PDA

View Full Version : Дерматолог,козметик и лазерна епилация .



sanna
02-14-2009, 09:57
Здравейте!

Можете ли да ми препоръчате добър дерматолог в София.
И дали той може да ме препрати на лазерна епилация в някой добър салон.


Благодаря предварително!!! :oops:

kalpazanka
02-14-2009, 10:05
офф:
Защо предпочиташ лазерната епилация? След време ще ревеш и ще се тръшкаш от последиците... Фотоепилацията също е добро решение. ;)

NIKY
02-14-2009, 10:33
Защо не е хубава лазерната епилация и какво става след нея? :-o

LovelyGirl
02-14-2009, 10:37
офф:
Защо предпочиташ лазерната епилация? След време ще ревеш и ще се тръшкаш от последиците... Фотоепилацията също е добро решение. ;)

С какво фотоепилацията е по-добра от лазерната,че не знам разликите :)

А по темата:защо дерматолог трябва да те препраща :-o

kalpazanka
02-14-2009, 11:23
Не говорех за това, че фотоепилацията е по-добра от лазера, просто на мястото на авторката бих предпочела именно нея, защото е по-малкото зло. И при двата метода кожата и подлежащите тъкани поглъщат енергия /не знам дали обичате физиката, но това е повод да се поразровите за още инфо/, увеличава се опасността от увреда на ДНК и познайте какво става- карцином. А доколкото съм запозната, лазерната епилация изисква на 3-4 години "поддържащи" процедури, което означава още излишна енергия към тъканите. Затова си карам примитивно на кола маска и епилатор.
И още нещо- абсолютна глупост е лазерната епилация за окосмяването в срамната област, при положение че наблизо са яйчниците!

MakeMeLaugh
02-14-2009, 13:51
Ти май не си много запозната с лазерната техника и естеството на работата им :-o

И нищо не съм чел за лазерната епилация специално, ама лазерната техника си има точност на работа и ефективност.. едва ли "прониква" като лъчение сантиметри навътре в тялото. Лазера просто прогаря в случая луковиицте на космите или както се казва. До една степен прогаря, след това е неефективна.

Говоря по пътя на логиката. Да ти кажа мобилния телефон, дето ползваш е в пъти по-вреден ама..

roshavka
02-15-2009, 11:22
аз ходя на фотоепилация при колежка и съм доволна. за лазерната нямам точно мнение защото не съм по тази част , а по косата ;) хе хе