PDA

View Full Version : Мигрена???



ice__kiss
02-10-2009, 18:49
От скоро много ме боли главата....и като си легна и малко мие по назад главата и ме боли или като ме гушнат пак ме боли :X само дето не ме боли слепоочието а от долната страна на черепа отзад се 1 ще земе да се шчупи!Ходила съм на иследвания преди година и ми казаха нямам никави проблеми с главата а преди 7 години съм била със сътресение на мозака и знам че като е студено и като има температура ме боли ама така не ме боляло...и си мисля че може да е мигрена ама незнам точно какви са симптомите и мисля че все някой ще знае нещо или ще ме посъветва.... 8) :(

mumiikataa
02-10-2009, 19:57
Аз нямам мигрена и не мога да ти кажа точно, но моята най-добра приятелка има.
Боли я глава при смяна на времето, на налягането. Болката както тя я описва е адски силна и все едно реже... И докато е в пристъп всяка миризма и шум и действат ужасно... При нея е зле положението и повръща и има дни, в които не може да стане от леглото от болки...

ice__kiss
02-10-2009, 20:28
Аз нямам мигрена и не мога да ти кажа точно, но моята най-добра приятелка има.
Боли я глава при смяна на времето, на налягането. Болката както тя я описва е адски силна и все едно реже... И докато е в пристъп всяка миризма и шум и действат ужасно... При нея е зле положението и повръща и има дни, в които не може да стане от леглото от болки...


аха и аз съм имала моменти дето повъщам и е г/д ака ама веднъж само и такам

Barbie
02-12-2009, 08:56
Има различни видове главоболие. Мен глава ме боли всекидневно от шести клас насам. Мигрената принципно се изразява в болка по-скоро от едната страна на главата (ляво/дясно), в непоносимост към шум, светлина, понякога предизвиква гадене, повръщане, температури...проявява се пристъпно. И двете с майка ми сме така - не можем да функционираме като ни удари...

Иначе ако болката ти е повече към врата, би могло да е тензионно главоболие (така ли му се вика?!). Имаш ли проблеми с гърба? Схващаш ли се често? При мен това е огромен проблем. И от части главоболието ми е от там... Проблемите с гърба/ схванат гръб...пречели на оросяването на главата. Иди на невролог. Въпреки че аз съм обходила сума ти невролози и всеки различно ми казва. Лекарства за епилепсия в малки дози ми пробутваха...всякакви глупости. Като цяло единствено облекчение намерих в акопунктура и акопресура. Може да пробваш някъде с масажи... Ако проблемът е с гърба, биха могли да те пратят на кинезитерапия или да ти препоръчат някакви простички упражненийца.

На очен лекар ходила ли си? Може да имаш малък диоптер. Ако не си си проверявала очите наскоро, може да идеш. Но ми се струва, че в този случай болката би била различна.

Все пак, иди на лекар. Главоболието е много мъчително, а може и да е индикатор за нещо сериозно. Въпреки че по-рано си ходила, иди пак.

hottie
02-12-2009, 10:37
Когато те боли главата :
Вие ли ти се свят?
Повръща ли ти се?
Имаш ли апетит?
Дразни ли те светлината?
Дразнят ли те миризмите?

Отиди на невролог и си напави ЯМР (ядрено магнитен резонанс) или скенер

ice__kiss
02-12-2009, 13:14
Има различни видове главоболие. Мен глава ме боли всекидневно от шести клас насам. Мигрената принципно се изразява в болка по-скоро от едната страна на главата (ляво/дясно), в непоносимост към шум, светлина, понякога предизвиква гадене, повръщане, температури...проявява се пристъпно. И двете с майка ми сме така - не можем да функционираме като ни удари...

Иначе ако болката ти е повече към врата, би могло да е тензионно главоболие (така ли му се вика?!). Имаш ли проблеми с гърба? Схващаш ли се често? При мен това е огромен проблем. И от части главоболието ми е от там... Проблемите с гърба/ схванат гръб...пречели на оросяването на главата. Иди на невролог. Въпреки че аз съм обходила сума ти невролози и всеки различно ми казва. Лекарства за епилепсия в малки дози ми пробутваха...всякакви глупости. Като цяло единствено облекчение намерих в акопунктура и акопресура. Може да пробваш някъде с масажи... Ако проблемът е с гърба, биха могли да те пратят на кинезитерапия или да ти препоръчат някакви простички упражненийца.

На очен лекар ходила ли си? Може да имаш малък диоптер. Ако не си си проверявала очите наскоро, може да идеш. Но ми се струва, че в този случай болката би била различна.

Все пак, иди на лекар. Главоболието е много мъчително, а може и да е индикатор за нещо сериозно. Въпреки че по-рано си ходила, иди пак.


ами и аз съм ходила по невролози и ми казаха че нищо ми няма ама имам схващане на руцете изтруват де и после ме боли главата и дигам температура а за очите си слагам капки

ice__kiss
02-12-2009, 13:15
Когато те боли главата :
Вие ли ти се свят?
Повръща ли ти се?
Имаш ли апетит?
Дразни ли те светлината?
Дразнят ли те миризмите?

Отиди на невролог и си напави ЯМР (ядрено магнитен резонанс) или скенер

нито ми се гади нито нишо само ме боли главата равила съм си ги и двете ама ако не отшоми до ден 2 отивам до ли1ната и където ме прати мерси

scyLLa
02-12-2009, 13:18
Има различни видове главоболие. Мен глава ме боли всекидневно от шести клас насам. Мигрената принципно се изразява в болка по-скоро от едната страна на главата (ляво/дясно), в непоносимост към шум, светлина, понякога предизвиква гадене, повръщане, температури...проявява се пристъпно. И двете с майка ми сме така - не можем да функционираме като ни удари...

Иначе ако болката ти е повече към врата, би могло да е тензионно главоболие (така ли му се вика?!). Имаш ли проблеми с гърба? Схващаш ли се често? При мен това е огромен проблем. И от части главоболието ми е от там... Проблемите с гърба/ схванат гръб...пречели на оросяването на главата. Иди на невролог. Въпреки че аз съм обходила сума ти невролози и всеки различно ми казва. Лекарства за епилепсия в малки дози ми пробутваха...всякакви глупости. Като цяло единствено облекчение намерих в акопунктура и акопресура. Може да пробваш някъде с масажи... Ако проблемът е с гърба, биха могли да те пратят на кинезитерапия или да ти препоръчат някакви простички упражненийца.

На очен лекар ходила ли си? Може да имаш малък диоптер. Ако не си си проверявала очите наскоро, може да идеш. Но ми се струва, че в този случай болката би била различна.

Все пак, иди на лекар. Главоболието е много мъчително, а може и да е индикатор за нещо сериозно. Въпреки че по-рано си ходила, иди пак.
До колкото съм чувал това с боленето от едната страна се нарича хемикраниа.Аз преди 2-3 години ме болеше главата всеки божи ден, ама не много, а леко и беше много дразнещо ходих на лекар и той ми каза, че имам леки симптомий на грип пих хапчета и се оправих, обаче по-добре отиди направи си някви изследвания, някви снимки незнам може много неща да е...