PDA

View Full Version : какво ви кара да сте щастливи?



kypo
02-15-2009, 13:14
неделя е, следобедно скучно време, тъй че простете мойта наглост да пусна темата да си попиша 8-)

какво ви кара да сте щастливи? просто и ясно, но и достатъчно за да разтегнете локуми...

аз преди мислих че едно момиче ме прави щастлив, да верно караше ме да изпитвам едно странно чувство, което мисля че беше щастие. но нищо не е вечно и тя си отиде... остави само болка в сърцето ми и след този урок разбрах че истинското щастие е в самия мен! не ми трябва никой за да ме прави такъв, какъвто мога да съм и сам! всеки носи щастието в себе си, то е стремежа да се развиваш, да вървиш напред, да не поглеждаш с тъга назад... поне така мисля в момента. не е нито в парите, нито в хората около теб, а във възможността да постигнеш това което искаш и несигурността на същото, защото ако имаше нещо сигурно в този живот нямаше да е интересно да се бориш за нищо

това е философският извод до който стигнах! е разбира се е хубаво да имаш и човек до себе си с когото да споделиш успехите си, но ако нямаш не трябва да се отчайваш и да се самосъжаляваш, а да бъдеш оптимист че идват добри времена, защото преди зазоряване е най-тъмно!
та така, хора, вярвайте в себе си и не се предоверявайте на никого, защото после остава чувство на предаденост и самота... а живота е твърде кратък за да се пропилее в безсмислени тревоги, пътищата се разделят, срещат се нови хора, черпи се опит и един ден като погледнеш назад трябва да се усмихнеш и да кажеш "ей мама му стара, добре живях!", а не "ех деба, що не успях да направя нищо с тоя живот?"

в момета се чувствам толкова жив, с толкова много енергия и желание за живот! а до преди месец бях тотално съсипан, самотен и тъжен. успях да се преборя с нещата, с мисълта че момичето на живота ми си отиде, с мислите че никога няма да бъда щастлив отново... е да, ама сега сияя със собствена светлина, не отразявам нейната! аз съм слънцето, което свети със собствена светлина, а не луната, която свети с отразена (тва е факт за луната). продължавам напред, без да поглеждам назад, а ако го направя ще е за да видя колко по-напред съм от другите, а на за да забавя крачка :)

дано помогна на някой тъжен в момента, трябва да се мисли винаги позитивно! еми това е, бъдете щастливи!

Axe_vs_Sword
02-15-2009, 13:18
Щастието на другите, предизвикано от мен :)

ApathyF
02-15-2009, 13:28
Vsiko,koeto si napisal e mnogo hubavo.Suglasna sum.
Men sushto me pravqt shtastliva celite mi,neshtata,kum koito se stremq.
I vse pak kogato i s horata okolo teb vsi4ko e nared i do teb sa tezi,koito iskash,togava veche si oshjte po-spokoen i se chuvstvash shtastliv.A s qdovete sum se primirala - shte gi ima vinagi.Kakto kazva edna priqtelka: `Ako si mislish,che kato se reshi toq problem,nqma da ima za kakvo da se tormozish prosto se lujesh.Vinagi shte ima`.Ama tova e jivotut - tu gore,tu dolu :)
Chuvstvam se mnogo dobre i kogato zaradvam nqkoi,koito obicham.Dostavq mi istinska radost.I tova ne go kazvam zashtoto e porednata klishirana frazichka,bez koqto nqma kak da minem,a zashtoto taka useshtam neshtata.

venom0706
02-15-2009, 13:47
Момичето,в което съм влюбен,въпреки че често това се променя....Също и приятелите,висенето пред компа,киното,баскетбола,ал охола,слушането на музика и др. :)

TheHellion
02-15-2009, 13:57
Добрата компания и хубавото време :)

lunichkataaa
02-15-2009, 14:14
Всичко,което си казал е много вярно.Аз напоследък гледам по-оптимистично на всичко случващо се около мен и забелязвам,че колкото по-положително си настроен,толкова повече хубави неща се случват.Проблемите винаги ще ги има и както казаха и по-нагоре дори да решиш един проблем,все някой нов ще излезе.Така че гледай напред,радвай се на това,което имаш и продължавай да мечтаеш докато желанията ти не се сбъднат.
Иначе мен лично ме радват много повече малките жестове на приятелите и близки ми,отколкото например материалните неща,които получавам.И в интерес на истината така се чувствам наистина добре! :grin:

galu6a
02-15-2009, 14:58
риятеля ми нищо др той ми е достатъчен :)

Kostadin_682
02-15-2009, 15:00
Няколко неща...

Darkkiss
02-15-2009, 15:01
нищо

babyvy
02-15-2009, 15:12
Всичко,което си казал е много вярно.Аз напоследък гледам по-оптимистично на всичко случващо се около мен и забелязвам,че колкото по-положително си настроен,толкова повече хубави неща се случват.Проблемите винаги ще ги има и както казаха и по-нагоре дори да решиш един проблем,все някой нов ще излезе.Така че гледай напред,радвай се на това,което имаш и продължавай да мечтаеш докато желанията ти не се сбъднат.
Иначе мен лично ме радват много повече малките жестове на приятелите и близки ми,отколкото например материалните неща,които получавам.И в интерес на истината така се чувствам наистина добре! :grin:

+1

Hilary_
02-15-2009, 16:00
Не съм чела всичко което си писал но мога да кажа че ме правят истински щастлива много малко неща... вече толкова пъти съм била прецаквана че нищо не може да ме направи толкова много искрено щастлива... :? :?

donkihot
02-15-2009, 16:04
сега нищо...в последния месец няма нещо,което да ме кара да се усмихвам истински...всичко е сиво и черно...живот без любов...

EeeBobii
02-15-2009, 16:06
Щастието на другите, предизвикано от мен :)

Xората който обичам, а най-много приятелката ми!

BaiToq
02-15-2009, 18:04
(тва е факт за луната
Така ли?
Аз мислех,че ти си открил,
че там има джуджета с
фенерчета и така свети.


Иначе изводите ти са правилни.
Имаш похвалата на Бай Тоя.
На 15 Февруари можеш да честваш
деня на Св.Бай Тоя .

aka6a_vamp
02-15-2009, 18:08
Не мисля,че в момента съм :)

Inlofee
02-15-2009, 18:30
нищо 8)

bybit0o0
02-17-2009, 12:59
Да виждам хубавата усмихната физиономийка на едно момченце сладко0о {{}} 8)

LittlePrincess
02-17-2009, 13:20
И най-малките неща могат да ме направят щастлива : ))

cherinka
02-17-2009, 14:39
Аз, пък, се чувствам щастлива когато видя, че ме ценят. Мен и усилията ми. Примерно.

imfamous
02-17-2009, 15:04
Че съм уникална и много обичана :)

moneycomeme
02-17-2009, 19:44
...ADSKI mnogo neshta me karat da sym shtastliva-shtastliva sym kogato izlizam da bqgam krai moreto i slusham muzika,shtastliva sym da si stoq vkyshti i da gledam film s nqkoq priqtelka,shtastliva sym da vijdam,che drugite okolo men syshto sa shtastlivi ili vlubeni.Shtastliva sym,kogato se chuvtvam pylnocenna po edin ili dr nachin...samiq jivot me kara da se chuvtvam shtastliva,zashtoto go obicham,dori obicham typotiite koito vyrsha ot vreme na vreme ;]]]]]]] :grin: :grin: :grin:

chill
02-17-2009, 19:53
Най-щастлива ме правят онези уж обикновени дни,в които не правиш нищо по-специално-разходка с гаджето,филм с приятел,просто висене пред блока или пък игра на карти, придружена с много лигня- точно онези,в който разбираш какво имаш. Напоследък те зачестяват доста ии съм мноооого доволна от този факт. Щастлива може винаги да ме направи една определена усмивка и една определена прегръдка.. абее оптимизъм да има

mitkom89
02-17-2009, 20:29
Когато си бъркам в носа...

Щастлив съм когато върша нещо и когато осъзнавам колко по-напред съм от заобикалящите ме хора... Щастлив съм когато слушам музика, щастлив съм когато съм сам. Щастлив съм когато не ме занимават с простотии.

RullzZz
02-17-2009, 20:34
точно в момента нищо не ме кара да съм щастлив

FiRe_LaDy
02-17-2009, 20:43
Това,че след 15 минути някъде ставам на 17 годиниииии :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

jane_17
02-17-2009, 23:54
Щастие.. ами..
Щастлива съм, когато накарам някой да се усмихне :)
Щастлива съм, когато се събудя в слънчевата си стая :)
Щастлива съм, когато чуя любимата си песен :)
Щастлива съм, когато съм с приятелите си :)
Щастлива съм, когато накарам някой да се почувства значим :)
Щастлива съм, когато чуя гласа мУ :)
Щастлива съм, когато ТоЙ е до мен :)
Щастлива съм, че живота ми е точно такъв, какъвто е :)
Щастлива съм, когато сбъдна своя мечта :)
Щастлива съм, когато сбъдна чужда мечта :)
Щастлива съм, когато мога да помогна на човек, който има нужда :)
Щастлива съм :)

Beau
02-18-2009, 01:11
ебати филмите е брат...

sextazy_baby
02-18-2009, 19:40
И най-малкото нещо ме прави щастлива,стига да е искрено

cskar43t0
02-18-2009, 19:48
Любовта на живота ми :)

vlubeno_momi4e***
02-18-2009, 19:48
Приятелите :)

ponpon4eto
02-18-2009, 19:50
:grin: Приятелката ми толкова да се лигавим с нея нз ако не беше тя кво щях да правя :razz:
Някои път в час не се траем но иначе и малки работи могат да ме направят щастлива :oops:

plmn
02-18-2009, 19:55
<-

angelcheeee_93
02-18-2009, 19:56
1.Най-щастлива ме прави приятеля ми,макар понякога да се случват катастрофи между нас.
2.Прави ме щастлива това да гледам как съм помогнала на някой.
3.Щастлива съм,когато поне за малко се освободя от ангажиментите и проблемите.
4.Щастлива съм,когато се държат добре с мен и ме уважават.
5.Щастлива съм,когато съм със съучениците си и нашата компания
6.Щастлива съм,когато ме очаква пътешествие надалеч с приятели или любимия човек.
7.Щастлива съм ,когато ми се случват хубавите неща естествено...
,както и когато нещо се докосне до сърцето ми и ме впечатли.
Още безброй неща ме карат да съм щастлива.

soul1199
02-19-2009, 08:32
kogato 4yq glasa my,kogato go pogledna,toi me pravi 6astliva :smt007 6astliva sum,4e moje da sa 1-2 verni priqtelki,no te sa istinski i sa mi dokazvali tova,4e vupreki vs,priqtelstvoto ni e istinsko i tova pravi,vseki moi den prekrasen :) 6astliva sum,4e sum obi4ana i tezi hora,pravqt tolkova mn za men,dori,kogato sum tujna,te sa horata,na koito moga da se doverq i da spodelq :-) :-) :-) 6astliva me pravi dori i lubimata mi pesen,prosto se radvam na jivota i grabq s pulni 6epi,za6oto dnes se jivee,a ne ytre! :grin:

lovetanya
02-19-2009, 08:34
Той...малките неща в живота, като имам впредвид птичките, малките деца, които се усмихват, цветята, приятелите, които те разсмиват, когато не си на кеф...И това да правя другите щастливи...обожавам да виждам усмивки, предизвикани от мен...няма значение с какво, тъпа шега или просто целувка по бузата! :-)

HePeAJIeH
02-19-2009, 08:44
Щастлив съм когато се събудя и видя че ще живея още един ден.Щастлив съм когато се боря не се отказвам и се справя с някакъв проблем ситуация и т.н. !!

GossipGirl89
02-19-2009, 08:57
Ми много неща могат да ме направят щастлива - гадже, приятели, родители... Неща, които други хора правят за мен ме карат да се чувствам щастлива. Не е задължително да имаш гадже, за да си щастлив ;) Но попринцип наистина е така, както казваш - не е интересно, когато получаваш всичко на готово. По-яко е да се бориш, има тръпка... Както има една поговорка ли е какво е и аз не знам - "Радвам се, че Господ отговаря на всичките ми молитви и че понякога отговорът е "Не" ;) Просто понякога се случва така че много силно да искаме нещо и когато го получим осъзнаваме, че същност не го желаем толкова, колкото сме си мислели... Има и моменти, в които не получаваме точно това, което искаме и по-късно осъзнаваме, че не ни е било толкова необходимо и че е станало по-добре като не сме го получили... Не знам, аз лично предпочитам да се боря за това, което искам - после победата ми е по-сладка :D

ПП Радвайте се на малките неща в живота! Не си мислете, че например със скъсването с гаджето идва края на света и за вас вече няма смисъл да живеете - радвайте се, че се събуждате живи и здрави всяка сутрин, че имате къде да живеете и какво да ядете, че имате родители, които ви обичат и дават всичко за вас, защото има хора, които нямат подобен шанс в живота...

ziko
02-19-2009, 08:58
Ако вчера видях темата и аз щях да пиша че съм щастлив...
Да благодаря на автора че е написъл това ...помогна ми доста ...и ме накара да се замисля ...че само ако се обвинявам и самосъжелявам до никъде няма да стигна :).
Благодаря :)

kypo
02-19-2009, 08:58
абе той, тя.. тва е до време - после остават само спомените и болката
както се казва "курвалъка е до време, пиенето - до живот!" 8-)

evelinka1122
02-19-2009, 09:05
моите приятелки, страаашно луди :D ..... любовта с която ме отглждат наще.... и гаджето ми!! просто го обичам.... това са нещата които ме карат да се чувствам щастлива

MetalL
02-19-2009, 10:01
kogato 4yq glasa my,kogato go pogledna,toi me pravi 6astliva :smt007 6astliva sum,4e moje da sa 1-2 verni priqtelki,no te sa istinski i sa mi dokazvali tova,4e vupreki vs,priqtelstvoto ni e istinsko i tova pravi,vseki moi den prekrasen :) 6astliva sum,4e sum obi4ana i tezi hora,pravqt tolkova mn za men,dori,kogato sum tujna,te sa horata,na koito moga da se doverq i da spodelq :-) :-) :-) 6astliva me pravi dori i lubimata mi pesen,prosto se radvam na jivota i grabq s pulni 6epi,za6oto dnes se jivee,a ne ytre! :grin:
Ти (!) ме правиш щастлив... :-) :-) :-) :oops:

Kostadin_682
02-19-2009, 10:06
Тя -----> http://prikachi.com/files/582089C.jpg

ThePowerOfLove
02-19-2009, 14:17
Щастлива съм когато (на 1во място) съм здрава ;) Когато ми се случват хубави неща... :neutral:

lifelesscorpse
02-19-2009, 14:29
хм...хубава тема.ми...доста неща ме правят щастлива.щастлива съм,...:
-когато съм сред природата.
-когато съм с любимите ми хора и се забавляваме.
-когато съм с приятеля ми.
-когато съм просто някъде сама.
-когато обръщам внимание на малките неща в живота.
-когато забелязвам детайлите от ежедневието.
-когато седна някъде и просто да наблюдавам хората.
-когато се занимавам с хобитата си.
-когато виждам щастието на околните.
-когато помагам на някой.
-когато просто ми кажат "здравей".
-...

адски много са нещата,които ме правят щастлива.едва ли мога да изброя всички.все ще се сетя за нещо ново...
:)

LiL_MeoW
02-19-2009, 14:30
попрочетох и няма да съм лицемерна. Обичам хората да правят разни неща за мен , да ме боготворят (хахахахаха ) и да не съм им длъжна за нищо ....yep ... thats me :)

EeeBobii
02-19-2009, 14:34
Хората който обичам и ме обичат :)

ThePainIsReaL
02-19-2009, 14:44
И аз, когато бях с разбито сърце, следвах принципа "Щастието е преди всичко самодостатъчност".
Но открих, че греша, за мен щастието е аз и той заедно. Друго не ме прави щастлива. Всичко е временно. Но не и това, което изпитвам.

Lolitta
02-19-2009, 14:56
Обичта на близките и приятелите ми ме прави истински щастлива, прекараното с тях време също..
Щастието е вътре в нас и в нагласата ни, то не се изразява в човека до нас или в каквото и да е било материално.

Tempest
02-19-2009, 14:59
това, което искам, но никога няма да имам... това би ме направило щастливо... защото в момента не съм :(

napalm
02-19-2009, 22:39
:x

CinDeReLLa_
02-20-2009, 05:30
Не мисля,че в момента съм :)


;-) me too

Re5peC7
02-20-2009, 07:59
книжката, колата..

soul1199
02-20-2009, 08:26
kogato 4yq glasa my,kogato go pogledna,toi me pravi 6astliva :smt007 6astliva sum,4e moje da sa 1-2 verni priqtelki,no te sa istinski i sa mi dokazvali tova,4e vupreki vs,priqtelstvoto ni e istinsko i tova pravi,vseki moi den prekrasen :) 6astliva sum,4e sum obi4ana i tezi hora,pravqt tolkova mn za men,dori,kogato sum tujna,te sa horata,na koito moga da se doverq i da spodelq :-) :-) :-) 6astliva me pravi dori i lubimata mi pesen,prosto se radvam na jivota i grabq s pulni 6epi,za6oto dnes se jivee,a ne ytre! :grin:
Ти (!) ме правиш щастлив... :-) :-) :-) :oops:aaaa :oops: :oops: :oops: :-) :-) :-)

sweet_sorcerer
02-20-2009, 10:41
Щастлива съм когато (на 1во място) съм здрава ;) Когато ми се случват хубави неща... :neutral:
+ 1 :)

silky92
02-20-2009, 11:23
В момента истината е ,че не знам .Не съм щастлива ,вече ме радват и съвсем малки неща :(

MissBianka
02-20-2009, 11:33
е да, ама сега сияя със собствена светлина, не отразявам нейната!
това много ми хареса :)

начина ти на мислене много ми допада.. толкова позитивен и истински... Въпреки че имам човек до себе си и твърдо мога да заявя, че той ме прави щастлива, все пак съм съгласна, че да бъдеш щастлив е сила, която всеки от нас носи в себе си . винаги можеш да бъдеш щастлив (дори и сам) , просто трябва да откриеш начина... И именно тези, които са го направили могат да кажат, че са удовлетворени от живота..

sweet_nothings
02-21-2009, 16:29
Когато приятелите ми ме карат да се усмихвам, когато плача 8-)