PDA

View Full Version : Скъпи маркови козметични продукти



chuppiz
02-14-2009, 22:34
Чудя се дали скъпите и маркови козметични продукти са по-добри от останалите или им плащаме само марката и наименванието..Например аз използвам спирала на Max Factor, руж на Maybelline, сенки на Nivea и Yves Rocher и т.н, но това не са кой-знае какви марки, та си се чудя примерно ако използвам продукти на Chanel, Dior, Yves Saint Laurent, Lancome, Clinique и разни подобни дали всъщност си струват парите и има ли някъква разлика в качеството, съдаржанието и по начина на дейвствие...дайте примери с всякакви маркови и не толкова маркови продукти които сте ползвали и от кои сте по-доволни и най вече дали си струват парите?

RAWRRR
02-15-2009, 08:41
Има разлика!Поздравления,че си стигнала до този извод.

Ланком и Клиник - хвала за тях!

yozii
02-15-2009, 08:48
Аз пък не намирам кой знае ква разлика-верно че не може да се сравняват продуктите от левчето и тези на Dior но все пак...има и евтинки продукти които са качествени.

roshavka
02-15-2009, 11:31
използвай нещо умерено между цена и качество,не мисля че е нужно да изпозлваш ежедневно лореал или от сорта ...
а за кремове за лице или бяла козметика,се посъветвай с козметика си, там не трябва да правиш компромис с качеството . :)

SmiLeEmptYSouL
02-15-2009, 11:51
Има ОГРОМНА разликаа ... преди си бях купила спирала на max factor и мога да ти кажа ,че след първото слагане така ме заболяха очите ...че нямам думи простоо .. :? След което си зех на Lancome и съм супер доволна .. също така ползвам една пудра на Dior и много добре покрива , слива се с цвета на кожатаа и не си личи вобще .. плюс това е минерална и е безвредна за кожата (не ти запушва порите) :)

SoFarSoG00d
02-15-2009, 12:06
Естествено,че са по-качествени,аз ползвам Dior/Yves Saint Laurent.Имат невероятно козметика,не получавам никакви алергични реакции-понеже съм с много чувствителна кожа,а цветната козметика е супер.

shell
02-15-2009, 12:12
разбира се ,че има огромна разлика в качеството!

cherrypezz
02-15-2009, 12:29
Nivea имат ли сенки ? :shock:

По темата : никога не съм имала възможността да използвам скъпа козметика,но съм сигурна,че си заслужава.
НО иначе ИЗБЯГВАМ да използвам марки като Golden Rose,AVON...използвам си "средно скъпите" , на които знам,че мога да имам доверие- Meyballine,Bourjois... :D

Liar
02-15-2009, 12:48
Nivea имат ли сенки ? :shock:

По темата : никога не съм имала възможността да използвам скъпа козметика,но съм сигурна,че си заслужава.
НО иначе ИЗБЯГВАМ да използвам марки като Golden Rose,AVON...използвам си "средно скъпите" , на които знам,че мога да имам доверие- Meyballine,Bourjois... :D
Нивея имат декоративна козметика,но не се внася в в Бг.А ти поне като лъжеш за продуктите,които използваш,гледай поне да им напишеш правилно името :?
Maybelline!

Kris4oy
02-15-2009, 15:32
Естествено,че са по-качествени,аз ползвам Dior/Yves Saint Laurent.Имат невероятно козметика,не получавам никакви алергични реакции-понеже съм с много чувствителна кожа,а цветната козметика е супер.

ами на какви пари са тия гримове, които казваш на Dior? :( :(

иначе по темата: и аз не съм опитвала кой знае какви скъпи гримове- MaxFactor, Revlon...

cherrypezz
02-15-2009, 15:37
Nivea имат ли сенки ? :shock:

По темата : никога не съм имала възможността да използвам скъпа козметика,но съм сигурна,че си заслужава.
НО иначе ИЗБЯГВАМ да използвам марки като Golden Rose,AVON...използвам си "средно скъпите" , на които знам,че мога да имам доверие- Meyballine,Bourjois... :D
Нивея имат декоративна козметика,но не се внася в в Бг.А ти поне като лъжеш за продуктите,които използваш,гледай поне да им напишеш правилно името :?
Maybelline!

:shock: мда това,че съм сбъркала една буква ме прави ЛЪЖКИНЯ 8)

Liar
02-15-2009, 15:43

Sissy90
02-15-2009, 15:45
Две букви =) Написала си го така,както го чуваш Meyballine,а то е Maybelline .
Е това вече е много :D Не ти ли се случва да натискаш съседни копчета на клавиатурата или да грешиш в някое по-странно име? Всъщност, щом се хващаш за такива дреболии, явно не :-D

Liar
02-15-2009, 15:47
Е,всеки приема фактите от различен ъгъл :)

cherrypezz
02-15-2009, 15:49
http://prikachi.com/files/603492o.jpg
Как не ме е срам да лъжа....

Liar
02-15-2009, 15:52
Освен фн дьо тена нещо друго имаш ли?

Sissy90
02-15-2009, 15:53
Темата не беше ли за козметика? Знаете ли дали Мейбълин имат спирала за чувствителни очи или нещо такова?

Infinity
02-15-2009, 15:54
Еми има разлика,но аз съм си на мнение,че е най-добре нещо средно като ...L'oreal,Max Factor...разни такива много са добри :)

cherrypezz
02-15-2009, 16:01
В момента не, но съм ползвала техни спирали и също съм оставала доволна.А този ФДТ го ползвам от няколко години и затова това беше първата марка,за която се сетих.
Ако нещо не си доволна да ти снимам и другите неща -Seventeen и Manhattan например.

anonymous497065
02-15-2009, 16:01
Nivea имат ли сенки ? :shock:

По темата : никога не съм имала възможността да използвам скъпа козметика,но съм сигурна,че си заслужава.
НО иначе ИЗБЯГВАМ да използвам марки като Golden Rose,AVON...използвам си "средно скъпите" , на които знам,че мога да имам доверие- Meyballine,Bourjois... :D
А ти поне като лъжеш за продуктите,които използваш,гледай поне да им напишеш правилно името :?
Maybelline!
:razz: :razz:

cherrypezz
02-15-2009, 16:07
Извинявай,че съм причислила Golden Rose и AVON към некачествените марки..ако това те е обидило. :(

sweetsunshine
02-15-2009, 16:39
Естествено,че има разлика.
Аз попринцип сега използвам минералната пудра на Л'Ореал,защото ме беше страх да си поръчвам от интернет,но съм се решилаа лятото като отида в Германия да си купя на Bare Minerals защото много хора са дали позитивно мнение за продуктите им!Цена-Л'Ореал-27-28 лв,Bare Minerals-40 долъра някъде беше.
Спиралите са ми на Канебо 38 градуса(адски съм доволна)и преди нея си бях купила на Мейбълин Дифайн-а-лаш бива я ако се научиш как да я слагаш правилно 8-) ,но в качеството определено има разлика,тази на Мейбълин се рони и миглите ми си личи,че са със спирала и то доста,а доколкото от спиралата на Канебо все едно са ми естествени миглите(е ако нанеса 2 слоя няма да изглежда баш така) и уж и двете са водоустойчиви,а тази на Канебо например като се изкъпя си стой,а доколкото на Майбълин се размазва и т.н. За цена Мейбълин-13 лв,Канебо-40-50 лв
Моливи за очи-имам на Севънтийн,мек е има блестящи частици и е водоустойчив затова го харесвам доволна съм струва 8 лв някъде.Имам и на една каталожна марка LR немски продукти с алое вера -сив молив по-твърд(другия е зелен)и от него съм доволна струва към 9 лева.Не съм опитвала моливи за очи на някой от високия ранг марки,но лятото може да си купя :)
Гланцове имам на Мейбълин,Артдеко(мисля,че от средния клас са доста добра марка :) )Балсам за устни на Нивеа,от които съм доволна,защото не ми се напукват устните,стават едни мекички със аромат на ягода е а струва към 4-5 лева.Имам червила и на Еstee Lauder-2 едното е малко по-тъмно и не го използвам почти,а другото е със страхотен цвят и трябва пак да си купя.За цена незнам :-D Иначе сега например има някакъв гланц на Буржоа от които първо нанасяш гланца след това отгоре на капачката има едно което се развива и има блясък и си слагаш на пръста и потупваш по устните абе хубаво стоеше и е 17,50 може да си го купя следващия месец.
Сенки имам на Клиник,Estee Lauder и от двата вида съм много доволна едните(тези на Клиник) са течни и са много хубави.Имам и на Нивеа(а забравих имам и техен гланц които също е хубав),но просто немогат да се сравняват има огромна разлика като нанесеш едните и другите.
Майка ми има спирала на Клиник от която е доволна,но аз съм си слагала и не се хаесвам с нея.

Определено има разлика между продуктите от нисък(тях маи не е нужно да ги сравнявам то се знае)и среден клас и от продукрите с висок клас.По-добре пестете малко пари и вместо да си купите 3 смотани гланца си купете 1 хубав които да ви върши много по-хубава работа.Все пак това ви е кожата и ако я съсипете няма да може да я оправите.

Относно парфюмите никога не си копувам от някакви "марки" като Би Ю и подобни простотии!Любимите ми марки парфюми са-Cacharel,Versace,Tom Ford,Davidoff ии Живенши.А и Trussardi.

Dian4ety
02-15-2009, 19:01
Естествено,че има разлика.
Аз попринцип сега използвам минералната пудра на Л'Ореал,защото ме беше страх да си поръчвам от интернет,но съм се решилаа лятото като отида в Германия да си купя на Bare Minerals защото много хора са дали позитивно мнение за продуктите им!Цена-Л'Ореал-27-28 лв,Bare Minerals-40 долъра някъде беше.
Спиралите са ми на Канебо 38 градуса(адски съм доволна)и преди нея си бях купила на Мейбълин Дифайн-а-лаш бива я ако се научиш как да я слагаш правилно 8-) ,но в качеството определено има разлика,тази на Мейбълин се рони и миглите ми си личи,че са със спирала и то доста,а доколкото от спиралата на Канебо все едно са ми естествени миглите(е ако нанеса 2 слоя няма да изглежда баш така) и уж и двете са водоустойчиви,а тази на Канебо например като се изкъпя си стой,а доколкото на Майбълин се размазва и т.н. За цена Мейбълин-13 лв,Канебо-40-50 лв
Моливи за очи-имам на Севънтийн,мек е има блестящи частици и е водоустойчив затова го харесвам доволна съм струва 8 лв някъде.Имам и на една каталожна марка LR немски продукти с алое вера -сив молив по-твърд(другия е зелен)и от него съм доволна струва към 9 лева.Не съм опитвала моливи за очи на някой от високия ранг марки,но лятото може да си купя :)
Гланцове имам на Мейбълин,Артдеко(мисля,че от средния клас са доста добра марка :) )Балсам за устни на Нивеа,от които съм доволна,защото не ми се напукват устните,стават едни мекички със аромат на ягода е а струва към 4-5 лева.Имам червила и на Еstee Lauder-2 едното е малко по-тъмно и не го използвам почти,а другото е със страхотен цвят и трябва пак да си купя.За цена незнам :-D Иначе сега например има някакъв гланц на Буржоа от които първо нанасяш гланца след това отгоре на капачката има едно което се развива и има блясък и си слагаш на пръста и потупваш по устните абе хубаво стоеше и е 17,50 може да си го купя следващия месец.
Сенки имам на Клиник,Estee Lauder и от двата вида съм много доволна едните(тези на Клиник) са течни и са много хубави.Имам и на Нивеа(а забравих имам и техен гланц които също е хубав),но просто немогат да се сравняват има огромна разлика като нанесеш едните и другите.
Майка ми има спирала на Клиник от която е доволна,но аз съм си слагала и не се хаесвам с нея.

Определено има разлика между продуктите от нисък(тях маи не е нужно да ги сравнявам то се знае)и среден клас и от продукрите с висок клас.По-добре пестете малко пари и вместо да си купите 3 смотани гланца си купете 1 хубав които да ви върши много по-хубава работа.Все пак това ви е кожата и ако я съсипете няма да може да я оправите.

Относно парфюмите никога не си копувам от някакви "марки" като Би Ю и подобни простотии!Любимите ми марки парфюми са-Cacharel,Versace,Tom Ford,Davidoff ии Живенши.А и Trussardi.

:-o През живота си не съм използвала кремче за лице, тоник или измиващ гел (използвам само Розова вода за почистване). Слагам си сенки на Ruby Rose и то само по Коледа , Нова Година и Великден.. Балсама ми за устни е съвсем измислен от аптеката, а червилото ми прави устните страхотни и е на Golden Rose спиралата ми и молива ми за очи които си слагам всеки ден са на Impala.. Обзалагам се, че моята кожа ще остане много по-гъвкава и без бръчки от твоята макар, че не използвам кремчета уж за по сияйна кожа или пак минерална пудра от която уж кожата диша :?

MmimsS
02-15-2009, 19:47
Скъпите марики са направени да има за какво да си харчат парите богатите хора, да се мислят за голямата работа и да се хвалят... Много по-важно е дали умееш да нанасяш добре грима от колкото каква марка е.
За парфиумите пръскала съм се с chanel №5 но изобщо не беше траен, за няколко часа и се отмириса, а като се напръскам с някои парфюм на avon или даже с Lucky, миришат по 2-3 дни...

chuppiz
02-16-2009, 11:02
чак пък по два дена да миришат на ейвън нещата малко не ми се вярва :-D

Loshotia
02-16-2009, 11:24
Абе има защо да са по- високи цените на някои продукти. Преди 2-3 години като ползвах на сенки на някаква измислена марка после дадох цифра пари по дерматолози. Сега не ползвам много скъпи козметики, доволна съм и от тези на манхатън, мейбълин, максфактор. Здравето ми е по- ценно от 5те или 10те лв в повече

Sintya
02-16-2009, 13:19
Някои наистина са по трайни, но понякога се намират и гадни продукти...

MmimsS
02-16-2009, 13:52
чак пък по два дена да миришат на ейвън нещата малко не ми се вярва :-D
Миналата седмица се напръсках в понеделник и като облякох после блузата в сряда пак си миришеше без да съм се пръскала повторно. Доволна съм от парфюмите на avon :)

sweetsunshine
02-16-2009, 14:20
Естествено,че има разлика.
Аз попринцип сега използвам минералната пудра на Л'Ореал,защото ме беше страх да си поръчвам от интернет,но съм се решилаа лятото като отида в Германия да си купя на Bare Minerals защото много хора са дали позитивно мнение за продуктите им!Цена-Л'Ореал-27-28 лв,Bare Minerals-40 долъра някъде беше.
Спиралите са ми на Канебо 38 градуса(адски съм доволна)и преди нея си бях купила на Мейбълин Дифайн-а-лаш бива я ако се научиш как да я слагаш правилно 8-) ,но в качеството определено има разлика,тази на Мейбълин се рони и миглите ми си личи,че са със спирала и то доста,а доколкото от спиралата на Канебо все едно са ми естествени миглите(е ако нанеса 2 слоя няма да изглежда баш така) и уж и двете са водоустойчиви,а тази на Канебо например като се изкъпя си стой,а доколкото на Майбълин се размазва и т.н. За цена Мейбълин-13 лв,Канебо-40-50 лв
Моливи за очи-имам на Севънтийн,мек е има блестящи частици и е водоустойчив затова го харесвам доволна съм струва 8 лв някъде.Имам и на една каталожна марка LR немски продукти с алое вера -сив молив по-твърд(другия е зелен)и от него съм доволна струва към 9 лева.Не съм опитвала моливи за очи на някой от високия ранг марки,но лятото може да си купя :)
Гланцове имам на Мейбълин,Артдеко(мисля,че от средния клас са доста добра марка :) )Балсам за устни на Нивеа,от които съм доволна,защото не ми се напукват устните,стават едни мекички със аромат на ягода е а струва към 4-5 лева.Имам червила и на Еstee Lauder-2 едното е малко по-тъмно и не го използвам почти,а другото е със страхотен цвят и трябва пак да си купя.За цена незнам :-D Иначе сега например има някакъв гланц на Буржоа от които първо нанасяш гланца след това отгоре на капачката има едно което се развива и има блясък и си слагаш на пръста и потупваш по устните абе хубаво стоеше и е 17,50 може да си го купя следващия месец.
Сенки имам на Клиник,Estee Lauder и от двата вида съм много доволна едните(тези на Клиник) са течни и са много хубави.Имам и на Нивеа(а забравих имам и техен гланц които също е хубав),но просто немогат да се сравняват има огромна разлика като нанесеш едните и другите.
Майка ми има спирала на Клиник от която е доволна,но аз съм си слагала и не се хаесвам с нея.

Определено има разлика между продуктите от нисък(тях маи не е нужно да ги сравнявам то се знае)и среден клас и от продукрите с висок клас.По-добре пестете малко пари и вместо да си купите 3 смотани гланца си купете 1 хубав които да ви върши много по-хубава работа.Все пак това ви е кожата и ако я съсипете няма да може да я оправите.

Относно парфюмите никога не си копувам от някакви "марки" като Би Ю и подобни простотии!Любимите ми марки парфюми са-Cacharel,Versace,Tom Ford,Davidoff ии Живенши.А и Trussardi.

:-o През живота си не съм използвала кремче за лице, тоник или измиващ гел (използвам само Розова вода за почистване). Слагам си сенки на Ruby Rose и то само по Коледа , Нова Година и Великден.. Балсама ми за устни е съвсем измислен от аптеката, а червилото ми прави устните страхотни и е на Golden Rose спиралата ми и молива ми за очи които си слагам всеки ден са на Impala.. Обзалагам се, че моята кожа ще остане много по-гъвкава и без бръчки от твоята макар, че не използвам кремчета уж за по сияйна кожа или пак минерална пудра от която уж кожата диша :?Не съм казала,че използвам всичко всекидневно!Сенки използвам много рядко може би 3-4 пъти годишно на рожеддния ми ден,на Нова Година и още един-2 пъти на някои друг празник.От сенки точно на Руби Роуз една приятелка получи възпаление и кожата на клепачите на очите и започна да се лющи.А ти за кожата ми не бери грижи каква ще остане!Козметиката която използвам са я използвали много други и преди да си купя нещо чета мнения поне 1 седмица!А то докато човек не си изпати от некачествена козметика като импала,голдън роуз и подобни няма да каже,че са ментета много ясно.Аз не съм си патла,но приятелки имам които доста са си патили.Майка ми леля ми и всички от семейството ми са ме научили какво да използвам и какво не.Откакто използвам минералната пудра мога да ти кажа,че не ми се е появила и една пъпчица(използвам я от почти 2 месеца)а преди това периодично ми е излизала по някоя преди цикъл и т.н.И това е точно защото НЕ запушва порите.Преди това съм използвала сумати и коректори от които най-доволна бях от този на Авен(медицинска козметика),но пак кожата ми се замърсяваше,защото все пак коректор не се слага навсякъде.Сега пак се замърсява,но значително по-малко,тази пудра всякаш ми оставя един защитен слой!А и съм на мнение,че щом ще използвам козметика по-добре тя да е качествена отколкото не и кожата ми да стане гадна точно от продукти с нисък клас!

За кожата си полагам много грижи и за самата себе си!
3-4 пъти седмично ходя на фитнес за да поддържам тялото си стегнато.
Преди да се гримирам използвам крем с алое вера,за да хидратирам кожата си и против появата на акне.Използвам почистващ гел които се измива всяка сутрин(2-3 пъти седмично използвам и измиваш гел против черни точки,които е с честици,с които се масажират местата където има черни точки).Вечер (не ежедневно) използвам почистващи тампони за лицето си на Гарниер.И смея да твърдя,че от кожата си нямам никакви оплаквания,винаги си я чувствам свежа и мека.Понякога си правя и ексфолираща маска със захар и си слагам мед върху устните когато е зима,за да не се напукват.

Та когато имаш възможността да опиташ доста по-качествена козметика от импала руби роуз,голдън роуз и подобни сама ще се увериш във разликата(е естествено и ако попаднеш на точно подходящите продукти за теб!).

Dian4ety
02-16-2009, 16:08
Не се заяждам, но ще си сравняваме кожите и кой колко бръчки има след години


П.П. Не твърдя, че скъпата козметика е по-гадна от евтината..просто заявявам, че то зависи и от това колко пласта различни кремчета, минерални пудри ала бала..има по лицето :-P

masal
02-16-2009, 17:11
Каква минерална пудра използваш?А прикрива ли пъпки? :oops:

acdcfenka
02-16-2009, 17:22
Скъпите марики са направени да има за какво да си харчат парите богатите хора, да се мислят за голямата работа и да се хвалят... Много по-важно е дали умееш да нанасяш добре грима от колкото каква марка е.
За парфиумите пръскала съм се с chanel №5 но изобщо не беше траен, за няколко часа и се отмириса, а като се напръскам с някои парфюм на avon или даже с Lucky, миришат по 2-3 дни...


Не съм много съгласна за парфюмите. Аз използвам парфюм на Ейвън и на Nina Richi и смятам и че двата са си трайни. Иначе всичко е относително.

SoFarSoG00d
02-16-2009, 17:29
Скъпите марики са направени да има за какво да си харчат парите богатите хора, да се мислят за голямата работа и да се хвалят... Много по-важно е дали умееш да нанасяш добре грима от колкото каква марка е.
За парфиумите пръскала съм се с chanel №5 но изобщо не беше траен, за няколко часа и се отмириса, а като се напръскам с някои парфюм на avon или даже с Lucky, миришат по 2-3 дни...


Не съм много съгласна за парфюмите. Аз използвам парфюм на Ейвън и на Nina Richi и смятам и че двата са си трайни. Иначе всичко е относително.
Не са направени за да има за какво да си харчат парите хората,евтината козметика се правис неизвестни съставки от неизвестен произход и са канцерогенни.Скъпата козметика е направена от качествени материали.Смяташ ли,че марката ще се продава,ще бъде известна и елитна,ако продуктите са некачествени?Ако беше така нямаше да има известни и скъпи марки.

tItEufFf
02-16-2009, 17:29
Ползвала съм фон-дьо-тен на Ланком.
Страхотен просто, а беше от старите.
Сега ползвам на Лореал някакъв нов нали с уж нови технологии, глупости..
Онзи беше по-хубав. Така хубаво се разнасяше, не си личеше, беше покривен.

Друга такава козметика не съм ползвала. И аз - Maybelline, Nivea главно

Liar
02-16-2009, 19:33

cherrypezz
02-16-2009, 20:16
НЕ претендирам,че те са СКЪПА козметика(прочети първото ми мнение).НЕ мисля,че един човек го определя козметиката,която използва.Просто не са от най-евтините и АЗ съм доволна от тях.НЕ се цапотя с грим,просто както съм казвала в други теми.Използвам коректор,фдт,спирала и от време на време молив(много рядко).
А това,че използвам фдт не означава ли,че УПОТРЕБЯВАМ КОЗМЕТИКА от съответната фирма?Нямам други неща на Мейбълийн...е,и?!?!Вече споменах,защо написах ТОЧНО ТАЗИ МАРКА.Не претендирам и,че само аз ги използвам(не знам как си го разбрала,сигурно е нещо от правописа ми )
Ох, не знам...как може да захапеш тези 2 букви и да не ги пускаш?!?!Горката аз...от невнимание ме изкара лъжкиня,фукла....(след следващият ти коментар ще разбера какво още).

sweetsunshine
02-16-2009, 21:15
Каква минерална пудра използваш?А прикрива ли пъпки? :oops:Ами прикрива,ако нанесеш с гъбичка-става по-покривно,но ми покрива зачервяванията определено.Ако искаш обаче нещо по-покривно по-добре ще е да си купиш минералния ФДТ на Л'Ореал по-покривен е и пак е много хубав(аз мисля да си го купя след като свърша със солариума :D )

Ето и снимка на минералния ФДТ
http://i31.twenga.com/3/tp/76/93/6042828492942687693vb.png
http://i4.ebayimg.com/01/i/000/fb/c0/30b0_1_sbl.JPG

A и само да кажа,че минерална пудра на Л'Ореал има както и прахообразна така и не. :)

hardball
02-16-2009, 21:37
Пиште ми яжката, ще имам бръчки и ще ми се олющи кожата, щото нося всеки ден фдт и пудра ли?! Къде сте расли и пасли, кой ви учи на тея глупости?!
Косата ти ще побелее ли по- бързо, щото имаш кичури или се боядисваш? Много глупави същества, деба...
Мн ясно, че няма да ми излязат по- бързо бръчки. Дори проблеми с акнето няма да имам ако ползвам качествена козметика. Разбира се, че е по- лесно да не си слагаш нищо, отколкото да даваш пари, сутрин да слагаш, вечер да махаш, да ползваш кремове, пилинги и т.н. ама всеки си прави избора.
Седнали някакви мърли, да обясняват, че ще си броим бръчките...

Spamer
02-16-2009, 21:52
Разберете следното : Каквото и да ползвате малко или много вреди, ако искате давайте по 1 милярд пауна пак ще има вреда от него !!!
Освен това не е важно колко пари имаш а каква душа имаш !!! Да за вас може и да е важно но за ценителите това е важно :?

stop_looking_at_me
02-16-2009, 22:14
Каква минерална пудра използваш?А прикрива ли пъпки? :oops:Ами прикрива,ако нанесеш с гъбичка-става по-покривно,но ми покрива зачервяванията определено.Ако искаш обаче нещо по-покривно по-добре ще е да си купиш минералния ФДТ на Л'Ореал по-покривен е и пак е много хубав(аз мисля да си го купя след като свърша със солариума :D )

Ето и снимка на минералния ФДТ
http://i31.twenga.com/3/tp/76/93/6042828492942687693vb.png
http://i4.ebayimg.com/01/i/000/fb/c0/30b0_1_sbl.JPG

A и само да кажа,че минерална пудра на Л'Ореал има както и прахообразна така и не. :)

О боже, минерален ФДТ на L'Oreal. :lol: :lol: няма такова нещо. Това е ФДТ да, но не е минерален. Имам абсолютно същият. Седи си и съм го използвала само веднъж. Едва се нанася и седи ужасно. Минералната им пудра е само на прах. Пресованата им пак се води "true match" но не пише че е минерална, съответно не е. Сестра ми има пресованата пудра. Според мен за нищо не става. Не съм им пробвала минералната пудра.
А за да се нанесе равномерно се използва четка. И със гъбички става, но по-голяма част от ФДТ-на отива в гъбичкаиа. Ох, малко се осведомете преди да пишете.

Всички марки имат хубави и лоши продукти. Аз като голям почитател на Ланком, ще ви кажа че имам няколко по-евтини неща, които са доста по-добри от Ланком. Като за пример ще дам двата ми лилави молива на Ланком и Wet n Wild. Този на Wet n Wild пише много по добре и се появява на клепачите ми много по-бързо. Цвета е по-наситен и издържа доста повече и не се размацва. Но, имам други на Ланком които нямат равни, разбира се. Всичко е много относително.
От всичките ми ФДТ-ни примерно, най-често използвам Pure Makeup на MEybAlline ( :D ) който е само 6 долара.
Просто някои марки са станали толкова скъпи според мен заради рекламите. Но определено предпочитам да си дам парите за нещо по-скъпо от Импала примерно. Така или иначе тук няма от къде да си купя нищо на Импала. Но пък сенки имам от Golden и Ruby Rose... до Maybelline и L'Oreal Hip... до Coastal Scents.... до Ланком. От всичките имам любими цветове и такива които не ми харесват. Няма как иначе

Няма значение според мен. Само си ценете кожата.

hardball
02-17-2009, 11:14
Разберете следното : Каквото и да ползвате малко или много вреди, ако искате давайте по 1 милярд пауна пак ще има вреда от него !!!
Освен това не е важно колко пари имаш а каква душа имаш !!! Да за вас може и да е важно но за ценителите това е важно :?
И въздуха вреди от тая гледна точка. За гримовете това не важи, как ще се обосновеш, защото ми се струва, че само наизуст говориш, колкото да се разпишеш :-x

titinkaa
02-17-2009, 11:36
Нз за вас момичета ама аз от две спирали на Ейвън изобщо не съм доволна мн ми парят очите от тях едната е Супер Фулл а другата не помня ква беше.Чувала съм че и на Максфактор и Мейбълин не са били хубави.Вече не знам каква спирала да си взимам,защото явно както изглежда очите ми са чувствителни към силни спирали и нз каква да си взимам дайте предложения за чувствителни очи!
А по темата мисля че скъпите продукти си заслужават :)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 11:43
Dior Show/Dior Black Out,аз ползвам ей тези:

http://img2.timeinc.net/instyle/images/2006/products/September/080206_diorshow_01b.jpg
http://www.product-girl.com/img/christian_dior_blackout.jpg

Jesus
02-17-2009, 11:46
Човека неговори наизуст !!! Въздуха без който неможем да живеем наистина вреди окислява и темподобни шитове :( И аз мисля като него че всичко вреди :)

Dian4ety
02-17-2009, 13:09
Човека неговори наизуст !!! Въздуха без който неможем да живеем наистина вреди окислява и темподобни шитове :( И аз мисля като него че всичко вреди :)

И аз това се опитвам да кажа

bibi90
02-17-2009, 13:29
Има доста голяма разлика и дори нямам предвид най-скъпите и маркови продукти,а примерно между тези от по-средния клас козметика и от евтините,пак има голяма разлика...
Преди няколко години съм използвала по-евтина козметика от сега и пак съм намирала хубави и качествени неща,но те са изключение.
И да подчертая,че сега пак не използвам продукти на Dior,Channel,Estee Lauder,Lancome и т.н,а неща на по-достъпни цени като Revlon,Max Factor,L'oreal,Bourjois и въпреки,че на са кой знае колко скъпи,пак са много по-качествени от по-евтините продукти.

varnen4e
02-17-2009, 13:31
Разбира се, че вреди и наистина, от фон дьо тена излизат по- бързо бръчки, ако ще от злато да е.
Косата се изтощава от всякаква боя, лакове, пяни и така нататък. Как може да го обсъждате дори, та това всеки го знае.

hardball
02-17-2009, 13:49
Повтарям, за тъпите, как точно ще ти излязат бръчки от фон дьо тена? Според вас може ли да ви побелее косата по- бързо от кичурите? Какво става като отрежете болната коса? Бръчките какво са? Мъртвите клетки, заради които правите пилинг, какво са? Въобще вие не си ли задавате въпроси, не мислите ли?
И ако не по биология поне не ви ли учат на нещо?
Писна ми от глупости...
Jesus, пиши си и от другите 4 профила в темата, защото е много важно да си изкажеш мнението 10 пъти за дамската козметика.

bibi90
02-17-2009, 13:59
Офф като почнете с тея бръчки и тея глупости за фон дьо тена :D
Ако фон дьо тена е КАЧЕСТВЕН,подходящ за ВАШИЯ тип кожа,и ВИНАГИ си почиствате лицето също толкова старателно както сте го нанесли-няма да ви излязат нито бръчки,нито пъпки и други такива неща.
8)

varnen4e
02-17-2009, 14:00
Никой не ти казва, че косата ще побелее от боядисването, а че ще се изтощи, които са две съвсем различни неща!
А и относно гримовете- да.. те съсипват кожата. Кожата има нужда да диша, за да изглежда добре. Фон дьо тена запушва порите, което дава уморен вид на кожата.
Като отрежеш "болната" коса, абсолютно нищо не става.

bibi90
02-17-2009, 14:15
Използвам фон дьо тен ежедневно от 2 години и нямам никакви черни точки,ако кожата ми не можеше да диша с него,мисля,че щях да имам...
и мога да кажа,че лицето мис е замърсяваше доста повече и имах повече запушени пори и въобще проблеми с кожата,когато не го позлвах.

Infinity
02-17-2009, 14:47
Естествено,че има разлика.
Аз попринцип сега използвам минералната пудра на Л'Ореал,защото ме беше страх да си поръчвам от интернет,но съм се решилаа лятото като отида в Германия да си купя на Bare Minerals защото много хора са дали позитивно мнение за продуктите им!Цена-Л'Ореал-27-28 лв,Bare Minerals-40 долъра някъде беше.
Спиралите са ми на Канебо 38 градуса(адски съм доволна)и преди нея си бях купила на Мейбълин Дифайн-а-лаш бива я ако се научиш как да я слагаш правилно 8-) ,но в качеството определено има разлика,тази на Мейбълин се рони и миглите ми си личи,че са със спирала и то доста,а доколкото от спиралата на Канебо все едно са ми естествени миглите(е ако нанеса 2 слоя няма да изглежда баш така) и уж и двете са водоустойчиви,а тази на Канебо например като се изкъпя си стой,а доколкото на Майбълин се размазва и т.н. За цена Мейбълин-13 лв,Канебо-40-50 лв
Моливи за очи-имам на Севънтийн,мек е има блестящи частици и е водоустойчив затова го харесвам доволна съм струва 8 лв някъде.Имам и на една каталожна марка LR немски продукти с алое вера -сив молив по-твърд(другия е зелен)и от него съм доволна струва към 9 лева.Не съм опитвала моливи за очи на някой от високия ранг марки,но лятото може да си купя :)
Гланцове имам на Мейбълин,Артдеко(мисля,че от средния клас са доста добра марка :) )Балсам за устни на Нивеа,от които съм доволна,защото не ми се напукват устните,стават едни мекички със аромат на ягода е а струва към 4-5 лева.Имам червила и на Еstee Lauder-2 едното е малко по-тъмно и не го използвам почти,а другото е със страхотен цвят и трябва пак да си купя.За цена незнам :-D Иначе сега например има някакъв гланц на Буржоа от които първо нанасяш гланца след това отгоре на капачката има едно което се развива и има блясък и си слагаш на пръста и потупваш по устните абе хубаво стоеше и е 17,50 може да си го купя следващия месец.
Сенки имам на Клиник,Estee Lauder и от двата вида съм много доволна едните(тези на Клиник) са течни и са много хубави.Имам и на Нивеа(а забравих имам и техен гланц които също е хубав),но просто немогат да се сравняват има огромна разлика като нанесеш едните и другите.
Майка ми има спирала на Клиник от която е доволна,но аз съм си слагала и не се хаесвам с нея.

Определено има разлика между продуктите от нисък(тях маи не е нужно да ги сравнявам то се знае)и среден клас и от продукрите с висок клас.По-добре пестете малко пари и вместо да си купите 3 смотани гланца си купете 1 хубав които да ви върши много по-хубава работа.Все пак това ви е кожата и ако я съсипете няма да може да я оправите.

Относно парфюмите никога не си копувам от някакви "марки" като Би Ю и подобни простотии!Любимите ми марки парфюми са-Cacharel,Versace,Tom Ford,Davidoff ии Живенши.А и Trussardi.
Знам,че винаги се даваш доста компетентно мнение..обаче вече всички разбрахме за минералната ти пудра на Лореал,която издържа 60часа под вода :) :D

hardball
02-17-2009, 15:02
Никой не е казал, че ще ти побелее косата, разбира се, защото е абсурдно, правя аналогия- кожата/косата може да се развалят от продуктите, които ползваме, но не могат да се състарят преждевременно.
Кожата на лицето ти се обновлява, както и косата ти пораства. Когато отрежеш изтощената коса, новата коса, която расте е здрава. Както и ако редовно почистваш кожата си от мъртвите клетки и замърсяванията, тя ще има здрав вид. Фдт е като продуктите за коса- има такива, които изтощават, има такива, които не, затова говорим тук- по- скъпите продукти са щадящи към кожата и не я развалят.
Но каквото и да става от фдт и пудра не излизат бръчки, това е пълна глупост.
Аз имам проблемна кожа с акне и зачервявания и не излизам без да си сложа макиаж, не ми е съсипана кожата, нито имам повече пъпки, защото се гримирам. Това са глупости. Чудите се какво да измислите вече...

SoFarSoG00d
02-17-2009, 15:18
Бръчките се появяват от старост,дехидратиране на кожата,ген,мимики,но не и от качествен фон дьо тен,дори той спомага за предпазването от бръчки.

masal
02-17-2009, 15:23
Бръчките се появяват от старост,дехидратиране на кожата,ген,мимики,но не и от качествен фон дьо тен,дори той спомага за предпазването от бръчки. Абсолютно подкрепям,че фон дьо тен-а не може да предизвика бръички!Фон дьо тен-а на сестра ми има 20тина съствки в съдържанието,колкото и моят крем на Биодерма(бтв ужасен е),е и какво сега,да не използваме и кремове,защото и те са бъкани с химия ли? :o

Jesus
02-17-2009, 15:35
Ще се аргументирам, с прост пример:
Аз страшно обичам свинско, да то съдържа полезни съставки, адски е вкъсно, а мазнитите и холестерола ми съкращават живота.
Просто си признайте, че абсолютно всичко вреди !!!

masal
02-17-2009, 15:42
Ще се аргументирам, с прост пример:
Аз страшно обичам свинско, да то съдържа полезни съставки, адски е вкъсно, а мазнитите и холестерола ми съкращават живота.
Просто си признайте, че абсолютно всичко вреди !!! Е,и какво да направим като всичко вреди?Да не дишаме за да не поемаме мръсния въздух,да не пием вода,защото е ужасно варовита... :?

colymoly
02-17-2009, 15:46
разбира се, че при по-скъпото получаваш и по-доброто :)

SoFarSoG00d
02-17-2009, 15:50
Доказано е ,че именно кислородът води до стареене на клетките,именно нещото,без което не може да живеем ни състарява и води до нашата смърт.

Jesus
02-17-2009, 15:55
До скоро (днес) най-възрастният човек бе мъж, трябва да питат 120 годишната палестинка каква козметика ползва :D

hardball
02-17-2009, 15:55
Ще се аргументирам, с прост пример:
Аз страшно обичам свинско, да то съдържа полезни съставки, адски е вкъсно, а мазнитите и холестерола ми съкращават живота.
Просто си признайте, че абсолютно всичко вреди !!!
Аргументът ти е глупав, щом всички вреди, значи нищо не вреди. Щом няма нищо безвредно, което да направи база за сравнение, което да сложи границата между "вредно" и "полезно" то няма нито вредно нито полезно.
Не разбирам защо продължаваш да пишеш в темата.

SoFarSoG00d
02-17-2009, 15:56
:-D :-D :-D

Jesus
02-17-2009, 16:00
Продължавам да твърдя че всичко вреди, ама АБСОЛЮТно всичко !!!

SoFarSoG00d
02-17-2009, 16:00
Продължавам да твърдя че всичко вреди, ама АБСОЛЮТно всичко !!!
Животът е вреден,така е.

masal
02-17-2009, 16:01
Продължавам да твърдя че всичко вреди, ама АБСОЛЮТно всичко !!! Гръмни се тогава за да не страдаш от всички тези вреди.Не ми е ясно какво изобщо търсиш тук и какво се опитваш да кажеш? :-o

SoFarSoG00d
02-17-2009, 16:03
Продължавам да твърдя че всичко вреди, ама АБСОЛЮТно всичко !!! Гръмни се тогава за да не страдаш от всички тези вреди.Не ми е ясно какво изобщо търсиш тук и какво се опитваш да кажеш? :-o
Айде стига конфликти и заяждане,нека всеки да изкаже нормално мнението си,не е задължително всички да са съгласни,ако всички бяхме на едно мнение,нямаше да има форум и дискусии.В спора се ражда истината!

masal
02-17-2009, 16:05
Продължавам да твърдя че всичко вреди, ама АБСОЛЮТно всичко !!! Гръмни се тогава за да не страдаш от всички тези вреди.Не ми е ясно какво изобщо търсиш тук и какво се опитваш да кажеш? :-o
Айде стига конфликти и заяждане,нека всеки да изкаже нормално мнението си,не е задължително всички да са съгласни,ако всички бяхме на едно мнение,нямаше да има форум и дискусии.В спора се ражда истината! Не се заяждам.Просто няма смисъл 10 пъти да повтаря ендо и също.Няма слепи,няма малоумни в темата.Всеки сам решава за себе си,така че той дори да ми каже,че фон дьо тен-а ще ме убие,ако съм решила да го ползвам ще си го ползвам,независимо от неговото мнение.

Spamer
02-17-2009, 18:05
Исусе няма нужда да се застъпваш за мен, хората си мислят че по-скъпото е по-добро, което в доста случай не е така :? Ето ви прост пример Ferrari F430 супер яка кола струва стотици хиляди левове Ariel Atom много по-бърза и по-стабилна и стува 35 хиляди паунда е вярно не е ферари ама е по-добро е сега ако някой разбира от коли ще каже че тя е само рампа и двигател, да така е но важното е че е по-бърза и стабилна в завойте от 90% супер колите струващи стотици хиляди че даже и милиони. Не си мислете че като ползвате Шанел или нз там какви си стъващи по 100-200 ? е с кой знае колко по-добро от тези ползващи козметика за 10-20 лв. Сигурно ви е пределно ясно че има такива марки който даже не сте ги чували, който са в пъти по-евтини и ефикасни ( говоря за 1 индийски, бяха станали хит в индия и го отразиха че въпросната фирма не се интересува от запада а от индия и китай, било правено специално за тях пък и те са близо 1/3 от населението на земята)

hardball
02-17-2009, 18:10
...Не се и съмнявам, че разбираш много добре от козметика, както и от всичко друго на тоя свят...

Spamer
02-17-2009, 18:15
Аз съм старомоден и харесвам по-семплите неща :) да от доста неща разбирам, козметиката не ми е специалност но се опитвам да ви отворя очите че не е особено полезно

Jesus
02-17-2009, 18:15
тъка се заформя голям спор :D обещавам да не се меся :)

bibi90
02-17-2009, 18:15
Да,то ако почнем по тая логика наистина всичко вреди,но спора тук е за кожата и за това дали от фон дьо тена се получават бръчки и други кожни проблеми.
Еми то толкова много неща вредят на кожата:боклуците,които ядем,дори да се опитваме да се храним здравословно,какво ли не химии има в храните вече,със сигурност няма човек,който да е сигурен,че яде само естествена храна.Ами мръсния въздух...
то дори и да не се гримираш,в бялата козметика пак има достатъчно химии,които също малко или много вредят.Да не говорим за цигари,стрес,недоспиване,л пса на витамини...всичко оказва вляние на кожата,и при всички тея фактори,които неизменно са част от ежедневието ни,фон дьо тен е последното нещо,което може да състари или да скапе кожата.
Даже помага,ако е качествен и акос е използва правилно.
Ако нямам фон дьо тен всичкия прах и цялата мръсотия по улиците,ще отиват директно на лицето ми и със сигурност ще ми запушват порите повече от него!
Освен това предпазва от UV лъчите,които са много вредни за кожата...
И какво излиза,че кожата ни ежедневно е подложена на най-различни фактори,които я увреждат и от тях ние просто избираме по-малкото зло...
Абе с две думи,не е вреден фон дьо тена :D 8)

Jesus
02-17-2009, 18:18
Интересен ми е спора но Диабло ми е по-интерсно :D

hardball
02-17-2009, 18:20
Абе абсурдно е, човек, който нищо не разбира от гримове спами в темата от два профила... глупаво е, моля ви се.
Аз повече няма да споря, само се нервя, каквото имаше го казах, ама няма кой да го прочете, защото някои хора се имат за много гениални и не възприемат чуждо мнение.
И се правят, че не си четат скайпа. lame.

Spamer
02-17-2009, 18:25
И ти ли ще кажеш, че ние с исус, кристо и там още няколко сме ретарди защото си имаме собствено мнение ралично от вашето ?
аиде стига ви толкова за днес :-P

Liar
02-17-2009, 18:28

hardball
02-17-2009, 18:29
Не, обидно ми е, че "вие с исус" явно си мислите, че съм по- тъпа от колкото съм.
И ми е тъпо, че даваш мнение за нещо КОЕТО НЕ ПОЛЗВАШ. Нямаш опит, не разбираш, но ДАВАШ МНЕНИЕ. Спориш ей така, да си чешеш езика, защото не трябва да има тема, в която да не си "изкажеш мнението". Това не е да изказваш мнение, това е на всяка манджа мерудия дето се казва.
Не ти прави чест за някои работи, никак дори. Не се прави на "жертвата на лошите форумци, които ни обиждат, защото си имаме собствено мнение". Не е такъв случая.

Jesus
02-17-2009, 18:47
Това за скайп е просот защото не съм влезнал :) Ако си с версия 4.0 пробай да играеш на игра правена от близард и ще се чудиш защо кликаш по 5 пъти и неиска да ти ме ресторни на фул скрийн :? Българите имаме лоши страни от характера :( Знаеш ли защо хората не правят секс на площада пред всички ? еми много просто все ще се намери някой който да даде акъл :) За много неща си имам собствено мнение, е то е ясно че и аз съм "жертва" на цензурата която се упражнява в медийте и интернет :? След малко като убия мефисто ще влезна в скайп да се изясним :)

bibi90
02-17-2009, 18:52
Оф тая тема направо в чат се превърна. А щяхме да си говорим за козметика :D Ужас

cherrypezz
02-17-2009, 19:32
Ясно е,че няма да проявиш към мен нужното отношение,защото и ти не си от най-схватливите.100 пъти се опитвам да ти обясня едно и също нещо,ама явно не се получава.
Лека вечер,хуманно мое другарче.

Liar
02-17-2009, 20:18

Boot
02-18-2009, 09:21
Liar, млънки и не ни даравяй повече с мисловната си диария. Девойката, с която спориш, много ясно си каза, каква е тая параноя, че лъже? Изобщо, млъкни, защото дразниш, а си и тъпа ;)

По темата - естествено, че скъпата козметика е по-качествена, аз обаче не мога да си позволя супер скъпите неща, за мое голямо съжаление.

Swinkenhoffer
02-18-2009, 09:46
Женки + някво момченце с размножение на личността се карат за глупости... :D :D

Козметика почти не ползвам. На принципа съм, че ако имаш някакъв проблем, трябва да го лекуваш, а не да го скриеш с пудри и т.н.
Все пак не бих си сложила декоративна козметика на Голдън Роуз...

sweetsunshine
02-18-2009, 12:49
Така и аз да си изкажа мнението.
Значи преди около 3 месеца използвах само коректор за лицето си и отделно нали спирала гланц молив.Мажех си кожата със същите кремове и я почиствах със същите неща с които и сега.Да но тогава ми излизаха повече пъпки(попринцип кожата ми е чиста и не ми излизат почти)та значи кожата ми се замърсяваше много повече.Имах повече черни точки и изобщо кожата ми изглеждаше по зле.Откакто използвам пудра почти не ми се е очвила и пъпчица-само преди менструация което е напълно нормално.Черни точки-почти нямам.Е ето,че преди кожата ми се замърсяваше много повече.
Сега мисля да си купя и един ФДТ и да си преценя с кое кожата ми стой по-защитена.

SoFarSoG00d
02-18-2009, 17:45
Трябва да се слага крем,пудра или фон дьо тен,защото именно те предпазват от лошите атмосферни влияния.Прост пример е:миеш си лицето сутрин,порите се отварят и ти излизаш навън,съотвено в кожата ти се набиват:сажди,прах,други частици,пече те силното и вредно слънце,след това излизат пъпки,получаваш комедни и дразнене,защото кожата е НЕЗАЩИТЕНА.
АКО ПОЛЗВАШ КРЕМ/ПУДРА ИЛИ ФОН ДЬО ТЕН,КОЖАТА ТИ ОСТАВА ЗАЩИТЕНА ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ДЕН.

Liar
02-19-2009, 09:52
Liar, млънки и не ни даравяй повече с мисловната си диария. Девойката, с която спориш, много ясно си каза, каква е тая параноя, че лъже? Изобщо, млъкни, защото дразниш, а си и тъпа ;)

Да извадиш селото от селянина-не можеш,хората са го казали.Аз съм достатъчно умна,за да се изразя така че да не се показвам като каруцарска с оригинални изрази.А и ако аз съм тъпа,чудя се какви са повечето тук-гении?Явно не можеш да си направиш ясна преценка от мненията ми.Но това няма значение,никаква параноя няма,но като не разбираш няма какво да ти обяснявам!

Boot
02-19-2009, 10:11
Аз много добре те разбрах, но ти 3 страници спориш с момичето дали има 1 или 5 продукта на еди коя си марка. Което е тъпо.

А изразът, който използва в началото нито е точен, нито са го казали "хората", а един определен човек ;)

Liar
02-19-2009, 11:31

cherrypezz
02-19-2009, 12:34
Оф момичето (за себе си говоря в случай че отново не разбираш ) си го е казала още в началото.
И "избягвам" не означава,че никога не съм ги ползвала.Напротив-дори получих алергия от на Ейвън един молив и затова и от тогава "бягам надалече".

_princess_
02-19-2009, 12:51
cherrypezz, az sum na tvoq strana :D

po temata: izpolzvam tova, koeto mi haresva i mi deistva dobre na kojata

Liar
02-19-2009, 13:00
Оф момичето (за себе си говоря в случай че отново не разбираш )
о Боже....

cherrypezz
02-19-2009, 14:36
cherrypezz, az sum na tvoq strana :D

po temata: izpolzvam tova, koeto mi haresva i mi deistva dobre na kojata

:smt023 :D

Lolitta
02-19-2009, 15:54
Естествено, има огромна разлика, много харесвам всичко, което съм ползвала на YSL, сега много искам да си взема гланца на Диор за обем(ако някой го е ползвал да сподели мнение), иначе пак на Диор ружовете и пудрите са невероятни.
Нивеа има много добра декоративна козметика, но за съжаление не се продават в България.