PDA

View Full Version : Cannibal Corpse



Entombed
02-13-2009, 16:45
http://api.ning.com/files/fcReW*iNNa7Obz1uCsZNGZqZBnCB36Cgp8qngV4kPBQ_/Cannibal_Corpse_flag_fr044frf.jpg
Cannibal Corpse са една от най-безкомпромисните Брутал дет групи, прочула се със свръхбруталния си мачкащ стил. Пословични с кървавия си имидж и често нечленоразделни вокали, Cannibal Corpse биват забранени за издаване в редица страни, но това не им пречи да имат легиони почитатели. Въпреки (а може би благодарение на) агресивното си до безумие звучене, шокиращи заглавия на парчета от рода на "Meat Hook Sodomy" и "Entrails Ripped from a Virgin's Cunt", и изобилно кървави обложки, те са една от водещите екстремни групи в съвременната метъл сцена.

През 1989-а, в град Бъфало (щат Ню Йорк) петима музиканти създават групата Cannibal Corpse от останките на други две формации - Tirant Sin и Beyond Death.

Имената им са Chris Barnes (вокал), Bob Rusay (китара), Jack Owen (китара), Alex Webster (бас) и Paul Mazurkiewicz (барабани). Новосформираната банда записва демото “Cannibal Corpse”, което им спечелва договор с лейбъла Metal Blade. Скоро е записан дебютният албум “Eaten Back To Life”, издаден през 90-та година. Албумът предлага на слушателите това, което по-късно ще се превърне в запазена марка на Cannibal Corpse - брутално тежък дет метъл, изграден от ниско настроени китари и бас плюс нечовешките ревове на Barnes.
През 91-ва групата нанася втори дългосвирещ удар върху обществените норми с албума “Butchered At Birth”. Обложката е нарисувана от известният Vincent Locke (Dead World Comics) и моментално е забранена в някои по-консервативни страни. Албумът не е продуциран по най-добрия начин, но е пълен с агресия и разнообразни рифове, а Barnes отново впечатлява с грухтящи изстъпления. Година по-късно е издаден и третият студиен албум на Cannibal Corpse, красноречиво озаглавен “Tomb Of The Mutilated”. Парчетата, сред които и вечната дет класика “Hammer Smashed Face”, не се отличават с някаква особена оригиналност, но свиренето на музикантите е на ниво и необходимата доза бруталност е налице.
Bob Rusay е уволнен през 93-а, а на негово място идва ex-Malevolent Creation китаристът Rob Barrett. Barrett дебютира за Cannibal Corpse по време на записите за албума “The Bleeding” (1994). Албумът се оказва най-леснодостъпният от всички, записани от групата, и се радва на широка популярност. Звученето е по-олекотено и бавно, но рифовете хващат ухото. През 95-а година Chris Barnes напуска състава и основава своя собствена банда - Six Feet Under. На негово място пристига George "Corpsegrinder" Fisher (ex-Monstrosity), който бързо доказва, че е достоен заместник на легендарния Barnes. Напускането на Barnes съвпада с началото на записите на “Vile”, в който се усеща и приносът на новия вокалист.

Сложните, бързи рифове, мощната ритъм секция и гласовите издевателства на Corpsegrinder превръщат албума в дет метъл шедьовър, демонстриращ класата на Cannibal Corpse в най-силните им години. “Vile” е първият дет запис, попаднал в класацията Billboard за най-продавани албуми.

През 97-ма Rob напуска групата и бива заменен от Pat O'Brien (ex Nevermore и Monstrosity). “Gallery Of Suicide” (98) е записан с помощта на продуцента Colin Richardson, работил с групите Carcass, Napalm Death и Fear Factory. Резултатът е най-тежкият и същевременно разнообразен албум на групата до момента. Следва издаването на още по-бруталния “Bloodthirst” (99), а през 2000-та излиза концертния “Live Cannibalism”. С последния си студиен албум - “Gore Obsessed” (2002),След това за една година излизат два албума "Worm Infested" и "The Wretched Spawn" който затвърждават бруталноста на групата."Kill" е посрещнат с голям успех и даже 2007 групата идва и в България.Концерта е невероятен.2009 година преди 10 дни издадоха нов разбиващ Албум "Evisceration Plague" с който Cannibal Corpse за пореден път напомнят защо са сред елита на съвременния брутален метъл.
Клипове на групата:
http://vbox7.com/play:248d7a06 -Monolith
http://vbox7.com/play:3e7df902 -I Cum Blood
http://vbox7.com/play:7941fd3a -No remorse/Metallica Cover/
http://vbox7.com/play:72aace57 -They Deserve to die

psychopath
02-13-2009, 17:40
добри са 8-)

schrei
02-13-2009, 17:45
Обичам музиката им...създават не музика,а нещо много по-велико...създават агресия,живот,чувство...

Кредъл и Children of Bodom само могат да мечтаят за такова ниво...едва ли някога ще ги достигнат...

TellMeYourName
02-13-2009, 17:47
страх ме е от тях :D

marilyn
02-14-2009, 10:23
Не им знам много песните, и принципно не харесвам дет метъл ама тая им песничка Make them suffer е мн якаааа :D

schrei
02-14-2009, 11:19
Обичам музиката им...създават не музика,а нещо много по-велико...създават агресия,живот,чувство...

Кредъл и Children of Bodom само могат да мечтаят за такова ниво...едва ли някога ще ги достигнат...

Мисленето не ти се отдава... замълчи.


Кенибъл са религия, слушам ги от много години, а и в музикалната ми колекция от касетки може да се намери почти всичко тяхно.

За жалост с напускането на Крис Барнс, аз като ортодоксален фен бях адски, адски разочарован. Корпсграйндър е як, ама не е Крис да го е**...

Незнам и не ме интересува от колко време ги слушаш.Само неразбрах защо смяташ,че шибаното ти мнение ме интересува?
Заври си го...знаеш къде =] + Имам си мнение - изказвам го... проблем?
Всъщност все ми е тая...
Хората просто трябва да се научат,че всеки си има право на мнение.
Изтъркано,но факт.

CtrlAltDel
02-14-2009, 12:03
Така и не можах да ги харесам. Въпреки адските обложки и вокалите на Крис Барнс. Но пък Six Feet Under много ме кефят.

jghgh
02-14-2009, 13:01
schrei, миии, човек, никът ти е тъп, а и сравняваш Кенибъл с COB и с Кредъл... :?
И трите групи нямат нищо общо - сигурно защото са различни стилове?



По темата - не слушам death metal, но са ми пускали тeхни неща.. става за пиене тая музика, изкъртена си е, но кой знае защо сама не бих тръгнала да свалям подобен стил, нито сама да се сетя да си го пусна в нас.

lsd43
02-14-2009, 14:35
Кефят . :)

psycho13
02-14-2009, 17:19
Ъм..така и не разбрах що сравняяте Bodom и Cannibal.. :shock: :?
А по темата - групата е доста добра. :)

Entombed
02-18-2009, 17:23
Начи и лириките да сравняваш....Същата раута...Бодом пеят не пеят агресивна музика по скоро...на Нихилистична вълна имат няколко песнички.Докато Кенибъл говорят точно за онази част от човешкото въображение и желания които просто карат човек да потръпне 8-)

turmionkatilot
02-18-2009, 17:50
Обичам музиката им...създават не музика,а нещо много по-велико...създават агресия,живот,чувство...

Кредъл и Children of Bodom само могат да мечтаят за такова ниво...едва ли някога ще ги достигнат...

те не се и опитват ... все пак се говори за различни стилове метъл ....... Cannibal са як Death Cradle са Black,а C.o.B са смесен .. има и деатх и други стилове.. , така че въобще..не може да се говори за сравнение тук :)