PDA

View Full Version : Всичко за зъбите



SoFarSoG00d
02-13-2009, 11:34
Не знам дали има такава тема.Нека тук всеки да споделя какви продукти използва,дали имат ефект ,съвети за здрави зъби и т.н.т.

SoFarSoG00d
02-13-2009, 11:39
Аз използвам тази паста за зъби ,заедно с четка от същата серия и съм много доволна:
http://www.beautyhabit.com/media/elgydium.white.toothpaste.2.jpg

Jesus
02-13-2009, 12:02
По посока на часовниковата стрелка ли си търкате/миете зъбите ?

sweetsunshine
02-13-2009, 16:42
По посока на часовниковата стрелка ли си търкате/миете зъбите ?Не аз ги търкам накъдето ми падне в смисъл наляво надясно,само накрая изтърквам външната част на зъбите с въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка. :)

BigFakeSmile
02-13-2009, 16:56
пфф нз :D дори споделям че не си мия винаги зъбите :-D
иначе ще е няква не мн скъпа ама има ефект :)


8-) 8-) отнема 3 минути бе момиче два пъти дневно :D :?

сега съм с няква избелваща на аквафреш но нз точно каква..не ми се става да видя.. :D
ии вода за уста астера червена..понякога конци..

аа и винаги си почиствам и езика с четката..тя е Trissa Diamond нещо такова беше..мн мекичка :grin: :lol:

SoFarSoG00d
02-13-2009, 17:03
Развалените зъби, недостатъчната зъбна хигиена и кървящите венци могат да причинят сърдечни болести, сочат резултатите от изследвания, представени на среща на Дружеството по обща микробиология в Дъблин, предаде Франс прес.

Сърдечните болести обикновнено са свързани с пушене, затлъстяване и високо ниво на холестерола. Проф. Хауард Дженкинс от Университета на Бристол обаче оборва тези виждания.

Той смята, че дори човек да е в добро здраве и със слаба фигура, за него рискът да бъде засегнат от сърдечни болести нараства няколко пъти, ако зъбите му са развалени.

Микробиолози от Университета на Бристол и Кралския колеж на хирурзите в Ирландия припомнят, че нередовното миене на зъбите предизвиква кървене на венците, а това позволява на стотици бактерии, които се намират в устата, да проникнат в организма.

"Устата вероятно е най-мръсното място в човешкото тяло", отбеляза д-р Стив Кериган от Кралския колеж на хирурзите.

"Кървящите венци осигуряват на бактериите достъп до кръвоносните съдове, където те залепват за плаките и предизвикват съсирване във вътрешността на кръвоносните съдове, а това увеличава риска от инфаркт", поясни той.

Друг екип под ръководството на проф. Грег Сиймур от университета Отаго в Дънедин, Нова Зеландия, е изследвал връзката между бактериите, чийто произход е свързан с лоша устна хигиена, и атеросклерозата.

Изследователите фокусирали вниманието си върху ролята, която е възможно да имат т.нар. протеини на стреса, произведени, когато клетките са изложени на някакъв стрес - възпаление, токсини, липса на кислород.

"Ролята на протеините на стреса е да помогнат на други протеини да минат през клетъчната мембрана. Тогава белите кръвни телца се натрупват в тъканите на артериите, предизвиквайки атеросклероза", заяви проф. Сиймур. БТА

GbSy
02-13-2009, 17:05
Ползвам паста на Vadamecum, която е нещо като паста за зъби и вода за уста в едно. Синя, като гел. Хубава е, харесва ми. Иначе си мия зъбите два-три пъти дневно, зависи колко пъти излизам, но винаги преди излизане си мия зъбите. От зъболекар знам, че е хубаво да се мият с кръгообразни движения и да се почиства езика.

schrei
02-13-2009, 17:09
Ако ще си миете зъбите като разтърквате напред-назад ,то... все едно нищо неправите.
С четката се извършват кръгови движения,понеже иначе само се замазва и...

Сега ползвам тази новата 3D White ,един прах за избелване и вода за уста Aquafresh ... Четката ми е Oral B и така...

SoFarSoG00d
02-13-2009, 17:11
Ако ще си миете зъбите като разтърквате напред-назад ,то... все едно нищо неправите.
С четката се извършват кръгови движения,понеже иначе само се замазва и...

Сега ползвам тази новата 3D White ,един прах за избелване и вода за уста Aquafresh ... Четката ми е Oral B и така...
+1,много са важни движенията,с които миете зъбите.

silver_moon
02-13-2009, 17:28
ми аз малка имам не малък проблем с венците, но пък до сега (16години) не съм имала и един кариес или въобще друг проблем освен този :grin:
Мия се с паста "Лакалут актив" (за венци е), вода за уста на Сандрин (отвратителен вкус има, ма помага) и четка на Астера :D ...а и като всеки себеуважаващ се човек си мия зъбите сутрин и вечер :)

SoFarSoG00d
02-13-2009, 17:53
ми аз малка имам не малък проблем с венците, но пък до сега (16години) не съм имала и един кариес или въобще друг проблем освен този :grin:
Мия се с паста "Лакалут актив" (за венци е), вода за уста на Сандрин (отвратителен вкус има, ма помага) и четка на Астера :D ...а и като всеки себеуважаващ се човек си мия зъбите сутрин и вечер :)
Майка ми има проблеми с венците и си ги мие с Elgigiym Parodont Active.

cherrypezz
02-13-2009, 18:58
Аз се мия главно с Астера и Колгейт....и си мия зъбите редовно,даже повече от редовно и имам много кариеси......Още от както съм била малка е така.Веднъж не е било да ида на зъболекар и да ми каже "Имаш здрави зъбки" :(

cherrypezz
02-13-2009, 19:10
Мммм аз бих казала,че се мият СЛЕД ВСЯКО ЯДЕНЕ.

style08
02-13-2009, 19:20
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

ами сутрин преди да излезеш за училище не ги ли миеш?

ligafyy
02-14-2009, 08:36
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

къф е смисъла да ядеш , като след тфа пак ще огладнееш ... къф е смисъла да спиш , кат след тфа пак ще ти се доспи ....

не искам и да си представям какво представляват зъбите ти

Axe_vs_Sword
02-14-2009, 11:53
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

къф е смисъла да ядеш , като след тфа пак ще огладнееш ... къф е смисъла да спиш , кат след тфа пак ще ти се доспи ....

не искам и да си представям какво представляват зъбите ти

Ми айде кажи къв е смисъла да ги измиеш и след 5 мин или 1 час да ядеш? друго си е вечер като си легнеш знаеш че няма да се цапаш с нищо :wink:

Е какъв е смисъла да си ги миеш вечерта, като сутринта пак ще ги нацапаш?

По темата: преди ми кървяха и редувах пастите за зъби - някаква Lacalut за венците, пък сутринта Vademecum за свежест :D И вече рядко ми кървят, спрях за ползвам Lacalut-a.

SoFarSoG00d
02-14-2009, 12:01
Зъбите трябва да се мият след всяко хранене,защото устата се пълни с бактерии,които от своя страна водят до кариеси и възпаление на венците.Така,че аз ги мия три пъти дневно.

Infinity
02-14-2009, 12:30
Сега в момента използвам Бленда-мет 3D WHITE LUX,и засега съм много доволна...четката ми е Soft защото имам много чувствителни венци и ми е на Trisa :)

SoFarSoG00d
02-14-2009, 12:53
Сега в момента използвам Бленда-мет 3D WHITE LUX,и засега съм много доволна...четката ми е Soft защото имам много чувствителни венци и ми е на Trisa :)
Trisa е супер добра четка,когато имах проблем с венците използвах нея!

BrokenInnocence
02-14-2009, 13:30
Сега съм с паста/четка за зъби и вода за уста на Aquafresh и конци на Oral-B, но преди използвах някои неща на Elgydium и мога да кажа, че това са най- добрите продукти за устна хигиена, на които съм попадала... А понеже имам чувствителни венци и зъби съм пробвала какво ли не...

OneGirl
02-14-2009, 15:36
Аз ползвам паста за зъби на Билка тази хомеопатичната, защото като си измия зъбките с друга кожата около устата ми става червена и ми е стегната само от тази паста не ми става така :( , четката за зъби ми е на е елгидиум (нз дали го написах правилно), водата за уста: сутринта на астера синята, а вечерта зелената.

schoolgirl как издържаш без да си измиеш зъбите сутрин :shock: вярно, че вечерта си ги мила, но е редно и сутрин да ги миеш, защото се образува зъбна плака иначе макар да не си яла нищо :-o .

Liar
02-14-2009, 19:22
Венците ми кървят...Мия си два пъти дневно зъбите с паста Пародонтакс зелената-с флуор,след това с вода за уста или Елудрил,или Лакалут,пия и едни билкови хапчета за венци.Въпреки всичко това продължават да ми кървят,марак и вече не толкова много...И така е от година :-k
Преди си бях купила четка Елгидиум за чувствителни венци,но тя беше прекалено мека,просто не можех да се измия с нея.Сега имам на Триса някаква,не е специално за някакъв проблем.Като я купих я изварих с малко сода,зъболекарката ми каза така,омеквали космите.
Иначе мисля,че трябва да се мият зъбите сутрин-заради плаката,както вече казаха,пък и ако не се мият повече време се появяват налепи и воня...Познавам едно момиче,на което сутрин му миришат зъбите и не знам как да му кажа...
Иначе бих искала да знам как да си мия зъбите,защото го правя само нагоре-надолу...Не знаех за тези кръгови движения.

YouCantStopMe
02-14-2009, 19:49
[quote=schoolgirl]
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

къф е смисъла да ядеш , като след тфа пак ще огладнееш ... къф е смисъла да спиш , кат след тфа пак ще ти се доспи ....

не искам и да си представям какво представляват зъбите ти

Ми айде кажи къв е смисъла да ги измиеш и след 5 мин или 1 час да ядеш? друго си е вечер като си легнеш знаеш че няма да се цапаш с нищо :wink:

Олеле.. как да няма смисъл да си миеш зъбите сутрин.
Значи цял ден ще се разкарваш с немита уста.. и с лош дъх.Аз когато стана дори не мога да проговоря на майка преди да си измия зъбите.Не че нещо.. но просто си е друго когато си ги измиеш.Да чувстваш свежест,да ти е добре и т.н.Камо ли пък да излезна без мити зъби.Хм.. странни хора! :booooomb:

tonie__
02-15-2009, 13:02
я вижте тук -- http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=151282.60

питам за този прах за пушачи,за който говорят..аз съм непушач.вече..и спешно ми трябва нещо подобно за избелване..
някой ползвал ли го е знае ли как се казва.действа ли ? :?

jghgh
02-15-2009, 17:00
LACALUT ползвам, много добра пастичка.
Имам и една на VADAMECUM, ама не съм доволна от нея.

Най-доволна винаги съм била от LACALUT и от една паста DENTAL, май беше на Арома или Астера, не помня добре.

Четката ми е LACALUT също, с мек косъм - космите са дълги и къси - добре почиства, радвам се на бели зъби.

pcdollsbmagi
02-15-2009, 18:12
Много е важно миенето на зъбите дори и да не е точно 3 минути,задължително е всяка вечер и сутрин,но за тези,който искат по бели зъби ,трябва да споделя,че пастите за зъби с избелващ ефект не са истински ефективни.Ако искате найстина бели зъби можете да използвате други медикамени,който са предназначени именно за това-да избелват.Обикновено се слагат след миенето на зъбите с паста,след като вече са добре почистени,но за тях също трябва постоянство,за да се постигне желания ефект-бели зъби!Майка ми е зъболекар и сега по нейн съвет ползвам всяка вечер и сутрин едно нещо подобно на паста за избелване ....много съм доволна,ако някои иска да си купи..съвсем достъпно е,надявам се да го има в аптеките,че и моито вече свършва....и преди зъбите ми бяха бели,но сега са направо изкрящи веднага щом си сложа от това...казва се "Party Sparкle" :grin: :grin: :grin:
сигурна съм, че ще ви хареса....
звучи като реклама,но найстина съм приятно изненадана :)

cLaDyRcHe
02-15-2009, 18:34
Много е важно миенето на зъбите дори и да не е точно 3 минути,задължително е всяка вечер и сутрин,но за тези,който искат по бели зъби ,трябва да споделя,че пастите за зъби с избелващ ефект не са истински ефективни.Ако искате найстина бели зъби можете да използвате други медикамени,който са предназначени именно за това-да избелват.Обикновено се слагат след миенето на зъбите с паста,след като вече са добре почистени,но за тях също трябва постоянство,за да се постигне желания ефект-бели зъби!Майка ми е зъболекар и сега по нейн съвет ползвам всяка вечер и сутрин едно нещо подобно на паста за избелване ....много съм доволна,ако някои иска да си купи..съвсем достъпно е,надявам се да го има в аптеките,че и моито вече свършва....и преди зъбите ми бяха бели,но сега са направо изкрящи веднага щом си сложа от това...казва се "Party Sparкle" :grin: :grin: :grin:
сигурна съм, че ще ви хареса....
звучи като реклама,но найстина съм приятно изненадана :)
би ли дала повечко информация за това за избелването

благодаря предварително :)

SimonaShtonova
02-15-2009, 19:49
В момента и четката и пастата са ми на "Lacalut" и съм доволна :)

Baby_b
02-16-2009, 16:43
От половин година някъде съм с пастата на Лакалут червената за венци, а четката ми е на Колгеит. Доволна съм от тях, а иначе ползвам от дъжд на вятър конци за зъби на Сенсодин и от тях съм доволна. Има 1 вода за зъби на Елгудиум (май така беше тая марка) избелваща, от нея съм мн доволна и я препоръчвам. При мен проблема беше, че ми бъркаше здраво в бюджета- 1 шишенце беше 9 лв. някъде, а за 10 дена при редовно ползване свършваше. Таа купих си аз 2 шишенца и свършиха парите и спрях. 8-)

My6mYLka
02-16-2009, 17:07
Вадемекум пастата в тубичките ако мога така да ги нарека 8-) на мене мн ми харесват просто имат ефект :)

mumiikataa
02-16-2009, 18:37
я вижте тук -- http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=151282.60

питам за този прах за пушачи,за който говорят..аз съм непушач.вече..и спешно ми трябва нещо подобно за избелване..
някой ползвал ли го е знае ли как се казва.действа ли ? :?
И на мен ми е интересно.. Някой да знае нещо :?

Slave4You
02-16-2009, 18:55
pcdollsbmagi за това ли става въпрос:

http://www.pearldrops.com.au/images/UserUploadedImages/Party%20Sparkle%201.jpg

SoFarSoG00d
02-16-2009, 18:56
pcdollsbmagi за това ли става въпрос:

http://www.pearldrops.com.au/images/UserUploadedImages/Party%20Sparkle%201.jpg
АЗ НЕ СЪМ ПУШАЧКА,ПОЛЗВАХ ГО ЗА ИЗБЕЛВАНЕ,НО НЕ ВИДЯХ НИКАКЪВ ЕФЕКТ.

nesuni
02-17-2009, 17:44
Ползвам паста на Vadamecum, която е нещо като паста за зъби и вода за уста в едно. Синя, като гел. Хубава е, харесва ми. Иначе си мия зъбите два-три пъти дневно, зависи колко пъти излизам, но винаги преди излизане си мия зъбите. От зъболекар знам, че е хубаво да се мият с кръгообразни движения и да се почиства езика. i az izpolzvam su6tata pasta i sam mn dovolna.......sy6to za izbelvane izpolzvam soda...pomaga!!!4etkata mi za zubi me marzi 4ak do banqta da ida da vidq inache na Oral-B sa mn hubavi kogato si vzeh takava si izmih zubite 10 pati v 1 den :oops: :razz:

nesuni
02-17-2009, 17:47
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

не искам и да си представям какво представляват зъбите ти

i az ne iskam da gi vijdam....ako ne si izmiq zubite sutrin po dobre da se zastrelqm nqkade.... 8-) 8-)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 17:50
Аз се чудя как може въобще да излезе,ако не си мие зъбите сутрин,все пак е сред хора и би трябвало малко или много да е на ниво.Устната хигиена е изключително важна,попадала съм на доста хора,които не си мият зъбите,когато ми говорят и усетя дъха им може да припадна.....

bloodyF
02-17-2009, 17:59
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o




ами скъпа ти си като Хитър Петър или Иванчо,защо да си измия ръцете като пак ще се изцапат ,,,,то на същия принцип защо да ям като пак ще огладнея :x :lol:

nesuni
02-17-2009, 18:02
ostava gospojica ,,ne si miq zubite sutrin,, da kaje 4e izqjda po 1 4uval4e dvki na den :grin:

bloodyF
02-17-2009, 18:06
по темата : когато съм вкъщи ги мия след всяко хранене ,ако не съм вкъщи дъвки...
четка : trisa vibrations
паста:aquafresh white and shine
вода за уста:aquafresh

http://www.gsk.com/common/img/products/v-aquafresh.jpg

http://www.wekenshop.com/images/03429.jpg

http://www.namerimi.com/i/files667/12160656619243.jpg

gia_sena_mono
02-17-2009, 21:38
Ами не. Към 11 си вземам закуска в у-ще. А и съм ги мила предната вечер и нищо не съм яла че да ги мия пак :P ](*,)

Slashy
02-18-2009, 08:49
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

майко, ква си проста.
сутрин се мият за да не ти вони устата на умряло ве, баси

safetyMode
02-18-2009, 09:12
http://www.onlywhite.co.uk/catalog/images/COLGATE%20PPROFESSIONAL.jpg <----- тази четка

http://www.blendamedinstituts.lv/UserFiles/Image/glamour.jpg <--- паста

varnen4e
02-18-2009, 14:09
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

Ужас.. това звучи супер гнусно.

Balooon
02-18-2009, 14:42
тази четка- http://www.ivis-bg.com/images/D%204010.jpg
тази паста- http://1.bp.blogspot.com/_QPG6JNei1b8/RigqCjtchXI/AAAAAAAACL8/nwH-ZAtXVbs/s320/img_1002_colgate_triple_action.jpg

И по повод спора- зъбите си ги мия сутрин и вечер, ако има нещо важно да излизам може и преди това (иначе си дъвча дъвки почти нон-стоп :D )

Sintya
02-18-2009, 18:17
Използвам обикновена паста за зъби - дентал, обичам я, има страшен вкус и е много добра за зъбите.
Иначе преди време използвах " пудра за зъби " , която ги избелва и ги прави здрави.

Armeika
02-19-2009, 11:45
Искам да попитам проблем ли е и може ли да навреди на зъбите ми
ако ги мия с движения обратни на чесовниковата стрелка? :(
Просто ми е адски трудно да ги мия с движения по часовниковата... :neutral:

Liar
02-19-2009, 11:56
Не виждам как може да им навреди-отново се извършват кръгови движения.

SoFarSoG00d
02-19-2009, 12:12
Искам да попитам проблем ли е и може ли да навреди на зъбите ми
ако ги мия с движения обратни на чесовниковата стрелка? :(
Просто ми е адски трудно да ги мия с движения по часовниковата... :neutral:
Не,важното е да ги миеш.

varnen4e
02-19-2009, 14:56
Искам да попитам проблем ли е и може ли да навреди на зъбите ми
ако ги мия с движения обратни на чесовниковата стрелка? :(
Просто ми е адски трудно да ги мия с движения по часовниковата... :neutral:

Не разбира се.

pifiella
02-19-2009, 15:44
Аз ползвам Golgate TOTAL или с прополис,четката ми е на Astera,но не ми харесва и ще си взема нова утре... :)

Kris4oy
02-19-2009, 18:19
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

да и цял ден като си отвориш устата хората да бягат... нз аз си ги мия както трябва :-D а иначе блазя ви на всичките аз съм с брекети от година и 9 месеца но ляотото ги свалям! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

DaMn_FiNe_BiTcH
02-19-2009, 20:12
Мокте зъби ги мия постоянно когато мога,никога не вреди :)
Бях си мислила мн за избелване но казаха,че тр да съм по-голяма и е спр вредно защото разгражда естественият емайл на зъбите..по-често миене по -добре...тази паста на Аквафреш уайи н шайн е мн хубава наистина избелва :)

mumiikataa
02-20-2009, 20:33
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

да и цял ден като си отвориш устата хората да бягат... нз аз си ги мия както трябва :-D а иначе блазя ви на всичките аз съм с брекети от година и 9 месеца но ляотото ги свалям! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Не вярвам да имам такъв проблеем :?
Но познавам момичета които го имат а се пишат че имат добра хигена :?
Ох, моля те. Спри да се опитваш да мислиш. Разбрахме, че нямаш никаква хигиена - окей. Не се изтъквай. Ходи си миризлива с гадни зъби. След някоя друга година ще пищиш що ти ги няма половината, ако не и всички зъби.

cwetityy
02-21-2009, 10:33
според мен зъбите се мият сутрин и вечер.. но който иска може и след обяд :)

cwetityy
02-21-2009, 10:33
според мен зъбите се мият сутрин и вечер.. но който иска може и след обяд :)

paola_Rey
02-21-2009, 17:51
Зъбите се мият само вечер!
Никога не съм ги мила сутрин. Къв е смисъла като след тва пак ще ядеш цял ден :-o

да и цял ден като си отвориш устата хората да бягат... нз аз си ги мия както трябва :-D а иначе блазя ви на всичките аз съм с брекети от година и 9 месеца но ляотото ги свалям! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Не вярвам да имам такъв проблеем :?
Но познавам момичета които го имат а се пишат че имат добра хигена :?
Ох, моля те. Спри да се опитваш да мислиш. Разбрахме, че нямаш никаква хигиена - окей. Не се изтъквай. Ходи си миризлива с гадни зъби. След някоя друга година ще пищиш що ти ги няма половината, ако не и всички зъби.

Абеее къде съм писала че не си мия зъбите бееееееее :x мия ги всяка вечер след хранене. Тва че ти си миризлива като не ги измиеш сутрин си е твой проблем!!!
Няма смисъл да го права сутрин като не съм яла!
i kvo?dai da si miem zabite samo sled kato qdem,mi ako 3 dena ne qde6 pak li nqma da gi izmie6?specialno za teb sam sigurna za otgovora

mumiikataa
02-21-2009, 18:41
schoolgirl, по тая логика не си ги мий въобще. Не става дума само за хигиената, а и за това че зъбите изискват 2-3 пъти на ден четкане по 2-3 минути...

dementic
03-17-2009, 20:27
А да питам коя е тази паста за зъби, която рекламираха скоро (за избелването на зъбите за 14 дни или нещо такова) ??

Peteto633
03-18-2009, 06:15
Ще бъда мн благодарна ако някой ми препоръча някаква паста за по-чувствителни зъби :)

slavito007
03-18-2009, 08:03
По-добре е зъбите да се четкат с кръгообразни движения, не само наляво-надясно. Сутрин се мият зъбите, за да не караш хората да бягат от тебе като си отвориш устата, а и също да се махнат останалите микроби, защото с вечерното четкане не се премахват всички.
Та по темата - мия си ги сутрин и вечер. Наскоро си взех Aquafresh White & Shine. Спрях кафето засега и се надявам поне на минимален ефект 8-) .Четката ми е Aquafresh Extreme Clean с гуменото приспособление. Много е яко :D
п.с. За горния пост - Сензодин пробвай, въпреки че тази, която аз пробвах, имаше вкус на лекарство 8-)

jenichka
03-18-2009, 08:11
а някой може ли да ми каже каква е цената на конците за зъби? :oops:

sladkatababy1234
03-18-2009, 08:37
Ами около 5 лв. и нещо са на Сенсодин конците за зъби но недей прекалява с употребата им понеже раздразват венеца в междузъбното пространство, поне при мен се получава така. , поне при мен се получава така. :-o :-o

4ipsi
03-18-2009, 17:09
az izpolzvam izbelva6ta pasta ama kakvoto i da pravq (pasta, soda i ...)ama ni6to ne stava.dali e 6tot ima pu6a4i v ku6ti?

galu6a
03-18-2009, 18:32
някаква паста за зъби дето майка я взима и казва ,че била мн хубава :-D и сутрин и вечер миене на зъбите.Честно казано не полагам големи грижи за зъбите си :-D

tItEufFf
05-08-2009, 17:50
Аз си мия зъбите всяка сутрин и вечер, бих ги мила и на обяд, но нямам тази възможност. Мия ги с Аквафреш или Колгейт, но никога избелващи, защото не е полезно за зъбите, изтъркват ти емайла. Също и ползвам вода за уста на Колгейт.
За жалост имам проблем, устата ми изсъхва много бързо и дъхът ми се променя. Затова и постоянно дъвча дъвки, които обикновено са Airwaves, понеже са по-силни