PDA

View Full Version : Раздялата



TasteOfSin
02-10-2009, 13:12
Представете си, че се разделяте с гаджето си след много лъжи и лицемерие от страна на единия.Поздравявате ли се след това?Смятате ли, че едно "здрасти" е ненужно, дори в името на това, което сте имали?И кое е по-лошо омразата или безразличието?

valdesbg
02-10-2009, 13:18
Уффф.

Пак ме карате да пиша.

Ама ще е кратко тоя път. Да проявиш неуважение към човек когото си твърдял че си обичал определено време е меко казано долна постъпка. А омразата и безразличието са точно това - проява на неуважение първо към себе си, второ към другия. Здравей/здрасти е достатъчно, ако не искаш повече никой не те кара.

TooLittelTooLate
02-10-2009, 14:27
Няма значение, кой е виновен за раздялата и колко време сте били заедно, уважението трябва да си остане. Това да не се поздравявате е доста низка постъпка. Не може да си обичал някого определено време и после да се правиш, че не го познаваш. Аз лично много се вбесявам на такива (бившият ми е тъкъв), защото не може да си давал всичко за един човек, да си споделял всичко с него и т.н. и после едно "здрасти" да не кажеш. Виж, разбирам, че не може да сме приятели заради гордостта и т.н. Но да се правим, че не се познаваме, това не го разбирам. А за безразличието и омразата. Аз лично смятам, че са еднакво гадни.

sweet_sorcerer
02-10-2009, 14:33
Да бе, не можеш да го подминеш! Ако е постъпил с теб както моя бившия с мен не само ще го подминаваш, ми и като седне на масата, ти ще ставаш.....Не зависимо какво ви е свързвало някога, него вече го няма. Не трябва минали чувства да влиаят на преценката ти за човека.Ако си го е заслужил ще получава "здрасти", а ако не - миналото си е минало....

kifla
02-10-2009, 14:35
Представете си, че се разделяте с гаджето си след много лъжи и лицемерие от страна на единия.Поздравявате ли се след това?Смятате ли, че едно "здрасти" е ненужно, дори в името на това, което сте имали?И кое е по-лошо омразата или безразличието?
Ми не само че се поздравявахме ,ами продължихме да си излизаме като приятели!

111111111
02-10-2009, 16:53
Е ако не са ставали някви чак фатални неща едно здрасти не е проблем.Все пак си прекарал,дори малка част от живота си с него :?

marjesa
02-10-2009, 16:56
Представете си, че се разделяте с гаджето си след много лъжи и лицемерие от страна на единия.Поздравявате ли се след това?Смятате ли, че едно "здрасти" е ненужно, дори в името на това, което сте имали?И кое е по-лошо омразата или безразличието?
Ми не само че се поздравявахме ,ами продължихме да си излизаме като приятели!
+

iveetyy
02-10-2009, 16:56
Амиии даааа...ако си казвате по едно зд расти няя ви заболи...не казвам да сте първи приятели но няя се държим кат животни и да праим сичко на пук..малко уважение,дори и към неприятните вече тряя се показва... ;]

babyvy
02-10-2009, 17:05
Е ако не са ставали някви чак фатални неща едно здрасти не е проблем.Все пак си прекарал,дори малка част от живота си с него :?

+1

Barbie
02-10-2009, 17:05
Зависи от ситуацията и обстоятелствата. Ако сте преживели тежка раздяла, трудно ви е било да се разделите и тн. ми се струва нормално да нямате известно време НИКАКЪВ контакт. Аз не бих го желала, но може би и за двамата така е най-добре понякога. Не го възприемам като липса на уважение. Просто силните емоции са често емоции на крайности. От абсолютна любов до абсолютно пренебрежение...крачката е удивително малка. И понякога е най-добре другият човек просто за известно време да спре да съществува...за да продължи и на двамата светът да се върти самостоятелно.

imfamous
02-10-2009, 19:23
За безразличието и възмездието съм аз :)

beiho
02-10-2009, 19:35
Бих останал приятел с нея завинаги!!! :-o :-o :)

MeGGiTy
02-10-2009, 20:15
Зависи колко нагли са били лъжите. Аз ако съм останала мн обидена и едно "здрасти" няма да кажа, обаче ако сме приключили по взаимно съгласие, си оставаме в добри отношения.

Lady_AMG
02-10-2009, 20:22
То е ясно, че сега не мога да си представя ей така да се подминем, но имайки като база предишните си връзки, доста време е било нужно да се стигне дори до едно обикновено "здравей". А дали омразата или безразличието ли? Мисля че ще ми е по-добре ако съм безразлична към него, омразата разяжда. А от другата страна...хм, може би пак безразличието.. никой не обича да бъде мразен!

problematichnost
02-11-2009, 09:41
Най-малкото е тъпото да се правите, че не се познавате . Поне едно здрасти си казвайте , е ако има случай на побой и тем подобни няма нужда . Аз лично поздравлявам бившата и я гледам с възможно най-хубавия си поглед , за да разбере какво е изпуснала -----> ВСИЧКО !

Vesk0u
02-11-2009, 09:46
Офф пак тия тъпи любовни теми. Тоя раздел "любов" трябва да го закрият най-накрая...

Ами ако причината да скъсате е, че сте се СКАРАЛИ много ясно, че няма да си говорите... Хората се карат не само, когато искат да прекратят връзка.

Josefinne
02-11-2009, 09:48
Ако тия лъжи и изневери от негова страна са ме накарали да го мразя и да го заплюя даже няма. С хора, които мразя предпочитам да не си губя времето. Ще го подминавам като непознат, ако го мразя. Никаквото отношение за мен е най-голямото наказание.
От друга страна, ако омразата ми е отминала или не ми дреме особено за това, което се е случило, или пък за човека, тогава ще го поздравявам и що поддържам добри отношения с него. Не приятелски, но все пак някакви. Може за вбъдеще да ми е полезен с нещо.
Изхождайки от една настоящата ситуация, ако човека ми е причинил все пак някакви страдания, определено ще използвам вината му в своя полза ( в случай, че има такава ).