PDA

View Full Version : Как си слагате фон дьо тен?



puls17
02-10-2009, 14:48
zdr macki ..iskam da popitam vie kak si slagate fonduten ...az si slagam s 4etka oba4e nqkaksi stavam mn sharena i po nqkoga sedi mn grozno ...dayte s1veti :-)

Moderated by slun4ice
т.7 от правилника

CryForMe
02-10-2009, 14:50
http://ina82.moetodete.bg/blogpost_1403_0.html

Biskfitka
02-10-2009, 15:12
Ми моя е на Максфактор(miracle touch) и има едно такова кръгло (не знам как му е името:Д) като тампон от тия за лице..и с него си слагам фон дьо тен-а 8-)

varnen4e
02-10-2009, 15:15
Аз май съм най- изостанала, защото си го слагам с ръка.

sweetsunshine
02-10-2009, 15:22
Аз май съм най- изостанала, защото си го слагам с ръка.Ами то и аз ако си слагам ФДТ а не пудра го слагам с ръка :-D

varnen4e
02-10-2009, 15:22
Аз мисля, че се получава по- добре отколкото с четка.

bibi90
02-10-2009, 15:42
И аз с пръсти го нанасям,въпреки,че моя има четка ама с нея не се получава добре.Или аз не умея да я използвам правилно 8-)

My6mYLka
02-10-2009, 15:43
Аз мисля, че се получава по- добре отколкото с четка.

аз с ръка си слагам :oops: съгласна с горното мнение

varnen4e
02-10-2009, 15:43
Ето, познах, че с четката не става толкова добре.. :P :P :P :P :-D

Pepincetyy
02-10-2009, 16:20
И аз си го слагам с ръка, не мога с четка.

LiveFlower
02-10-2009, 16:27
С ръка.Друго си е да си пипнеш,да замацаш малко там-малко тук 8-) Пък и така най-равномерно покрива,според мене...

taNcheto93
02-10-2009, 16:37
С ръка.Друго си е да си пипнеш,да замацаш малко там-малко тук 8-) Пък и така най-равномерно покрива,според мене...
Съгласна съм :)

me4eto
02-10-2009, 16:37
И аз си го слагам с ръка, не мога с четка.

+1




http://www.jivotno.com/wild-angel

tItEufFf
02-10-2009, 17:11
С ръка..

My6mYLka
02-10-2009, 17:13
с четка ме хващат нервичките 8-) 8-) :D

kat4enceto
02-10-2009, 17:33
Каква е тази четка? Или аз съм мн изостанала с тези четки или не знам че така и е името.. А иначе аз си го нанясам с триъгълното тампонче :grin:

mechtaq_za_teb
02-10-2009, 17:53
Аз рядко си слагам, затова не съм много на Ти с това. Но първо слагам някакво кремче за основа и после с пръсти нанасям фон дьо тена. :)

cherrypezz
02-10-2009, 18:01
Най-добре става с пръсти(според мен).Иначе се губи голямо количество от ФДТ и става неравномерно.

galu6a
02-10-2009, 18:06
преди с един тампом ,а сега с ръка :-D по-добре става с ръка :)

Dark_Angel_F
02-10-2009, 19:21
Аз наскро си взех едни тампончета за ФДТ но с тях слоя фдт по лицето ми беше толквао амлък че все едно нямам нищо ... днеска пак си сложих с пръсти и стана много по - добре :)

DaRk_AnG3L
02-10-2009, 19:39
Аз мисля, че се получава по- добре отколкото с четка.

аз с ръка си слагам :oops: съгласна с горното мнение

+1 :-D

SoFarSoG00d
02-10-2009, 19:45
Слагам доста рядко,но използвам пръстите си за тази цел,пнеже с тях се нанася най-добре.

Armeika
02-10-2009, 19:58
С ръка.Друго си е да си пипнеш,да замацаш малко там-малко тук 8-) Пък и така най-равномерно покрива,според мене...
Съгласна съм :)

И аз така :D

puls17
02-16-2009, 12:46
ama s kakvoto i da sloja FNt stava mn shareno :(

Isabelle
02-16-2009, 15:48
с тампончета за фондьотен

SunSmile
02-16-2009, 17:54
С пръсти. Пробвала съм с тампончета, гъбички и нз какви други неща, но не и с четка, защото течния ФДТ не се нанася с четка! Най - добре се контролира дебелината на слоя и равномерното покритие с пръсти :)

bibi90
02-16-2009, 18:36
Каква е тази четка? Или аз съм мн изостанала с тези четки или не знам че така и е името.. А иначе аз си го нанясам с триъгълното тампонче :grin:

Ами самия фон дьо тен има четка,подобна на тази за руж,но по-малка и по-тънка,аз в началото като си го купих пробвах да го нанасям с нея,ама не се получава равномерно,затова си го слагам с пръсти както другите фон дьо тени.

titinkaa
02-16-2009, 19:26
Аз го слагам с специална гъбичка,ама понякога като бързам го слагам с ръка,и с двете става равномерно и стои добре. :)

fluffka1
02-16-2009, 20:14
Ква четка, кви гъбички?! С ръка стаа най-добре!

puls17
02-16-2009, 21:32
iii p1rvo slagam te4en fnt a posle ot gore pudra ...i spored vas zaradi tova li sedi nqaksi strano :neutral: :neutral:

stop_looking_at_me
02-16-2009, 22:37
олеее... всеки ден ви се изумавям все повече и повече на логиката.

"Най - добре се контролира дебелината на слоя и равномерното покритие с пръсти"
Доказано е че това не е така. Всеки професионален гримьор ще ти каже същото. Също така, пръстите са мазни и влажни и в повечето случаи се изстрива грима и се наслоява на други места. Това е най-неравномерният начин за нанасяне на ФДТ.

"течния ФДТ не се нанася с четка"
според кой? Теб? Ами не знам кой ти е казал такова нещо но не разбирам защо казваш че не може? :lol: :lol: Това определено не е вярно. :-D

"самия фон дьо тен има четка,подобна на тази за руж,но по-малка и по-тънка"
Нито един от ФДТ-ните ми не идва с четка. Не зная твоя какъв е. Някои от ружовете ми имат четки, но те не са хубави и НЕ трябва да се използват. 100% съм сигурна че и същото се отнася за тези които идват с ФДТ-ните. Предполагам за това си мислиш че четките за ФДТ и руж са подобни, но определено са страшно различни.
http://www.elisecosmetics.com/images/BB-31.JPG - четка за ФДТ. наподобява тази за коректора, но е по-голяма. Хубаво е да е синтетична и да се измива много добре след всяко ползване с разтвор за миене на четки, защото повечето ФДТ-ни са мазни и не се измиват само със сапун.
За руж са с различна форма, но са пълни а не плоски като тези за ФДТ.
http://luvubeauty.com/STORE/images/Blush%20Brush.jpg
http://www.sephora.com/assets/dyn/product/P212713/P212713_hero.jpg


Гъбичките за ФДТ
Тях използвам най-често. не трябва да се занимавам да ги мия и тн. Направо хвърлям. Вярно е че част от ФДТ-на отива в гъбичката, но не е болка за умиране и става равномерно. Само когато ми се занимава си слагам с четка. По-бавно е, но пък определено става най-равномерно. A който има пари да си купи airbrush с него става най-равномерно до колкото знам, но нямам и нокога не съм пробвала така че няма да коментирам.

Така че препоръчвам на всички ви да инвестирате в гъбички или най-добре в хубава, качествена, здрава четка за ФДТ. Тогава ще видим дали ще сте на същото мнение. :-)

balon4eee
02-16-2009, 22:44
xaxa az macam kakto mi padne na tumno ii posle v daskalo xorata me provqt 6toto ina4e me xva6tat nervi4kite qko v ku6ti po 20 4asa da se opravqm :D

BoCupycake
02-17-2009, 01:38
Нанасям по 3 точки фон дьо тен на всяка буза,една на брадичката,две над устната,една линия на носа (като започва от средата на веждите и стига до края на носа),три на челото и по една на клепачите след което размазвам с гъбичка,и ако е нужно още някъде нанасям фон дьо тен върху гъбичката и мацам.

bibi90
02-17-2009, 14:33
олеее... всеки ден ви се изумавям все повече и повече на логиката.

"Най - добре се контролира дебелината на слоя и равномерното покритие с пръсти"
Доказано е че това не е така. Всеки професионален гримьор ще ти каже същото. Също така, пръстите са мазни и влажни и в повечето случаи се изстрива грима и се наслоява на други места. Това е най-неравномерният начин за нанасяне на ФДТ.

"течния ФДТ не се нанася с четка"
според кой? Теб? Ами не знам кой ти е казал такова нещо но не разбирам защо казваш че не може? :lol: :lol: Това определено не е вярно. :-D

"самия фон дьо тен има четка,подобна на тази за руж,но по-малка и по-тънка"
Нито един от ФДТ-ните ми не идва с четка. Не зная твоя какъв е. Някои от ружовете ми имат четки, но те не са хубави и НЕ трябва да се използват. 100% съм сигурна че и същото се отнася за тези които идват с ФДТ-ните. Предполагам за това си мислиш че четките за ФДТ и руж са подобни, но определено са страшно различни.
http://www.elisecosmetics.com/images/BB-31.JPG - четка за ФДТ. наподобява тази за коректора, но е по-голяма. Хубаво е да е синтетична и да се измива много добре след всяко ползване с разтвор за миене на четки, защото повечето ФДТ-ни са мазни и не се измиват само със сапун.
За руж са с различна форма, но са пълни а не плоски като тези за ФДТ.
http://luvubeauty.com/STORE/images/Blush%20Brush.jpg
http://www.sephora.com/assets/dyn/product/P212713/P212713_hero.jpg


Гъбичките за ФДТ
Тях използвам най-често. не трябва да се занимавам да ги мия и тн. Направо хвърлям. Вярно е че част от ФДТ-на отива в гъбичката, но не е болка за умиране и става равномерно. Само когато ми се занимава си слагам с четка. По-бавно е, но пък определено става най-равномерно. A който има пари да си купи airbrush с него става най-равномерно до колкото знам, но нямам и нокога не съм пробвала така че няма да коментирам.

Така че препоръчвам на всички ви да инвестирате в гъбички или най-добре в хубава, качествена, здрава четка за ФДТ. Тогава ще видим дали ще сте на същото мнение. :-)

Ами фон дьо тена ми е Bourjois Fond de teint и има четка,подобна на тази,която си показала,но явно аз не можах да обясня правилно каква е.

Sensuality
02-17-2009, 16:21
С пръсти го нанасям най добре.

billytalent
02-17-2009, 16:42
С пръсти го нанасям най добре.

И аз но вече не се цапам с такива глупости

colymoly
02-17-2009, 16:51
Аз май съм най- изостанала, защото си го слагам с ръка.
и аз ама не е никак изостанало така си го оправяш както ти се иска :)

under_black_sky
02-17-2009, 18:08
Бе той въпроса май беше как , а не с кво :D Ама айде подхванали сме го.Да хвана да обясня и аз във всичките стъпки или поне за тези , които се сещам в момента :D Начи първо си измивам лицето,подсушавам,блъскам се с някакъв крем, после блъскам ФДТенчето с пръсти иии накрая се оглеждам 512 пъти преди да изляза да видя дали всичко ми е в изправност :D :D :-D :-P