PDA

View Full Version : Основа за грим



taNcheto93
02-13-2009, 17:00
Момичета искам да ви попитам дали използвате основа за грим? Аз лично досега не съм ползвала и не знам дали изобщо има смисъл от нея. Също искам да знам дали наистина от основата гримът е по дълготраен. Всякакви съвети ще са ми от полза :oops:

SoFarSoG00d
02-13-2009, 17:04
Ами не,понеже гримът достатъчно запушва порите,така,че не стигам до основата.

GbSy
02-13-2009, 17:33
Основа.. слагам едно кремче на Елеа - синьото, а пък пудрата ми е минерална, така че не ми запушва порите... но е хубаво да имаш основа.

taNcheto93
02-13-2009, 20:13
Основа.. слагам едно кремче на Елеа - синьото, а пък пудрата ми е минерална, така че не ми запушва порите... но е хубаво да имаш основа.
Изчетох много за това, че заглажда кожата, предпазва от запушване на порите и фдт-а е по дълготраен ако има и основа и затова се чудя дали да не си купя :)

proFloras
02-13-2009, 20:34
аз понякога си слагам крем

sweetsunshine
02-14-2009, 00:44
Aз винаги си слагам крем с алое вера или с прополис преди да сложа пудра(тя е минерална,но това е за да ми се хидратира кожата),но иначе не съм си купувала специални основи.Крема ми с алое е и като гел,така че той е и против пъпки и затова го използвам.
Иначе съм виждала основа която е преди да се нанесе пудра/ФДТ виждала ссъм и основа за сенки,малко не ми е ясно защо има 2 основи като според мен от тази която е за цялото лице би могло да се нанесе и на клепачите.
Иначе пудрата винаги е служела като основа,така де ако нанесеш на устните и сложиш червило отгоре се задържа повече.Същото важи и ако сложиш на клепачите и отгоре сенки.Затова аз използвам минерална пудра все пак хем служи като основа за сенки,червило хем не ми запушва порите и матира кожата. :)

BeboP
02-14-2009, 07:42
Всеки крем за лице е основа...

kapinka
02-14-2009, 07:58
Каква е тази минерална пудра ? Мен попринцип не ми седят мн мн пудрите .. бях си взела някаква, но не помня на коя марка беше и се обринах цялата от нея .. големи мъки бяха .. ;х

emo_girl953
02-14-2009, 08:05
Не ползвам такива :)