PDA

View Full Version : Защо празнуваме Свети Валентин в ПРАВОСЛАВНА държава...??



Entombed
02-13-2009, 16:01
Въобще вярвате ли в това което празнувате...или просто се праите на Християни само когато ви е изгодно тоест когато има празници на които да чревеогодничите...Същото е и на Вси Светий и така нататък...
Аз съм Антихрист по виждания...НЕ НЕ СЪМ САТАНИСТ...ако това ще си помислите...Просто мразя църквата религията и така нататък...

iPurple
02-13-2009, 16:04
Всички го празнуват за да си подаряват разни глупави сърчица и други глупости.. А иначе се чудя за кво и разни приятелки си подаряват валентинки.. Вярно, че "уж" се обичат ама все пак тфа е празник на двойките..

DimovB
02-13-2009, 16:04
аз не го празнувам
който го празнува, да му мисли

LINKNOT
02-13-2009, 16:09
Аз лично съм атеистка. Отделно не празнувам Св. Валентин.

Jesus
02-13-2009, 16:11
Аз Трифон го празнувам от началото на месеца :)

5StaR
02-13-2009, 16:17
Празнуват го защото се обичат( е не говоря за кифлите ), пък е празник за любовта и им харесва :)

Entombed
02-13-2009, 16:19
Празнуват го защото се обичат( е не говоря за кифлите ), пък е празник за любовта и им харесва :)
Хах любовта както го казваш е положена в Религията като цяло...
"БОГ ОБИЧА СВОЯ НАРОД,ХОРАТА" Тоест дори и Рождество Христово е празник на любовта...Май причините са по Други не мислиш ли

neocide
02-13-2009, 16:35

Seducti0n
02-13-2009, 16:39
Не е необходимо да си вярващ за да си прекараш яко с любимия човек /за свети валенти говоря/.Не мога да ви разбера логикага да отричате всеки един празник с довода, че не е православен, а католически какъвто е Хелоиун примерно.
Вместо да хейтите и да се чудите на желанието ни да се забавляваме излезте навън в реалния свят.
Всичките ви проблеми идват главно от това, че не спирате да мислите и да се опитвате да бъдете оригинални.Бъдете против нещо, когато има защо. :wink:

DimovB
02-13-2009, 16:43
Аз лично съм атеистка. Отделно не празнувам Св. Валентин.
страхотна си бе :smt060

XceSS
02-13-2009, 16:44
И АЗ ТОВА СЕ ЧУДЯ !
Това е все едно вместо да празнуваш Великден, да празнуваш Хелоуин...

XceSS
02-13-2009, 16:48
Не е необходимо да си вярващ за да си прекараш яко с любимия човек /за свети валенти говоря/.Не мога да ви разбера логикага да отричате всеки един празник с довода, че не е православен, а католически какъвто е Хелоиун примерно.
Вместо да хейтите и да се чудите на желанието ни да се забавляваме излезте навън в реалния свят.
Всичките ви проблеми идват главно от това, че не спирате да мислите и да се опитвате да бъдете оригинални.Бъдете против нещо, когато има защо. :wink:

Ами ОК, предполагам че не си вярваща, но почиташ Коледа, не си вярваща но се чукаш с яйца на Великден, не си вярваща но си празнуваш именния ден нали ?
По същата логика, защо е нужен Американски празник, за да докажеш любовта си ?

Seducti0n
02-13-2009, 16:51
:) Съм.
Просто не разбирам защо трябва все да сте против...?

Entombed
02-13-2009, 16:52
Въобще вярвате ли в това което празнувате...или просто се праите на Християни само когато ви е изгодно тоест когато има празници на които да чревеогодничите...Същото е и на Вси Светий и така нататък...
Аз съм Антихрист по виждания...НЕ НЕ СЪМ САТАНИСТ...ако това ще си помислите...Просто мразя църквата религията и така нататък...

не,ти си неграмотен.
Антихриста е синоним на Сатаната.
трябваше да кажеш,че си анти-християнин или нерелигиозен (атеист).


а иначе по темата - лично за мен повечето празници са безсмислени. на мен не ми трябва повод за да се напия,за да обичам,за да се забавлявам... наивно е 1 ден в годината да го правиш,а през останалото време да нямаш нищо общо с тези неща...
Нужно ли е да вярвам в Сатаната за да паля църкви.Коля свещенници...или просто показвам УМРАЗА КЪМ РЕЛИГИЯТА...Атеизъм означава нихилизъм към религията...при мен има чувство и то е умраза...

b0Nb0n
02-13-2009, 16:52
И АЗ ТОВА СЕ ЧУДЯ !
Това е все едно вместо да празнуваш Великден, да празнуваш Хелоуин...
aaa 4ove4e za6to si smeni podpisa onaq macka deto blije znaka na mercedesa be6e ludnica :D

XceSS
02-13-2009, 16:58
Може и да си...подведох се от това изречение

Не е необходимо да си вярващ за да си прекараш яко

От там изниква друг въпрос:
Необходимо ли е да празнуваш празник, противоположен на твоята религия, само и само, да си прекараш яко, било то с гадже или приятели. :-o

KadifWerewolf
02-13-2009, 16:59
kav sveti valentin we? trifon zarezan se praznuva :)

Entombed
02-13-2009, 17:00
Може и да си...подведох се от това изречение

Не е необходимо да си вярващ за да си прекараш яко

От там изниква друг въпрос:
Обходимо ли е да празнуваш празник, противоположен на твоята религия, само и само, да си прекараш яко, било то с гадже или приятели. :-o
Тотално не....В България религиозните тийнейджъри са близо 2-3% и то те са Фанатици...Другото си празнуват за тва че празниците са яки...Ако и Сатанинските празници бяха съпроводени с Портокалов сок и вкусна вечеря...надали нямаше да има хора които да ги празнуват..

XceSS
02-13-2009, 17:05
Ама не бе човек, за мен това е супер глупаво.
По същата логика, дай да празнуваме и байрама а?
Или онова Банго Васил ли кво беше.
Същото е !

Seducti0n
02-13-2009, 17:06
:) Всъщност не е противоположно на религията /христианска/ като цяло, а в частност на православната.
Странно би било да ти кажа че празнувам Рамазан примерно или някой друг ислямски празник.
Харесвам Свети Валентин, харесвам и Хелоиун.Това, че ги празнувам не ме прави грешна.

Entombed
02-13-2009, 17:09
:) Всъщност не е противоположно на религията /христианска/ като цяло, а в частност на православната.
Странно би било да ти кажа че празнувам Рамазан примерно или някой друг ислямски празник.
Харесвам Свети Валентин, харесвам и Хелоиун.Това, че ги празнувам не ме прави грешна.
А знаеш ли защо Православната религиозна догма ги е премахнала от празничния календар...за свети Валентин мисля че беше заради идеята за "безбрачна любов" а за Хелоуин е заради пропагандирането на идеята че на земята има зли същества като демони вещици....и така нататъка...тоест за това в православните земи не е имало Инквизиция...

XceSS
02-13-2009, 17:10
:) Всъщност не е противоположно на религията /христианска/ като цяло, а в частност на православната.
Странно би било да ти кажа че празнувам Рамазан примерно или някой друг ислямски празник.
Харесвам Свети Валентин, харесвам и Хелоиун.Това, че ги празнувам не ме прави грешна.


Защото така сме настроени...
Нали уж всички сме равни, добре де значи и католицизма и исляма, са еднакви...ТОГАВА ?
Абсолютно същото е....
Както и да е не ми се спори повече.Празнувайте си Св.Валентин, чукайте се и вярвайте, че това е БЪЛГАРСКИ ПРАЗНИК, аз утре ще се напия и в други ден отивам да подрязвам лозите :D

XceSS
02-13-2009, 17:12
за Хелоуин е заради пропагандирането на идеята че на земята има зли същества като демони вещици....и така нататъка...тоест за това в православните земи не е имало Инквизиция...


Това не е вярно!
Празника Хелоуин се е появил преди около 400-500 години, а Христианството се е появило преди много много повече години...

Entombed
02-13-2009, 17:16
за Хелоуин е заради пропагандирането на идеята че на земята има зли същества като демони вещици....и така нататъка...тоест за това в православните земи не е имало Инквизиция...


Това не е вярно!
Празника Хелоуин се е появил преди около 400-500 години, а Христианството се е появило преди много много повече години...
Е и разделянето на православна и Католическа църква е станало мисля че 200-300 година....А не веднага след като е умрял христос....Главните противоречия са че Православните мислят че светоста се предава по икони и че Майката на Спасителя/Исус/ не е била девствена.И вече от тук идват и другите различия....

Seducti0n
02-13-2009, 17:16
:) Не твърдя, че е български.
Колкото до чукането-за Великден е предвидено.

XceSS
02-13-2009, 17:17
Колкото до чукането-за Великден е предвидено.

Ееее ти пък само по празници :D

Jesus
02-13-2009, 17:23
По скоро православните казват че Отца, Сина и Светаго духа са 1 :)
А католиците го отричат и твърдяха друго :(

XceSS
02-13-2009, 17:26
А католиците го отричат и твърдяха друго :(


Копелета 8-)

_SwEeT_
02-13-2009, 17:26
6toto e qko za tfa

TellMeYourName
02-13-2009, 17:29
щото е гаден комерсиален празник! :D

кур за влюбените 8-)

XceSS
02-13-2009, 17:38
"мъжки полов орган" за влюбените 8-)

Е тва е !

Canis_Dirus
02-13-2009, 17:53
защото Валентин е канонизиран за светец преди разделението на Римокатолическа и Източноправославна църква.

GbSy
02-13-2009, 17:56
Не ми пречи самия празник, пречи ми това, че трябва някакъв "специален" ден да е, за да си обърнат хората специално внимание, да се сетят да направят нещо по-специално един за друг... то се обезмисля някак. Всеки очаква подарък на Св.Валентин, но ако му подариш на човека ей така, без повод, ще го зарадва повече... знам ли.

DimovB
02-13-2009, 18:13
"мъжки полов орган" за влюбените 8-)

Е тва е !
кво е тва е бе садняк?! ноо ли си корав?

ScionOfStorm
02-13-2009, 18:58
Ебати кухия празник. Първо, на влюбените всеки ден трябва да им е специален уж, второ- аман от тия лигави пошли сърчица, висящи буквално на всеки сантиметър...

И не, не го празнувам.. Винаги съм го презирала всъщност... цялата тая показност е много долна история...

общо-взето го закова девойката, само че никога не съм го презирал. жената вместо да се лигави на тоя ден удря я вино, я някоя друга бира и си прекарваме в общи линии както всеки нормален ден като сме навън.

цялото това фалшиво прелитане сред розови и червени сърца и някаква такава цветова гама е ужасно грозно и неистинно за един ден.

XceSS
02-13-2009, 19:17
"мъжки полов орган" за влюбените 8-)

Е тва е !
кво е тва е бе садняк?! ноо ли си корав?

ДА !

LittlePrincess
02-13-2009, 19:19
Всички го празнуват за да си подаряват разни глупави сърчица и други глупости.. А иначе се чудя за кво и разни приятелки си подаряват валентинки.. Вярно, че "уж" се обичат ама все пак тфа е празник на двойките..

+ 1

emo_girl953
02-13-2009, 19:21
Ебати кухия празник. Първо, на влюбените всеки ден трябва да им е специален уж, второ- аман от тия лигави пошли сърчица, висящи буквално на всеки сантиметър...

И не, не го празнувам.. Винаги съм го презирала всъщност... цялата тая показност е много долна история...


+1 :)

voodoodoll1
02-13-2009, 19:27
Ебати кухия празник. Първо, на влюбените всеки ден трябва да им е специален уж, второ- аман от тия лигави пошли сърчица, висящи буквално на всеки сантиметър...

И не, не го празнувам.. Винаги съм го презирала всъщност... цялата тая показност е много долна история...


+1 :)
+2

Pliok0019
02-13-2009, 21:59
Не празнуваме.

FucKtheSyStem
02-13-2009, 22:01
Аз съм на мнение,че всеки който го празнува просто си търси някъф повод да показва "любовта" си..Ако си влюбен нямаш нужда от специален ден..Още по малко тоя гаден,претруфен лигав празник. Вече ми се побръща от глупавите клиширани сърчица,меченца и т.н :-x

hardball
02-13-2009, 22:02
Мрън мрън, к'во толкова се чекнете сега, който му е кеф да празнува.
+ точки за лигавите празници, лигни рок 8)

Seducti0n
02-13-2009, 22:12
Аз съм на мнение,че всеки който го празнува просто си търси някъф повод да показва "любовта" си..Ако си влюбен нямаш нужда от специален ден..Още по малко тоя гаден,претруфен лигав празник. Вече ми се побръща от глупавите клиширани сърчица,меченца и т.н :-x

По-добре да празнуваш, отколкото да си поредният който да обяснява колко комерсиален празник.Наясно сме всички...
Правите на мишки, ама вечер я с гаджето, я с приятели на някъде....

Darkkiss
02-13-2009, 22:15
В бг е много модерно да се крадът неща от америка
некси супер мноо искаме да станеме идиотите от америка
чух че тази година дори е имало хало лиин... бати простутията

ScionOfStorm
02-13-2009, 22:16
^^ аз с приятелката си се виждам и без да е 14, както се сещаш, и се ходи по различни места всеки път ;) това, че някой излиза с приятелката си някъде на 14 не означава, че празнува валентинчо. ;)

а приятелите какво общо имаха?

Seducti0n
02-13-2009, 22:25
^^ аз с приятелката си се виждам и без да е 14, както се сещаш, и се ходи по различни места всеки път ;) това, че някой излиза с приятелката си някъде на 14 не означава, че празнува валентинчо. ;)

а приятелите какво общо имаха?

И аз не знам всъщност какво общо имат.
Просто ми става неприятно от това, че толкова много хора плюят по празника.Да, ако обичаш някого, не е достатъчно да му го показваш /доказваш/ само един път в годината, но според мен е хубаво, че има празник именно като този.

П-С-Айде, честит Св.Валентин и Трифон зарезан!
От имениците очакваме солидни почерпки! 8)

LiveFlower
02-13-2009, 22:33
Аз лично тоя празник не го празнувам.Като цяло атмосферата един месец преди Св.Валентин ме дразни супер много.Не знам защо се вживяваме в чужди празници.Не мисля,че Англия или която и да е страна празнува баба Марта и се кичи с мартеници ;) .

Ние забравяме нашите празници,а си преписваме и честваме други,на други нации.
Имам чувството,че повече се вълнувате от Св.Валентин,отколкото от Трети Март.
Във всеки един ден мога да подаря едно незабравимо преживяване или един обикновен подарък.Във всеки един ден мога да създам любовна атмосфера,не е нужно на точно определен ден,и точно в този ден да се сетя,че трябва ;)

Jesus
02-13-2009, 22:38
Имам чувството,че повече се вълнувате от Св.Валентин,отколкото от Трети Март.
=D> =D> =D> Забравят истински важните празници и се съсредоточават върху жалките опити отново да имитираме американците :x

teenems
02-13-2009, 22:56
щот се прайм на големите американци аре ве ,умрели катерици :-s

Vesk0u
02-13-2009, 23:10
Въобще вярвате ли в това което празнувате...или просто се праите на Християни само когато ви е изгодно тоест когато има празници на които да чревеогодничите...Същото е и на Вси Светий и така нататък...
Аз съм Антихрист по виждания...НЕ НЕ СЪМ САТАНИСТ...ако това ще си помислите...Просто мразя църквата религията и така нататък...

Евала, че си анархист! За съжаление масовата представа за анархизма е че той е пълен хаос. За тях анархия е синоним на вандализъм...

Та по темата - ами празнуват което им е изгодно, това е самата истина...

Blab
02-13-2009, 23:13
Опра'яйте се, имам малък рожден ден! :-|

Vesk0u
02-13-2009, 23:13
Въобще вярвате ли в това което празнувате...или просто се праите на Християни само когато ви е изгодно тоест когато има празници на които да чревеогодничите...Същото е и на Вси Светий и така нататък...
Аз съм Антихрист по виждания...НЕ НЕ СЪМ САТАНИСТ...ако това ще си помислите...Просто мразя църквата религията и така нататък...

не,ти си неграмотен.
Антихриста е синоним на Сатаната.
трябваше да кажеш,че си анти-християнин или нерелигиозен (атеист).


а иначе по темата - лично за мен повечето празници са безсмислени. на мен не ми трябва повод за да се напия,за да обичам,за да се забавлявам... наивно е 1 ден в годината да го правиш,а през останалото време да нямаш нищо общо с тези неща...

Тиии чуваш ли се какво говориш?!?!?! Знаеш ли колко е малка разликата между анархизма и комунизма??? Не случайно съществуват т.н. анархо-комунисти.

ScionOfStorm
02-13-2009, 23:14
Атака, не всички са така ;) Аз съм ходил преди време да оставям на паметника, и като по-малък съм щъкал като е имало организирани от по-ниските класове ходения, сигурен съм че се навъртат и още уважаващи това потребители тук.

Винаги съм се чудил защо е на 19, след като по официални сведения на 18 е фактическата присъда и изпълняването й.

5StaR
02-13-2009, 23:28
Празнуват го защото се обичат( е не говоря за кифлите ), пък е празник за любовта и им харесва :)
Хах любовта както го казваш е положена в Религията като цяло...
"БОГ ОБИЧА СВОЯ НАРОД,ХОРАТА" Тоест дори и Рождество Христово е празник на любовта...Май причините са по Други не мислиш ли

Не мисля :)

ScionOfStorm
02-13-2009, 23:31
е аз точно това казах - освен обиколките в по-ниските класове и отделно съм ходил - мисля, че беше преди две години, защото миналата пропуснах и не можах да отида. тази се надявам и ще се постарая да е друго положението.

бтв, аз съм си провеждал експеримент в даскало и на 19 съм питал знаят ли какво е днес. въпреки, че не се смятам за най-отявления патриот, изявен родолюбец и прочие ми стана тъжно като видях колко хора си нямат и идея дори.

а за митингите мога да ти предложа и логично обяснение, макар и да не съм убеден в него - на повечето такива митинги/шествия/походи участвате хора с крайно десни убеждения (поне така мисля и снимки съм виждал?) - нещо, което стресира по-голямата част от обществото, мисля се сещаш защо. не знам дали е така или не, вече.

TheRestorer
02-13-2009, 23:33
Празнуваме, защото не си познаваме религията, е за тва....

RAWRRR
02-13-2009, 23:45
Айде бее,Св.Валентин е празник за любовта към близкия човек,не за любовта ти към Св.Петър..

Стига сте парадирали с тази религия..

Като се обичате и си доказвате любовта всеки ден,докажете си я и този ден..

Seducti0n
02-13-2009, 23:55
Айде бее,Св.Валентин е празник за любовта към близкия човек,не за любовта ти към Св.Петър..

Стига сте парадирали с тази религия..

Като се обичате и си доказвате любовта всеки ден,докажете си я и този ден..

Евалата!

ScionOfStorm
02-14-2009, 00:00
точно това имах предвид, че медиите влияят на хората до голяма степен и им ги насаждат тези неща. аз, макар и да не съм съгласен напълно с тези разбирания (и твоите в случая), не бих имал особени проблеми с това.

лека от мен вече, утре работа ме чака..

PeopleAlwaysLeave
02-14-2009, 00:29
Аз лично ще си празнувам Трифон Зарезан. Нямам нищо конкретно против Св Валентин и предполагам, че яко бях с гадже щяхме да го отбележим, но чак празнуване не - просто една добре прекарана вечер заедно :) Иначе тия сърчица и лиготии наистина дразнят много... За мен не е нужно да дойде Св Валентин или някакъв такъв определен празник, за да покажа на човека, когото обичам, че държа на него - това се прави постоянно :)

Funkdoc
02-14-2009, 00:31
Комерса батка комерса .... :х

InitialD
02-14-2009, 03:06
Като ти е толкова Умразна религията ... ходи коли козички и им пий кръвта!



Писна ми от некви дет само се хвалят че са атеисти! Пукнете се от яд но комунизма не успя да убие Православието!!! :x

Funkdoc
02-14-2009, 03:09
мен ми е интересно колко от тея атеисти са прочели библията и знаят на какво не са кефят ...

RAWRRR
02-14-2009, 03:12
^^ ахахахахаха

срам,срам за атеистите,нечели Библията!

InitialD
02-14-2009, 03:17
^

".. и ще видите истината и истината ще Ви освободи!"

Евангелие от Матея 8:32

EarthShaker
02-14-2009, 06:47
УМРАЗА КЪМ РЕЛИГИЯТА...Атеизъм означава нихилизъм към религията...при мен има чувство и то е умраза...

отивай на училище бе, кандидат българин :lol:

Pliok0019
02-14-2009, 06:58
Правиславието ни сближава. За това никога няма да се откажа от религията.

Lucho
02-14-2009, 07:33
Да,в общи линии си прав.
Този "празник" дойде преди няколко години,но си е чисто католически,тъй че аз нито подарявам валентинки,нито подаръци,нито нищо...абсолютна католическа глупост.Аз чествам Трифон Зарезан - народният,християнският празник... :)

ToniStoraro
02-14-2009, 08:08
Абе всеки да празнува каквото си иска! Най - хубаво е и за двете да се почерпиш :D

carinaNebula
02-14-2009, 09:45
Всички го празнуват за да си подаряват разни глупави сърчица и други глупости.. А иначе се чудя за кво и разни приятелки си подаряват валентинки.. Вярно, че "уж" се обичат ама все пак тфа е празник на двойките..
и ние си подарихме с моята приятелка.проблем?
кефим му се на празника. проблем?
купих на майка ми подарък защото има имен ден.проблем?

значи само се чудите за кво да говорите,големите хейтъри...


Да,в общи линии си прав.
Този "празник" дойде преди няколко години,но си е чисто католически,тъй че аз нито подарявам валентинки,нито подаръци,нито нищо...абсолютна католическа глупост.Аз чествам Трифон Зарезан - народният,християнският празник... :)
да,а извинявай католиците какви са?евреи,мюсюлмани ли?
:lol: :lol:

Lucho
02-14-2009, 10:22
Всички го празнуват за да си подаряват разни глупави сърчица и други глупости.. А иначе се чудя за кво и разни приятелки си подаряват валентинки.. Вярно, че "уж" се обичат ама все пак тфа е празник на двойките..
и ние си подарихме с моята приятелка.проблем?
кефим му се на празника. проблем?
купих на майка ми подарък защото има имен ден.проблем?

значи само се чудите за кво да говорите,големите хейтъри...


Да,в общи линии си прав.
Този "празник" дойде преди няколко години,но си е чисто католически,тъй че аз нито подарявам валентинки,нито подаръци,нито нищо...абсолютна католическа глупост.Аз чествам Трифон Зарезан - народният,християнският празник... :)
да,а извинявай католиците какви са?евреи,мюсюлмани ли?
:lol: :lol:
Като за начало да кажа,че Св.Валентин е католически празник,честван от католическата църква,т.е един християнин не би го чествал...друг е въпроса че вече не знаем какви сме...католици има и българи,и евреи и други...но според мен не би трявало християни да честват този католически празник....днес си е Трифон зарезан,"зарязват" се лозята...това с любовта са пълни глупости...

Във време на криза,не се мисли за любов ! а България е 18 години в криза,а св.валентин е сравнително нов празник,така че който се чувства българин - да чества трифон,да пие по едно вино... :)

carinaNebula
02-14-2009, 10:27
католиците са християни,бе умник.
и православните също.

следователно защо да не го празнуваме,а?

ScionOfStorm
02-14-2009, 10:51
лол лъчо, втф?

а иначе винаги ми е било супер смешно как християните, разделени на отделни групички се мразят едва ли не. особено протестантите и католиците, май... :ь

^ и православни и католици не се любят особено множко, има сигурно доста хора които са против него от религиозен характер, ако са православни.

Lucho
02-14-2009, 11:27
Ае пичове чествайте каквото ви е кеф,на мен ми е кеф да празнувам Трифон - и довечера ще го празнувам,католиците си празнувайте св. валентин,никой не ви спира,станахте много модерни последните години,бързо забравихте традицийте...ама майната им и на влюбени,и на св. валентин,и на всички...важно е да се напием довечера...

alwaysnforever
02-14-2009, 11:51
Тоа празник Св.Валентин е пълна глупост, пък и е католически празник..(в България започна да се празнува и Halloween вече..много зле..) :? :? :?
Лично аз не виждам никакъв смисъл в него (денят на влюбените)..когато обичаш някого можеш всеки ден да му покажеш любовта си, да и/му купиш подарък и т.н... :) :)
Ние си празнуваме Трифон Зарезан. :D

PainMonopoly
02-14-2009, 12:09
Аз мразя този празник, както и коледа и великден и всички останали, точно защото е християнски. Религия, традиции - АБЕ Я НЕ МЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ГЛУПОСТИ!


а иначе по темата - лично за мен повечето празници са безсмислени. на мен не ми трябва повод за да се напия,за да обичам,за да се забавлявам... наивно е 1 ден в годината да го правиш,а през останалото време да нямаш нищо общо с тези неща...

Доста точно казано.

Освен това... от какъв зор някой ще ми казва кога да празнувам и да се радвам? Тези неща ги определям АЗ.

Seducti0n
02-14-2009, 14:26
Празнуването на Трифон зарезан не ви прави повече или по-малко българи. :wink:

Религията би била основателен довод, в случай, че се пропагандира честването на исмямски празници примерно.
Като развалени грамофони едно и също повтаряте и злобеете и се палите, вместо да се забавлявате и да ви е леко на душата.

InitialD
02-14-2009, 14:42
Правиславието ни сближава. За това никога няма да се откажа от религията.


\:D/ \:D/ \:D/ :mrgreen:

zloto
02-14-2009, 15:13
Ае пичове чествайте каквото ви е кеф,на мен ми е кеф да празнувам Трифон - и довечера ще го празнувам,католиците си празнувайте св. валентин,никой не ви спира,станахте много модерни последните години,бързо забравихте традицийте...ама майната им и на влюбени,и на св. валентин,и на всички...важно е да се напием довечера...
Да делим празниците на католически и православни е глупаво, при положение че сигурно 90% от тийновете се определят като атеисти. Пък и малко хора могат да се смятат за праведни християни, да честват християнските празници, да постят, да ходят на църква и т.н.
А празниците отдавна са изгубили истинския си смисъл. Коледа - купувайте, купувайте и пак купувайте. Великден - сърчица, любов, обичайте се и пазарувайте. Март - вносни мартеници от Китай, мартеници с лика на Азис и други чалга изпълнители.
ПП: Мразя свети валентин.
ПП: In vino veritas! Предпочитам Трифон Зарезан.

BlackWings
02-15-2009, 10:57
Аз лично тоя празник не го празнувам.Като цяло атмосферата един месец преди Св.Валентин ме дразни супер много.Не знам защо се вживяваме в чужди празници.Не мисля,че Англия или която и да е страна празнува баба Марта и се кичи с мартеници ;) .

Ние забравяме нашите празници,а си преписваме и честваме други,на други нации.
Имам чувството,че повече се вълнувате от Св.Валентин,отколкото от Трети Март.
Във всеки един ден мога да подаря едно незабравимо преживяване или един обикновен подарък.Във всеки един ден мога да създам любовна атмосфера,не е нужно на точно определен ден,и точно в този ден да се сетя,че трябва ;)
Абсолютно споделям това мнение.
И не плюя по чуждите празници , просто не разбирам защо след като си имаме много хубав православен ден на любовта - Вяра Надежда и Любов , който е на 17 септември , сме тръгнали да гоним някакви чуждестранни обичаи, и да честваме повече тях отколкото нашите родни ...
Да ей сега ще се намери някой всезнаещ да ми проповядва колко сме фалшиви и престорени националисти , но аз продължавам да уважавам повече българските национални празници, без да ставам поредното жалко зомби в абсолютната медийна пропаганда.

RAWRRR
02-15-2009, 12:05
От сто кладенеца вода вадите и пак звучи абсурдно.Аман от феминизъм.Само мъжете истински ненавиждат св.Валентин.

ToniStoraro
02-15-2009, 12:14
Така. Свети Валентин е празник на влюбените, в основата му е католицизмът. Трифон Зарезан е празник на лозарите и винарите, тоест един вид на алкохола. И двата празника са хубави. Въпрос на личен избор си е дали да празнуваш Трифон или Свети Валентин. Влюбените празнуват едното, лозарите и винарите - другото. А влюбените лозари и винари - и двете :D Аз съм за повечето празници, тъй като повече празници = повече купони. Освен това общият ден дава право на личен избор какво да празнуваш. Така че на който не му харесва - да не празнува Свети Валентин, но не би трябвало да има нещо против този, който го празнува. Съгласен съм, обаче, и с това, че комерсиализацията на празника води понякога до супер кичозни изцепки. Например ето това нещо -
http://www.cowdepot.com/vdballoon.jpg
Просто не мога да разбера защо двамата влюбени са представени като чифтокопитен едър рогат добитък. Или пък следният случай -
http://image.orientaltrading.com/otcimg/32_635.jpg
Това би могло да се разбере като един вид следната реплика - Обичам та свиньооо!!!
Така и не мога да разбера защо едно прасе държи сърцето и какво общо има това животно с празника. Освен това, ако забележите зурлата на прасето, че нозрдите му са направени като сърчица. Прасето обикновено използва зурлата си с цел ровене в тора. Тоест тази играчка също иска да покаже какво означава любовта за подаряващия.
Търговската промишленост, в целта си да направи продукт за празника, който да бъде оригинален и да се продава, понякога стига до подобни неща, които, определено, могат да бъдат счетени за кич. Точно тези недомислици правят празника на влюбените комерсиален и затова, съответно, не се харесва на някои хора. Но, изключвайки подобните изпълнения, празникът си остава наистина много хубав.
Относно Трифон Зарезан - Много българи харесват тази дата, тъй като е един идеален повод за напиване. Самата традиция на празника е изместена от едно посещение на съответното заведение, където субектът се напива яко и после казва, че е празнувал Трифон.

Колко от вас, почитащите традицията, ходихте да зарязвате лозята?

В такъв случай явно не спазвате точно традицията, за която толкова роптаете. И след като е така, то не би трябвало да имате нещо против другите, които според вас не спазват традицията на празниците. Освен това колко от вас са наистина толкова религиозни? :D
Така че - Честит Свети Валентин :D