PDA

View Full Version : Въпроси относно хъскитата



Rozi4ka8
02-16-2009, 17:32
Nqkoi ako moje da mi kaje ne6to za haskitata.4udq se kakvo da si vzema kafqvo ili 4erno . i kato si go vzemq na 2 meseca kolko pati na den trqbva da go razhojdam i po kolko vreme

Moderated by slun4ice
т.1 от правилника

your_secret
02-16-2009, 18:14
о божееее
разхождаш кучето,когато иска да си върши работата, а и щом е хъски-трябва 2 пъти по-често,за да си изразходва енергията,поне по половин-1 час

karitooy
02-16-2009, 18:25
Земи си котка бе 8-)

EJI4eTy
02-16-2009, 19:20
докато не му се бият 3-те ваксини 1 - 1 месец , 2-2 месец , 3-3/4 месец , и 2 седмици след 3-тата ваксина може да го разхождаш , докато е малко може би по 2 пъти на ден (по 45 мин - 1 час), за да не се преумори все пак е бебе , след това може да увеличаваш до 3 пъти и разбира се ако желаеш може и разни тренировки тичане например каране на колело , а дали кафяво или черно си е по твой избор

SoFarSoG00d
02-17-2009, 10:57
Хъскито е много скъпо удоволствие,не само като цена,която ,ако е с родовсловно дърво е към 700лв,но и след това.Трябва задължително да имаш къща с голям двор,в апартамен такова куче не се гледа,трябва да имаш хладно място за лятото,понеже,ако температурата е повече от 25 градуса и е зле за животинчето.Не знам за хъскито,ама аз имам английска сетерка,толкова много грижи отиват за нея иминимум 200-250 лв разходи за месец.

Dumb
02-17-2009, 14:08
Земи си котка бе 8-)
Е, те сега не са модерни. Сега анцуНг Адидас и хъски (трябва)

Boot
02-17-2009, 15:11
Хъскитата са супер пичове, аз си имам едно :smt007 Dumb може спокойно да се гръмне ;)

Както ти казаха - докато не му се бият всички ваксини не го извеждаш и то те побърква вкъщи, защото много му се тичка и играе. После поне по 1 час на ден трябва да му се събира от разходките. И е хубаво повече от 2 пъти на ден да не го извеждаш, защото ще свикне и винаги ще иска 3 (например) разходки дневно. А като си на училище няма да може и то ще страда.

За храна, ако яде гранули (които ако са хубави ще са му абсолютно достатъчни) към 120 лева месечно (Роял Канин 15кг е толкова, като кучето трябва да яде по половин килограм дневно)

Допълнително пари за шампоани(~10лв), разтвори за чистене на уши (~15лв), паста за зъби евентуално, на всеки три месеца хапчета за вътрешно обезпаразитяване, каквото прецениш да ползваш за предпазване от външни паразити, четка за ресане (като почне да си сменя козината е ад), повод, нашийник, адресник ако прецениш. Играчки, разбира се. За това се сещам сега.

Да знаеш, че са много силни и бързи, затова трябва да си го възпиташ много добре и да те слуша, аз моя понякога едвам го удържам като се разтича и е на повод.

В апартамент може да живее стига да е сравнително голяма и да има къде да го пускаш да тича (парк например).

По въпроса с черно или кафяво - всичките са супер кют, забелязала съм, че на кафевичките косъма е по мек. Това е като разлика, друго няма.



P.S. Това е поредната тема, която доказва нуждата от форум за домашни любимци ;)

Dumb
02-17-2009, 15:19
^^^ Аз не съм казала, че хъскитата не са хубави! Напротив, страхотни са.
И поради това адски много се дразня, че превърнаха живо същество в моден аксесоар. Разбира се това не винаги е така.
ПП:

Boot
02-17-2009, 15:23
А не може ли просто хората да им се кефят? Просто са популярна порода и хората ги харесват защото са пухкави и супер красиви. Не са мода, иуу.

Dumb
02-17-2009, 15:25
Зависи къде живееш!!!
И да права си. Но много зависи къде живееш.

Boot
02-17-2009, 15:26
Окей, ще се съглася. Може и да има някакви извратени хора :D

Dumb
02-17-2009, 15:30
Има, има 8-) У нашя град

babity
02-17-2009, 15:34
.....

P.S. Това е поредната тема, която доказва нуждата от форум за домашни любимци ;)

Мдааа, даааа. Аз от кога мрънкам?! :D

Една поправка към поста на буут. Обезпаразитява се на 45 дни, в най - добрия на 30 дни. За лятото е абсолютно задължително да се дават по - специфични препарати със специална съставка.

Boot
02-17-2009, 15:36
ЪЪъъ верно ли? На мен защо винаги ми казват на 3 месеца? (за вътрешно обезпаразитяване говорим, нали?)

babity
02-17-2009, 15:57
Да, знам. Ако провериш и в паспорта на кучето пише на 3 месеца. Обаче (!) някои вътрешни паразити стават полово зрели за по - къс период от време, мисля че и дирофиларията ставаше полово активна за по - малко време. За кучета над 6 месеца задължително през лятото Празимек Д или друг подобен препарат. Имаше някаква специална съставка айвек....нещо-си, което обикновените препарати нямат. През лятото и Фронтлайн се слага на месец, че кърлжите вече стват устойчиви на всичко, мамка им.

Rozi4ka8
02-21-2009, 21:39
karitooy написа:
Земи си котка бе

Е, те сега не са модерни. Сега анцуНг Адидас и хъски (трябва) E ne tova ve4e me obidi...pak i karitooy az si imam 2 kotki :D a za modata ne ne e taka pak i az ne obi4am da se obli4am sportno :lol:

Lilly23
03-17-2018, 10:11
1. Дресирай го и не го оставяй да скучае или без надзор!!!!!
2. През лятото, след разходка, не му давай веднага да пие вода.
3. Не го удряй, ако не искаш да се озлоби!
Успех!