PDA

View Full Version : ФВС



inSane_baby
02-10-2009, 19:52
Имам тр0йка по физическо, по всичко останало 5 и 6 и по физическо тройка :-x !!! Както и да е, взех си бележка да не играя втория срок, защото знам, че ако втория срок нямам оценка за годината оставам без оценка. И дадох си там необходимите документи, заради заболяване на мускулите което всъщност не ми създава проблеми, но... Само и само да не ми разваля тая тройка успеха за годината... (10 клас съм) Класната даде документите на учителката по физическо и като се върна каза, че тя и е казала, че има нова наредба - ако нямам оценка втория срок за годината ми остава тази от първия. И това така ли е? С тройка ли ше свърша по физическо..... :-x :-x Някой ако има няк'ва информация...


Мерси предварително...

Jumbie483
02-10-2009, 21:14
Попринцип не може в края на годината да нямаш оценка по някой предмет. А щом втория срок няма да играеш ФВС, значи логично е за годината да ти оставят оценката от първия срок.

btw как получи тази тройка ?
защо вместо да се правиш на болна не се опиташ да си поправиш оценката ?

yoyo123
02-11-2009, 05:27
Ами аз като бях втори клас не играх цяла година заради заболяване и в бележника ми пишеше просто "освободена",но не знам сега как е,а и не знан дали е същият случай,защото аз не играх цяла год и нямаше възможност за оценка,а ти имаш оценка от първия срок.По-добре питай някого от учителите или ръководството,който не знае,че става дума точно за теб и ако ти каже същото се опитай да се поправиш.

inSane_baby
02-11-2009, 06:08
Jumbie483, не знам какво ви е станало в тоя форум и хора като теб са главната причина да не влизам вече. Като си тръгнала да ме упрекваш поне прочети какво съм написала. Не се правя на болна, болестта която имам е достатъчно основание да не играя, просто до сега не ми е пречела. Тройката я получих защото имам 2 на бягане на къси разтояния, 2 на бягане на дълги, 2 на скачане и 2 на баскетбол. На другите остави петици и шестици а аз спорих с нея, че когато човек не може да е добър в нещо, в което няма талант. Ти можеш ли да пееш? А да рисуваш? И какви оценки имаш по музика и ИИ ? Не искам да се опитам да си поправя оценката, защото според мен тя е неоснователна и е базирана на лично мнение. И на какво да поправя една тройка ? Шестица няма да изкарам никога. А при условие че имам 3 първия срок... най- мн на четворка.

Jumbie483
02-11-2009, 08:52
inSane_baby ти сама каза, че 'болестта' не ти пречи
щом един срок си играла, значи ще можеш и втори...
и въобще не се заяждам..все пак няма как всички да са ти съпричастни, нали ?!
а за моите оценки по музика и ИИ :D
не, не мога да рисувам, но няма и час в който да не правя нещо и за старание за срока имам 5, а ако трябваше да ме оценява за талант щях да имам две, тъй че на мен сметки не ми води :lol:
btw: по музика нямаме срочни оценки, но въпреки това всичко ми е 6..

valdesbg
02-11-2009, 09:07
Авторката - учителя преценява колко да ти пише и ти НЯМАШ никакво право да оспорваш оценката и. Дали е по лични пристрастия или защото днес не си е пила кафето - нямаш това право.

Съвсем логично е че щом имаш оценка първия срок а втория няма да получиш за годината остава тази от първия срок. Искаш да се изтарикатиш но не си уцелила момента. Хората се освобождават от ФВС в началото на годината, познай защо.

Спри да бълваш змии и гущери, сама си си виновна.

Black_Fyed_Peas
02-11-2009, 11:21
Авторката - учителя преценява колко да ти пише и ти НЯМАШ никакво право да оспорваш оценката и. Дали е по лични пристрастия или защото днес не си е пила кафето - нямаш това право.

Съвсем логично е че щом имаш оценка първия срок а втория няма да получиш за годината остава тази от първия срок. Искаш да се изтарикатиш но не си уцелила момента. Хората се освобождават от ФВС в началото на годината, познай защо.

Спри да бълваш змии и гущери, сама си си виновна.

+1 аз имам една съученичка която миналата година игра само единия срок/първия/ и имаше 4 и втория беше освободена по лекарски причини и й остваиха 4 за годината. Нямаш право да спориш с учителката си, защото точно по физическо оценката се пише главно по мнение на учителя, може оценките да са ти 6,5,6,6 обаче да се правиш на интересна и да идваш без игрално облекло и накрая може дори и 4 да пише

valdesbg
02-11-2009, 11:31
Няма значение по кой предмет е - оценката винаги се пише по преценка на учителя. Както и срочната и годишна такава. Може за 3 думи да ти пише 6, може и за 40 минути говорене да ти пише 2.

При 6,6,6,6,6,6,6,6 има право да те изпита и ако изкараш 3 да ти остави 3 за срока, ако прецени.

Факт.

DjBaloon
02-11-2009, 11:34
не би трябвало да имаш оценка,и учителката ти по физкутура няма нищо общо с твоето освобождаване,тия документи се примат на учителски съвет и се приемат винаги,т.е даже директора ги приема
Учителите не са никакви да оспорват лекарско решение

LittlePrincess
02-11-2009, 12:13
Оценките от края на годината ще ти трябват ли изобщо за нещо? Разбирам да си 7 клас и да искаш да кандидатстваш и да не я искаш тази тройка, но мисля, че в 10 клас едва ли ще са ти нужни годишните оценки за някъде. В такъв случай няма смисъл да се притесняваш, просто остави да ти е 3. Знам, че няма да ти е приятно да видиш някаква кофти 3ка на фона на 5ци и 6ци, ноо ... : ))

cherry_lady
02-11-2009, 14:00
Разбирам да си 7 клас и да искаш да кандидатстваш и да не я искаш тази тройка, но мисля, че в 10 клас едва ли ще са ти нужни годишните оценки за някъде.

TheRestorer
02-11-2009, 14:14
Ако види учителя/ката, че се стараеш и въпреки всичко полагаш усилия можеш и с 6 да завъриш 9:2 = 4,5 = 5/4.И ако се стегнеш може да завъриш с 5.Звучи приемливо а ?Трябва старание, не всеки е роден спортист.Покажи му/й, че няма да те сломи и те така.

Infinity
02-11-2009, 14:58
ами ако не играеш вторият срок,,да предполагам,че ще ти остави 3..

inSane_baby
02-11-2009, 18:52
За пореден път се убеждавам, че не трябваше да пиша темата и някой, който е спал на криво да ми спори без причина...
Болестта ми е достатъчно основателна за да се освободя, просто първия срок имах желание, винаги съм играла, винаги съм идвала с нужното облекло, като ми кажат тичай- тичам, скачай- скачам. Писа ми трета двойка на бягане и и казах, че това е до талант, за това ми е тази тройка ! :-x Не всеки има физическите данни. Ако съм 100 кила кв0 ше стане? Ше мога ли да тичам и да скачам? Аз да не съм инвалид, че да ми пише тройка :-x А и влизам в часовете и и ходя по гъза за разлика от всички останали дето дори не са си купили анцунг! Не сте наясно със ситуацията така че не ме опреквайте :x :x

EJI4eTy
02-11-2009, 19:11
не може да имаш желание и въпреки това да имаш все 2 ... и да идваш с анцуг и отново 2 , ако питаш мен направо трябва да си инвалид за да имаш на всички упражнения 2 ... сегаа ако имаш някакви проблеми с учителката можеш да се явиш като частен ученик - пред комисия , пред тях да скачаш тичаш и незнам си още какво и те да решат дали можеш да проминеш по този предмет(тъпотия колкото си искаш) . по добре се примири с тази тройка за срока>годината илии подскачай поне за 4

inSane_baby
02-11-2009, 20:05
не може да имаш желание и въпреки това да имаш все 2 ... и да идваш с анцуг и отново 2 , ако питаш мен направо трябва да си инвалид за да имаш на всички упражнения 2 ... сегаа ако имаш някакви проблеми с учителката можеш да се явиш като частен ученик - пред комисия , пред тях да скачаш тичаш и незнам си още какво и те да решат дали можеш да проминеш по този предмет(тъпотия колкото си искаш) . по добре се примири с тази тройка за срока>годината илии подскачай поне за 4

Само ше кажа, че за да имам шестица трябва да тичам 50 м за 7 секунди а аз ги тичам за 7.8 и имам двойка ;)

sladur4etyYy
02-11-2009, 20:23
Оценките от края на годината ще ти трябват ли изобщо за нещо? Разбирам да си 7 клас и да искаш да кандидатстваш и да не я искаш тази тройка, но мисля, че в 10 клас едва ли ще са ти нужни годишните оценки за някъде. В такъв случай няма смисъл да се притесняваш, просто остави да ти е 3. Знам, че няма да ти е приятно да видиш някаква кофти 3ка на фона на 5ци и 6ци, ноо ... : ))

да бе, от 10- ти клас за никъде не трябват, само дето влизат в дипломата след 12-ти клас, която се взима под внимание при кандидатстването в университет.