PDA

View Full Version : пърхот



vankataa
02-12-2009, 14:57
може ли да ми кажете някакъв добър шампоан срещо пърход и ако можете да ми кажете някой използвал ли е шампоана Clear и дали той действа :-o

Infinity
02-12-2009, 15:01
може ли да ми кажете някакъв добър шампоан срещо пърход и ако можете да ми кажете някой използвал ли е шампоана Clear и дали той действа :-o
ами аз също имам пърхот и още от лятото използвам Clear обаче май няма ефект,,и аз ще се радвам някой да помогне с някой шампоан,дори ако е медицински май ще е по-добре

Jesus
02-12-2009, 15:25
Clear for Man на мен ми помогна но преди 2-3 месеца пак ми се появи и в момента не ми бачка, Низорал ми препоръчаха но го ползвам от скоро и не съм забелязал :?

schrei
02-12-2009, 15:31
Clear e боклук...
Низорал,преди да - сега не! Преди беше един от най-добрите шампоани,но явно промениха нещо...и вече не е онова което беше преди години.
Head & Shoulders при някой помага,при мен беше помогнал,но временно и сега отново имам проблем с пърхота.За доста познати,обаче беше твъъърде силен и кожата им съвсем започна да се лющи.
От Nivea против пърхут,светло синия,имах най-дълготрайна полза + много,много повече блясък отколкото косата ми има попринцип...

Но,ако някой знае нещо с дълготраен ефект...

billytalent
02-12-2009, 15:34
Аз в шампоана си добавям хапчета Низорал и нямам проблеми

SoFarSoG00d
02-12-2009, 15:45
Низорал,имам доста познати с този проблем и наистина действа,само,че когато спрете да го използвате лека полека пак се появява същия проблем.Също така има и таблетки Низорал,които може а бъдат стрити на прах и поставени в Jhonson Baby Shampoo,целта е да е в този ,защото Ph-то трябва да е неутрално.За друг шампоан не се сещам,гаджето ми има пърхут и е ползвал гореспоменатите.

hahavteen
02-12-2009, 15:56
Никакви шампоани не са ми помагали до сега :?
При мен проблема е по-скоро зимата защото от студа кожата на главата ми почва да се бели.
Прочетох в една книга че оцета помага. Аз вече от месец си изплаквам косата след като я измия и действа 100% .
Разреждаш малко оцет с вода и си изплакваш косата. Не я миеш после. Малко мирише първите часове но бързо изветрява миризмата и не се усеща почти.

KadifWerewolf
02-12-2009, 18:29
Head & Shoulders :)

Claudette
02-12-2009, 20:12
Никакви шампоани не са ми помагали до сега :?
При мен проблема е по-скоро зимата защото от студа кожата на главата ми почва да се бели.
Прочетох в една книга че оцета помага. Аз вече от месец си изплаквам косата след като я измия и действа 100% .
Разреждаш малко оцет с вода и си изплакваш косата. Не я миеш после. Малко мирише първите часове но бързо изветрява миризмата и не се усеща почти.

И аз поради същата причина имам пърхот - при това само през зимата. Кожата ми по принцип е много чувствителна, доста се изсушава през зимата. Пък и във Варна с тоя нашия вятър.. :?

Аз ползвам Neoval (медицински шампоан + балсам, т.е. 2 в 1) от миналата година, но направих грешката да спра, а е препоръчително след 6те седмици нон-стоп ползване, да се продължи с един път седмично. Наистина има ефект! :)

Това, което предложи slun4ice, звучи изкушаващо ..да го пробвам :-D .., но косата ми е капризна и ме е страх, че тоя оцет може да й повлияе по някакъв начин :-o

SoFarSoG00d
02-12-2009, 20:14
оцетът е много полезен за косата,също така помага и за възвръщане на блясъка,но аз ви препоръчвам Низорал,има добър ефект,но както казах трябва упорита употреба.

CrazyBastard
02-13-2009, 13:08
Аэ пък бих препоръчала един шампоан на Vichy, полэва се месец, пък ако няма видимо подобрение можете да пробвате La Rouhe - Posay kerium DS :)

Adwokat
02-13-2009, 13:20
Никакви шампоани не са ми помагали до сега :?
При мен проблема е по-скоро зимата защото от студа кожата на главата ми почва да се бели.
Прочетох в една книга че оцета помага. Аз вече от месец си изплаквам косата след като я измия и действа 100% .
Разреждаш малко оцет с вода и си изплакваш косата. Не я миеш после. Малко мирише първите часове но бързо изветрява миризмата и не се усеща почти.

и на мен ми се появява зимата... а и са ми казвали приятели, че с оцет помагало... бтв използвал съм Низорал и не помага !

Pepincetyy
02-13-2009, 14:45
Аз също преди когато имах пърхот използвах Низорал и бях много доволна, от тогава до сега аз вече нямам този проблем.
А за оцета също съм чувала, че помага, но също така и, че много миришело. :o

hahavteen
02-13-2009, 14:45
Oцетът не влия зле на косата даже напротив.
Мойта стана много по-мека и бухнала и съм много доволна 8-)
Единственото което е малко гадно е че мирише но нали ви казвам че изветрява бързо :)

Claudette
02-13-2009, 16:32
Oцетът не влия зле на косата даже напротив.
Мойта стана много по-мека и бухнала и съм много доволна 8-)
Единственото което е малко гадно е че мирише но нали ви казвам че изветрява бързо :)

Ясно ми е, че всяка коса реагира по различен начин ..., но още обем на косата ще ме убие :lol:

Достатъчни са ми усилията да победя естествения обем, та да й придавам и още. :D

На мен засега Неовал ми помага. Низорал при мен нямаше ефект.

mihichkaaa
02-13-2009, 16:47
използвала съм го,но не съм доволна след 2 седмици пърхота се появи отново...но съм много доволна от шампоана на Garnier Fructis - Anti dandruff старотен е препоръчвам ти го :)

paci
02-13-2009, 18:09
Използвам Низорал във формата на хапчета.Слагам ги в шампуана си и ДА има ефект :grin:

Girl08
02-13-2009, 20:43
Също помага и SEBORAL това е лекарство, течно.Препаратът не трябва да попада в очите и устата. :) :)

Beb4e__to
02-13-2009, 20:46
и аз имах проблем с пърхота но кожна лекарка ми препоръ4а Sensun Blue и е невероятен от първото измиване ве4е се вижда ефекта :P той е медицински продукт цената му е към 11 лв но си заслужава...има няколко вида за свеки тип коса пробвай го и няма да съжалява6 :)

varnen4e
02-14-2009, 09:12
може ли да ми кажете някакъв добър шампоан срещо пърход и ако можете да ми кажете някой използвал ли е шампоана Clear и дали той действа :-o

Низорал е най- доброто решение.
Успех.
:)

roshavka
02-15-2009, 11:55
clear :)

chaos_
02-15-2009, 15:25
Преди 2 седмици имах пърхот ,доста ми беше раздразнен скалпа и се лющеше.Използвах някои и друг шампоан против пърхот от тия от рекламите-никакъв ефект.
След това ми препоръчаха най-ефтиния и прост шампоан-Па-Па /или Кря-Кря/,бебешки шампоан.
Измих си косата и имаше поразителен ефект ,чак аз се учудих след още 2 измивания нямах и следа от пърхот и косата ми стана изключително мека.Така че ти го препоръчвам,дано и при теб има такъв ефект.