PDA

View Full Version : температура за работа с преса



silver_moon
02-14-2009, 13:21
такам, айде поредния въпрос от мен за преси и маши 8-)
миналата седмица за р.д-то ми подариха нова преса-маша на ремингтън...има регулатор на температурата, а аз и идея си нямам как е по-добре: на по-висока или по-ниска , за да държи по-дълго време...предполагам, че на по-ниска температура, ще отнема повече време за къдрене/вафлички, но това не ми е проблем

вие как мислите: как е по-добре :-o [/img]

Sintya
02-14-2009, 13:23
По високата температура ти гори повече косата...

silver_moon
02-14-2009, 13:32
По високата температура ти гори повече косата...
ахам...мс

а има ли значение температурата, за това колко време ще ти държи?
и още един въпрос: когато слагам пяна преди пресата, повече ли се гори косата? :-o

сори за идиотските въпроси, ма предпочитам да питам, отколкото да си изпепеля косата :)

SoFarSoG00d
02-14-2009, 14:03
Има значение какви продукти за защита на косата преди употребата на преса.

tItEufFf
02-14-2009, 14:06
Ами моята ако не е на макс градуси не държи много...
Аз не я изправям често, поддържам, така че за мен не е проблем да вдигам висока температура..

LovEsIckk
02-14-2009, 14:07
При по висока температура косата ще стои по-дълго права,но много гори да знаеш :)

silver_moon
02-14-2009, 14:36
много мерси за отговорите

то аз не я изправям , а я правя на вафлички и я къдря, че то по-права от това, което ми е надали може да стане и приличам на круша така :lol: 8-) :D , но предполагам това няма значение за какво ще ползвам пресата.
с пресата/машата се правя максимум два пъти седмично (знам, че и това е много, но е нова и още и се кефа :D ), а иначе през останалото време с пяна, сешоар, голяма кръгла четка и лак и придавам доста обем.

иначе след всяко миене, демек през ден, слагам кристали, позвам и стимуланта за коса на икаров, пия и витамини за подхранване, слагам балсам за заздравяване и подхранване,пресата/маша е керамична там с йонизиращ ефект, аве зела съм мерки, поне до колкото е възможно да я защитавам...иначе след употреба на преса/маша косата ми е доста мекичка, преди със старата метална (която ползвах максимум два пъти месечно) се усещаше как е изгорена и миришеше на огън :D

aaasdfghjklll
02-14-2009, 15:59
Като си слагаш пяна на косата преди да я правиш на вафлички или да я изправяш изгаря повече.

zWezdichkaaa
02-14-2009, 16:25
Използвай възможно най-ниската температура на която може да ти се изправи косата, за да не се уврежда допълнително.
По-добре да я изправиш на ниска температура за по-дълго време, отколкото за 5 мин. на максимална температура :)

sladur4etyYy
02-14-2009, 16:35
Използвай възможно най-ниската температура на която може да ти се изправи косата, за да не се уврежда допълнително.
По-добре да я изправиш на ниска температура за по-дълго време, отколкото за 5 мин. на максимална температура :)

да, ама ако си я къдри/изправя на по- висока температура, ефекта ще е по- дълготраен и следователно няма да се налга да ползва преса/маша толкова често.

Pepincetyy
02-14-2009, 16:47
При по висока температура косата ще стои по-дълго права, но косата се гори повече. :)

roshavka
02-15-2009, 11:24
температурата може да се регулира за да може максимално да се щади косата.
ако косата е много права и трудна за оформяне ,то тогава се налага да се използва по-високата температура
на по-тънка,изрусена или рядка коса трябва да е по-ниска за да се пощади косата
внимавай със вафличките и прекаленото използване на пресата,особенно ако косата ти не е здрава или пък суха
успех :)

varnen4e
02-15-2009, 11:44
Аз изправям на 160 градуса. :)

Sissy90
02-15-2009, 15:26
Моята коса ако я направя на ниска температура, до един час е както преди изправянето, иначе държи 5-6 може би, после се начупва. Ако й слагаш нещо стилизиращо, изгаря повече, освен ако не е от специалните термозащитни продукти.

Infinity
02-15-2009, 15:58
Аз моята преса я ползвам на 150/160градуса :)

Kisses_P
02-16-2009, 09:25
Не слагай пяна ил илак или каквото и да е преди преса!Съсипваш си и косата,и покритието на пресата.Попринцип с по-високата температура прическата се задържа по-дълго време.Изпозлвай нещо за термозащита преди пресата.
пп> аз се изправям на 200 градуса и косата не ми е мръднала :P Но пресата ми е с ужасно добро покритие,използвам термозащитно кремче,отделно права маски на косата

silver_moon
02-16-2009, 16:17
дам мс мс мс много хора :-)
направих си вчера "вафлички" на макс . температура (200) и косата ми не е мръднала...а други ден като дадът стипендията в даскало ще си купя такова термозащитно :)
а и разбрах нещо много важно:колкото на по-малки кучури се прави, толкова по-голям ефект има 8-)