PDA

View Full Version : До каква степен помага хумата?



LINKNOT
02-14-2009, 13:26
На опаковката пише:"Заздравява косъма като напълно измества необходимостта от шампоан." Възможно ли е ако си правя маски с хума и спра да използвам шампоан,косата ми да живне? Дали няма да стои нечиста? :-o
Освен това пише,че се прави смес с оцет,а за лицето - с кисело мляко. Вие по този начин ли използвате продукта? Ами после косата мирише ли на оцет? 8-)

Overpowered
02-14-2009, 13:31
Ако си правиш маската с хума и оцет,просто няма начин да не я измиеш с шампоан..
аз я мия 3-4 пъти с шампоан и още си смърди на оцет..
а само за хумата не знам,но по-добре не спирай шампоана
а и все пак тва като ти засъхне на главата,става някво като кора и като влезнеш да се къпеш е на 100 малки частици и много трудно се отмива..
поне при мене

BlackWings
02-14-2009, 14:44
На опаковката пише:"Заздравява косъма като напълно измества необходимостта от шампоан." Възможно ли е ако си правя маски с хума и спра да използвам шампоан,косата ми да живне? Дали няма да стои нечиста? :-o
Освен това пише,че се прави смес с оцет,а за лицето - с кисело мляко. Вие по този начин ли използвате продукта? Ами после косата мирише ли на оцет? 8-)
Значи купила съм си от същата хума като теб , и тая маска за лицето я правя същата + една лъжица мед , и съм доволна от ефекта , но това за косата съм го пробвала само един път и няма да повторя 8-)
Първо тая хума много трудно се нанася на косата , то това си е пръст и става точно на кал. Второ като изсъхне тая кал на главата ти гледай каква плесканица става , кора и засъхнала пръст , и с колко зора ще ти трябват да го махнеш и отмиеш както е залепено на косата ти. Трето аз се мих незнам колко пъти с шампоан и още миришех на оцет :-x
Та незнам нямам нерви повече да си слагам хума на косата.

betyrk
02-14-2009, 15:47
Според мен не ако искаш да ти живне косата не използвай никакви шапоани!Те само премиват косата и я наелектризирват повече!Лятото косата ми беше много зле,като казвам зле имам в предвид много ЗЛе!!От тогава аз не съм я мила с шампиан , а само с маски...Можеш да слагаш хума ама оцет слягай само в последната вода когато си измиваш косата,защото ако сложиш оцет в самата маска косата ти ще мерише ужасно.Вместо оцет можеш лимонов сок или пък спирт.Но все пак за да се измие косата хубаво от маската която си направила,трябва да я масажираш,но не и търкаш разбира се.Измива се косата и блести прекрасно!Тия ужасни шампоани,който ги е измислил е най-големия...Сри да ги използваш преди връху косата ти да са останали 2 косъма коса..!!!!

LINKNOT
02-14-2009, 15:51
Една моя съученичка ни разказваше,че баба й навремето си миела косата само с разбито прясно яйце и плитката й била широка с диаметър 6-7см.

Ще видим до къде ще я подкарам с хумата,но сериозно се замислям да спра да използвам шампоани и да си изправям косата,че е много увредена.

betyrk
02-14-2009, 15:56
Ама да знаеш,че в маската трябва да има спирт или някакъв алкохол който да поддържа кожата на главата топла за да не изсъхне маската,че ако засъхне става много весело..и отгоре я овивай с 2 кърпи :-D

GbSy
02-14-2009, 17:37
Една приятелка има страхотна гъста и дълга коса и казва, че хумата я е направила такава... аз не вярвам много, но може да пробваш... става въпрос за ето такова косище ... вдясно е.. (http://s5.tinypic.com/35a2kp3.jpg)

Swinkenhoffer
02-14-2009, 17:42
До коса си е... мойта с нищо не я подхранвам, даже напротив, ама пак си е в ред.
За лице хумата е перфектна, ама на косата тва нещо втори път няма да си го сложа... изпопадаха ми космите, докато го отмия. :-s

Liar
02-14-2009, 19:04
Хумата много изсушава косата и ако се остави прекалено дълго засъхва и отмиването става трудно.

LINKNOT
02-14-2009, 19:38
Аз я оставих 2 часа,засъхна,но се изми много лесно и не са оставали никакви кални буци или каквото там ме предупреждавахте. 8-)

LINKNOT
02-14-2009, 20:16
Да. Дори сега си се радвам на косата,че няма стърчащи пухени кичури,както преди,а повярвайте ми - много е грозно косата да е права от корените до 10 см. след тях и след това да е бухнала. Поради тая причина я и изправях,но вече ще използвам само натурални съставки,когато я мия - хума,бира,яйца,зехтин и т.н. :---)

proFloras
02-14-2009, 23:17
Ох тая хума как повече няма да си я сложа на косата после едва я сресах и на др ден веднага се изкъпах на нова имах гадното чуство че косата ми е сметена

BrokenInnocence
02-15-2009, 00:02
Аз съм си мила косата с хума... не я използвах като маска, а като заместител на шампоана... смесих съвсем малко шампоан и много хума и така я мих и стана супер... Не съм имала проблеми с отмиването й.

LiveFlower
02-15-2009, 00:21
Една приятелка има страхотна гъста и дълга коса и казва, че хумата я е направила такава... аз не вярвам много, но може да пробваш... става въпрос за ето такова косище ... вдясно е.. (http://s5.tinypic.com/35a2kp3.jpg) УааааааУ ква коса :shock: :shock: :shock:

dead_princess
02-15-2009, 06:45
ам аз доколкото знам помагала да не ти се омазнява косата толкова бързо,тоест изсушава корените :)