PDA

View Full Version : Защо Иван Вазов написва "Опълченците на Шипка"



dementic
02-14-2009, 17:22
За понеделник ми трябва съчинение разсъждение върху тема Защо Иван Вазов написва "Опълченците на Шипка". Търсих при чичко гугъл, но не намерих нищо по тази тема :o :( . Ако ми намерите нещо ще съм ви много благодарен :P

Редактирано от ProstoAz
1 точка от правилника!

iPurple
02-14-2009, 17:30
Мога да ти кажа няколко неща:
1 За да докаже че свободата не ни е дадена даром
2 За да остане легенда и да не се забравя героизма на опълченците

нещо такова беше

GbSy
02-14-2009, 17:41
Боже... толкова ли е трудно да прочетеш произведението и писаното за него в учебника? Творческа история?
iPurple е права.

_summer_girl_
02-14-2009, 19:16
За да възхвали подвига на Българите.
За да покаже през каква битка е трябвало да мине България за да се освободи и как никога не се е отказвала и не е приела робското съзнание.

YouCantStopMe
02-14-2009, 19:38
Омг.. измисли си го сам/а. :booooomb:

BlackWings
02-15-2009, 00:23
Върху що за смислена тема са ти дали да разсъждаваш? :-o
Все едно учителката не е могла да измисли друго , да е дала това. Тоя въпрос може да се зададе за абсолютно всяко произведение на абсолютно всеки един автор..
Как да е , сигурна съм че може да се разтягат локуми по въпроса , мен лично не ме вдъхновява много , всичко се изчерпва с 2-3 изречения.

Nitroglycerin
02-15-2009, 09:59
За да покаже,че не руснаците са главното действащо лице в освободителната война,а и българите имат голяма заслуга.Това най-общо казано и си го доразвиваш.

fenkatakrisi952
02-16-2009, 12:46
За да напомни на българите,че са имали славни герои,които са се жертвали за свободата на родината

111111111
02-16-2009, 18:54
За възхвала и припомняне на подвига
За повдигане на националното самочувствие
За да ни напомни ,че сме велик народ с не по малко велика история и не трябва да се срамуваме
Възхваляват се както велики революционери и бойци така и просветители,така и народа и обикновения човек
Подвига е всеобщ,масов и мащабен

Бахти толкова ли е трудно да си прочетеш написаното в учебника, все пак си 11 клас (така предполагам) пък и само като погледнеш съдържанието на Епопеята ти става ясно защо е написана...

KisSsSsSs
02-16-2009, 19:07
Бахти толкова ли е трудно да си прочетеш написаното в учебника, все пак си 11 клас (така предполагам) пък и само като погледнеш съдържанието на Епопеята ти става ясно защо е написана...

+1
11 клас съм и аз..
По-хубаво произведение надали ще учим тази година..
Толкова е лесно, отдели 30 мин., не повече...
:?