PDA

View Full Version : Олимпиада по немски език



Balooon
02-12-2009, 12:06
Здравейте! Скоро е олимпиадата по немски език (или поне е НЕГ е така :) ) . Имам един въпрос, свързан с думи на госпожата ни. Цитирам: "На олимпиадата ще отидат само тези , които аз посоча..." . Та въпросът ми е: Наистина ли тя може да определи кои да отидат, или просто ни заплашва или аз нз какво?
П.П. Всъщност аз искам да отида на въпросната олимпиада, защото ми е интересно да се видя оценена от външен наблюдател, но ако наистина класната казва кой да отиде, нямам шанс, защото просто не съм в списъка с любимците :?

Мерси, предварително :)

Rossmary
02-12-2009, 13:14
Могат да отидат всички, които поискат.

LittlePrincess
02-12-2009, 13:20
Тя не може да казва кой ще ходи и кой не. Ходят тези , които искат ; ))

Balooon
02-12-2009, 13:43
Ооо, мерси много. Значи ще види тя :D

VerryBerry
02-12-2009, 15:34
Може би иска да прати само силните ученици и затова го е казала тва.Аз имах една учителка по химия от старото ми даскало,която прати на олимпиада само отличниците..

Nikneg
02-12-2009, 19:49
Ми разбирасе че ще отидеш !!!!!!!! :D
Може и без неино знание :P :P

А я кажи коя ти е госпожа :o :o 8-)

Balooon
02-18-2009, 14:12
Посочени са любимите на госпожата, както се очакваше не съм сред тях...Но продължавам да обмислям възможността да отида... :D Аз съм непукист :D
П.П. Вярно ли е, че учителите на добре представилите се по олимпиадите ученици печелят по 3000 лева "бонус" ? :D

adrenal1n
02-18-2009, 15:08
Ако си подписал декларация, в която заявяваш, че участваш в подготвителна школа по съответния предмет, водена от дадения учител, да, получава пари ;) Но ако няма подписана декларация, даскалът духа супата :)

Jumbie483
02-18-2009, 18:04
П.П. Вярно ли е, че учителите на добре представилите се по олимпиадите ученици печелят по 3000 лева "бонус" ? :D

:shock: едва ли :?
олимпиадите са си като състезания.. никой не печели :-o

а по темата.. олимпиадите са по желание, тъй че класната ти няма абсолютно никакво право да ти казва дали може да отидеш или не..
ако пък се опита да ти забрани, вдигни скандал.. дано се засрами :lol:

Balooon
02-19-2009, 13:03
Това, че мога да отида вече ми е ясно, но ми е гадно, защото и без това ми реже оценките с повод и без повод, а сега ако случайно се издъня не ми се мисли....
adrenal1n, имаме 10-на в класа, които ходят в събота при нея на нещо като курсове, но не защото са закъсали, ами точно обратното => Ако те имат някави супер добри резултати, тя ще вземе пари???

Sarge
02-21-2009, 15:43
Кога точно беше тази олимпиада??

Na7a6a
02-21-2009, 19:41
На 27ми е олимпиадата и да, можеш да отидеш без значение какво мисли класната ти. И все пак кажи коя е тя, че ми стана любопитно.. :D

scaramouche
02-18-2010, 17:56
и аз уча в езикова гимназия. На нас също класната ни каза, че тя ще определи кой отива. Та логиката на даскалите според мен е, че не отиват всички за да не развалят "реномето" на училището и класа като силноизучаващи немски език. Все пак от елитна езикова гимназия да излезнат лоши резултати от олимпиадите - звучи малко странно и лошо за гимназията и сигурно затова се застраховат само с отличниците. Не мисля, че е редно - все пак всеки сам преценява за себи си, но.. :o