PDA

View Full Version : На козметик?



mechtaq_za_teb
02-14-2009, 10:07
Говорих с една козметичка и си записах час за почистване на лицето. За 1-ви път ще ми е и искам да питам какво точно представлява, болезнено ли е(защото така съм чувала) и дали после ще си личи? Имам черни точки, иначе като цяло съм добре. И се притеснявам да не си личи толкова... Който е ходил да сподели как е :)

LovelyGirl
02-14-2009, 10:14
Оу мен много ме боля :D
И да,после си личи,че си ходила.Лицето ти се зачервява доста.

Аз лично един път съм ходила и повече няма да повторя!Не заради болката,тя се търпи,а заради това,че лицето ми беше супер чисто като отидох и след това ми се появиха пъпките..

Axel_f
02-14-2009, 10:17
Зависи от много неща. Дали кожата ти е чувствителна или имаш късмета да не е, дали козметичката е внимателна и добра...Може на нищо да не приличаш след това, но може и кожата ти да се успокои. Например аз след козметик нямам никакви проблеми, само тук-там малко зачервено евентуално. Но при всички положения след 1-2 дена ще изглеждаш по-добре :) А ако ходиш редовно, ефетът ще е още по-добър. А за болката - търпи се, на носа и на бузите боли повече, иначе на другите места почти не се усеща.

^И аз съм чувала, че някои хора се оплакват, че им се появяват пъпки след козметик. Според мен при козметик е добре да се ходи, ако имаш черни точки без пъпки. Иначе още повече се разнася инфекцията.

mechtaq_za_teb
02-14-2009, 10:28
Зависи от много неща. Дали кожата ти е чувствителна или имаш късмета да не е, дали козметичката е внимателна и добра...Може на нищо да не приличаш след това, но може и кожата ти да се успокои. Например аз след козметик нямам никакви проблеми, само тук-там малко зачервено евентуално. Но при всички положения след 1-2 дена ще изглеждаш по-добре :) А ако ходиш редовно, ефетът ще е още по-добър. А за болката - търпи се, на носа и на бузите боли повече, иначе на другите места почти не се усеща.

^И аз съм чувала, че някои хора се оплакват, че им се появяват пъпки след козметик. Според мен при козметик е добре да се ходи, ако имаш черни точки без пъпки. Иначе още повече се разнася инфекцията.Аз нямам по бузите. Само по брадичката и нослето. Иначе от време на време да излезе някоя пъпка...

LovelyGirl
02-14-2009, 10:35
^И аз съм чувала, че някои хора се оплакват, че им се появяват пъпки след козметик. Според мен при козметик е добре да се ходи, ако имаш черни точки без пъпки. Иначе още повече се разнася инфекцията.

Аз нямах пъпки като отидох,след това се появиха. :?
Отидох заради черните точки..

Axel_f
02-14-2009, 10:38
^^Ти си мислиш така. Знам, защото и аз си мислех, че нямам на бузите, но козметичката като те гледа на лампата (която бтв е ужасна,само ти свети в очите)и през огромната лупа все ще ти намери нещо :D

^Кофти....можеби козметикът не струва :? Или просто кожата ти не понася такива интервенции.

mechtaq_za_teb
02-14-2009, 10:51
Мен все ме успокояват, защото козметичката е много добра и внимателна. Сестра ми ходи редовно и е адски доволна, обаче аз се притеснявам, че може да стане по-зле. :(

SoFarSoG00d
02-14-2009, 11:04
Плащаш си някаква да те сиска....после такова възпаление може да получиш,че не е истина,помня еда съученичка не идва цяла седмица на училище заради козметик...........

LiveFlower
02-14-2009, 11:15
Плащаш си някаква да те сиска....после такова възпаление може да получиш,че не е истина,помня еда съученичка не идва цяла седмица на училище заради козметик...........Съученичкат ти е ходила при некадърна козметичка.А тва,че си плащаш да те стискат прозвуча адски тъпо,защото не е така.Да,стискат те,но преди това правят и куп други процедури,успокояващи и тем подобни ;)

SoFarSoG00d
02-14-2009, 11:18
Може да се направят в домашна обстановка!Вземаш си всичките мазила и си готова,даже има апраратура за домашен пилинг,почистване и прочие,аз лично предпочитам да правя това у дома.

Axe_vs_Sword
02-14-2009, 11:25
Плащаш си някаква да те сиска....после такова възпаление може да получиш,че не е истина,помня еда съученичка не идва цяла седмица на училище заради козметик...........Съученичкат ти е ходила при некадърна козметичка.А тва,че си плащаш да те стискат прозвуча адски тъпо,защото не е така.Да,стискат те,но преди това правят и куп други процедури,успокояващи и тем подобни ;)Наистина е била некадърна;) или пък съученичката не е спазвала хигиена след това.

Моето лице след процедурата сутрин и вечер го третирам с 2 мазила и съм доволен. Появяват се нови комедони и пъпки, ама е нормално. Като цяло ми е по-добре от преди.

Biskfitka
02-14-2009, 11:58
Аз ходих на дерматолог....тя ми почистваше лицето....Мен не ме болеше много и после ми ставаше малко червено лицето :)

mechtaq_za_teb
02-14-2009, 12:08
Аз ходих на дерматолог....тя ми почистваше лицето....Мен не ме болеше много и после ми ставаше малко червено лицето :)И след колко време се успокояваше зачервяването?

Isabelle
02-14-2009, 15:23
първите пъти е особено болезнено чак ще ти се иска повече да не стъпваш там (поне при мен беше така) после с времето се свиква

GbSy
02-14-2009, 17:32
Аз ходя от година вече и съм адски доволна, защото кожата ми доста се подобри, вече няма толкова комеодни и пъпки почти не ми се появяват, само ако си разчопля аз нещо кожата... много, много съм доволна. Нормално е да ти се зачерви, но примерно си купи Бочко или Здраве, мажеш се вечерта и на другата сутрин ще си значително по-добре. Споко, до един-два дена се оправя, мен и две седмици ми е отнемало да се оправи напълно, но моята просто е доста чувствителна... сега вече бързичко се оправя, защото е привикнала. И не боли толкова, търпи се. А и се правят какви ли не процедури след "стискането" - масаж, маски, ексфолианти... приятна работа. :)

Swinkenhoffer
02-14-2009, 17:49
Много противоречиви мнения... мойто ще спада към негативните. :D

Oтидох веднъж, уж една от най-добрите, ала-бала... не знам какво направи, ама освен пъпките, започна и кожата да ми се бели ужасно, да ме боли и т.н. Тя ми вика, че било полезно това... и така ме загуби като абонат.
Правя си всичко у нас и ми излиза без пари почти - същият ефект. На всичкото отгоре се опита да ми продаде маска от хума, спирт и вода за 5 лв. :lol:
no chance..

axlbaby
02-14-2009, 17:58
Не боли много съвсем леко.Зачервено е повече ако си с по-проблемна кожа и зачервяването е леко и изчезва за около час.Ако се ходи на добър козметик и всичко е чисто не би трябвало да има проблем,аз ходя всеки месец и кожата ми е много добре и съм много доволна :)

titinkaa
02-14-2009, 18:20
аз съм ходила и след това ти се зачервява малко лицето(поне при мен е малко) и малко стои като мазно на самото лице,но след 1 ден и минава :)

Liar
02-14-2009, 19:01
Аз ходих на дерматолог....тя ми почистваше лицето....Мен не ме болеше много и после ми ставаше малко червено лицето :)
При всеки дерматолог ли може да се направи това?Колко ти взе?Същото ли е като при козметичка?
Моята кожа много бързо се зачрвява,получавала съми алергии от продукти и много се притеснявам от козметичките,особено като чета че те могат да разнесат бактериите по цялото лице...
Няма ли някаква маска/процедура,която да чисти бели точки?Не става въпрос за милиумите,ами на брадата имам едни,вижда се бял връх,но не е възможно да се изтиска,даже се вижда само като си си "изпъна" брадата.Ползвам Гарниер пюр,но адски много изсушава и не знам какво да правя...

Giva
02-14-2009, 19:09
Мен не ме боля,а лицето ми беше зачервено около ден и после се оправи.Не забелязах огромна разлика преди и след посещението,но все пак исках да пробвам.

AFT
02-14-2009, 19:39
И аз съм към негативните. Не ми се обяснява защо. ;д Обаче някъде прочетох, че някой препоръча крем Здраве - омг, той не е за лицето, само ще си го развалите с него, нормални ли сте?!

varnen4e
02-15-2009, 07:14
Аз съм ходила, но не съм особено доволна.

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 07:57
Аз съм ходила, но не съм особено доволна.Тоест? Защо?

GbSy
02-15-2009, 09:36
И аз съм към негативните. Не ми се обяснява защо. ;д Обаче някъде прочетох, че някой препоръча крем Здраве - омг, той не е за лицето, само ще си го развалите с него, нормални ли сте?!

За Здраве не знам, но за Бочко от опит знам, че е безвреден и много помага.

varnen4e
02-15-2009, 10:27
Аз съм ходила, но не съм особено доволна.Тоест? Защо?

Еми нищо кой знае какво не прави. Процедурите мога да си ги направя и в дмашни условия.

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 10:30
Аз съм ходила, но не съм особено доволна.Тоест? Защо?

Еми нищо кой знае какво не прави. Процедурите мога да си ги направя и в дмашни условия.Мисля, че до голяма степен зависи от козметичката.

varnen4e
02-15-2009, 10:33
Е, то едно и също правят всичките...

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 10:37
Е, то едно и също правят всичките...Но не всички го правят качествено.

varnen4e
02-15-2009, 10:38
Абе ти луда ли си.. едно и също е. Каква е разликата между качествено и некачествено изстискване на пъпка? :D

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 10:41
Абе ти луда ли си.. едно и също е. Каква е разликата между качествено и некачествено изстискване на пъпка? :DКак каква е разликата ? Трябва да се внимава при изстискването! Трябва да се поддържа хигиена на инструментите,с които работи. Смяташ ли, че всички го правят съвсем еднакво? За всяка работа си има кадърни и некадърни хора.

varnen4e
02-15-2009, 10:41
Това с хигиената всеки го знае.

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 10:45
Това с хигиената всеки го знае.Това че го знае не значи че го спазва. Не знам за какво спориш. Щом си държиш на мнението ок.

bibi90
02-15-2009, 10:46
Въобще не е вярно,че всички козметички правят едно и също...и да, има голяма разлика дори за изстискване на пъпка и зависи от козметичката,до колко си разбира от работата,колко опит има,колко се старае,от хигиената на салона,абе от много работи.
Все едно да кажеш,че всички фризьорки са еднакви...на пръв поглед всички правят едно и също,но косата изглежда по КОРЕННО различен начин,при една добра и една некадърна фризьорка.
Така,че има голямо значение при каква козметичка ще отидеш!

roshavka
02-15-2009, 11:20
Важно е да се ходи на козметик,дерматолозите взимат много по-скъпо а резултата не е особено различен от този при козметика.
Добрият козметик знае как да си свърши работата и да прецени как да почисти добре кожата.
Аз работя с козметичка и съм много доволна от нея,много внимателно борави,всеки месец ми прави почистване и всяка седмица разни маски и тн .

axlbaby
02-15-2009, 11:25
Разбира се,че не всички правят едно и също.После за да има резултат от козметика трябва да си направил няколко процедури,след което кожата става по-здрава.Ако ходиш редовно и резултата ще е добър.И кви са тия глупости,че тва което ти прави козметика,можеш да го правиш в домашни условия.Най-малко няма да можеш сам и кой знае кви белези ще си оставиш.Ако козметика е добър,работи с качествена козметика и спазва хигиена ще има резултат.

varnen4e
02-15-2009, 11:27
Разбира се,че не всички правят едно и също.После за да има резултат от козметика трябва да си направил няколко процедури,след което кожата става по-здрава.Ако ходиш редовно и резултата ще е добър.И кви са тия глупости,че тва което ти прави козметика,можеш да го правиш в домашни условия.Най-малко няма да можеш сам и кой знае кви белези ще си оставиш.Ако козметика е добър,работи с качествена козметика и спазва хигиена ще има резултат.

Това, че ти не можеш сам/а, не значи че и останалите не могат.

roshavka
02-15-2009, 11:53
Сега ще дам малко инфо за тези които не разбраха за какво става въпрос.
Почистване вкъщи като при козметика никой не може да си направи
1. козметика отваря дълбоко порите с пароозонатор ( не като вкъщи след баня )
2.прилига специални и по-силно активки продукти според типа кожа (една кожа може да изглежда мазна,а да е дехидратирана !)
3.козметика не просто изтисква каквото има тук и там и после да остави кожата цялата разранена и на нокти , а използва специални техники
4 порите се затварят дълбоко с дерсоновал- малки токови импулси ( ако не се затворят добре може да се получи инфекция )
5.прилага се успокояваща маска,пилинг с четки и други специални серуми според кожата.
5.прави се специален масаж на кожата
вкъщи след баня да се остискате и разраните и после да си сложите фон дьо тен за да скриете червеното и после защо имате пъпки ?не става така мили хора, има специалисти хора за тези неща , като ви заболи зъб не си го оравяте сами нали :) 8)

cherrypezz
02-15-2009, 12:33
Ох,чакайте да си споделя...
Преди ходих и от тогава ми останала белези от тези стискания.Отначало именно мама ме накара да ходя,а сега тя ми ЗАБРАНЯВА.Имам си трънчета и се опитвам да ги чистя с разни скрабове ала бала,но не може да се сравни с това "да ти ги изчистят в дълбочина". :( ииии просто не знам какво да правя.

MiLeNcHeToO
02-15-2009, 12:44
Пълни глупости :lol:
Нищо не правят тея козметици, при всички е едно и също. Тва което правят, всеки може да го постигне и сам. И roshavka, ако ти действаш така ( ''вкъщи след баня да се остискате и разраните и после да си сложите фон дьо тен за да скриете червеното'' ) нормално е да не успяваш да си почистиш лицето. :-D
А и mechtaq_za_teb извинявай, само не мога да разбера, как разбра колко са ефективни козметиците и как процедират като досега не си ходила нито веднъж?! :shock: :lol:

roshavka
02-15-2009, 13:01
Пълни глупости :lol:
Нищо не правят тея козметици, при всички е едно и също. Тва което правят, всеки може да го постигне и сам. И roshavka, ако ти действаш така ( ''вкъщи след баня да се остискате и разраните и после да си сложите фон дьо тен за да скриете червеното'' ) нормално е да не успяваш да си почистиш лицето. :-D
А и mechtaq_za_teb извинявай, само не мога да разбера, как разбра колко са ефективни козметиците и как процедират като досега не си ходила нито веднъж?! :shock: :lol:

:) позволи ми да знам доста по-добре за нещата , работя с козметик и съм наясно :) ок?

bibi90
02-15-2009, 13:47
Просто някои хора си мислят,че като те са попадали на козметици (не е ясно дали въобще са ходили) които не правят нищо,това означава,че всичките не правят нищо,или не го правят като хората. :?
И като се почнат едни такива определения като:"Това са глупости,всички козметици правят едно и също" :shock:
Много ми е интересно толкова голям опит ли имате в областта,и в качеството си на какви давате такива определения.
Момичето пита да споделите ако имате някакъв опит с козметиците.Ако вие сте останали разочаровани,ок,това си е вашето мнение,кажете си го,ама да казвате,че всички козметици не стават за нищо...айде моля ви се

roshavka
02-15-2009, 13:54
Просто някои хора си мислят,че като те са попадали на козметици (не е ясно дали въобще са ходили) които не правят нищо,това означава,че всичките не правят нищо,или не го правят като хората. :?
И като се почнат едни такива определения като:"Това са глупости,всички козметици правят едно и също" :shock:
Много ми е интересно толкова голям опит ли имате в областта,и в качеството си на какви давате такива определения.
Момичето пита да споделите ако имате някакъв опит с козметиците.Ако вие сте останали разочаровани,ок,това си е вашето мнение,кажете си го,ама да казвате,че всички козметици не стават за нищо...айде моля ви се

Съгласна съм с теб биби, не смятам ,че трябва да се дават толкова общи определения като ' всички ... са некадърни .. '

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 13:54
Пълни глупости :lol:
Нищо не правят тея козметици, при всички е едно и също. Тва което правят, всеки може да го постигне и сам. И roshavka, ако ти действаш така ( ''вкъщи след баня да се остискате и разраните и после да си сложите фон дьо тен за да скриете червеното'' ) нормално е да не успяваш да си почистиш лицето. :-D
А и mechtaq_za_teb извинявай, само не мога да разбера, как разбра колко са ефективни козметиците и как процедират като досега не си ходила нито веднъж?! :shock: :lol: Сестра ми ходи всеки месец и има страхотна кожа.

GbSy
02-15-2009, 14:17
Сестра ми ходи всеки месец и има страхотна кожа.

Тогава отивай смело.

mechtaq_za_teb
02-15-2009, 18:38
Сестра ми ходи всеки месец и има страхотна кожа.

Тогава отивай смело.Утре...

justviko
02-15-2009, 18:51
Аз да се намеся като момче запознато с тия неща ... ходенето на козметик трябва да се съгласува с дерматолог ... ако имаш проблеми ... заболяха ме рацете да го пиша това на всеки малоумник който ходи на козметик да си оправя кожата без да се е саветвал с добър лекар. От Шумен съм но имах сериозни проблеми с кожата на лицето и ми се наложи да ходя във Варна при др. Илиева. Жената е много добър специалист ... собственничка е на Clinic (така се казва клиниката и ако мога така да се изразя) намира се в нещо като център за тоя тип услуги ... има фризьорски салони , фитнес центрове и т.н. само ... ако някой го интересува ще дам телефонен номер :)

axlbaby
02-15-2009, 20:12
Разбира се,че не всички правят едно и също.После за да има резултат от козметика трябва да си направил няколко процедури,след което кожата става по-здрава.Ако ходиш редовно и резултата ще е добър.И кви са тия глупости,че тва което ти прави козметика,можеш да го правиш в домашни условия.Най-малко няма да можеш сам и кой знае кви белези ще си оставиш.Ако козметика е добър,работи с качествена козметика и спазва хигиена ще има резултат.

Това, че ти не можеш сам/а, не значи че и останалите не могат.

Да,немога.Нямам апарат за пара,нямам лупа и лампа и не мога.Ти ако си такъв гений и можеш дерзай :)

KisSsSsSs
02-16-2009, 09:01
Зависи !!!
От козметичката, от типа кожа.. от методите й.
Просто не е еднакво при всички,
някой ги боли много, други - не,
някой се зачервяват доста, други - съвсем малко.

Аз съм много доволна от моята, лицето се изчиства,
но трябва постоянство ;)

bibi90
02-16-2009, 18:38
Какво стана,ходи ли? :)

roshavka
02-16-2009, 19:37
И аз това щях да питам :) 8)

mechtaq_za_teb
02-17-2009, 03:52
Да! И не съжалявам! Лицето ми е супер чисто! :grin: Мислех, че ще съм цялата червена, но не е така! Червеното го няма и има само мънички точици на местата, където ме стиска! Супер е :grin: Всеки месец съм там! Благодаря на всички за съветите и мненията! :)

kris4uuuu
02-17-2009, 12:32
Плащаш си някаква да те сиска....после такова възпаление може да получиш,че не е истина,помня еда съученичка не идва цяла седмица на училище заради козметик...........
ako ima6 samo 4erni to4ki napravi si parna bania...6te ti se otpu6at porite.Posle kato sa se iz4istili mini licetosi s edno led4e za da se zatvoriat.Az taka ptravia i sam mn dovolna :grin:

roshavka
02-18-2009, 07:21
Да! И не съжалявам! Лицето ми е супер чисто! :grin: Мислех, че ще съм цялата червена, но не е така! Червеното го няма и има само мънички точици на местата, където ме стиска! Супер е :grin: Всеки месец съм там! Благодаря на всички за съветите и мненията! :)

Радвам се, че си посетила козметика :) Ураааа

addicted2y0u
03-03-2009, 09:51
После колко време трябва да се ходи без грим....смисъл ФДТ спирала и молив :oops: