PDA

View Full Version : Седмокласници



Mastta
02-12-2009, 14:39
Смятате ли да кандидатствате и по какъв начин се готвите? Притеснявате ли се? А какви съвети могат да ни дадат миналите вече по тоя път :grin:

sm_95
02-12-2009, 15:13
Да смятам да кандидатствам. Как се подготвям? Еми много просто уча.. ходя на уроци решавам тестове и г/д тфа е. 8) 8) 8) 8) 8) 8) :) :) :) :) :) :) :)

vikc
02-12-2009, 15:58
Хайде и аз като един батко да дам съвет на седмокласниците 8-)
Решавайте си тестове и ходете на колкото се може повече пробни изпити. Така ще претръпнете и на истинския изпит няма да ви пука. :)

kalashnik
02-12-2009, 16:03
Ето още съвети, на самия изпит, нищо че храната е разрешена, не яжте това ви разсейва. А в момента учете, ходете на уроци, решавайте тестове, пишете преразкази и съчинения-разсъждения, и те са важни колкото тестовете, не стойте много пред комповете, а прочетете някоя книга която ще ви е от полза.

DieselBlood
02-12-2009, 17:08
И аз да се изявя като бивш седмокласник.Учете много здраво,прекарвайте пред компютара и по кафетата,повече над учебниците.Решавайте най-малко по 5 тетста на ден по БГ и по математика.На истинския изпит останете спокойни-не са шокирайте,няма да ви изядат.Просто мислете над въпросите и не се въртете,ако не искате да напуснете изпита с 2 :D :D :D :D

Nitroglycerin
02-12-2009, 17:36
Прегелдайте тестовете от минали години,правете много и разнообразни тесотове (когато кандидатствах правих по 2-3 на ден) учете на изуст това което се среща най-често в тестовете,правете си почивки между ученията и гледайте да не седите пред компа повече от 1 час на ден.Схемата ако се спазва помага и се дават доста добри резултати.

DJEB
02-12-2009, 17:49
вие пък не ги стресирайте чак толкова .Миналата година се явих само на един пробен изпит и при тва резултатите ми не бяха много обещаващи ,но въпреки тва ме приеха в една от най- хубавите гимназии, ти то с добър бал .Моят съвет е да бъдете уверени в себе си и да не се притеснявате,въпреки че е неизбежно де... Аре успех и не се притеснявайте ,с всяка година приемат все по тъпи поколения (думи на една моя даскалица) :lol:
П.П За храната по време на самия тест: по-добре си яжте щото може да ви стане лошо от притеснението и от празния стомах ..

AvRiLFaN95
02-12-2009, 18:19
emi shte kandidatstvam,ama ne se pritesnqvam nikak daje.hodq na uroci,reshavam testove i tva e. :P

TheBestFriends
02-12-2009, 19:48
учете език, че в днешно време без чужд език си за никъде...
залягайте над учебниците, не мързелувайте и учете, учете и учете ако искате от вас да излезе нещо след години :-D

Jus7DreamBoy
02-12-2009, 20:24
Ви направо ме оплашихте.... Аз мисля да кандидатствам, не ходя на уроци и уча по 3-4 часа на ден и си мислех че уча много ...

NqkfaNikakva21
02-12-2009, 20:34
вие пък не ги стресирайте чак толкова .Миналата година се явих само на един пробен изпит и при тва резултатите ми не бяха много обещаващи ,но въпреки тва ме приеха в една от най- хубавите гимназии, ти то с добър бал .Моят съвет е да бъдете уверени в себе си и да не се притеснявате,въпреки че е неизбежно де... Аре успех и не се притеснявайте ,с всяка година приемат все по тъпи поколения (думи на една моя даскалица) :lol:
П.П За храната по време на самия тест: по-добре си яжте щото може да ви стане лошо от притеснението и от празния стомах ..

Същата работа бях и аз....съучениците ми учиха супер много за теста..докато аз не :D ...пък после кво стана, аз съм в по-хубаво училище от тях, ама който си го може си го може :D
Та не се преуморявайте да учите много много, на ден по 1 тест ще свърши работа 8)

bishop
02-12-2009, 20:36
Аз 7 клас като бях ходих на уроци и по български и математика, ама не ми бяха много от полза. Ся форматът на изпита е друг и може и да има повече полза от уроците де, ама се съмнявам. В книжките с тестове и задачки за самоподготовка е истината. Пробните изпити също не вредят. И най вече на самия изпит спокойствие. Не е толкова страшно колкото вероятно всички ви разправят че е.

tapaka
02-14-2009, 08:20
аз лично ходих на едни мизерни уроци по математика (не помогнаха)не съм учил за изпити.В деня преди изпита реших един тест по бълг.език и един по математика :D напрайх и 2 съчинения и бях готов.Не се притеснявах изобщо даже бях забравил,че дори имам изпити.Спокойно мога да заявя,че без да уча изкарах 4.87 по бълг.език и 4.58 по математика :grin: .Приеха ме там където исках и ся сичко е ок.Ама един съвет не е мн хубаво преди изпита да се съсипете от учене щото в главите ви става такава каша дето я няма никъде :)
Успех на тези,които ще кандидатстват тая година.Нека да ви приемат так където искат и да учите тва което ви е кеф :-) :-) :-)

YouCantStopMe
02-14-2009, 08:35
Да!Ще кандидатствам в езикова.
Решавам книжки с тестове по БЕЛ и Математика.Внимавам в час... Гледам да не си губя много времето.
И най-важното - не трябва да се стресирам.

Sanguis
02-14-2009, 12:44
Ето още съвети, на самия изпит, нищо че храната е разрешена, не яжте това ви разсейва. А в момента учете, ходете на уроци, решавайте тестове, пишете преразкази и съчинения-разсъждения, и те са важни колкото тестовете, не стойте много пред комповете, а прочетете някоя книга която ще ви е от полза.

Съгласна съм с всичко,освен с това за храната-купете си един гигантски шоколад и си хапвайте по малко от него,защото действа успокояващо!Аз по време на всички писмени изпити(3 на брой) ядох шоколад и мога да се похваля с доста високи оценки(освен по математика,ама там не един шоколад,а 10 да бех изяла,пак нямаше да изкарам по-висока оценка-имам четворка :D )А преди устния изпит излапах един огромен сладолед и се оказа,че аз съм най-спокойната от всички кандидати! 8-)

iPurple
02-14-2009, 15:26
Mен наистина шоколада ме успокоява така че ще си купя ама ще гледам да не ям а и сигурно няма да ми се яде.. Иначе времето за теста по математика стига ли?

SNG
02-14-2009, 16:01
Попринцип въобще не се притеснявам от такива изпити и "манджи". Уча от 7 години английски и когато имах изпит дори не осъзнавах за какво нещо се явявам , но кактои да е. Вмомента съм 7-ми клас и нашите ме карат да ходя на уроци ,на които въобще не искам да ходя и се карам на седмица доста пъти с тях, но те не разбират на какво мъчение ме подлагат. Това са други - лични проблеми.
По темата: Да, ще кандидатствам и съм сигурен в себе си ,че ще вляза. Вмомента си гледам "пашалъка" и не ме интересува никoй...
Единствената ми радост вмомента е,че се досещам че след около 15 седмици идва краят на всичките ми мъки и започва истинския купон.

nefchi_bs
02-14-2009, 20:11
Вие го изкарахте,че кои знае кво ше прайте...Я се успокойте и отидете на някоя дискотека да се отпуснете :D Аз миналата година живот си живях в 7ми клас...Гледайте кво стаа после кът влезете някъде,бедна ви е фантазията :lol: Успокйте се и одарете по една ракиза за здраве :-)

gab4eto_gr
02-15-2009, 01:07
Mен наистина шоколада ме успокоява така че ще си купя ама ще гледам да не ям а и сигурно няма да ми се яде.. Иначе времето за теста по математика стига ли?

То времето никога не стига, но не се притеснявай ще се справиш!


Изпитите не са толкова страшни! И на мен шоколада ми действа успокоително, но точно в онзи момент не исках да чувам за никакво ядене..
Иначе наистина си трябва учене.

Успех на всички, които ще кандидатстват и дано министъра не измисли още някаква нова простотия...

vesito13
02-15-2009, 09:34
Охх боже хора , колко страшно го изкарахте , ако мен ме чакат изпити и прочета нещо такова най-много в паника да изпадна :? Давам ви пример за мен си . В седми клас се записах на сип по български и сип по математика , там правехме по някое и друго опражнение и това беше . Нито един частен урок . Не съм решавала по 10 теста на ден , аз дали има и 10 , които да съм решила за цялата година и то съм ги решавала защото някой ме е накарал . Деня преди изпита не учете , няма никаква файда . По български така уш тръгнах да уча , обаче си спах 5-6 часа над учебниците , ама наистина спах :D Тогава най-много повече да се объркате . Оверявам ви . Това , което сте научили през годината това ще е , за един ден не се учат седем пропуснати години . Пишете си домашните сега , това ви дава достатъчна подготовка , ако имате време решавайте и нещо допълнително , но не е задължително . Преди изпита сутринта не се паникьосвайте отидете си там усмихнати , спокойни , няма за какво да се притеснявате просто . За ядене аз не носех ама като някой около теб яде шоколади и такива неща е отвратително и разсейващо и не знам защо въобще е позволено . Ако мислете , че ще умрете от глад хапнете преди да отидете там , а там си се съсредоточете върху изпита . Шише вода си носете там в жегата , има нужда определено . Какво друго ... ммм , да . На пробен изпит аз така и не отидох , нямаше никой , който да ни каже за тях и така си останах . Спокойствието е най-важно като цяло . Слушайте какво ви говорят квесторите да не объркате нещо . А да и разчитайте на собствените си знания не на някакви непознати , които не знаете дали няма да са по-зле и от вас . Сега и отделно по български , аз замалко да окляфам много нещата с преразказа , защото не знаех , че ако преразказа нее довършен на беловата проверяващите четат и черновата . А аз като видях край нямам време и почнах направо на беловата и си беше гадно . Внимавайте за времето , то е важно и ако пак е преразказ стремете се да запомните и мъничките подробности , които има . По математика , ако не успеете да решите някоя задача я оставяте и продължавате с други после се връщате на тази , иначе два часа да се стои на една задача не става . Ако въпреки всичко не успеете да решите , някои неща намерете някаква логика в самата задача и ще добиете представа какъв може да е отговорът . Бях чувала и че ако заградиш само например отговор а на всички въпроси тройката я хващаш 100% , колко е вярно не знам . А правила съм и опит вкъщи с едни тестове от интернет , без въобще да чета какво е условието на задачата си заграждах съвсем произволно а,б,в и така оценката ми излизаше 4 . На изптиа не посмях да разчитам на това де :-D Та с много усилия , които аз положих за тоя изпит имах 5.375 по български език и литература и 4.643 по математика , бала ми беше 31.304 и си бях супер доволна от себе си . А да забравих най-важното , ако успеете да се откачите от компютрите , ще е три пъти по-добре за вас , ще учите повече , но аз така и не успях това да го направя :D .

П.П. Ако някой е прочел всичко това евала 8-)

sweet_bunny
02-15-2009, 09:54
Аз прочетох всичко и си прав,че ще е в пъти по-добре ако се откачим от компютрите.Сега втория срок намалих стоенето пред компа и има резултат.Това,което ще ви кажа може да ви се види смешно,но на мен май ми помага.Вместо да си пусна скайпа или някоя песен на Бритни или Не-йо,си пускам класическа музика:Шопен,Чайковски,Бет вен и т.н.-помага.Купих си някъде октомври-ноември двата сборника с тестове на архимед по математика и на издателство Литера с тестове по български и литература-от полза са.Засега много не съм се притеснила за изпита,но като си знам нервната система точно два-три дни преди изпита ще се паникьосам.

vesito13
02-15-2009, 10:09
^^ http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7941 ако са тези , аз лично одобрявам , защото тестовете на изпитите са точно такива с по 50 въпроса не 20 , не 30 , а 50 :) За музиката няма толквоа значение , лично мое мнение въпрос на вкус . Миналата година съм си я изкарала в слушане на Blero - Sexy Moves , но просто си ми напомняше за хубави неща , не за друго :) И между другото да се паникьосаш е най-лошо . Просто спокойно , няма за какво толкова да се тревожиш ;)

Dundy
02-15-2009, 10:35
.аах аз пък каквато съм маниачка си взех шоколад и вместо да си решавам задачите ям само :D Ходих на курсове ама по мат не съм си писала домашните,щото не ги проверявахме.Иначе по БЕЛ ги писах щото там ги проверявахме и на изпита имах по БЕЛ 5 786 май и по мат 4 717.Та мисълта ми е да не се притеснявате,щото там никой няа да ви яде,спокс

AFT
02-15-2009, 11:16
vesito13, само като прочетох 'опражнения' и 'оверявам' се хванах за главата. Елементарни грешки правиш, пък акъл си тръгнала да наливаш. Поне даде пример какво става като не учиш достатъчно. ^^

Аз като бях седми клас бях доста изнервена, мислех, че няма да се справя, ама изпитите бяха лесни. Доколкото помня, изпитите от миналата година бяха още по-лесни, а тая година сигурно ще са за умствено изостанали. Няма кво да се панирате, щото само може да осерете всичко от притеснение. Аз нямах време да ям или да пия на моите изпити, не знам тук хората откъде намират за цял обяд. о_O Пък и вие не сте отишли да ядете (което най-вероятно ще пречи на останалите,щото ще шумите), а да покажете кво сте научили през годините. Учете си уроците, ако можете, ходете на частни уроци (групите не са препоръчителни, един твой собствен учител си е най-добре) и се упражнявайте вкъщи.

vesito13
02-15-2009, 11:25
Oу не знам и аз какво съм правила , явно съм писала големи глупости , ужас ](*,) Попринцип се случва да объркам някъде "о" и "у" , ама тук съм писала пълни идиотщини :o Както и да е , който иска нека прочете това , което написах :? Повечето неща си бяха истина , а колкото до правописа обикновено пред компютъра , като съм не се съобразявам много , но кой каквото иска да си мисли .

iPurple
02-15-2009, 12:15
vesito13 ти май живееш в малък град, но тук, в София е доста по трудно по простата причина, че има много седмокласници и напливите за езиковите са големи. Не трябва да разчитаме на 2ро или 3то класиране. Лично аз съм много притеснена, постоянно си мисля как няма да успея, как ще объркам всичко, а връщане назад няма.. Но в крайна сметка квото стане..

vesito13
02-15-2009, 12:24
^^ Ако си от София , ще ти кажа , че там почти всички ходят на частни уроци . В малките градове не е точно така , но въпреки това се ходи . Много зависи какви са ти целите . Ако там където искаш да отидеш бала е доста висок , по-добре отиди на частни уроци . Обаче те предупреждавам , ако ти се учи частните уроци при добър учител могат да помогнат много , но ако ходиш за отбиване на номер , няма смисъл просто . В другата тема го написах , но ето и тук , определено има разлика дали си в София , или в някой малък град ;)

iPurple
02-15-2009, 12:29
Знам, видях го. Говорех за другите неща, които си казала.

evalongoriq
02-15-2009, 12:33
eми мисля да кандидатствам с рисуване (в такава паралелка съм) уча си и съм си поставила определени оценки които ще се боря да постигна 2 срок :)

sweet_bunny
02-15-2009, 12:51
vesito13 http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7077 това помагало имах предвит.

vesito13
02-15-2009, 13:10
Не знам , не смея да се наема да го коментирам , мерси все пак , че ми каза :)

Lunatique
02-15-2009, 13:17
О, това на Литера е адски добро, имам го. Останаха ми още около 10-15 теста.
Статиите и помагалата на Литера са страаашно хубави, само дето май са само по поръчка, доколкото разбрах ги няма на свободно разпространение.

Sanguis
02-15-2009, 15:29
Mен наистина шоколада ме успокоява така че ще си купя ама ще гледам да не ям а и сигурно няма да ми се яде.. Иначе времето за теста по математика стига ли?

На мен,мисля,че ми останаха 1-2 въпроса,но за сметка на това, бях почти сигурна,че другите са ми верни-смисъл по-добре да не решиш всички задачи набързо,а да ти останат някои нерешени,но пък да си помислил/а върху другите-поне аз така разсъждавам...Пожелавам ти късмет и на двата изпита-ще се справиш,просто не се панирай! :wink:

iPurple
02-15-2009, 15:32
Mен наистина шоколада ме успокоява така че ще си купя ама ще гледам да не ям а и сигурно няма да ми се яде.. Иначе времето за теста по математика стига ли?

На мен,мисля,че ми останаха 1-2 въпроса,но за сметка на това, бях почти сигурна,че другите са ми верни-смисъл по-добре да не решиш всички задачи набързо,а да ти останат някои нерешени,но пък да си помислил/а върху другите-поне аз така разсъждавам...Пожелавам ти късмет и на двата изпита-ще се справиш,просто не се панирай! :wink:

Мерси много, надявам се...

YouCantStopMe
02-15-2009, 15:40
О, това на Литера е адски добро, имам го. Останаха ми още около 10-15 теста.
Статиите и помагалата на Литера са страаашно хубави, само дето май са само по поръчка, доколкото разбрах ги няма на свободно разпространение.

Ех.. аз тъкмо се навих.. пък то..
Ами някакви други?


Относно шоколада,за който споменахте... 8-)
Ами не мисля,че ще ми се яде точно тогава..
Колкото и да не искаш да се притесняваш.. просто малко или много го правиш.. Няма как!

Благодаря на всичко,които ни дават съвети и които са минал вече по този път... :-)

Lunatique
02-15-2009, 15:58
Да, това им е лошото, че или трябва да поръчваш от някоя книжарница специална доставка, или направо от издателството...
На мен лошото ми е, че преди даден изпит ми е супер спокойно и когато дойде решителният момент, се спичам и в главата ми става каша. :D

Mastta
02-16-2009, 12:02
Аз разбрах че искам да кандидатствам едва след втория срок. И най-естествено това ми изигра лош номер, защото трябваше да почна с подготовката в началото на годината, дори от лятото. И сега имам огромно желание, но няма да успея :x :x Притеснения нямам никакви. По БЕЛ мисля, че ще закърпя 5 ако не и повече, НО кашата идва при математиката, където тази година съм супер зле :( :( Ако мога да направя нещо това ще е при логическите задачи, защото съм доста умен :D , но не си уча редовно уроцоте, за което вече почнах да съжалявам!!! За разлика от моите съученици учек МНОГО повече, но те тази година почнаха часни уроци и сега се чуствам като нищо при тях... МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН (АКО ТОВА ВСЕ ОЩЕ Е ВЪЗМОЖНО)

YouCantStopMe
02-16-2009, 13:46
^Каквото си си надробил - това ще сърбаш... :booooomb:

vesito13
02-17-2009, 11:51
Аз разбрах че искам да кандидатствам едва след втория срок. И най-естествено това ми изигра лош номер, защото трябваше да почна с подготовката в началото на годината, дори от лятото. И сега имам огромно желание, но няма да успея :x :x Притеснения нямам никакви. По БЕЛ мисля, че ще закърпя 5 ако не и повече, НО кашата идва при математиката, където тази година съм супер зле :( :( Ако мога да направя нещо това ще е при логическите задачи, защото съм доста умен :D , но не си уча редовно уроцоте, за което вече почнах да съжалявам!!! За разлика от моите съученици учек МНОГО повече, но те тази година почнаха часни уроци и сега се чуствам като нищо при тях... МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН (АКО ТОВА ВСЕ ОЩЕ Е ВЪЗМОЖНО)Опитай и ти с частните уроци и просто гледай да наваксаш бързо това , което си изпуснал , работи повече по математика и така ;) А за това , което каза , че е трябвало да почнеш още от лятото , не мисля , че е така , имаме нужда понякога и от малко почивка :) Освен това каза , че до сега си учел много повече от другите , значи си имаш подготовката , спокойно . Сядаш си над учебника по математика събота и неделя и почваш по 5-6 урока на ден , учиш , упражняваш се и ще стане ;)

BrainlessROCKBABY
02-17-2009, 14:51
Да!Ще кандидатствам в езикова.
Решавам книжки с тестове по БЕЛ и Математика.Внимавам в час... Гледам да не си губя много времето.
И най-важното - не трябва да се стресирам.

oasis
02-17-2009, 17:05
Ами да ходете на абсолютно всички пробни и не се притесняваите ако имате ниски оценки. Пробните са по-трудни попринцип. Относно шоколада аз си бях бзела по бг 1 голям (обаче си го сложих под чина, защото бях в някво акдси забутано даскало и нямаше нито пердета нито щори нищо и печеше насякъде) и след 30 мин бъркам да го взема и беше пълно с мравки 8-) не беше мн забавно де! Останах си без шоколад :( Обличайте се мн тънко, ако е жега! Аз по бг щях да пукна, ако ви стане много топло отидете до тоалетните и се наплискаите с вода мисля, че след 30 мин позволяваха да ходиш! Гледайте да се наспите вечерта аз хич не можах. Два дена преди изпита не учете нищо! Това е от мен някой ако има някви въпроси да пита, дано съм била полезна !
:)

DaRk_AnG3L
02-17-2009, 18:02
mdaaa i az 6te kandidatstvam :grin: (da se nadqqme 4e 6te me priemat). Podgotwqm se kato hodq na uroci i re6aam testowe tfa e :)

YouCantStopMe
02-17-2009, 18:07
Ами да ходете на абсолютно всички пробни и не се притесняваите ако имате ниски оценки. Пробните са по-трудни попринцип. Относно шоколада аз си бях бзела по бг 1 голям (обаче си го сложих под чина, защото бях в някво акдси забутано даскало и нямаше нито пердета нито щори нищо и печеше насякъде) и след 30 мин бъркам да го взема и беше пълно с мравки 8-) не беше мн забавно де! Останах си без шоколад :( Обличайте се мн тънко, ако е жега! Аз по бг щях да пукна, ако ви стане много топло отидете до тоалетните и се наплискаите с вода мисля, че след 30 мин позволяваха да ходиш! Гледайте да се наспите вечерта аз хич не можах. Два дена преди изпита не учете нищо! Това е от мен някой ако има някви въпроси да пита, дано съм била полезна !
:)

Мерси,че се искаш да ни помогнеш.. :)
А иначе когато отиде на изпита много ли се притеснява и как се справи с притеснението?Достатъчно ли ти беше времето и за двата изпита?

anonimencho
02-18-2009, 11:32
Олеле стреснахти ме аз на ден уча по 30 мин и то пред компа същност нищо не прая, но на тестове от 50 въпроса по бел 15 са ми грешни много лошо :?

AnIcHkAtA
02-18-2009, 13:00
Олеле, стреснахтe ме, аз на ден уча по 30 мин. и то пред компа, всъщност нищо не правя, но на тестове от 50 въпроса по бел 15 са ми грешни, много лошо :? .

Егати тестовете решаваш!Уча по 5 часа на ден след училище и не успявам да реша тест с по-малко от 7 грешки!Стегни се и не се заблуждавай, нищо не се постига без труд!
Едит:По математика можеш и да си позволиш 15 грешки, но по БЕЛ в случай, че сложим една грешка 1,5 точки, теста ти става 52,5 точки, на преразказ изкарваш 20 точки и общо изпита ти е 72,5 точки, 85 точки са около 4,50, сам/а сметни каква оценка можеш да имаш и прецени дали ученето ти е достатъчно ;).

oasis
02-18-2009, 19:09
За YouCantStopMe
Ами с притеснението доста трудно се справих особено след като отидох на последните пробни изпити и изкарах ужасно ниски оценки. Толкова се притесних помислих, че никога няма да влезна в гимназията която исках, обаче на самият изпит изкарах много повече, така че не се притеснявай ако изкараш ниска оценка и теста е ужасно труден! За притеснението преди изпита аз пих мента глог и валерян то е билково и по аптеките го продават успокоява много. А там като отидеш гадно е докато чакаш, а се чака дълго в самата стая след като влезеш( четат някви оказания подписваш се докато съобщят цвета на теста) дано учителките които наблюдават са готини! След като ти дадът теста и започнеш да мислиш над въпросите притесненитео изчезва и се средоточаваш да дадеш абсолютно всичко което знаеш!
За времето ами съветвам те ако си си купила от книжките с тестове по 50
въпроса/задачи да седнеш и да направиш цял тест и да си засечеш времето. На мен никога не ми стигаше и на изпита пак не ми стигна излезнах последна, то си е до човека!
Ако има други въпроси питаите, ще помогна с каквото мога! :)

kurupta
02-19-2009, 08:41
Ако има русокоси момиченца със сини очи и мерки 90/60/90 моля да заповядат в АГ "Гео Милев" Русе. :D

pam1
02-19-2009, 10:58
отидох 3 пъти на уроци по БЕЛ не щото незнам а да си затвърда знанията :) по мат. никъде не ходих,но въпреки липсата на усилена подготовка за изпитите имам добри оценки (4 по мат и 5,20 по БЕЛ ) Съучиниците ми и те не се готвеха кой знае колко ама са приети няма скъсани просто никъде не достигат ученици и вс. са приети :P

Mastta
02-19-2009, 14:07
според мен още от сега да почнеш да учиш по 5 часа на ден не е нормално :D :D

GbSy
02-19-2009, 16:34
'Ми, аз честно казано много зор не си давам, ама пак успявам. Доста добре се справям... и мисля, че ще успея на изпита.
Иначе си уча старателно, но нон-стоп да мислиш за учене и да се притесняваш... не си е работа просто.

GbSy
02-19-2009, 16:36
според мен още от сега да почнеш да учиш по 5 часа на ден не е нормално :D :D

Не, ненормално е това, че си мислиш, че хората в някакъв форум ще ти помогнат. Стягай се и учи, че време не остана... Момичето си учи 5 часа на ден, но поне е сигурно, че ще успее. Една година се жертвайте и спестете излизанията и компа, бе, ..

pifiella
02-19-2009, 16:41
Аз тая година кандидаствах и се побърках от учене..По 50 задачи на ден,тестове по БЕЛ,на УРОЦИ ПО МЕТЕМАТИКА.,състезания...АБ ПЪЛЕН УЖАС................И ме приеха,разбира се :-P .Учих най-много от целия клас,а другите ми съученици,които цяла година и пръста не си мръднаха и тях ги приеха....според мен е на късмет.... :)

TheNewReligion
02-19-2009, 17:22
И аз да се изявя като бивш седмокласник.Учете много здраво,прекарвайте пред компютара и по кафетата,повече над учебниците.Решавайте най-малко по 5 тетста на ден по БГ и по математика.На истинския изпит останете спокойни-не са шокирайте,няма да ви изядат.Просто мислете над въпросите и не се въртете,ако не искате да напуснете изпита с 2 :D :D :D :D
Най-малко по 5? Съмнявам се някой да си дава чак такъв зор.
По темата: ходя на уроци, пиша си старателно домашните и до колкото е възможно внимавам в час. Госпожата по математика от уроците доста ми хвали домашните, но на пробните изпити не се справям особено добре. Много се притеснявам и най-високия ми резултат е 4,714.Срока в училище завърших с 5.
По български се справям добре в училище (за 6), а на пробните изпити не показвам какво мога. Най-високия ми резултат е 5,286.
Притеснявам се и за двата изпита. Опитвам се да вярвам в себе си и да се съсредоточа възможно най-много.

Ето и един от въпросите, които ме вълнуват:
Кога са двата изпита тази година?

Lunatique
02-19-2009, 18:22
19 юни (БЕЛ) и 26 юни (Математика).
Иначе... за 1-ви срок по Математика и аз имам 5, а в момента госпожата ни отсъства и са ни сложили една супер флегматична и незнаеща заместничка... Не знам кога ще си я поправям тая оценка. =(

SNG
02-19-2009, 18:31
19 юни (БЕЛ) и 26 юни (Математика).
Иначе... за 1-ви срок по Математика и аз имам 5, а в момента госпожата ни отсъства и са ни сложили една супер флегматична и незнаеща заместничка... Не знам кога ще си я поправям тая оценка. =(

Хах,че 5-ица оправя ли се ? ^-^ според мен си е една добра оценка..

kurupta
02-19-2009, 19:23
Аз тая година кандидаствах и се побърках от учене..По 50 задачи на ден,тестове по БЕЛ,на УРОЦИ ПО МЕТЕМАТИКА.,състезания...АБ ПЪЛЕН УЖАС................И ме приеха,разбира се :-P .Учих най-много от целия клас,а другите ми съученици,които цяла година и пръста не си мръднаха и тях ги приеха....според мен е на късмет.... :)
Живота е несправедлив особено когато си на 14 мухахах

master_of_disaster
02-20-2009, 06:08
Аз исках испанската ама май започвам да се отказвам.
Я някой който е учил руски пред това да каже как му е испанският.

melinor
02-20-2009, 06:41
А как са ви оценките от първия срок по математика и бел? Моите са математика-6 и български-5...бях м/у 4 и 5...изобщо не ми върви тоя предмет в сравнение с математиката :] .

YouCantStopMe
02-20-2009, 11:02
А как са ви оценките от първия срок по математика и бел? Моите са математика-6 и български-5...бях м/у 4 и 5...изобщо не ми върви тоя предмет в сравнение с математиката :] .
6.00 и 6.00 са ми..
А ти .. ами.. всичко се постига с много учене.Никой не те пита дали нещо ти се отдава или не.. Просто трябва да се стегнеш максимално и така..
:)

Lunatique
02-20-2009, 13:09
5, 40 по математика и 6.00 по БЕЛ.
Яд ме е.

lovebug
02-20-2009, 13:28
И аз съм седми клас в момента, ходя на уроци и по БЕЛ и по математика, там си правим тестове, вкъщи повече от 5-6 теста не съм решила. За уроците за училище не отделям повече от 2 часа и първия срок завърших с отличен по всички предмети. Преди един месец се явих на пробен тест и оценките са ми БЕЛ - 5,50 и математика - 5,36. Та мисълта ми е че не съм се презорила толкова много и не смятам че е нужно. "Най-малко по 5 теста на ден" не са необходими, пък и искате да ми кажете че най-малко 6 часа трябва да решавам тестове всеки ден..да, доста трябва да се учи тази година, но това е прекалено. Внимавайте в час, учете редовно, пишете си домашните, ако смятате че имате нужда от уроци - ходете, и накрая всичко ще е наред :)

colymoly
02-20-2009, 18:48
моят туризъм след 7 клас е оправен от сега няма за какви изпити да ми пука по математика даже и 3 да нямам пак ще уча квото искам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

melinor
02-20-2009, 18:54
моят туризъм след 7 клас е оправен от сега няма за какви изпити да ми пука по математика даже и 3 да нямам пак ще уча квото искам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


Wow!!! Как така с олимпиада ли?! :-o

colymoly
02-21-2009, 07:30
моят туризъм след 7 клас е оправен от сега няма за какви изпити да ми пука по математика даже и 3 да нямам пак ще уча квото искам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


Wow!!! Как така с олимпиада ли?! :-o
:lol: не аз за бг не се притеснявам ама математиката ми куца и въпреки това няма да бъда възпрепятствана не съм ходила по олимпиади просто е сигурно то ако остана в сегашното даскало по-добре да спирам училище :lol: