PDA

View Full Version : Обида към името ми



cherinka
02-10-2009, 05:46
Некадърна работа.
Тва да си дадеш личната карта и по нея да ти напишат фактурата за месечната сметка и въпреки всичко ПАК да ти объркат името.
Е, оня ден получих първото си писмо от глобул и просто като си видях как ми е написано името ми бръкнаха в газа!
Безобразие.
А на транспортната карта съм по коренно различен начин.
Аман от малоумни хора.
Тва, да си дадеш акта за раждане да ти изкарат лична карта и на личната карта да ти объркат презимето. :shock:
КАК ДА НЕ СЕ ДРАЗНЯ, БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕее ееееееееееееееееее сумати народ цял живот не се научиха как се казвам.
И миналата година в дневника в училище класната ПАК ми объркала името....
Личния лекар всеки път, бе, ВСЕКИ БОЖИ ПЪТ ми спестява буквата, писна ми да повтарям, че съм с 8 букви, ДВЕ "И"-та, след които има "Я". ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ, нЕ ААААААААА, ИИИИИИИ, НЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ @!!!!!!! :-x

Както и да е, ще го преживея това с личната и транспортна карта, щото и без тва скоро ще ги сменям, ама фактурата не мога да я прежаля, тва всеки месец да ми вкарват нерви като си получавам сметката.. :?
А като се обадих на оператора, ти му обесняваш, че е безобразие подобно нещо и държиш да ти оправят прословутата една буква, и моля ви се, ми вика "Съжалявам, нищо не мога да направя по въпроса" викам вие като не можете свържете ме с някой, който може, вика "Не мога да ви помогна" :-x
аман!!!!!!!
кво ли си е мислила майка ми като ме е кръщавала......

AutumnTears
02-10-2009, 05:53
ami spored men ni6to ne mojesh da napravish
osobeno za fakturata
da ne go govorim za administratorkite koito pravqt transportnite karti az sum stigala do Vildred i Vilina :lol:

Blab
02-10-2009, 06:10
На мен ли го казваш.
На документите за допускане до матура миналата година 3 пъти им повторих как се казвам, че е Г, не е Т, затова е написано като Г, а не е недовършено Т.
Е, от Министерството върнаха напечатано листче с Т, та в списъка леееееко ме нямаше:Д Гледай ти как печатат през уикенда спИциално в моя чест:Д

А най-мразя в някакви конкурси, олимпиади, състезания, томболи... мразя да спечеля нещо и 100 часа да се мъча да им доказвам, че, аджеба, аз съм аз, те са разсеяни грознописци.:Д

Ля-ля-ля, дишай спокойно!)

SiSsKkAa
02-10-2009, 06:33
хора какви са ви имената ,че винаги ви ги бъркат.сигурно е ужасно така.аз не съм се натъквала на грешки в моето

Lucho
02-10-2009, 06:43
О,на мен ли го казваш,знаеш ли колко често ми бъркат фамилията ? И транспортни карти и сметки...лична карта не,ама ако е някоя запспала служителка... :o

AFT
02-10-2009, 06:44
Е, твоето име не е сложно, как може да го бъркат. O_o

SWASTIKA
02-10-2009, 06:49
Невежеството на поколенията е основех фактор за деморализацията и имбецилността. Да си пишеш детето "ииие", "иииий", "ия" и всякакви подобни граматически и интонационно неправилно съчетани срички, години по-късно, стават проблем за следващата фаза от масовата деградация и регресия на булшинството.

Blab
02-10-2009, 06:53
бУл, бУл, редбул?:Д

Така е, ГеоргИЕв е толкова грешно, гласните хич не трябва да следват една след друга:Д
МарИЯ също е ужасно неправилно;

SWASTIKA
02-10-2009, 06:57
Прощавай за олигофренията ми, но мисля, че проблема е свързан непряко с името ти и пряко с презимето ти.
Те правят грешка с някакви букви, ти правиш грешка с цялия смисъл.
Какво ли щеше да е, ако ти си там?
Сериозна грешка е да казваш, че имаш обида към името си, а тя да бъде в презимето.

ПП: Така сме ние психично болните, търсим малките неща...

AtlantidaLove
02-10-2009, 07:13
kak se kazvash?

bulgarche
02-10-2009, 08:19
Фамилията ми го е преживяла същото

SiSsKkAa
02-10-2009, 08:45
бУл, бУл, редбул?:Д

Така е, ГеоргИЕв е толкова грешно, гласните хич не трябва да следват една след друга:Д
МарИЯ също е ужасно неправилно;

е фамилията на приятеля ми е Георгиев ама какво му е грешното?
или пък на Мария?
извинявай просто неможах да ти схвана смисъла.може би в мен е грешката

m3talmania
02-10-2009, 08:55
Мен всички ме знаят на малко име и затова идват проблеми, когато се наложи да казвам цялото. :D Като се замисля доста често ми бъркат името и в документите.

bulgarche
02-10-2009, 08:56
бУл, бУл, редбул?:Д

Така е, ГеоргИЕв е толкова грешно, гласните хич не трябва да следват една след друга:Д
МарИЯ също е ужасно неправилно;

е фамилията на приятеля ми е Георгиев ама какво му е грешното?
или пък на Мария?
извинявай просто неможах да ти схвана смисъла.може би в мен е грешката
Какво сме учили във 2-3 клас за буквите "Щ", "Ю" и "Я"?

SiSsKkAa
02-10-2009, 09:07
да аз знам,че така сме учили ама примерно ако го няма И във Мария става Маря някакво съвсем различно име.може би понякога за звучност е позволено да се изписват така.мисля че имаше нещо такова

BoCupycake
02-10-2009, 09:14
Баси... е как ти е името та толкоз го бъркат? :-o

Аз не съм имала проблеми до сега. :-P

mitkom89
02-10-2009, 09:25
Защото българина е неграмотен! Напоследък все по-често ми се случва да срещам хора, които могат да напишат без правописна грешка само името си!!!

woshata
02-10-2009, 09:39
о да и при мен е същото относно фамилията
задължително всеки път трябва да диктувам буква по буква последните 4 букви за да не объркат нещо
личната лекарка редовно ми го прави тоя номер с грешката .. добре че не е толкова важно ..
в дневника в 7ми клас коренно различно нещо .. беше уникалната фантасмагория :shock:
абе нз :-o
относно фактурата и идея си нямам как може да се оправиш .. отиди в офиса и там говори с някой по-квалифициран от операторите щото от опит знам че са ааааааадски задръстени :smt012

mitternacht
02-10-2009, 09:41
:)
"в газа"
Внимавай, те евреите обичат да бъркат там :)))

Амии.... надявай се да свикнат с името ти и да не го бъркат.Моето е малко сложничко и трудно го запомнят :)

jghgh
02-10-2009, 09:42
Защото българинЪТ е неграмотен!
Оф..





На мен пък фамилията ми бъркат често някакви заспали служителки, майка им ... :o
Но гледам да ги поправям навреме, че иначе да си нямам усложнения като твоите :/

А на теб как ти беше името?

MakeMeLaugh
02-10-2009, 09:48
Ма голямата работа..

Мно'о се дразня, като някой дойде и се заяжда и проявява претенции за името си. Кво толкова се впечатлявате, нещо бизнеса ли ви объркаха, банковата сметка ли ви се прецака, пфф.

Всеки бърка..

Boot
02-10-2009, 09:57
^ Като бъркат трябва да имат варианти за поправяне на грешката. ;)

s3xy
02-10-2009, 10:04
и мен непрекъснато ме бъркат - самолетни билети, карти за транспорта... добре че фактурата е на мама и нея никога не са я бъркали, иначе и мен ме подлудява 8-) а как беше твоето име?

5StaR
02-10-2009, 10:13
Браво, аз като се казвам "Деян" шанса да ми го напишат правилно е "доста голям" Диан Диян, Деан... ама никога правилно ;)

hahavteen
02-10-2009, 10:20
Аз като тръгнах на училще в Кипър ме бяха писали Александрова Иванова вместо Александра Иванова и тъпите учители ми викаха целия първи срок Александрова "защото така пише" :x
Остави че сега пък един доцент мислел че малкото ми име е ИвАнова и така ми викаше :o
А като си помислиш изобщо не са ми сложни имената.

OtherDimension
02-10-2009, 10:21
ъ... на .... ти е?

Jumbie483
02-10-2009, 10:37
и мен ми бъркат имената непрекъснато..
айде първото пак го нацелват, ама третото :x
като го кажа, те пишат друго, като ги поправя и пак го кажа, те отговарят: е точно де, ти това каза :shock: :-x
супер много се дразня от такива.. нито могат да пишат, нито да четата и още повече не чуват :x

cherinka
02-10-2009, 12:05
Прощавай за олигофренията ми, но мисля, че проблема е свързан непряко с името ти и пряко с презимето ти.
Те правят грешка с някакви букви, ти правиш грешка с цялия смисъл.
Какво ли щеше да е, ако ти си там?
Сериозна грешка е да казваш, че имаш обида към името си, а тя да бъде в презимето.

ПП: Така сме ние психично болните, търсим малките неща...
ma ne e samo prezimeto, be, svast....

hardball
02-10-2009, 12:47
Мене никой тук не ми казва името правилно, рядко някой ми го пише правилно :D
Странното е, че и в бг ми бъркаха фамилията... най- якото беше от пощата някакво предизвестие до господин Александър Пасков. Култ :D

Spider4eto
02-10-2009, 15:10
И на мен ми бъркат името, но грешките които правят са от друго естество. Аз съм Цветина, но тъй като Цветелина е по-разпространено и много пъти са ме писали Цветелина, най-много личната ама откакто няколко пъти й се наложи да пише по 2 бележки и спря да го бърка :D

RAWRRR
02-10-2009, 15:18
Невежеството на поколенията е основех фактор за деморализацията и имбецилността. Да си пишеш детето "ииие", "иииий", "ия" и всякакви подобни граматически и интонационно неправилно съчетани срички, години по-късно, стават проблем за следващата фаза от масовата деградация и регресия на булшинството.

да пишеш интонационно неправилно съчетани срички

partychild
02-10-2009, 15:50
Фамилията ми е Гаджева.. а те се ме пишат Гатева :) или пък ме питат много ли гаджета имаш :-D

LiveFlower
02-10-2009, 16:05
Хах,и мене постоянно един път ще напишат "Илияна",друг път "Иляна",а нито едно не е така.Досега съм случила на двама човека само които да питат как е точно...
А тва със сметката е лошо,ами ако например,помолиш да го оправят? :-o

zloto
02-10-2009, 16:40
Кофти работа... но понякога самото име е често срещано, но си има различен правопис... някой може да се казва Дияна, Диана, Деяна и други такива специфични предпочитания на родителите. В такъв случай предполагам, че трябва името да се диктува буква по буква, като за малоумни...
Ти се казваше Стилияна, нали? Винаги ми е било чудно как точно се пише това име, но не съм го срещала с други букви...

Romance
02-10-2009, 17:32
А какво да кажа за БУряна..

YouCantStopMe
02-10-2009, 19:00
Защото българинЪТ е неграмотен!
Оф...

Тука май аз нещо не схванах... :-o Защото си е написано напълно правилно.

Иначе.. и мене ме бъркат аз съм с К .. ама навсякъде ми пишат името с Х. :?
Също и презимето - ГеоргИЕва... :booooomb:

tuzaro
02-10-2009, 19:16
Да не са написали Стиляна 8-)

cherinka
02-10-2009, 19:17
Винаги ми е било чудно как точно се пише това име, но не съм го срещала с други букви...
българския национален отбор по футбол? Стилян Петров?
Стелияна Христова, където е от 9те победители от проекта “Награди за успели деца в България през 2008 г., организиран от фондация “Димитър Бербатов”.
Не може да не си срещала други подобни на моето 8-)
Поласкана и трогната съм, че помниш как се казвам, че и знаеш как се пише 8-) :-)

Still1ME1Still1HERE
02-10-2009, 19:26
Като дойде някоя нова учителка пенсионерка в даскало и като ми каже ДанАИл и така им се изрепчвам,че ако нбе бяха толквоа изкуфели щяха да се стреснат и нямаше да им се налага всеки час да им ВИКАМ,че ъсм ДанИЕл,ама тъпите пенсии и глухи да ги еба....

SWASTIKA
02-10-2009, 21:34
Невежеството на поколенията е основех фактор за деморализацията и имбецилността. Да си пишеш детето "ииие", "иииий", "ия" и всякакви подобни граматически и интонационно неправилно съчетани срички, години по-късно, стават проблем за следващата фаза от масовата деградация и регресия на булшинството.

да пишеш интонационно неправилно съчетани срички

Идва от интонация, определено звучене на различните звуци, думи, произношения.
http://www.terminological.net/alpha/26343.html

jghgh
02-10-2009, 22:10
Защото българинЪТ е неграмотен!
Оф...

Тука май аз нещо не схванах... :-o Защото си е написано напълно правилно.
Миличка, слънчице, не беше правилно написано, аз го написах тва "ЪТ", понеже тоя явно не си е учил уроците за определителен член. :P

RAWRRR
02-11-2009, 00:57
Невежеството на поколенията е основех фактор за деморализацията и имбецилността. Да си пишеш детето "ииие", "иииий", "ия" и всякакви подобни граматически и интонационно неправилно съчетани срички, години по-късно, стават проблем за следващата фаза от масовата деградация и регресия на булшинството.

да пишеш интонационно неправилно съчетани срички

Идва от интонация, определено звучене на различните звуци, думи, произношения.
http://www.terminological.net/alpha/26343.html

звуците се произнасят,а не се пишат
няма как да има интонационно неправилно написани СРИЧКИ

и не ми давай линкове,учила съм една година лексикология на българския език в ПУ :)

Darkkiss
02-11-2009, 01:46
Некадърна работа.
Тва да си дадеш личната карта и по нея да ти напишат фактурата за месечната сметка и въпреки всичко ПАК да ти объркат името.
Е, оня ден получих първото си писмо от глобул и просто като си видях как ми е написано името ми бръкнаха в газа!
Безобразие.
А на транспортната карта съм по коренно различен начин.
Аман от малоумни хора.
Тва, да си дадеш акта за раждане да ти изкарат лична карта и на личната карта да ти объркат презимето. :shock:
КАК ДА НЕ СЕ ДРАЗНЯ, БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕее ееееееееееееееееее сумати народ цял живот не се научиха как се казвам.
И миналата година в дневника в училище класната ПАК ми объркала името....
Личния лекар всеки път, бе, ВСЕКИ БОЖИ ПЪТ ми спестява буквата, писна ми да повтарям, че съм с 8 букви, ДВЕ "И"-та, след които има "Я". ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ, нЕ ААААААААА, ИИИИИИИ, НЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ @!!!!!!! :-x

Както и да е, ще го преживея това с личната и транспортна карта, щото и без тва скоро ще ги сменям, ама фактурата не мога да я прежаля, тва всеки месец да ми вкарват нерви като си получавам сметката.. :?
А като се обадих на оператора, ти му обесняваш, че е безобразие подобно нещо и държиш да ти оправят прословутата една буква, и моля ви се, ми вика "Съжалявам, нищо не мога да направя по въпроса" викам вие като не можете свържете ме с някой, който може, вика "Не мога да ви помогна" :-x
аман!!!!!!!
кво ли си е мислила майка ми като ме е кръщавала......

може би на нас не ни дреме как се казваш?
света не се върти около тебе...

InnchetO
02-11-2009, 12:20
Ох да и мене.. Казвам се ИННа, а все ме пишат дали ИНа, дали Ива, дали Ира.. Кофти е :?
И все пак и по-прецакани в тази област има :D Една моя приятелка направо се побърква като я объркат.. тя е ИлиЯна, а като я напишат ИлиАна направо откача.. даже малко прекалява на моменти :-D
Наистина е гадно да те напишат по някакъв друг начин..

YouCantStopMe
02-11-2009, 16:37
Защото българинЪТ е неграмотен!
Оф...

Тука май аз нещо не схванах... :-o Защото си е написано напълно правилно.
Миличка, слънчице, не беше правилно написано, аз го написах тва "ЪТ", понеже тоя явно не си е учил уроците за определителен член. :P
Извинявай тогава...Просто не съм чела всички мнения. \:D/ :P

estel
02-11-2009, 16:46
На мен в личното име пропускат една буква /не съм Весела/ а пък фамилията ми е с ИЙ и рядко я пишат правилно.Последната глупост беше да ходя в ЕСГРАОН с акта за раждане и да обяснявам как точно се казвам защото името ми било грешно :?

Jesus
02-11-2009, 16:48
Има по-лесен начин - смяна на името :)

SWASTIKA
02-12-2009, 05:38
Има по-лесен начин - смяна на името :)

8 съдебни дела + промяна на лична карта, кръщелно (ако има), смяна на името в дневник, смяна в регистъра на живущите и 4 години период на приемане си е доста лесен начин...

BlackWings
02-12-2009, 10:11
Явно все пак имам късмет че и трите ми имена са банални , та никой до сега не ги е бъркал , иначе кой знае колко и аз щях да се ядосвам. Наистина трябва да се проявява уважение към чуждите имена.

emo_girl953
02-12-2009, 15:44
Случвало ми се е един ден се оказа че 7 години съм се казвала Мария Йорданова просто грешка на името ми няма нищо общо с това :shock: :shock: а и бащя ми веднъж вместо Ромео го бяха записали Помео малоумници :( :(

Iv4eTy
02-12-2009, 15:54
Пфу и на мен постоянно ми се случва, презимето ми може да се напише по няколко начина (размяна на "Е"с "И" , "я" с "а" и дори хиляда пъти да повторя буква по буква все ще се намери някой некадърник да ми го обърка... :-x

kuklichka_bg
02-12-2009, 16:49
мене се ме чуват мая малина ама просто не мога да казвам р иначе се казвам Мария 8-)

Spider4eto
02-12-2009, 17:09
мене се ме чуват мая малина ама просто не мога да казвам р иначе се казвам Мария 8-) Радвай се, че името ти не почва с Р :D