PDA

View Full Version : Есе по Етика и право



(S) AINT
02-12-2009, 10:53
Трябва ми есе на тема "Може ли да обичаме някого без да го уважаваме"!
Никъде не мога да намеря нищо пък е за утре. Плс хеелп :-o

TEARS
02-12-2009, 11:11
Любовта, която винаги е под заплаха не е истинска любов. Тя е просто уговорена любов. И нищо което е уговорено не може да бъде напълно истинско. И когато нещата не са напълно истински те винаги са застрашени. Любовта трябва да е празник, а не задължение.


И още нещо: Ние всички бъркаме любовта с уважението. Нека бъде много ясно: Когато обичате истински абсолютно нищо от това което вършите не може да бъде неуважително. Вижте, вглеждайки се уважението ще откриете, че когато някои хора направят разни неща те могат да изглеждат напълно нормално, а ако същите са дело на други хора те ще ви се сторят като неуважение. Енергията, която стои зад лицето извършващо действието е това, което определя даден акт да изглежда уважително или неуважително.

Когато енергията зад вас е нещо цялостно, може да се справите с всичко. Когато не сте сигурни в себе си, ще се окаже, че имате проблем с уважението. Аз не приканвам към неуважение. Аз само казвам, че когато вашето същество резонира с истинска обич, поведението и езика на тялото ви ще бъдат такива, че никога да не изглеждат като неуважение.


Но ако ви обсеби уважение вместо обич, тогава не сте разбрали нещата. Тогава вместо да обичате, ще започнете да се преструвате, и когато се преструвате вие не сте цялостни и завършени.


Когато сте фокусирани върху уважението, вие ще се преструвате, защото уважението е социално и постоянно мени своята дефиниция. Но ако сте фокусирани в любовта, тогава уважението е един щастлив страничен продукт. Така че фокусирайте се върху любовта и уважението ще дойде от самосебе си.


Запомнете: Уважението е мъртво. Любовта е жива. Уважението създава разстояние, любовта не познава разстояние.



:-D :) :-P