PDA

View Full Version : приятелство след голяма любов? възможно ли е?



kypo
02-11-2009, 19:53
има тема за приятелство да се превърне в любов, нека има и обратната - една любов да се превърне в истинско приятелство, възможно ли е?


интересува ме, защото съм в такава ситуация - след голяма любов и силни чувства, искаме да бъдем приятели, защото сме открили че сме страхотни хора по принцип, имаме си доверие, можем да разчитаме един на друг, даже бих казал че не ние неприятно заедно след края. би било жалко да завърши нещо хубаво с пълна липса на взаимоотношения, защото един приятел в повече е винаги по-добре от един враг.
та въпроса е ясен, може ли една силна любов да бъде повод за истинско приятелство? или е невъзможно след всичко преживяно заедно, да погледнеш на бившата си половинка като на приятел просто?

вие сте

hooliganka89
02-11-2009, 20:11
Ами не ми се е случвало на мен.
Но все пак съм позотивно настроена и мисля,че може да съществува приятелство след това.

Adwokat
02-11-2009, 20:14
Da vyzmojno e...;] kakto sega az s bivsheto mi gadje sme v mnogo dobri otnosheniq;] zakoeto se radvam che sme priqteli...;]

PiNk_GiRl
02-11-2009, 20:16
Според мен е възможно и би трябвало това да се случва,защото някак е гадно вчера да си казвал на този човек,че го обичаш,а днес даже да не си говорите.За жалост тези случаи са малко.. :(

gLoRiToO
02-11-2009, 20:27
Наистина са много малко случаите дето се получава приятелство след любовта,но ги има.Аз мисля обаче че са доста случаите когато се получава любов след приятелството! :) 8)

Barbie
02-11-2009, 20:48
Аз не бих могла веднага. Ако се разделя с приятеля си, ще имам нужда от време без него. Време да го забравя. Време да го преживея. Но евентуално след някакъв период сигурно бих искала да се опитаме да върнем приятелството си. Ще ми се да вярвам, че не е невъзможно. :)

Kostadin_682
02-11-2009, 20:54
Може... случвало се е (не на мен на познати) 8-)

maina7a
02-11-2009, 20:56
от приятелството се ражда любов от любовта приятелство рядко.. :) въпреки ,че аз несъм много на това мнение .. и мисля може да съществува.. :P

mmKamm
02-11-2009, 22:01
Мисля, че може да съществува, но много трудно...защото ако човека наистина ти е бил голямата любов, малко трудно може да започнеш да гледаш на него като на приятел, независимо по какви причини вече не сте заедно...гадничко си е да ходите на кафе примерно и да знаеш, че не можеш да го прегърнеш, да го целунеш...гадно е доста..

beachy_bunny
02-11-2009, 22:05
хх незнам ... , но моето мнение по този въпрос не е положително ... :( :( Като се замисля ... добри познати - може би , но чак истинско приятелство ... незнам ... Можеби ако решението за раздялата е взето и от двете страни ... изяснени са причините ... и двамата са зрели хора и всеки вижда грешките си и не обвинява другия ... и пак се съмнявам да се получи истинско приятелство ... Хайде за едно кафе - Да .... , но незнам зависи си от хората ... :?

ThePainIsReaL
02-11-2009, 22:24
Ако с приятеля ми се разделим, което никак не искам да става, 1000000 % не искам да сме приятели.
Няма да мога, дори и да искам
Но аз няма и да искам, нито пък той.
Прекалено ненормално е да се случи това, когато е имало голяма любов между двама души. Винаги единият (а защо не и двамата) скрито ще страда.
Така,че - НЕ!

sh3_1s_7h3_0n3
02-11-2009, 22:36
Не мисля, че е на сто процента възможно. Вероятно един от двамата все още ще храни някакви по-специални чувства.

Blab
02-11-2009, 23:20
За мен:
приятелство=обич
любов=обич+привличане
Соу, хич не ми пречи, за мен чувството е едно, това, че няма да интимнича(прекалено) с някого, не е голяма загуба:Д

hahavteen
02-11-2009, 23:33
Аз не бих могла.
След дъъълга връзка с бившия ми и много силни чувства (понякога все още си мисля че няма да се намери друг да ме обича толкова нито аз ще изпитвам такива невинни чувства към друг) след като се разделихме нито се чухме повече нито се видяхме.
Твърде силно привличане, спомени... Не мога да имам само приятелски чувства към него и се радвам че живеем в различни държави и едва ли ще се видим някога повече.

PeopleAlwaysLeave
02-12-2009, 00:19
Ми аз също съм била (и все още съм) в същата ситуация и честно казано при нас много много не се получават нещата :? Просто когато е имало някакви истински чувства доста често у единия остават и това пречи... Не мисля, че е невъзможно, но ако все още я обичаш ще ти бъде много трудно - ще трябва да търпиш и преглъщаш всичко дори и това евентуално да я гледаш с друг, а това е най-гадната част (от личен опит) Преди това си свикнал с някои неща, бил си най-важното нещо за нея, а сега ще трябва да се примириш, че си на втори план, ще трябва да търпиш да не ти обръща толкова много внимание, ще трябва да правиш адски много компромиси и да си премълчаваш доста неща... Поне при мен е така и въпреки всичко пак не се получава както трябва...

Darkkiss
02-12-2009, 00:21
кфа любов кфи 5 лв бе...
и да не може!!!

Sharpay
02-12-2009, 04:37
не е възможно.. неможе да си обичал някого и след това да сте приятели.. от едната страна винаги остават чувствата и е кофти

kypo
02-12-2009, 05:31
и аз не знам, ето сега например се чудя какво да правя с смс-ите и? да ги изтрия ли или не... искам да ги махна, но нещо ме спира - все пак имах толкова хубави моменти, сложно е
а за приятелството, тя каза че от нейна страна няма да има проблем, и наистина иска да бъдем добри приятели, защото съм точен като човек и не иска да губи връзка с мен, не иска да ме намразва - то няма и за какво, защото раздялата беше продиктувана просто от гледните ни точки за живота, нито сме се скарали, нито съм я обидил, нито съм и изневерил. просто за нея по-важно на този етап е образованието и кариерата, докато аз съм си един мечтател без ясни планове. може би наистина не съм подходящия човек за нея в момента, защото не мога да и дам стабилност някаква, а само любов.. .знам ли.
но и аз не мога да я намразя и да не я виждам повече, винаги ще се интересувам от нея, освен че е страхотна като гадже, е страхотна и като човек. наистина ще ми е много трудно яко я виждам с друг, но ако и той се отнася с нея както тя заслужава и я прави щастлив ще подтисна в себе си всичко което още изпитвам към нея (защото бих казал че още си я обичам и все ще се надявам след някоя друга година пътищата ни да се пресекат пак). ще го направя колкото и да ми е трудно, но просто искам да съм до нея дори и само като приятел, въпреки че ще имаме по-специални чувства винаги един към друг. никога няма да сме просто приятели като от махалата, вярвам че и на нея и пука и ще и пука още много дълго време за мен, защото самата тя каза че съм се държал много добре с нея, правил съм всичко за да е щастлива, и изобщо ще ме помни винаги с хубави неща.
много се надявам да е възможно, времето ще реши обаче

miss_asi
02-12-2009, 05:35
Според мен след силна любов не е възможно да се зароди приятелство.Все пак не го намирам за нормално да съм приятелка със бившите си гаджета особено ако съм ги обичала много защото тва само би ме наранило.Както някой по-нагоре каза ще е нужно малко време!

Pliok0019
02-12-2009, 08:06
Възможно е.

valdesbg
02-12-2009, 14:34
Реално е възможно, но прецени си струва ли си? Щото усилията не са малко.

kypo
02-21-2009, 08:26
еми аз като автора на темата исках да напиша какво стана:

май не е възможно... аз исках, имах желание и щях да дам всичко от себе си за да е възможно поне да сме добри познати с момичето, защото все още и въпреки всичко държа на нея. преди време каза, че за нея няма да е проблем да се виждаме или чуваме, но... но вече минаха доста дни без да се чуем, какво остава да се видим. явно има доста голям проблем от нейна страна. много жалко, страхотен човек е (или беше) и ще ми липсва... явно не съм и толкова безразличен и не ме чувства само като приятел, поне аз така си го обяснявам
но какво да се прави, аз имах желанието, но само един не стига.
явно наистина зависи от хората, и все пак се надявам че няма да се подминаваме като пътни знаци... но да видим

3oPuTy
02-21-2009, 08:36
Ако сте се разделили по общо съгласие мисля,че е възможно да се получи,но ако единия е страдал след раздялата - вероятността е минимална :?

mickelangelo
02-21-2009, 10:13
Ами .. с всички момичета с който съм бил .. и до ден днешен съм много близък ... така че да може ;)

NaNa_SladuRana
02-21-2009, 10:18
оставате си приятели,ако сте били такива

Snejkou
02-21-2009, 11:01
За мен е невъзможно, ако съществува то не е истинско..

mirolubka
02-21-2009, 11:43
ami spored men se polu4ava smao v edin slu4ai-ako predi lubovta ste bili mgn dobri priqteli...slu4valo mi se e,4oveka mi e mng skup,posvetih mnogo na nego,no posle osuznahme,4e mejdu nas trqbav da ima smao priqtelstvo.I si vurnahme starite otno6eniq.Mina oba4e dosta vreme predi da si prostim edin na drug,zashototo vruzkata be6e mnogo tejka i narqgashta,a priqtelstvoto e strahotno...

silky92
02-21-2009, 12:56
Според мен не е възможно,въпреки ,че би било хубаво да се случва ,а не после да си отчужден с този човек :(

Fortuna
02-21-2009, 13:09
Ne ne i ne az ne bih go ponesla da sme samo ppriqteli prosto 4ustvata mi sa prekaleno silni

BrokenInnocence
02-21-2009, 15:40
Ако сте се разделили по общо съгласие мисля,че е възможно да се получи,но ако единия е страдал след раздялата - вероятността е минимална :?

Re5peC7
02-21-2009, 15:46
в тоя живот всичко е възможно..

LovelyGirl
02-21-2009, 16:05
Не мисля,че е много възможно.
Според мен аз не бих могла да бъда приятелка след това(да чукна на дърво да не се случва нищо лошо)-позната или близка-да,но приятелство е много силна дума :?

sunbeamz
02-21-2009, 21:22
Ами да,защо да няма? Няма невъзможни неща...
Но това разбира се,дали е възможно или не, зависи от начина и причината за раздяла. Е,не знам... :lol: Тъй като аз съм миролюбив човек и не мога да мразя никой,дори този който до скоро ме е наранявал постоянно... съм в състояние да бъда приятелка с бившия ми,но пък той е страхливец :D Тъй че,зависи прекалено много и от самите хора... :) Но въпреки всичко : Възможно е!

hip
02-21-2009, 21:55
мноооооооого трудно, аз мога да кажа че съм добър приятел с момиче с което съм ходил, но все пак ходихме за кратко
а от любов да стане на приятелство много трудно...
най-доброто което ще е някога обичалите се да не се мразят

LetiCherry
02-21-2009, 22:39
Mnogo dobre te razbiram v kakva situaciq si...Bqh s biv6iq si priqtel po4ti 3 godini, sled kato se razdelihme poddurjahme intenziven kontakt 4 meseca, no nito az, nito toi uspqhme da se vuzpriemem samo kato priqteli sled vsi4ko prejivqno zaedno...Ne moga da go gledam i da ne iskam da go celuna, da gledam na nego samo kato na priqtel, pri polojenie, 4e do v4era sum go obi4ala do poluda i moje bi o6te go obi4am... Pri nas ne moje da funkcionira priqtelstvoto, za men, kakto i za nego bi bilo mu4enie da se vijdame i sa sme samo priqteli. A i ne mi se iska da znam koga toi 6te si ima druga priqtelka, kak 6te izglejda i taka, ne mislq, 4e bih mogla da go ponesa, a toi kato priqtel bi sledvalo da spodeli koga ima nova priqtelka...Priqtelstvo mejdu nas moje da ima sled mnogoo vreme, godini, no ne sega... Za sega i za dvama ni e po-dobre kato prekratihme vsqkakuv kontakt, iztrih vsi4ki 1000 sms, koito imah ot nego, zapazih samo unikalno krasivite spomeni i snimkite ni, no gledam da ne si gi pripomnqm 4esto, za6toto 4estno kazano o6te me boli ot razdqlata... Kazano nakratko, ne smqtam, 4e moga da buda samo priqtelka s nqkogo, s kogoto sum imala istinska, dulboka vruzka.
A i smqtam, 4e iskame da sme priqteli s biv6ite si polovinki, samo i samo da zapazim kontakt s nego ili neq i za6toto vse o6te taim nadejdata, 4e moje ne6tata da se promenqt i da sme zaedno otnovo... No kgato 4ovek razbere, 4e vru6tane nazad nqma, togava razbira, 4e nqma smisul i ot tova "priqtelstvo".

vesito13
02-22-2009, 08:24
Ако още обичам даден човек , надали бих могла да бъда само приятелка с него . Просто това ще си бъде някакво мъчение за мен . Наистина в момента приятеля ми ме познава по-добре от всеки друг , но някак си пак ще го има привличането , ако се разделим :( Няма да издържа , просто няма да мога . :(
Сега като пиша това , осъзнавам защо едно момче , което дали ме обичаше не знам , но симпатии към мен имаше многооооооо големи , не подържа никакви контакти с мен , въпреки че само аз съм го виждала такъв какъвто е наистина , не под онази маска на най-големия газар , надали има друг , който да го познава така , както аз . Ох , кофти се получи :(

valdesbg
02-22-2009, 08:32
Ако още обичам даден човек , надали бих могла да бъда само приятелка с него . Просто това ще си бъде някакво мъчение за мен . Наистина в момента приятеля ми ме познава по-добре от всеки друг , но някак си пак ще го има привличането , ако се разделим :( Няма да издържа , просто няма да мога . :(
Сега като пиша това , осъзнавам защо едно момче , което дали ме обичаше не знам , но симпатии към мен имаше многооооооо големи , не подържа никакви контакти с мен , въпреки че само аз съм го виждала такъв какъвто е наистина , не под онази маска на най-големия газар , надали има друг , който да го познава така , както аз . Ох , кофти се получи :(

Всичко е до воля девойко, всичко е до воля. Ако не искаш ще ти изглежда невъзможно. Ако искаш ще намериш начин.

Не виждам какво се натягате толкова по тази тема. Толкова ли ви е болна? Ако кажа в какво положение съм в момента.... :)

Със здраве.

elsy
02-22-2009, 08:45
Не ми звучи добре идеята. Смисъл... аз не бих успяла.

vesito13
02-22-2009, 08:51
Ако още обичам даден човек , надали бих могла да бъда само приятелка с него . Просто това ще си бъде някакво мъчение за мен . Наистина в момента приятеля ми ме познава по-добре от всеки друг , но някак си пак ще го има привличането , ако се разделим :( Няма да издържа , просто няма да мога . :(
Сега като пиша това , осъзнавам защо едно момче , което дали ме обичаше не знам , но симпатии към мен имаше многооооооо големи , не подържа никакви контакти с мен , въпреки че само аз съм го виждала такъв какъвто е наистина , не под онази маска на най-големия газар , надали има друг , който да го познава така , както аз . Ох , кофти се получи :(

Всичко е до воля девойко, всичко е до воля. Ако не искаш ще ти изглежда невъзможно. Ако искаш ще намериш начин.

Не виждам какво се натягате толкова по тази тема. Толкова ли ви е болна? Ако кажа в какво положение съм в момента.... :)

Със здраве.Ако е до воля , явно нямам воля . Виж едно е да си хване друга , нека си е щастлив с нея , даже бих се радвала , че си е намерил такова момиче . Но да ги гледам всеки ден как са заедно , а аз още да го обичам и да виждам какво съм изпуснала :? Живо мъчение ще си е това .

princesa_viki
02-22-2009, 09:10
Трудно ще е.Не може до онзи ден да си бил с този човек ,да сте се прегръщали,целували и т.н и изведнъж да се държите на 1 м един от друг.А и чувствата едва ли ще изчезнат толкова бързо.Трябва време да се преодолее всичко и след това(за което има минимален шанс) да си останете приятели.Според мен няма да е лесно,да не кажа дори невъзможно!

vlubeno_momi4e***
02-22-2009, 12:57
Голяма любов - Приятелство? .. нещо не се връзват много много.. а ако има още някакви чувства от страна на някой ..е невъзможно..

LiloTa
02-22-2009, 13:01
Аз не бих могла веднага. Ако се разделя с приятеля си, ще имам нужда от време без него. Време да го забравя. Време да го преживея. Но евентуално след някакъв период сигурно бих искала да се опитаме да върнем приятелството си. Ще ми се да вярвам, че не е невъзможно. :)

на същото мнение съм :)

Lqlichka1
02-22-2009, 13:20
Възможно е, но първо трябва да има някаква дистанция между вас, щото, според мен, е много тъпо да почнеш: "Ами хубаво беше, ама.. Хайде да си останем приятели?" По-добре е да го кажеш направо, след време, като мине и на двамата, просто пак си ставате близки, както преди, но не и веднага след това :?

valdesbg
02-22-2009, 13:23
Възможно е, но първо трябва да има някаква дистанция между вас, щото, според мен, е много тъпо да почнеш: "Ами хубаво беше, ама.. Хайде да си останем приятели?" По-добре е да го кажеш направо, след време, като мине и на двамата, просто пак си ставате близки, както преди, но не и веднага след това :?

А ако ти се налага да си около него/нея? Тогава какво ще правиш? :)

TheBest
02-22-2009, 17:58
./

111111111
02-22-2009, 18:18
Вижда ми се нереално това приятелство след голяма любов.Все единия ще храни някакви чувства към другия,различни от приятелски.

ponpon4eto
02-22-2009, 18:59
da be ima golqmo priqtelstvo - v legloto :grin: :lol: :lol:

111111111
02-22-2009, 19:49
Трудно ще е.Не може до онзи ден да си бил с този човек ,да сте се прегръщали,целували и т.н и изведнъж да се държите на 1 м един от друг.А и чувствата едва ли ще изчезнат толкова бързо.Трябва време да се преодолее всичко и след това(за което има минимален шанс) да си останете приятели.Според мен няма да е лесно,да не кажа дори невъзможно!
++++

Lolitta
02-22-2009, 19:57
Вижда ми се нереално това приятелство след голяма любов.Все единия ще храни някакви чувства към другия,различни от приятелски.

Naughty_
02-22-2009, 19:57
Ако болката от раздялата е преодоляна, защо не :)

Wrathchild
02-23-2009, 11:57
И двете може. Има страшно много различни характери, много различни истории и още толкова погледи върху едно и също нещо.
Не можем да обобщим - да, може да има или не, не може. Защото ако Киро и Пенка не могат да се видят без да завършат в леглото, Иванчо и Марийка могат да са най-близките хора на света именно заради това, което са преживяли заедно.

dimitar_ak
02-23-2009, 13:13
има тема за приятелство да се превърне в любов, нека има и обратната - една любов да се превърне в истинско приятелство, възможно ли е?


интересува ме, защото съм в такава ситуация - след голяма любов и силни чувства, искаме да бъдем приятели, защото сме открили че сме страхотни хора по принцип, имаме си доверие, можем да разчитаме един на друг, даже бих казал че не ние неприятно заедно след края. би било жалко да завърши нещо хубаво с пълна липса на взаимоотношения, защото един приятел в повече е винаги по-добре от един враг.
та въпроса е ясен, може ли една силна любов да бъде повод за истинско приятелство? или е невъзможно след всичко преживяно заедно, да погледнеш на бившата си половинка като на приятел просто?

вие сте

Казвам ти го директно. НЕ Е ВЪЗМОЖНО. Още има чувства и това приятелство горчи.

gia_sena_mono
02-23-2009, 14:15
Няма такова "животно"!

contefr
02-23-2009, 16:31
зависи от мн неща!дали и двамата имате желание и най вече дали имате чувства един към друг!аз се опитах да бъда приятелка с бивчия,защото не можех да приема,че вече няма да се виждаме.проблема беше,че аз исках отново да се съберем и с това само се наранявах!За това според мен трябва да се отдалечиш от този човек и да гледаш само на пред!И все пак вярвам,4е е възможно...

kypo
02-23-2009, 16:42
ще я имам пак и то не като приятел само, помнете ми думата! винаги съм постигал това което искам, така че дори да е след време - тя ще е само моя. като това стане ще пусна тема да се похваля 8-)

Wrathchild
02-23-2009, 17:10
ще я имам пак и то не като приятел само, помнете ми думата! винаги съм постигал това което искам, така че дори да е след време - тя ще е само моя. като това стане ще пусна тема да се похваля 8-)Ами дано стане това, което искаш.
Аз само не мога да разбера, как така всички си вадите изводи на база собствен опит и този на близките ви? Той НЕ Е пример за масата...

Leksi23
02-24-2009, 07:54
Ако все още имаш романтични чувства към бившата си половинка е чист мазохизъм едно такова "приятелство". Много лицемерно би било...
Ако всичко ви е отминало, може би...

curka87
02-24-2009, 08:09
Според мен това може да стане , но......МНОГО ТРУДНО. Подобни случаи се срещат адски рядко. Причината е , че каквото и да се е случило ВИНАГИ в единия остават някакви по-различни чувства (независимо дали те са положителни или отрицателни).
За това моят отговор е - НЕ. Познати - може би, но добри приятели - НИКОГА.

iiirish
02-24-2009, 08:41
Възможно е да се получи такова приятелство, но едва когато е минало достатъчно време от връзката и чувствата са уталожени и забравени. Но непосредствено след раздялата, такова приятелство не може да има

MeGGiTy
02-24-2009, 17:31
И на мен не ми се с случвало, преди години в час по психология бехме коментирали може ли да има истинско приятелство между момче и момиче и то да си остане такова, без да прерастне в нещо повече. Аз мисля, че може, защото с моя най-добър приятел сме близки вече 4 години и никога не е имано нищо повече. Но по тази тема всеки разсъждава според собствените си преживявания. Моето гадже ме ревнува много от най-добрия ми приятел, защото преди той ходел с най-добрата си приятелка и под този предтекст прави сцени. Затова всеки сам може да си даде отговор, но не и да съветва някой по тази тема. Това е моето мнение. :)

jghgh
02-24-2009, 18:38
О, това е изключително трудно..

С повечето не съм чак приятелка, но се разбираме..

Някои ги мразя, трети хич не ми пука за тях /защото не са ми вадили душата и не сме водили сериозна връзка/ или пък сме в доста добри отношения, в зависимост дали мога да ги гледам, дали са готини хора, дали стават за приятели и пр.

Но след дълга и голяма любов.. :? Бая време ми трябва за да мога спокойно да гледам бившия в очите без да ме боли, кво остава да съумявам да си измислям в мозъка някво приятелско отношение, да го питам как е и дали си е намерил любов.. стига бе. Та аз съм емоционално изхабена, кво приятелство, кви 5 лева 8-)
Иначе след мнооого мнооого време и добро желание е възможно и приятелство.. лично аз го отбягвам. Предпочитам изцяло да тикна бившите в коша за боклук (миналото). Но както казах зависи си от случая, но с големите любови приятелство после трудно се получава.

Всичко или нищо. : )

Lady_Black35
02-24-2009, 18:55
При "голяма и силна любов" не мога със сигурност да кажа, но иначе мисля, че е възможно. Разбира се не до вчера да сте се прегръщали, късате и утре си говорите пак. Трябва да мине известно време, но иначе защо не? Наскоро бях свидетел на такъв случай - те се разделиха по взаимно съгласие, но още са си приятели. Така че според мен е възможно, но всичко зависи първо от характерите на самите хора и второ от начина, по който е приключила връзката.

jon
02-25-2009, 15:56
не точно.. :(

Ou7taControL
02-27-2009, 03:20
зависи от обстоятелствата..

Имах дълга връзка.. голямата любов беше.. но аз го оставих защото той има много тръден характер и ме ревнуваше и от на баща ми приятели даже и само проблеми имахме накрая и се наложи да се разделим.. просто като два остри камъка бяхме.. след това аз исках да си останем приятели а той каза " или всичко, или нищо.. или ходим или те блокирам в скайп и си сменям номера и до там.." :?

Balmy_I
02-27-2009, 07:20
Може,защото както и на други места съм давала пример с мои приятели,така и тук ще повторя,че те са ходили няколко месеца след което са скъсали,но не са могли да пренебрегнат изцяло любовта си,излизали са,продължи ли са да си споделят,след това и двамата са имали връзки,но са си останали и до сега най-добри приятели и това според мен е страхотно и рядко срещано :)

gabiiTu
02-27-2009, 16:35
според мен тва не може да стане щото си се мляскал с тоя човек до вчера отрязали сте се и да сте приятели :? лееко не се връзва :? ...


ааМа незнам някои магат и да могат да са приятели ама аз чесно казано НЕМОГА... :? ;-)

rauwkost
02-27-2009, 16:59
С бившият ми приятел си останахме най-добри приятели. Дори си споделяме и даваме съвети за мацката, която той си е харесал, или за момчетата, които аз харесвам.

kypo
03-18-2009, 05:19
да си ъпдейтна темата с това което разбрах аз за любовта и приятелството...


май приятелство в чистия смисъл на думата, без да очакваш нещо и да се надяваш не е възможно, поне скоро след края на една истинска и голяма любов. опитах се, но не мога да я погледна просто приятелски с очите в които до вчера тя беше всичко за мен. и тя се опитва да остане в добри отношения с мен, знам че иска да не загубим връзка помежду си, но виждам че и на нея и е или неприятно или трудно... не искам да се мъча нито аз, нито да я мъча нея, затова вчера и написах всичко каквото мисля, а то е че ми трябва време, адски много време за да мога да продължа някак си без нея напред, колкото и да ми е трудно и да не вярвам че някога ще срещна друга, която да допусна така близо до себе си... но когато съм готов, ако ще да е и след 5 години ще и се обадя, защото още мисля че е не само страхотно момиче, но и страхотен човек. наистина бих се радвал след време да можем да седнем двамата и да си говорим съвсем открито и искрено за всичко, дори и за общото ни минало...

cveteto64
03-18-2009, 06:10
Ем с бившия се разбирахме супер докато бяхме заедно, сега уж се искаме да останем приятели ама нещо не се получава...

nia711
03-18-2009, 07:37
ужасно трудно ... няма как просто от тези огромни чувтства просто изведнъж да останете само приятели.От личен опит казвам няма как просто трябва да сте прекалено силни характери или чувствата да не са били толкова силни.По същата причина се събрахме с приятеля ми с който сме от 2 год . Както една съфорумка каза : Или всичко или нищо.

ferruN
03-18-2009, 07:52
Е аз смятам че не може , защото самият аз преживях това след сериозна връзка ние се разделихме със обещанието да останем добри приятели .. но с времето се учождихме и това го направих аз .. нарочно защото смятам че човек не може да се даржи приятелски с някой който обича да може .. но известно време седмица , 2 месец след това е невъзможно просто става много напрегнато караници и т.н ,,

Освен ако и 2-та нямат чувства един към друг тогава смятам че е възможно

sweet_sorcerer
03-18-2009, 10:30
Ами не ми се е случвало на мен.
Но все пак съм позотивно настроена и мисля,че може да съществува приятелство след това.
:-o

Jessieee
03-18-2009, 11:27
Много малко възможно .. Просто или от една страна се случва,за да се забрави по-лесно дадения човек или защото неиска да имате вече нищо общо - демек ,, или сме гаджета или сме нищо .. k0ето лично за мен е много глупаво и излишно !

la4ezara
03-18-2009, 13:29
миии как да ти го кажа....миии.... НЕ

MeGGiTy
03-18-2009, 16:14
И според мен не може. Обичал си този човек и е трудно да започнеш да го приемаш като приятел. Чудно ми се струва. На мен не ми се е случвало и си мисля, че дори да си обещаем нещо подобно... аз ще съм човекът, който ще иска да се отдалечим след това.