PDA

View Full Version : Помощ по немски



littlebaby
02-12-2009, 06:16
Здравейте :) Можете ли да ми преведете няколко изречения на немски:

Влезнах в Търговската гимназия,защото мисля,че е по-елитно училище от другите.Според мен тя дава по-добри възможности за в бъдеще - по-лесно приемане в икономическите университети. Материалът, който се учи в университети е почти същия, като този, който се учи в гимназията.

Според мен не всеки ще харесва униформите на външен вид.
Може да има семейства, които да не могат да си я позволят.
Носенето на една и съща униформа, в продължение на 1година, може да ти омръзне.

С униформите няма да може да се разбере социалното положение на даден човек,което ще избегне конфликти между учениците.
Въвеждането на униформи ще издигне престижа на училището.

Благодаря предварително :)

shadow4e
Грешен раздел

Jumbie483
02-12-2009, 08:38
Влезнах в Търговската гимназия,защото мисля,че е по-елитно училище от другите.Според мен тя дава по-добри възможности за в бъдеще - по-лесно приемане в икономическите университети. Материалът, който се учи в университети е почти същия, като този, който се учи в гимназията.

Geben Sie die kommerziellen High School, weil ich denke, es ist die Elite-Schule f

Water_lili
02-12-2009, 09:35
[quote=Jumbie483]Влезнах в Търговската гимназия,защото мисля,че е по-елитно училище от другите.Според мен тя дава по-добри възможности за в бъдеще - по-лесно приемане в икономическите университети. Материалът, който се учи в университети е почти същия, като този, който се учи в гимназията.

Geben Sie die kommerziellen High School, weil ich denke, es ist die Elite-Schule f

littlebaby
02-12-2009, 11:35
Мерси много за превода :grin:
Пълни глупости за превода или текста? :D

Water_lili
02-12-2009, 11:54
Мерси много за превода :grin:
Пълни глупости за превода или текста? :D

за превода естествено... текстовете така или иначе винаги са супер безмислени

littlebaby
02-12-2009, 12:29
А как трябва да станат? :neutral: 8-[

DeepPurpLe
02-12-2009, 13:02
Миии мързи ме много да привеждам,но превода наистина е грешен.Първото което ми идва на ум е,че Търговска гимназия е Handelsgumnasium : ))
аа btw към авторката от кой град си ? 8-) .. колежки сме : ))

littlebaby
02-12-2009, 14:42
От Пловдив
Няма ли кой да ми преведе изреченията :(

silver_moon
02-12-2009, 17:42
http://kakvo.org сайт, който превежда :)