдига в гърлото, както беше при мене, просто преглътваш и продължаваш... а, сега се сетих за друг начин да преодолееш срама - простотия... лиготия, или всичко подобно, само да си във върховна форма. В компанията на приятел, например... да си уверен...

нахвърлях глупости, надявам се си ги разбрал... :-D

kantonecApetur4
02-09-2009, 19:31
чесно казано и аз бях така,но лятото сичко стана ОК. на мен ми помогна поговорката "земи си кака да те отрака" и така точно за две седмици станах нов човек със доста по-високо самочуствие. опитай и ти сбижи се с някоя твоя по-голяма приятелка и може и ти да се оправиш.

napulnootchaqn
02-09-2009, 19:37
LINKNOT - Незнам и там може да е проблема , ама не ми се вярва ;)
Със самочувствието май съм си добре ;)

Tempest - Между другото в мнението ти има доста истина :D
Даже в някои дни съм отивал на даскало и съм си казвал , днеска ще си правя квото ми скимне отивам с перфекно настроение амааа после ми се скапва всичко ддз....

А колкото до простотията и лиготията - това трябва бая уроци да зема на него , че да се науча... И аз понякога ест се лигава и правя простотии ама само като сме с фрта и така... а не пред целия клас или пред хора фащаш...

И се пак ми се иска да съм малко по "oтракан" както каза :d Няма да ми навреди изобщо!

п.п

kantonecApetur4 - Да ти кажа по големи приятелки нямам , а само колкото мен и то не приятелки а познати , имало е доста момичета , които харесвам амаааа никога не съм направил крачка като например
да и кажа некаф комплимент или там квото и да е щото ми е притеснено малко кофти ама е тъй...
И между другото като стана въпрос за каката споменах ли , че до сега съм нямал гаже хахах :) То много хора са нямали до тая възраст ама аз на , които и фр да кажа , никой не ми вярва... Ама тъй е пред тях е едно , а иначе съвсем друго :)

TheNewReligion
02-09-2009, 19:45
Ако със самочувствието си беше добре едва ли щеше да смяташ, че говориш глупости, точно когато разговора се задълбочава. :wink:

LINKNOT
02-09-2009, 19:49
Според мен на момчето му трябват ясно изяснени цели и идеали,които да осмислят неговото съществуване. Да са такива,че да бъде готов на всичко,заради тях. Само тогава мислейки колко зле е косата му днес или какво ще си помисли момичето X,когато й признае,че му е симпатична,той ще си спомни,че каквато и да е ответната реакция това далеееч не е най-важното за него. Защото има нещо много по-висшо,за което се бори!
Човече, да не ти пука какво ще си помислят останалите. Трябва да преоткриеш себе си,за да разбереш,че можеш да бъдеш над това. Тогава наистина тези дребни неща,които в момента ти изглеждат много важни и заради които пусна темата,ще ти се сторят незначими,каквито в действителност са.
Бориш се,това е рецептата за успеха,и се бориш не за одобрението на другите,а за да докажеш пред себе си,че си способен,че си над тях,че можеш и че си уникален! Преди да накараш другите да те харесат,трябва самият ти да се харесаш. Когато се погледнеш в огледалото да си кажеш "Гордея се с теб!". Постигнеш ли това,кое друго ще има значение?
Това,което пиша е много вярно и ще помогне на други юноши със същия проблем.
Моля те,като го прочетеш наистина да се постараеш,без да си помислиш въодушевено "Да,трябва",а след няколко часа да си забравил всичко. Нужно е само да поработиш над себе си. Никой не казва,че ще е лесно или извънредно трудно,но резултата от труда ще си струва,обещавам. Успех.

napulnootchaqn
02-09-2009, 20:07
Според мен на момчето му трябват ясно изяснени цели и идеали,които да осмислят неговото съществуване. Да са такива,че да бъде готов на всичко,заради тях. Само тогава мислейки колко зле е косата му днес или какво ще си помисли момичето X,когато й признае,че му е симпатична,той ще си спомни,че каквато и да е ответната реакция това далеееч не е най-важното за него. Защото има нещо много по-висшо,за което се бори!
Човече, да не ти пука какво ще си помислят останалите. Трябва да преоткриеш себе си,за да разбереш,че можеш да бъдеш над това. Тогава наистина тези дребни неща,които в момента ти изглеждат много важни и заради които пусна темата,ще ти се сторят незначими,каквито в действителност са.
Бориш се,това е рецептата за успеха,и се бориш не за одобрението на другите,а за да докажеш пред себе си,че си способен,че си над тях,че можеш и че си уникален! Преди да накараш другите да те харесат,трябва самият ти да се харесаш. Когато се погледнеш в огледалото да си кажеш "Гордея се с теб!". Постигнеш ли това,кое друго ще има значение?
Това,което пиша е много вярно и ще помогне на други юноши със същия проблем.
Моля те,като го прочетеш наистина да се постараеш,без да си помислиш въодушевено "Да,трябва",а след няколко часа да си забравил всичко. Нужно е само да поработиш над себе си. Никой не казва,че ще е лесно или извънредно трудно,но резултата от труда ще си струва,обещавам. Успех.

Благодаря много.... :smt003 :smt003 :smt003

plmn
02-09-2009, 20:11
Според мен на момчето му трябват ясно изяснени цели и идеали,които да осмислят неговото съществуване. Да са такива,че да бъде готов на всичко,заради тях. Само тогава мислейки колко зле е косата му днес или какво ще си помисли момичето X,когато й признае,че му е симпатична,той ще си спомни,че каквато и да е ответната реакция това далеееч не е най-важното за него. Защото има нещо много по-висшо,за което се бори!
Човече, да не ти пука какво ще си помислят останалите. Трябва да преоткриеш себе си,за да разбереш,че можеш да бъдеш над това. Тогава наистина тези дребни неща,които в момента ти изглеждат много важни и заради които пусна темата,ще ти се сторят незначими,каквито в действителност са.
Бориш се,това е рецептата за успеха,и се бориш не за одобрението на другите,а за да докажеш пред себе си,че си способен,че си над тях,че можеш и че си уникален! Преди да накараш другите да те харесат,трябва самият ти да се харесаш. Когато се погледнеш в огледалото да си кажеш "Гордея се с теб!". Постигнеш ли това,кое друго ще има значение?
Това,което пиша е много вярно и ще помогне на други юноши със същия проблем.
Моля те,като го прочетеш наистина да се постараеш,без да си помислиш въодушевено "Да,трябва",а след няколко часа да си забравил всичко. Нужно е само да поработиш над себе си. Никой не казва,че ще е лесно или извънредно трудно,но резултата от труда ще си струва,обещавам. Успех.

+9999999999999999999999999999999999999999999999999 999999999999999999999999999999999999999999999

Darkkiss
02-09-2009, 20:32
просто се дръж ненормално!!!

YouKnowImBetterThanYou
02-09-2009, 20:37
Казаното по-нагоре ми се струва напълно достатъчно, но все пак нека допълня.
Най-важното, което сам си осъзнал така или иначе, е да гледаш хората в очите. По този начин конакта става пълен и дори да нямаш какво да кажеш поне можеш да играеш ролята на перфектен слушател. Но за да си и интересен събеседник трябва да обогатяваш общата си кулура - изграждай стил, следвай някакъв модел на поведение. Започни да се чувстваш "готин", тогава и момичетата ще ти обръщат повече внимание. Лафирай за каквото се сетиш, колкото повече плямпаш - толкова по-голям + за теб. Хората обичат контактните личности, които не се притесняват в общуването. Докажи че можеш да говориш, а не само да мълчиш. Естествено като казвам да плямпаш, не значи да бръщолевиш само глупости, ето за това трбява да обогатяваш общата си култура. Гледай повече филми, слушай повече музика. Изграждай СТИЛ, но бъди внимателен да не прекаляваш иначе рискуваш да се превърнеш в позьор!
Няма универсална рецепта, но най-оновното за да създаваш приятелства е главно това да се интересуваш от останалите! Бъди инициатор! Нека предложенията в компанията да идват първо от теб - примерно: "хайде на по бира след даскало" или "съботата и неделята кво ще правите, да отидем на кино как ви се струва".
По-нагоре казаха да бъдеш ненормален. Да, това също помага изключително! Замисли се малко в малко по-обширен и филофоски аспект, лудите обикновено са най-интересни! 8-)
Успех!

s3xy
02-09-2009, 23:28
споко, трява да престанеш да внимаваш толкова какво казваш и като чуеш че си казал някоя глупост да почнеш да си се смееш, след теб всички ще се засмеете и ще видиш колко бързо ще станеш най-веселия и приятен за компания човек :)

Overpowered
02-10-2009, 15:44
кво толко се козиш,при положение че никой не ти следи точно думите...
говори квото си искаш
аз лично никога не обръщам кой знае кво внимание като говоря с някой общи приказки..
и от кво те е срам...
дали е момче,момиче...се тая

napulnootchaqn
02-10-2009, 18:54
Мерси много а всички :)

Mastta
02-10-2009, 18:59
Спокойно не си единствен, аз съм същият дори в по-голяма степен, НО мисля че си е напълно нормално !!!

napulnootchaqn
02-10-2009, 19:04
Абе не е много нормално то ама .. :)

napulnootchaqn
02-10-2009, 19:23
Уроци даваш ли :D

valdesbg
02-11-2009, 08:30
Ох писна ми във всеки раздел да гледам еднотипни теми. 80 % от тийновете минават през тоя етап...останалите 20 не си признават.

Имаш огромен проблем със самочувствието. Какво да направиш ли? Ами отпусни се и промени отношението си към себе си. От там нататък всичко ще е ток и жица :)

8992LIGHTER
02-11-2009, 11:39
Ти да не би да живееш заради другите хах кфо се притесняваш толкова от момичетата ако искаш да знаеш и ние момичетата се притесняваме от вас :-D има едно момче от моето даскало аз съм 11 клас а той 12 подминавахме се ние през междучасията той ме гледа аз му се усмихвам аз всъщност го харесвам разпитвах момичетата от класа му за него и те ми викат .. че бил супер стеснителен че не говорел много или ако кажел нещо било без всякав смисъл аз седа и гледам :shock: викам си че след като го харесвам трябва да направя нещо и все още нали не можех да повярвам че е такъв срамежлив :( отивам веднъж да се запознавам с него спирам го и го питам за скайпа му дали е така щото го бях взела от една негова съученичка и той ми вика че имал друг скайп ама аз да съм му била дала моя той щял да ме намери :lol: ооо той си пусна топките да ме намериииии :D сега го гледам като ме види отчаяно се опитва да ми каже нещо ама не знае какво говорих пак със една от класа му и тя ми разказа същото каквото и ти каза за себе си ! Такаче не бъди повече такъв като въпросното момче разказах ти всичко това щото не си единствен с тоа проблем има ги даже и по големи и вярвам че ще се промениш момичетата не сме чак толкова сложни като говориш с момиче представяй си че ти е някфа супер добра приятелка да не ти пука :-) бъди по освободен и все пак си само на 15 има време един ден няма да ти пука от нищо ! А което момиче те хареса ще те приеме такъв какъвто си :-) съвета на LINKNOT e повече от перфектен следвай го много ще ти помогне :wink:

napulnootchaqn
02-11-2009, 21:00
М да ама , то човек не се променя толкова лесно :)

HipHopBlond
02-15-2009, 14:38
Цялата работа се корени в това,че имаш проблем със самочувствието.

И всичко си отива с пубертета, просто бъди спокоен!!! Не трябва да ти пука какво си мислят другите идеоти за тебе (освен тези, кото цениш)!
При мене примерно много малко хора, които познавам могат да ме засегнат!

SNG
02-15-2009, 16:24
Преди имах всички проблеми ,които изброихте по- горе.. с времето започнах да се отръквам и сега имам малко проблеми със самочуствието (от най-малкото кипвам) , но всичко ще се преудолее.. ето вчера следкато си зарязах приятелката, отидох изпих около една бутилка Smirnoff с приятели (т.е. изкарахме един трифон ИЗрязан) одарихме по един танц- въртене на дупенца - кючек с 3-4 момичета и всичко си идва на мястото.. на другата сутрин с болки в главата отидох на урок (т.е. тази сутрин) , но го нямаше господина и всичко ми е както треа вече..

webmast3rche
02-16-2009, 19:21
Съгласен съм с LINKNOT

Slave4You
02-17-2009, 07:06
Според мен на момчето му трябват ясно изяснени цели и идеали,които да осмислят неговото съществуване. Да са такива,че да бъде готов на всичко,заради тях. Само тогава мислейки колко зле е косата му днес или какво ще си помисли момичето X,когато й признае,че му е симпатична,той ще си спомни,че каквато и да е ответната реакция това далеееч не е най-важното за него. Защото има нещо много по-висшо,за което се бори!
Човече, да не ти пука какво ще си помислят останалите. Трябва да преоткриеш себе си,за да разбереш,че можеш да бъдеш над това. Тогава наистина тези дребни неща,които в момента ти изглеждат много важни и заради които пусна темата,ще ти се сторят незначими,каквито в действителност са.
Бориш се,това е рецептата за успеха,и се бориш не за одобрението на другите,а за да докажеш пред себе си,че си способен,че си над тях,че можеш и че си уникален! Преди да накараш другите да те харесат,трябва самият ти да се харесаш. Когато се погледнеш в огледалото да си кажеш "Гордея се с теб!". Постигнеш ли това,кое друго ще има значение?
Това,което пиша е много вярно и ще помогне на други юноши със същия проблем.
Моля те,като го прочетеш наистина да се постараеш,без да си помислиш въодушевено "Да,трябва",а след няколко часа да си забравил всичко. Нужно е само да поработиш над себе си. Никой не казва,че ще е лесно или извънредно трудно,но резултата от труда ще си струва,обещавам. Успех.

Е това е най-смисленият пост, който съм чела от мн време насам:)) Гледай да си в най-добрата си форма, но не заради другите, за какво те ще си кажат за теб, а заради самия себе си. И един съвет от личен опит- не му мисли много;) Имам предвид за всичко- говорене, държание.. Защото от мн мислене кво да кажеш или направиш не правиш нищо.. Говори това, което ти идва отвътре- може да не е нещо върховно, но в крайна сметка всеки е различен. Недей да копираш на други хора държанието, а им покажи ти какъв си! После ще се чувстваш мн добре, когато осъзнаеш, че си себе си и се държиш така, както ти искаш, а не както другите искат. Айде късмет :Р

napulnootchaqn
02-19-2009, 21:00
Мерси много на всички.