PDA

View Full Version : Ако най-добрата пирятелка е с неподходящ човек?



valdesbg
02-16-2009, 09:04
Представете си следната ситуация:

Вашата най-добра приятелка си е хванала гадже. Всичко около нея се радват заедно с нея, тя е щастлива. Вие обаче забелязвате доста неща, които не са хубави. Например - пие и кара, груб е с приятелите и, несигурен е и показва явна нужда да общува само с нея и т.н. Когато и казвате тези неща тя не ги приема и казва, че не е така и вие си измисляте или не гледате реално на нещата.

Да кажа - само вие и казвате такива неща. По една или друга причина.

Означава ли това че вие не я имате за приятелка, че вие не я цените и че искате да я нараните? Или означава че забелязвате нещата и ги споделяте с нея точно защото държите на нея и искате да "и отворите очите" да и покажете че ви пука за нея и че искате да я предпазите от нещо лошо?

Коя е правилната позиция според вас в такава ситуация?

Да поясня аз нямам нищо общо с такава ситуация. В момента ми хрумна тази ситуация и мисля че ще се получи доста интересна дискусия.

Moderated by slun4ice
т.7 от правилника

w0sh
02-16-2009, 09:09
Не се обграждам с тъпи приятели.

Bellatrix
02-16-2009, 09:13
Аз съм в същата ситуация. Най-добрия ми приятел (който е гей) се хвана с напълно неподходящ човек, който мен лично ми се струва яко опасен. Говорих с него, обясних му, ама той не ще да слуша. Твърде е заслепен от щастие, че вече не е сам. Когато хората са влюбени (или увлечени) рядко обръщат внимание даже на неща, които им се набиват в очите. Тъй че единствения вариант е да го оставя да се оправя и сам да се убеди, че съм била права.

plmn
02-16-2009, 09:23
Разбира се, ако забележа нещо нередно, а и държа на приятелката/приятеля си, няма начин да не му/й споделя.Ще се помъча да го/я вразумя.Дори бих говорил и с въпросното/въпросната момче/момиче, въпреки, че може би не ми влиза толкова в работата...но нали е за доброто на близък.Друг е въпроса дали ще бъде обърнато някакво внимание.

Mr_Crowley
02-16-2009, 09:31
Не се бъркай, мой човек. Тъпите шундри се радват на такива селджуци и се имат за голяма работа, защото са с "лошо момче". Ако й говориш - ще се отдръпне, ако не и говориш - ти ще се спичаш...няма оправия. И защо, по дяволите, пуберите сте си въобразили, че може да има такова нещо като идеално приятелство между момче и момиче? НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО!!! Сам си прави изводи и търси изход от ситуацията, но това са двете ти алтернативи :-o

KisSsSsSs
02-16-2009, 09:46
Разбира се, че ще й кажа.Все пак ми е приятелка, обичам я
и не искам да й се случи нещо ужасно.Пък вече тя ще си
реши дали да ме послуша или не.Но не дай си боже, нещо
да се случи, как ще си простя, че не съм я предупредила.

Особено за това, че кара пил.. всичко се случва...

aaasdfghjklll
02-16-2009, 10:19
Скоро обсъждахме подобни ситуации с приятелите ми, просто така чисто хипотетично.
Стигнахме до извода, че въпросния човек ще спре да води приятеля си или приятелката си когато излиза с нас, което ще доведе до друг проблем, а именно че тя не може да е навсякъде, ще трябва да избира или нас, приятелите й или него и ест , че ще предпочете него защото нас все пак ни позднава от доста, а с него ще е отскоро и тепърва ще си доказват разни работи и ще се зарибяват и тнт и ще избере него...и така постепенно ще започне да изл само с него защото пък и ние от наша страна като ни направи няколко отказа ще спрем да я викаме и така ще прекратим контакти, което ще е наистина много жалко, но ще е по жалко за нея защото когато един ден скъсат ще е сама и тъжна и няма да има на кого да си излее мъката...

Hilary_
02-16-2009, 10:31
"Или означава че забелязвате нещата и ги споделяте с нея точно защото държите на нея и искате да "и отворите очите" да и покажете че ви пука за нея и че искате да я предпазите от нещо лошо? " ... ти са си го каза... :wink: Има нужда нали за това са приятелите... ако е съвет без злоба значи не виждам нищо лошо... :wink: