PDA

View Full Version : Внезапно самоизключване...



LiveFlower
02-15-2009, 22:36
Значи от няколко дни компютъра ми се изключва от самосебе си.Забелязвам,че става по едно и също време горе долу.
Не ми се показват никакви съобщения и известия за нещо,просто докато си работя и изведнъж угасва.
Някой,ако знае от какво идва и защо става така :-|

beretta92sd
02-15-2009, 23:18
Не са еднакви темите щото на другия пич , му се изключва компа когато включи някоя товареща игра .

А твоя кога се изключва смисал , казваш че по едно и също време но по това едно и сищо врмеме играешли някоя игра или си е нета .
И кратко време ли е след като го пуснеш.
НО сигурно и на тебе ти трябва ново захранване.

LiveFlower
02-15-2009, 23:33
С нищо не го натоварвам.Докато си "щъкам" из нета и се изключва.
След угасването пак го включвам и пак гасне.И втория опит вече след 2-3 минути почивка няма проблеми.
Ааа понеже ме нема с компютрите кво ще рече ново захранване :oops: :D

beretta92sd
02-16-2009, 08:22
АМи сменяш захранвнето :)) и пробваш вземаш едно там от 30 лв 400 вата и си готов/а .
Захранването ти е това което подава и разпределя тока към компонентите ти в компа .Всеки компонен работи на определен волтаж и захранването му подава точно толкова от колкото има нужда.
Но когато неможе да се справи с напреженията и да ги подържа започва да прави проблеми.
Всеки един компонент според натоварването си харчи определено количество напрежение.
Затуй е хубаво ако системата ти е за 350 вата , е хубаво да си вземаш захранване от 400 вата зада имаш в излишак .

beretta92sd
02-16-2009, 17:56
Малко е вероятно да е от процесора , ако беше от охлаждането на процесора .Смисал ако прегреваше щеше да има пилкащ сигнал когато достига пределната температура и би последвало чак тогава изклщючване ако има такава защита на дъното или рестартиране.
Колко е готдишен той комп кога е купуван.

Samoten89
02-17-2009, 09:04
Малко е вероятно да е от процесора , ако беше от охлаждането на процесора .Смисал ако прегреваше щеше да има пилкащ сигнал когато достига пределната температура и би последвало чак тогава изклщючване ако има такава защита на дъното или рестартиране.
Колко е готдишен той комп кога е купуван.Може да няма спийкър вианги имай на предвид това ;) =) :). Иначе ново захранване казвам аз 400 вата струва към 17$ демек 26 лева кажи речи. Не е скъпо. Само дали ще може сам да си го монтира ;).

beretta92sd
02-17-2009, 10:06
Е лесно става монтирането :)) Но ако неможе ще трябва да го носи в някои фирма или да вика някои да го монтира.

Момче или момиче си LiveFlower

LiveFlower
02-17-2009, 23:49
Момиче съм.
Благодаря,на всички за отговорите! :)
Сега се сетих като казахте,че е от захранването преди време пак ми правеше такива номера и го занесох на поправка,и от там казаха,че е от захранването...не знам защо се получават такива проблеми с него.
Така че щом е от това по-добре да го занеса пак.

beretta92sd
02-18-2009, 08:50
Ми сега щи кажем що се получават .Щото миналия път като си го занесла са го по барали малко уж са го правили.И са ти казали че са ти сложили ново ама не то си е същото сигурно и сега пак ти прави проблеми, апък тогава сигурно са ти взели едно 15-20 лв .
Наи хубаво намираш някой познат които разбира , пращаш го да ти купи едно захранване и да ти го сложи той.А не да ходиш по фирмите и да казваш компа се изключва сам незнам защо оправетего.
Те само това чакат някои рибка дето неразбира, че да му вземат парите.
Ако е с изтекла гарация нали вече нее в гаранция от като си го купила чисто нов .Това е начина да имаш някои познат и той да ти го прави.Иначе в фирмите правят много шашми вече ако занесеш комп които нее в гаранция.

maniakabg
02-20-2009, 22:38
Проблема ти е , че вдига висока температура и абсолютно всеки комютър има защита да се изключва когато дигне температурата до която е настроен . А за да ти дига висока температура значи има6 проблем с вентилаторите :) :) :)

DimovB
02-20-2009, 23:18
захранване майна :)

Samoten89
02-21-2009, 10:41
Захранването трябва да е хубаво, не ви разбирам да давате по няколкостотин лева и даже и 1000+ и да слагате някакво абсурдно захранване от 30 лева, което няма никакви защити и не е ясно дали може да поддържа постоянно напрежение.Не е съвсем така. Имаше едно марково Фортрон към 450 вата и един токов удар като го изплющя замина. Дори не стартираше компа. А в друг случай на 2 пъти имаше токов удар и обикновенно захранване от 300 Вата издържа и двата пъти дори компа не се изключи! А друго на 400 вата някъде и на двата пъти изключи :D . Дори да е хубаво/марково/скъпо пак може да замине. А и компа беше нов. Не беше някакъв стар да кажеш, че захранването за нищо не е ставало. Зависи от марката пак и от самият токов удар явно. Дори евтини захранвания да се монтират с добър вентилатор без проблем 2-3, дори повече години могат да държат. Зависи много от вентилаторите. Подуването на кондензаторите е основната причина да се скапват захранванията, а кондензаторите издържат до 105 градуса по целзий! Точно тези, които се изпозлват. Говоря от опит ;).

Kris4an0
02-21-2009, 11:00
Същият проблем имах и аз, когато го занесох първо ми казаха, че сменили кондензатор и се оправи за изветно време, после пък сменях захранването, и накрая ми казаха, че ръчкали в БИОС-а и го опрвили :D