PDA

View Full Version : Защо БОг ни наказва на младини?



beiho
02-10-2009, 17:55
ИСкам просто да се изповядам пред вас, драги ми съфорумници.Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"? Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?

Мерси, че прочетохте творбаа ми!!! 8-) :P

BaiToq
02-10-2009, 17:57
Това смешно ли трябваше да бъде?
Или мъдро?
:-o

beiho
02-10-2009, 17:58
Малко фън и мъдрост, съчетани некоректно 8-) 8-) 8-) :D :D :P :P :lol: :lol: :-D :-D

marjesa
02-10-2009, 17:59
Според мен тфа са нахвърляни мисли от един туко що наранен човек :shock:

angelcheeee_93
02-10-2009, 17:59
Такъв е живота.Всеки с късмета си по различен начин опознава или не опознава любовта.

donkihot
02-10-2009, 18:01
защо ? защо? всеки ден се питам.. помъдряваме! казват другите...да бе ебаси мъдростта да стоя и да рева като куче....нищо не е способно да заличи болката от любовта,но за жалост не сме имунизирани да не се влюбваме,а на нашата възраст 99% от връзките са кратки или дълги,но с край! тъй че...колкото и да е гадно трябва да го търпим...нз как,нз защо просто е така..болка,болка,болка...пр ятелите я лекуват,ако са до теб! но ако ен са е адски шибано...нз кво да ти кажа нямам точен отговор...гадно е

My6mYLka
02-10-2009, 18:01
абе то ние си прайм "мръсното" както се казва :( Тази "розова болест" мене ме държи 8-) 8-)

marjesa
02-10-2009, 18:01
Ако нямаше любов нямаше да има ревност. Няма ли ревност няма болка. Ако нямаше болка щеше ли да ни е интересно .... А пък и секс нямаше да има Ако няма секс и поколения няма да има. А пък ако няма поколение няма да има хора и нас няма да ни има.
Бах и логиката дет извадих :grin:

w0sh
02-10-2009, 18:05
Според мен това е доста нахално.
Няма нищо забавно в това. Като се замислите коко много други хора страдат.

HipHopBlond
02-10-2009, 18:05
Любовта е диагноза, БОРЕТЕ СЕ :)

Jumbie483
02-10-2009, 18:06
защо ?!
защото никой не знае отговорите и никой не може да ги намери

got2Bthe1
02-10-2009, 18:38
Пи4 напии се щти мине....
П.П. Давам тоя савет за вси4ко...

Bellatrix
02-10-2009, 18:47
Защото половината връзки на тая възраст не се основават на истинска любов, но за сметка на това хората са склонни да драматизират много.

Whyniser
02-10-2009, 18:54
Бог наказва не само на младини спокойно.И Той не е виновен,че ние сами си търсиме нещо и като го притежаваме не знаеме какво да правим с него и само си патиме.

Adwokat
02-10-2009, 18:55
Защото половината връзки на тая възраст не се основават на истинска любов, но за сметка на това хората са склонни да драматизират много. taka e

nefchi_bs
02-10-2009, 18:56
Бог чува всичките ни молби,но понякога отговора е ''Не.''... :-o

imfamous
02-10-2009, 19:03
Просто е щастието се изстрадва!
Радвай се,че се случва сега,а не на по-късен етап,защото тогава последиците може да са по-големи и неприятни,Пък и може би ,за да натрупаш опит и да преценяваш и знаеш кой какъв е още преди да си хлътнал ... абе за всеки случай не е много приятно и от личен опит го знам :(

sweet_nothings
02-10-2009, 19:19
Ами... виж сега, ако нямаше любов на тази планета, нямаше да се родиме ний, нямаше да има смесица от други чувства и нямаше да знаем какво точно значи "живот". Всичко това е сътворила природата, като един кръговрат, който не може да се промени! Така се чертае съдбата на човек и ти не можеш да я промениш, никой не може - трябва да повярваш! Така, че човеко мой... недей да му мислиш, а продължавай с всички сили напред, дори и да не знаеш какво те очаква. Бъди силен! :)

babyvy
02-10-2009, 19:25
Такъв е живота...за жалост... :-o

valdesbg
02-11-2009, 05:30
Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"?
Не Бог те кара да участваш в "излишни любовни авантюри".

Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?
Може. Ти допускаш кучката в живота ти. Защото сам си си го направил така.

Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?
Не. Всеки сам избира религията си.

Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"?
Съдбата представя много възможности. От теб зависи кои щще приемеш.
Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?
Защото си решил, че никой не може да ти помогне и че света свършва когато те зарежат. Самовнушение в психологията. Доста силно средство.

Скайп разваля връзките и отношенията между хората. Следващия път да знаеш.

problematichnost
02-11-2009, 09:18
Напълно го разбирам автора и аз така скъсах наскоро с моята и оня ден ми звъни и 2 часа си говорим , ама и 5 часа да говорим , не може момичето да излиза все с версията колко й бил труден живота и че за да се развали една връзка са нужни 2ма. На нея са й нужни двама ... абе тва момиче е създадено да сее болка и разврат , тази игра с чувствата няма да остане безнаказана и не някой ден , а сега съжелява жестоко, но нищо не може да се направи. Не може да ходиш с някой една година и да казваш, че все още го обичаш, а за някво отрицателно време да си намираш нови и нови гаджета. Все едно живота за нея е да се наебеш с възможно най-много хора и да нараниш двойно повече ...

Josefinne
02-11-2009, 10:04
Не намесвай Господ в тая работа, Човеко. Господ ти е дал свободна воля и възможност сам да контролираш живота си. Дали ще пуснеш някого в сърцето си, дали ще се опиташ да го разкараш от там и как ще се справиш с проблемите, си е твоя работа. Господ не ти се меси.
Освен това животът е един голям урок, който трябва да научиш. Всяко любовно разочарование, всеки проблем, трябва да води до някакъв извод за теб и да ти помага да не повтаряш следващите пъти същата грешка.
Следователно, колко повече ти се случват разочарования, толкова повече изводи ще можеш да си направиш, ако не можеш да си извадиш изводите от грешките на другите. Тогава ще имаш все по-голям шанс за по-добра връзка.
Господ само гледа и може по някога хапва пуканки смеейки се на глупостите ни.
Но затова ни е дал СВОБОДНА ВОЛЯ - за да си тршим сами главите и да се учим.
Айде успех, аз отивам да си чета тухлестия учебник ;)

evelinka1122
02-11-2009, 10:55
1. НЕ споменава излишно името Господне! :x
2. Господ се пише с ГЛАВНА БУКВА! :x
3. Това е всичко др, но не и творба!
и сега като показах колко голяма уста имам... нека кажа нещо и за темата... тъпа ми е :)

suantito
02-11-2009, 12:02
Заради тая "кучка" сме на туй дередже ако не беше свила ябалката от райската градина......сега щяхме песен да пеем.

mel4ety
02-11-2009, 13:35
Любов... Повечето само си мислят, че обичат (та това стана толкова често употребявана дума :? тръгнеш с някой, още не го познаваш и айде обичам те .. :? ), но в редките случаи на любов може да се каже, че това не е само чувство- чувствата рано или късно умират, това е по-скоро дейсвие, изкуство, което не всички владеем. (Едно твърдение в книгата на Ерих Фром-"Изкуството да обичаш")
Даже да вярваме безусловно в Бог, ако нямаме любов във себе си ние никога няма да го достигнем :!:

neocide
02-11-2009, 13:49

Slawi92
02-11-2009, 14:10
jivota e edna igra na ocelqvane bolkata ni pravi po silni za napred nemoje da si go obqsnim zashto ako mojem she gledame da ne praim teq raboti i togava she ti e int li da jiveesh abe nqma obqsnenie :? a prochetete tova http://www.teenproblem.net/teenid/posts/ivo18/11524.html

Tempest
02-11-2009, 15:26
1. НЕ споменава излишно името Господне! :x
2. Господ се пише с ГЛАВНА БУКВА! :x
3. Това е всичко др, но не и творба!
и сега като показах колко голяма уста имам... нека кажа нещо и за темата... тъпа ми е :)

добре, како :lol:

хахах кой ни наказва? господ ли?! наказваме се сами... нямаме кукловод, който да ни води... ние сами си градим бъдещето с постъпките си... ето - пак господ ви оправданието... имам чувството, че процента поемащи вината намалява ли, намалява... попринцип когато човек направи грешка, или нещо лошо му се случи, си казва "аз съм виновен, че така стана", а не "ае бог ме наказва, аз нищо не съм направил" :?

myNameIsImmortal
02-11-2009, 15:37
Tempest,
Прав си.. Да ви кажа всичките тези неща, защо Господ ни наказвал, защо не иска да ни помилва и не ни дари със щастие.. чесно да ви кажа след трикратно прочитане на библията и всякаква друга литература свързана с християнството, което и изповядвам, стигам до извода, че колкото и всички да се молите и да се вайкате къде е Господ и защо ни оставя да страдаме - ми да ви кажа сега си е в райската градина и си почивa.. И както се казва в Апокалипсиса, когато дойде края на света, когато слънцето огасне, когато звездите намалеят, Иисус Христос ще слезе отново на земята... Като искате помощ господна, молете се да идва края на света и да свърши всичко - болка, страдание, нещастие и прочие...

kobrichka
02-11-2009, 16:54
Защо обвиняваме Господ за всичко? Аз съм вярващ човек и не смятам,че Бог е виновен, ако се разделя с гаджето. Все пак не Бог живее живота ни, а ние самите. Ние самите вземаме решения за деиствията си. Любовта " кучка" или не всички я чакаме. Всеки от нас колкото и да твърди,ч е любов не съществува таиничко се надява да го сполети и него.
"Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? " - Това дали ще свърши или не си зависи само от нас и от нашата воля. Не можеш да кажеш, че няма да се влюбиш никога, защото живота е едно колело и не знаеш, кого ще срещнеш утре и как този човек ще промени живота ти.

Tempest
02-11-2009, 17:05
ако имаш достатъчно голяма воля, можеш всичко... ;)

cwe7ka
02-11-2009, 17:05
Когато вървиш заедно със скъп за теб човек и изведнъж той падне и се нарани, това не означава, че ти имаш вина или че не страдаш за него - единственото, което можеш да направиш обаче е да го прегърнеш и да му помогнеш да се изправи. Това прави и Бог - Той ни дава утеха и подкрепа, за да преодолеем трудностите. Тъжното е, че ние се обръщаме към него само, за да упрекваме и да изразяваме гнева си :( За всяко нещо има причина и за да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда. Няма смисъл да питаме защо е така - животът е прекалено кратък, за да го пилеем в безрезултатно философстване и самосъжаление :)

Slawi92
02-11-2009, 17:32
a i seki se pita zashto naprai taka gospodi kogato stane neshto losho a kogato stane neshto ot koeto sme shtastlivi mai ne se seshtame da kajem blagodarq

cwe7ka
02-11-2009, 17:35
a i seki se pita zashto naprai taka gospodi kogato stane neshto losho a kogato stane neshto ot koeto sme shtastlivi mai ne se seshtame da kajem blagodarq

Абсолютно вярно!

fc
02-11-2009, 17:35
Има доста лесен начин за оттърване от душевната болка и то на младини... Но този начин не е правилният изход. Такъв е живота, имаме слаби умове и не можем да контролираме самите себе си, което е доста жалко. И аз съм в такова положение и едвам издържам в дадени моменти, но с зор продължавам напред.

Wrathchild
02-11-2009, 18:04
Виж сега, не мисля, че това е наказание. Тези афери не са случайни. Те трябва да ни научат какво искаме от една връзка, каква искаме и не искаме да бъде тя. Защото един ден всеки ще срещне този, с който трябва да е цял живот. И тогава ще е най-добре издънките да се сведат до минимум.

BuBiTy
02-11-2009, 18:08
Аз си мисля че минаваме през всичките тези "авантюри" за да открием онази истинска любов, на която да дадем всичко, защото преди всичко Бог е любов!

AFT
02-11-2009, 18:51
Кво наказание бе?!!?!?!!!?!?!?!?!?!?!!!?!?!?!

Аре стани на 60 и тогава ми говори за страдание. Да ви имам скапаните лигави проблеми. "Наказват" ви, щото сте смотани и само търсите няква драма. Кво постоянно ревете къде е любовта? Тва ли ви е само на главата? Училище нямате ли? Амаха!

Wrathchild
02-11-2009, 19:02
На мен ми става жал за горкия Господ... цяла вечност само ругатни от хора, които се чудят за какво да реват...

natity91
02-11-2009, 19:09
Защото половината връзки на тая възраст не се основават на истинска любов, но за сметка на това хората са склонни да драматизират много.


то4но.. много драматизираме.. :-o :?

kypo
02-11-2009, 19:36
за да научим че единствените на които можем да имаме доверие сме си самите ние! затова е всичко, защото като се предовериш на някого боли много, ако нещо не се получи! а ако имаш доверие само на себе си няма как да не го оправдаеш. това е ключа към щастието!

Tempest
02-11-2009, 20:15
да се доверяваш само на себе си? :? нне мерси... предпочитам да се доверя на приятел и, ако падам от високо, да има някой да ме подкрепи, отколкото да падна сам... :(

hooliganka89
02-11-2009, 20:18
Бахти!Хората стоят гладнио,деца остават сираци,без грижи,без майки и без нормални човешки потребности.
А ти си тръгнал да задаваш въпроси от типа,че Господ те наказва като харесваш някое момиче,а тя теб не?
Порасни малко!!!

Nitroglycerin
02-11-2009, 20:31
На този свят просто може да откажеш на "кучката" която ти се натиска като ти е толкова голям проблема.

Kostadin_682
02-11-2009, 20:58
ИСкам просто да се изповядам пред вас, драги ми съфорумници.Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"? Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?

Мерси, че прочетохте творбаа ми!!! 8-) :P

Добре се изповядваш чадо, но нека те светна... не Бог е отговорен за това, че си срещнал някого, и сте скъсали... той не отговаря за това какво ще ти се случи утре, то тва си се случва просто ей така... хич да не ти е през ... 8-)

Darkkiss
02-11-2009, 21:02
ИСкам просто да се изповядам пред вас, драги ми съфорумници.Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"? Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?

Мерси, че прочетохте творбаа ми!!! 8-) :P

споко на турците не им се отваря парашута

Darkkiss
02-11-2009, 21:02
ИСкам просто да се изповядам пред вас, драги ми съфорумници.Защо господ трябва да ни наказва нас в крехката ни младост с излишни любовни "авантюри"? Не можем ли да си живеем спокойно, без тази "кучка" да влезе в живота ни и защо, когато я няма се чувстваме гадно и без сили за живот?Дали това е новата религия на човечеството, далеч от всички злини на света и готова да ни поведе в "сърценосни походи"?Защо когато кажем "не, няма да се влюбя никога" и сякаш става точно обратното и започва трагедията?Защо НИЩО не свършва, когато кажем " ВСИЧКО свърши"? Защо сме упорити в това наше чувство на обич и тъга? Защо силата й превръща дори железните души в коприна?И защо никакви физически страдания не могат да спрат болката от тази "розова болест"?

Мерси, че прочетохте творбаа ми!!! 8-) :P

споко на турците не им се отваря парашута

gabiiTu
02-27-2009, 20:50
Господ не ни наказва...просто ни поставя изпитания през който трябва да минем и оцеляват само най-силните :-P :)

mozyk
02-27-2009, 21:08
ЛЮБОВТА = ВАЖНОТО Е ДА СЕ ИЗЖИВЕЕ И ПОЧУВСТВА В ХУБАВИТЕ И В ТРУДНИТЕ ЛОШИ СИВИ МОМЕНТИ.