PDA

View Full Version : След и преди фитнес тренировка



bebygirl
02-14-2009, 16:46
Колко време след и преди фитнес тренирока нетрябва да се яде?Защото съм чувала ,4е не се яде ,но нз колко време някои казват половин час други един час ?

mArMaLaDkA
02-14-2009, 17:24
Преди да отидеш на тренировка,не трябва да ядеш месо,сирене,яйца-изобщо храни,богати на мазнини и протеини-защото те се разграждат по-трудно от организма.Примерно някакъв плодов сок или плод ще ти бъдат напълно достатъчни,за да си направиш една пълноценна тренировката и да имаш енергия без да се уморяваш.
След тренировка не е хубаво да се яде по много,защото организма е в стрес и му трябва време,за да се върне в нормалното си състояние.
Иначе аз като се върна от фитнес,вися в банята доста дълго време и се къпя с доста топла вода,понеже все пак от фитнеса до вкъщи...колкото и да е,пак се изстива.С душа хем се стоплям,хем се изчиствам(егати и глагола :д).След тренировка хапвам някоя ябълка.Пропуснах да кажа,че по време на тренировката,всяка почивка пия вода,само че на малки глътки.Това е,което аз знам и което аз правя преди,по време и след тренировка. :) Иначе аз май не спазвам никакъв режим,като ходя на фитнес.Като ми се е ядяло след тренировка понякога-яла съм.Спряла съм да пия Кола,ограничих сладкото,хапвам много плодове на ден,не кусвам пържено и от онези,готови спагети,готови супи;започнах да ям повече кисело мляко и закусвам с мюсли(и прясно мляко 8-) ,което само противоречи на това,което написах по-горе,но аз казах,че не спазвам всичко 100 на 100)

Jesus
02-14-2009, 17:59
Преди тренировка задължително трябва да се яде !!!

taNcheto93
02-14-2009, 18:28
1-2ч след тренировката може да се яде, но само някакъв плод, кофичка кисело мляко или някаква по-лека салатка. А също и преди тренировка задължително трябва да се храниш, но без да прекаляваш :)

Darkkiss
02-15-2009, 00:34
Колко време след и преди фитнес тренирока нетрябва да се яде?Защото съм чувала ,4е не се яде ,но нз колко време някои казват половин час други един час ?

2-3 часа преди

и 20-30 мин след...

bebygirl
02-15-2009, 07:15
Колко време след и преди фитнес тренирока нетрябва да се яде?Защото съм чувала ,4е не се яде ,но нз колко време някои казват половин час други един час ?

2-3 часа преди

и 20-30 мин след...
ms i az taka pravq 30 min sled

me4eto
02-15-2009, 17:22
може д се яде веднага слад тренировка щото токава метаболизма е по бърз и обмяната на веществата става най-добре нищо не се лепи...нз кой го измисли да не се яде...

SoFarSoG00d
02-15-2009, 18:20
1 4ас преди тренировка не се яде,а след фитнес въобще не се яде.

sexa_na_kompleksa
02-15-2009, 19:18
Аз не ям половин час преди и половин час след тренировка. : )