PDA

View Full Version : Какви са вашите политически убеждения и защо?



Bimmer
02-13-2009, 18:08
xxx

kalashnik
02-13-2009, 18:30
Така мисля, че се разбра, че съм стратократ, но никой не знае защо. Причините за това са няколко. На първо място може би е, защото в в нашата мила родина България по-голямата част от младежта няма елементарно възпитание, а това при стратокрацията може да бъде предотвратено заради строгите мерки които наага армията. Да, управлява се с изключителна жестокост, но ще взема пример нашата южна съседка Гърция, тя два пъти е била управлявана от армията и в тези периоди е отчитала голям подем в отношение на икономиката, образованието, възпитанието, и не чак толкова голячо в сферата на културата. Затова сега нашата съседка е на такова много по-добро положение от нашето. Донякъде обаче съм и социалист, но не искам да бъда бъркан със ултралевите, брежневистите, ленинистите, сталинистите и всички други производни на социалистите. То даже социализмът е близък и то много до стратокрацията, разликата е в това, че всичко е под ръководството на армията, а не на по-равните от народа. А и на петолъчката, символ на сомунизма и социализма, всеки лъч знами определено нещо, единия е работниците, осигурямащи производството, другия селяните произвеждащи храните, другия интелигенцията направляваща трудещите се, последните два са младото поколение и армията пазеща народа, така че стратокрацията може би е милитализиран варианта на комунизма.

mitternacht
02-13-2009, 19:34
Национал-социалист.Не искам да звучи плашещо, а ми се ще повече хора да погледнат отвъд пропагандата заливаща ни от новини, филми и прочие....
Национал-социализма преди всичко е бил известен със своите закони, икономическо развитие, патриотизъм и други важни качества.Все пак, Германия, от държава с невиждана инфлация стига до държава на три континента, чиито войски са посрещани с радост.Всъщност, няма значение това, не то е темата.
Искам в нашата родина да има законност, справедливост, здрава икономика, да не се прекланяме пред никой, никой да не смее да се гаври с българщината и историята ни.Искам цялата система да е пълноценна.Да има образование, здравеопазване... нека не изброявам.

Национал-социализма не значи непременно презиране на всички останали раси-напротив.Означава отсяване на житото от плявата.

kristo
02-13-2009, 19:45
Аз се самоопределям като дясно-центристки националист понеже самия национализъм в основата е дясна идеология, но има и силен социален елемент, което я прави по скоро дясно-центристка.
И да отбележа, че макари да съм националист не съм расист или ксенофоб и искам да помоля някои от тук пишещите да не слагат на една плоскост национализма с расизма, понеже нямат нищо общо :)
Национализма се отнася до нацията, расизма до расата, това са различни неща.

Firstwave
02-14-2009, 09:33
Националист.
Само дето нямам нищо общо с псевдо-национализма описан от автора в първия пост. За мен принципите на национализма са застъпени в идеите на БРЦК и ВМРО.
"Чуждото не щем , но и нашето си не даваме." Васил Левски

Funkdoc
02-14-2009, 09:38
Батка кви обеждения кви партиии ве .... аз не вярвам на баща си ти иская да вярвам на някъф 40 фодияен капут който дори не ме познава и с сиг иска да ма преебе хахахахахахах

mquuu
02-14-2009, 10:07
Анархосиндикалист.Мисля,че в предните ми постове съм обяснил защо се самоопределям като такъв.Работниците трябва да се организират в безвластни профсюъзи,в които всеки един член ще може да вземе пряко участие в тях.Профсъюзите в България са корумпирани,те вдигат гласност при обществено недоволство,влизат в преговори с управляващите,присвояват си и заслуги,а по този начин се облагодетелстват на свой гръб и загърбват интересите на работещите.
Идеологии под националистичен вид не са нищо друго освен реакционни идеологии,които имат за крайна цел разделението на хората по полов,расов,религиозен или друг признак.

Diam0nD
02-14-2009, 10:11
ами комуняга по убеждения съм . Трябва да има равенство , не се старайте да ми обяснявате ,че не е възможно ,наясно съм :D Просто звучи толкова хубаво ... :P Но както знаят повечето в тоя форум съм си и патриот ,така че всяка партия защитаваща интересите на България ,пред своите има шанс да съм за нея :D

LiveFlower
02-14-2009, 11:10
Авторе,и ти не знаеш какъв си.Не може за период от два месеца да си националист,а преди това социалист.Или си или не си.Ако чувстваш в себе си социализма нищо не може да те накара да промениш убежденията си към него,а медиите и въздействието на други хора е просто оправдание ;) Не виждам как за 2 месеца можеш да се отречеш от партията и всичко,а след тоя период пак да си по старому.Няма такъв филм "аз отново съм",както казах по-горе ИЛИ СИ ИЛИ НЕ СИ! А аз просто усещам нотка на позьорство...

Valentin123
02-14-2009, 11:49
Националст.

Rodolubec
02-14-2009, 12:21
Националист.

kristo
02-14-2009, 12:40
Идеологии под националистичен вид не са нищо друго освен реакционни идеологии,които имат за крайна цел разделението на хората по полов,расов,религиозен или друг признак.

Не очаквам от анархист да даде адекватна оценка за национализма, но това което казва накрая вече е смешно...
Какво значи "реакционна" идеология? А твоя анархизъм не е ли точно такава идеология и какво по-добро от национализма предлага? Предлага едни абсолютно нереални и неадекватни идеи, които никога няма да се осъществят поради обясними причини.
И както казах национализма не е расизъм, ксенофобия, антисемитизъм в чистия си вид, така както доста други идеологии не са това, което са станали с времето си в чистия си вид.
Особено пък разделение по полов признак е тва вече ме хвърли в тъч :shock: :shock: :shock:

И ако за вас анархистите е все едно кой ще управлява България например- дали ние българите или малцинствата, за нас не е все едно. Ако ти чувстваш Асан, Ахмед и Моше за твои братя, аз не ги чувствам за такива извинявай... Не ги мразя, но не желая те да имат повече права от мен, още по-малко да ми управляват държавата, която от 1300 години си е наша, създадена е от българи и тук българите трябва да сме с предимство. Това е- националистите не мразим другите раси и народи, просто си искаме нашето, нашата страна да си я управляваме ние.

mquuu
02-14-2009, 14:08
Кристо,реакционни идеологии са такива идеологии,които защитават интересите на реакционни класи,които спъват производителните сили в резултат на установените производствени отношения.Няма как да водя идеологически спор с теб,ако не си запознат с понятия като реакционна класа,прогресивна класа,производителни сили,производствени отношения и др.

Bimmer
02-14-2009, 16:20
xxx

kristo
02-14-2009, 18:18
Кристо,реакционни идеологии са такива идеологии,които защитават интересите на реакционни класи,които спъват производителните сили в резултат на установените производствени отношения.Няма как да водя идеологически спор с теб,ако не си запознат с понятия като реакционна класа,прогресивна класа,производителни сили,производствени отношения и др.
Чакай, по кои критерии една класа е реакционна, а друга прогресивна?
Защото за мен буржоазната класа например е не по-малко прогресивна и създаваща блага от останалите класи. Мисля, че е крайно нереално да се прави такова разделение на прогресивни и "реакционни" класи, защото всяка класа създава по различен начин блага.
И защо смяташ, че буржоазната класа примерно спъва производителните сили след като тя самата се ползва от тези производителни сили, а и както казах също е част от тези сили.

mquuu
02-14-2009, 20:16
Кристо,би ли обяснил по какъв начин буржоазната класа(или пък бюрократично-финансовата олигархия) създава блага,както и всички останали класи?Обществото се разделя на производителна работническа класа,която създава принадена стойност за държавно-капиталистическото общество,и реакционна буржоазна-бюрократична класа,която присвоява принадената стойност и се разпорежда с нея.Ако за теб присвояването на принадена стойност или пък частна инициатива,е създаване на благо,това е твой личен възглед,който не виждам по какъв начин би могъл да се аргументира.
Буржоазната класа на времето в епохата на феодалния строй е била прогресивна,защото тогавашните установени производствени отношения са спъвали производителните сили,настъпват буржоазно-демократичните революци и т.н...,но това е друга тема на разговор.

kalashnik
02-14-2009, 20:44
Абе хора, тая тема до колкото разбрах е само за споделяне на коя идеология симпатизираме, а не коя е крива и коя е права, коя е дясна и коя е лява.

Diam0nD
02-14-2009, 21:08
Абе хора, тая тема до колкото разбрах е само за споделяне на коя идеология симпатизираме, а не коя е крива и коя е права, коя е дясна и коя е лява. средната идеология за всички политици : _|_ . Сега кажете ,не е ли най-яката :D

kristo
02-15-2009, 13:08
Мяу, да за сегашната т. н. "буржоазна" класа съм съгласен, че е като цяло вредна като знам какви хора я представляват, а повечето от тях са откровени бандити и няма как да създават блага. Разбира се и сега си има някои изключения, но твърде малко- единици. Но каквото и да си говорим сегашната "буржоазна класа"(слагам в кавички и едното и другото, защото за мен тези простаци нито са буржоазжия, нито класа съответно), произлизат от същата тази прогресивна класа както ти я наричаш, понеже родителите им и бабите и дядовците им са бивши земеделци, работници и с две думи пролетариат, бяха и партизани и членове на работническата партия БКП(която се казваше по едно време БРП-Българска работническа партия), а след 10 ноември синовете и внуците на този пролетариат сега са най-богатите българи. Така че виждаме едно преливане от класа в класа, поради което понятия като прогресивна и непрогресивна класа отдавна са загубили своята стойност и не важат.
Но истината за мен е, че всяка класа по различен начин създава блага, а буржоазна класа сама по себе си представлява елита(интелигенцията) на една нация. Знам, ти с понятия като нация не боравиш, но си е така- буржоазията преди 9.09.1944 в България означаваше интелигенция.
Освен това си спомни набедените за "чорбаджии-изедници" през турско иго заможни българи(тоест пак буржоазия) бяха в основата на национално-освободителното дело на българския народ, тъй че едностранчивото обявяване на прогресивни и "паразитни" класи е доста неуместно според мен и не виждам как ти би могъл да докажеш, че буржоазията като класа е носителка на реакционното, на злото с две думи и на грабителското. Просто има по-предприемчиви хора, които при капиталистически условия успяват да забогатеят повече от другите, това е.

InitialD
02-15-2009, 15:51
Крайно десен Християннационалист!
Да уточня само, че не съм расист и фашист!







Националст.
Оригинала на аватара ти е на ИРА ! :)

Valentin123
02-15-2009, 20:44
Националст.
Оригинала на аватара ти е на ИРА ! :)
ВМРО са обучавали ИРА,ако не знаеш! :)

InitialD
02-15-2009, 22:04
Националст.
Оригинала на аватара ти е на ИРА ! :)
ВМРО са обучавали ИРА,ако не знаеш! :)

Да бе!? :shock:

Добре сме ги обучили!!!

lsd43
02-17-2009, 09:26
Антиполитически настроен съм.

Причините:

-Липса на достатъчно честни,смели и отговорни лица,които да не ползват привилегиите си само за собствена облага.

-Не понасям мисълта за това безбожно следене ,което се провежда в момента,вече не се чувствам свободен,напротив ,аз съм твърде ограничен от системата,която ме управлява,осъзнавам ,че част от вината е моя,но все пак по-голямата част от вината се пада на порочната система ,която ни контролира,нима това е демокрация?
Нима свободата ,не се превърна в символ на неограничената простотия ?
Лично за мен ,ние живеем в един свят на идиотия,ограниченост и жалко съществуване на принципа "Днес ще се наям и напия ,пък утре да става ,каквото ще...",това не е свобода ,колкото по-просто е едно население ,толкова по-лесно се управлява.

Firstwave
02-17-2009, 15:52
Мда и аз съм доволен как сме ги обучили ИРА. Съвременната тактика и стратегия на тероризма са разработени от БРЦК и развити от първоприемника и ВМРО. Тероризма такъв какъвто го познаваш днес е основно създаден от ВМРО които обучават първоначално хърватските Усташи. И оттам до ИРА, баските, сивите вълци, тамилските тигри и другите подобни.

Nam3less3
02-18-2009, 21:05
Демокрацията си противоречи. Според нея, властта е в мнозинството, а ако мнозинството от народа примерно желае да е комунизъм, то това би било демократично, но реално не е :D
Но самата дума демокрация може да има няколко значения, просто се шегувам с прословутото противоречение демокрация-комунизъм.

kristo
02-19-2009, 11:50
Общото и при демокрацията, и при комунизма е, че са еднакво утопични. И при комунизма се говори за свобода, братство, равенство, справедливост, управление на народа, но който му се противопоставя е обявяван за народен враг, рушител, паразит и съответно знаем какво се случва с него- концлагер.
При демокрацията действията срещу "враговете" на доброто са малко по-меки, но общо взето имат същто значение- всеки който изкаже различни мнение от общоприетото му се лепват етикети и е неутрализиран по не особено демократичен път...

democratos
02-21-2009, 10:53
Демократ (но не като член на Демократическата партия в САЩ), по-точно нео-консерватор, християнин, десен, капиталист, американски републиканец, български десебар, про-американски и про-израелски настроен. Идоли: Ейбрахам Линкълн, Роналд Рейгън, Джордж Буш, Уинстън Чърчил, Маргарет Тачър и Иван Костов.
Мразя анархизма, комунизма, фашизма, нацизма и ислямизма.

kristo
02-21-2009, 21:07
про-американски и про-израелски настроен.
Е те това ми стига да си направя извод за тебе и да знам чии интереси защитаваш...

SiegHeil
02-21-2009, 21:11
Демократ (но не като член на Демократическата партия в САЩ), по-точно нео-консерватор, християнин, десен, капиталист, американски републиканец, български десебар, про-американски и про-израелски настроен. Идоли: Ейбрахам Линкълн, Роналд Рейгън, Джордж Буш, Уинстън Чърчил, Маргарет Тачър и Иван Костов.
Мразя анархизма, комунизма, фашизма, нацизма и ислямизма.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Скандално ! :lol:
Лоши са тея филми, лоши са..

ПП: За пръв път в живота си да видя про-израелски насочен индивид...все едно про-гепардски насочена гъзела 8-)

LiveFlower
02-21-2009, 23:36
Гръмни се,ееее!!!

тцтцтц....

Bimmer
03-23-2009, 16:43
xxx

SiegHeil
03-23-2009, 17:25
Е защо да е зле? Всеки има право да си изкаже мнението, не изяждайте човека...
Винаги имам право да му кажа че е ретард ^^ 8-)

MrUndaztood
03-23-2009, 18:12
Мои си.Извиличам или поне се опитвам,всичко добро от всяка страна.

Diam0nD
03-23-2009, 19:31
Демократ (но не като член на Демократическата партия в САЩ), по-точно нео-консерватор, християнин, десен, капиталист, американски републиканец, български десебар, про-американски и про-израелски настроен. Идоли: Ейбрахам Линкълн, Роналд Рейгън, Джордж Буш, Уинстън Чърчил, Маргарет Тачър и Иван Костов.
Мразя анархизма, комунизма, фашизма, нацизма и ислямизма. шизофрения :D в Библията пише че не трябва да имаш идоли ,а ти явно имаш ,но пък се определяш и като християнин ... ясен си ми ^^

blago84
03-24-2009, 05:01
Центрист-либерал
Не клоня нито в ляво нито в дясно - и левите и десните политики могат да дадат нещо добро, в зависимост от това кога и как се прилагат
Според мен всеки има правото да живее както му харесва, стига да не пречи на другите да правят същото.

SiegHeil
03-24-2009, 09:08
Центрист-либерал
Не клоня нито в ляво нито в дясно - и левите и десните политики могат да дадат нещо добро, в зависимост от това кога и как се прилагат
Според мен всеки има правото да живее както му харесва, стига да не пречи на другите да правят същото.
Едно от най точните мнения в темата :)